فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ژاپنیحذف فیلتر
حذف فیلتر
مینا متین راد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 19 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
امیرحسین اردوی تبادکان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
سمانه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا68 زبان آموز / 879 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:210 هزار تومان
رومینا کرمانیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا68 زبان آموز / 502 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
هانیه اسماعیلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا32 زبان آموز / 264 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:60 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
حسن جعفری نیارکی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا54 زبان آموز / 855 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

مزایای شرکت در آزمون های زبان ژاپنی

زبان ژاپنی یکی از دشوارترین زبان های دنیا است، به خصوص برای افرادی که زبان اول آن ها چینی یا کره ای نباشد. به طور کلی این زبان از بسیاری جهات منحصر به فرد است. فردی که بتواند تسلط خود بر ژاپنی را اثبات کند از موقعیت های کاری و تحصیلی خوبی در سراسر دنیا بهره مند خواهد شد. این موقعیت ها از کار کردن در شرکت های بین المللی، راه انداختن تجارت شخصی با ژاپن و کار در زمینه های فرهنگی و هنری تنها تعدادی از این موقعیت ها هستند.

بسته به هدفتان، شما ممکن است در یک آزمون زبان ژاپنی برای ورود به مدرسه یا محل کار خودتان شرکت کنید. آزمون شناخته شده و رسمی زبان ژاپنی JLPT نام دارد. این آزمون مانند تافل چند گزینه ای است اما بخش مکالمه ندارد. JLPT در پنج سطح برگزار میشود و مدرک آن هیچ وقت منقضی نمیشود. هرچه عدد آزمون (از 5 تا 1) کمتر میشود، سطح آزمون بالاتر میرود. با در اختیار داشتن این مدرک میتوانید در دانشگاه های ژاپنی ثبت نام کنید.

با در اختیار داشتن این مدرک میتوانید از مزایای بیشتری به عنوان یک مهاجر و نیروی کار در ژاپن برخوردار شوید. ژاپن نیز مانند کانادا و استرالیا سیستم امتیازدهی به نیروهای کار مهاجر را دارد. شرکت کنندگانی که JLPT N1 را با موفقیت پاس می­کنند، 15 امتیاز بیشتر میگیرند. موفقیت در JLPT N2 نیز معادل 10 امتیاز در زمینه ­ی سیستم درمانی و مهاجرت ترجیحی است. برای متقاضیان مهاجرت غیرکاری، افراد دارای مدرک زبان در مجموع 70 امتیاز یا بیش­تر دریافت می­کنند. موفقیت در N1 شرط اصلی دریافت مجوز کار برای پزشکان خارجی است. شما با آموزش آنلاین زبان میتوانید برای همه این آزمون ها آماده شوید.

آزمون زبان ژاپنی N5 برای چه افرادی مناسب است؟

امتحان N5 زبان ژاپنی اولین و ابتدایی ترین سطح آزمون رسمی زبان ژاپنی برای افراد غیرژاپنی است. این آزمون توانایی شما را در خواندن و درک شنیداری به زبان ژاپنی مشخص می کند. N5 برای مبتدیان تازه کار بسیار مناسب است. بنیاد ژاپن مشخص کرده است که آموزش زبان ژاپنی در این سطح باید فرد را قادر به اعمال زیر بکند:

در این سطح داوطلب قادر به خواندن و درک عبارات و جملات روزمره که با هیراگانا ، کاتاکانا و کانجی پایه نوشته شده باشند است.
فرد میتواند به مکالمات مربوط به موضوعات زندگی روزمره و موقعیت های کلاسی گوش داده و موضوع را درک کند. او همچنین می تواند اطلاعات لازم را از مکالمات کوتاه و آهسته بگیرد. این سطح تقریبا معادل A2 در سطح های شش گانه CEFR است.

ویژگی های JLPT

JLPT نه تنها بر دانش واژگان و دستور زبان ژاپنی بلکه بر توانایی استفاده از دانش در ارتباطات واقعی اهمیت می دهد. برای انجام "کارهای روزمره" مختلف که به زبان نیاز دارند، دانش زبان کافی نیست بلکه توانایی استفاده واقعی از آن نیز ضروری است. آزمون ژاپنیJLPT را با سنجش "دانش زبان" ، "خواندن" و "گوش دادن" اندازه گیری می کند. JLPT در پنج سطح (N1 ، N2 ، N3 ، N4 و N5 ، به ترتیب از سخت ترین تا کمترین مشکل) ارائه می شود. N4 و N5 درک زبان اصلی ژاپنی را که عمدتا در کلاس درس آموخته میشود ، اندازه گیری می کند. N1 و N2 درک زبان ژاپنی را که در طیف وسیعی از صحنه های واقعی روزمره استفاده می شود اندازه گیری می کند. N3 بین N4/N5 و N1/N2 پل ایجاد می کند.

چرا از JLPT استفاده کنیم؟

آزمون ژاپنی JLPT راهی برای آزمایش مهارت های زبانی شما و شواهدی از پیشرفت ارائه می دهد که قابل مقایسه با سایر زبان آموزان ژاپنی در سراسر کشور و جهان است. آزمون مهارت زبان ژاپنی (JLPT) تحت نظر سازمان مشترک بنیاد ژاپن و مبادلات و خدمات آموزشی ژاپن (انجمن آموزش بین المللی ژاپن سابق) در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد. هدف آزمون سنجش و تأیید مهارت زبان ژاپنی اقلیت های اهل ژاپن که ژاپنی زبان نیستند بود.

در سال اول JLPT در ۱۵ کشور انجام شد و تقریباً ۷۰۰۰ نفر در آزمون شرکت کردند. از آن زمان ، JLPT با داشتن ۶۱۰,۰۰۰ امتحان در ۶۲ کشور و مناطق جهان در سال ۲۰۱۱ به مهمترین آزمون ژاپنی زبان در جهان تبدیل شده است. این موفقیت به دلیل حمایت و همکاری های کامل شرکت کنندگان است. تا سال 2003 میلادی آزمون JLPT یکی از شرایط ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه­های ژاپن بود. از سال 2003 بیش­تر دانشگاه­های ژاپن از آزمون پذیرش دانشجویان بین­المللی (EJU) در دانشگاه­های این کشور استفاده می­کنند.
برخلاف JLPT آزمون EJU مهارت نوشتاری شرکت کنندگان در آزمون را نیز میسنجد.

برگزار کنندگان

در ژاپن JLPT توسط دفتر مبادلات و خدمات آموزشی ژاپن (JEES) و توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری (MEXT) برگزار می­شود. در خارج، موسسه­ های آموزشی یا فعال در عرصه ­ی تبادل فرهنگی و یا موسسه­ هایی که با دولت ژاپن در زمینه ­ی برگزاری این آزمون همکاری می­کنند، این آزمون را برگزار می­کنند.

آزمون زبان کره ای نیز در ایران برگزار میشوند.

ساختار آزمون N5-N1 زبان ژاپنی

الگوی آزمون تجدید نظر شده در سال 2010 معرفی شد. این آزمون از پنج سطح N1 ، N2 ، N3 ، N4 و N5 تشکیل شده است.
N1 بالاترین سطح و N5 پایین ­ترین سطح است.

در سطح نسبتا پیشرفته N2، متقاضی توانایی درک زبان ژاپنی برای استفاده در شرایط مختلف را خواهد داشت. فرد قادر به خواندن نوشته­ های انتزاعی در موضوعات مختلف مانند سرمقاله روزنامه­ ها و انتقادات است. فرد ساختار و مطالب این قبیل متن­ ها را درک می­کند. همچنین فرد قادر است مطالب مکتوب و دارای مطالب ژرف در موضوعات مختلف را بخواند و روایات آن ه­ا را دنبال کند. از نظر درک شنیداری میتواند مکالمه ­های منسجم، گزارش ­های خبری و سخنرانی­ های طولانی با سرعت معمولی را درک کند. داوطلب قادر است ایده­ های خود را دنبال و مطالب را به طور کامل بفهمد. فرد می تواند جزئیات مطالب ارائه شده از قبیل روابط بین افراد، ساختارهای منطقی و نکات اساسی را درک کند.

نمره دهی آزمون مهارت زبان ژاپنی

پاس کردن آزمون­ ها طبق نمره ­های معیار و از طریق پاسخ به سوال­های نظری محاسبه می­شوند، ممکن میشود. از نمره ­های خام به طور مستقیم برای پاس کردن آزمون استفاده نمی­شود. این نمره ­ها اعلام نمی­شوند، مگر این که به صورت درشت در بخش «طلاعات ارجاعی» ذکر شوند.
نمره­ های خام به مقیاس استاندارد تبدیل می­شوند. طوری که معادل عملکرد در آزمون سال­های مختلف و سطح دشواری آزمون­ های مختلف موجب می­شود نمره ­ی مشابه به دست آید. نمره­ های مقیاس اعلام شده بر نمره­ داوطلب تقسیم می­شود. در صورتی که درصد به دست امده مطابق با موارد زیر باشد، داوطلب با نمرات A یا B و یا C قبول میشود. نمره ­های A ، B یا C به ترتیب؛ 67% درصد یا بیش­تر، بین 34٪ و 66٪ یا زیر 34٪ است.
این اطلاعات برای واژگان، دستور زبان و خواندن در N4 و N5 و واژگان و دستور زبان (به جز بخش درک مطلب) در N1 ، N2 و N3 صدق میکنند.

منابع آمادگی برای آزمون های زبان ژاپنی

بهترین منابع برای آمادگی هر آزمون زبانی، نمونه سئوالات دوره های قبلی آن محسوب میشوند. کتاب های زیر از جمله منابع تمرین آزمون زبان ژاپنی JLPT هستند.

  1. Japanese-Language Proficiency Test Official Practice Workbook Vol.2 N1
  2. Japanese-Language Proficiency Test Official Practice Workbook Vol.2 N2
  3. Japanese-Language Proficiency Test Official Practice Workbook Vol.2 N3
  4. Japanese-Language Proficiency Test Official Practice Workbook Vol.2 N4
  5. Japanese-Language Proficiency Test Official Practice Workbook Vol.2 N5

دوره های آمادگی برای آزمون های زبان ژاپنی

شرکت در کلاس های خصوصی آمادگی برای آزمون زبان ژاپنی از هر نقطه دنیا ممکن است. کلاس ها تصویری برگزار میشوند. شما هم چهره استاد را مانند یک تماس تصویری میبینید و هم مطالب آموزشی مانند یک ارائه آنلاین با شما به اشتراک گذاشته میشود. برنامه درسی و روزهای برگزاری کلاس نیز به صورت انعطاف پذیر و متناسب با نیاز شما تعیین میشود.

طول دوره

طول دوره برای هر سطح از آزمون زبان ژاپنی متفاوت است. برای رسیدن به هر یک از سطح های پنج گانه، به حدود 100 جلسه کلاس آموزشی نیاز دارید. در دو سطح انتهایی میتوانید بخشی از زمان خود را به مطالعه شخصی اختصاص دهید.

هزینه دوره

هزینه هر جلسه بین 90-200 هزارتومان خواهد بود.

انتخاب بهترین استاد برای آمادگی آزمون ها

برای انتخاب بهترین استاد میتوانید از گزینه جست و جو استفاده کنید. رزومه اساتید و نظرات زبان آموزان قبلی را در نظر بگیرید. همچنین میتوانید از پشتیبانی برای انتخاب بهترین اساتید کمک بگیرید. برای اطمینان بیشتر از درستی انتخاب خودتان میتوانید یک کلاس آزمایشی رزرو کنید.