فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
کره ایحذف فیلتر
حذف فیلتر
زینب ذاکرزاده
زینب ذاکرزاده
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
آرمیتا کیان نیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا109 زبان آموز / 914 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
فائزه عدالتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا112 زبان آموز / 997 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
نرگس حیدری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا105 زبان آموز / 521 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:205 هزار تومان
نگار امیرکاردوست
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:190 هزار تومان
ملیکا مهرپویا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا186 زبان آموز / 1114 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:235 هزار تومان
زهرا شاهسون پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
wonhee cho
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 15 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مریم نوریه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
نازنین تاتار
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 19 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان

چگونه مکالمه کره ای خود را تقویت کنیم؟

شما در هر سطحی از دانش زبان کلی که باشید می توانید با کمک اساتید زبان توانایی مکالمه خود را تقویت کنید. برای اینکه بتوانید مکالمه به زبان کردی را شروع کنید ابتدا لازم است دانشی از لغات، جملات و گرامر پایه زبان کره ای داشته باشید. بهتر است با یادگیری عبارات پرکاربرد و عباراتی که برای شما جالب هستند شروع کنید. یادگیری مکالمه به زبان کره ای برای افراد فارسی زبان ممکن است دشوار باشد. برای اینکه انگیزه خودتان را از دست ندهید بهتر است با کمک یک استاد زبان تیکا که به زبان فارسی مسلط باشد یادگیری را آغاز کنید.

وجود یک دوست همراه و پارتنر زبان در مسیر یادگیری می تواند بسیار انگیزه بخش باشد. در صورتی که شما به زبان انگلیسی مسلط باشید ممکن است بتوانید با پیدا کردن یک دوست مکالمه خود را تقویت کنید. البته این پیشنهاد بیشتر به درد زبان آموزانی که در سطح متوسط یا پیشرفته باشند مناسب خواهد بود زیرا بیشتر مردم کوره به زبان انگلیسی مسلط نیستند و شما در سطح ابتدایی زبان کره ای به سختی خواهید توانست از کمک یک دوست کره ای نفع زیادی ببرید.

تلفظ کره ای

روی تلفظ خود کار کنید. تلفظ کره ای بسیار متفاوت با فارسی و انگلیسی است. برای اینکه بتوانید کلمات را به درستی تلفظ کنید ، تمرین زیادی لازم است.
یکی از اشتباهات بزرگ انگلیسی زبانان این است که فرض کنیم تلفظ حروف کره ای آوا نویسی شده با تلفظ یک حرف در هنگام صحبت انگلیسی یکسان است. متأسفانه برای زبان آموزان ، اینطور نیست. بهتر است زبان کره ای را با آوانویسی یاد نگیرید. این کار یادگیری شما را کند می کند.
در زبان انگلیسی وقتی یک کلمه به صامت ختم می شود گوینده همیشه پس از گفتن آن حرف آخر صدای کوچکی ایجاد میکند. شنیدن این صدا برای یک فرد با "گوش غیر کره ای" بسیار ضعیف و دشوار است. مثلا وقتی یک انگلیسی زبان می گوید "Ship" هنگام باز شدن دهان صدای نفس پس از "p" شنیده می شود. در زبان کره ای این صدا وجود ندارد. کلمات کره ای آخرین صدای "نفس" را ندارند زیرا دهان بسته میماند.

مزایای آموزش مکالمه زبان کره ای

در صورت آشنایی با این زبان، مسافرت های تفرحی و کاری شما به کره جنوبی بسیار ساده تر خواهند شد! همانطور که احتمالا میدانید، زبان انگلیسی در بیشتر کشورهای شرق آسیا رواج چندانی ندارد. حتی دانستن چند عبارت کاربردی برای مکالمه زبان کره ای هم به شما کمک بسیاری خواهد کرد. به علاوه درصورتی که مردم محلی متوجه تلاش شما برای صحبت کردن به زبان آن ها شوند بیشتر پذیرای شما خواهند بود.

در صورتی که با زبان کره ای و مکالمه به این زبان آشنا باشید، میتوانید شانس تحصیل و یا کار در کره را پیدا کنید. همچنین شما میتوانید مترجم فیلم ها و سریال های این کشور شوید. برای افرادی که به سطح پیشرفته مکالمه کره ای میرسند، امکان تدریس زبان کره ای به عنوان یک استاد زبان نیز وجود دارد.

در صورتی که مایل هستید یک معلم زبان کره ای شوید، در آزمون های رسمی زبان کره ای سفارت کره شرکت کنید. همچنین شما باید دانش خود درباره فرهنگ کره را افزایش دهید. حتما برنامه های فرهنگی و وبسایت های آموزش زبان کره ای را دنبال کنید تا از اخبار مهم مطلع شوید.

آزمون های زبان کره ای و مهارت مکالمه

در حال حاضر مهم ترین آزمون زبان کره ای که در ایران نیز برگزار میشود، آزمون تاپیک یا Topic است. این آزمون برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی طراحی شده است و در سفارت کره در تهران برگزار میشود. این آزمون مهارت مکالمه را شامل نمیشود اما تسلط شما بر مکالمه به زبان کره ای میتواند در پذیرش شما در دانشگاه ها تاثیر زیادی داشته باشد.

آزمون TOPIK دارای دو سطح است-TOPIK-I و TOPIK-II. TOPIK-I ، یعنی سطح مبتدی ، دارای دو سطح زیر است-1 و 2 .

آزمون تاپیک دو یا TOPIK-II شامل چهار سطح میشود. این سطح ها عبارتند از سطح پیشرفته متوسط ، دارای 4 زیر سطح-3 ، 4 ، 5 و 6 است.

TOPIK-I (سطح 1-2) فقط دو بخش دارد-خواندن و گوش دادن. TOPIK II (سطح 3-6) ، که ترکیبی از سطح پیشرفته و متوسط است  شامل 3 بخش-خواندن ، گوش دادن و نوشتن میشود.

شما همچنین میتوانید در تیکا برای مکالمه زبان ژاپنی نیز آماده شوید.

موارد مهم در مکالمه کره ای

یکی از چالش‌های اصلی زبان‌آموزان هنگام یادگیری مکالمه اهمیت زیاد احترام به بزرگترها در زبان و فرهنگ کره است. در زبان کره ای درجات متفاوتی از احترام وجود دارد. حد متوسط که هنگام صحبت کردن با غریبه هایی که هم سن و سال شما باشند به کار میرود، تقریبا معادل لحن عادی و neutral در زبان های دیگر در نظر گرفته میشود. در صورتی که مخاطب شما از شما بزرگتر باشد، باید از لحن محترمانه تری استفاده کنید. در صورتی که مخاطب شما یک رده بسیار بالا برای مثال مدیر کل شرکت شما یا یک مسئول دولتی یا بزرگ خاندان باشد، لحن شما باید باز هم رسمی تر و مودبانه تر باشد!

کلاس های بحث آزاده کره ای میتواند به گسترش مهارت مکالمه کره ای شما کمک زیادی بکند.

القاب محترمانه برای بزرگترها

احترام به بزرگترها در حدی مهم است که یکی از اولین سئوال های مکالمه درمورد سن شماست. حتی اختلاف سنی یک سال باعث میشود یک فرد بزرگتر تلقی شود.

در صورتی که یک فرد از شما بزرگتر باشد، بهتر است او را با نام صدا نزنید! در این موارد بسته به اینکه او چقدر از شما بزرگتر است و یا چه نسبتی با شما دارد، میتوانید از القاب متفاوتی استفاده کنید. عباراتی که به طور تحت الفظی خواهر بزرگتر، برادر بزرگتر، عمو، و ... ترجمه میشوند در این موارد برای خطاب قرار دادن افرادی که با آن ها رابطه نسبتا نزدیکی دارید کاربرد دارند. برای مخاطب قرار دادن معلم ها، اساتید، سوپروایزرها و مدیران و غیره نیز بهتر است از عنوان شغلی او استفاده کنید.

البته آموزش مکالمه زبان کره ای و احترام گذاشتن نیز منطق دارد. برای مکالمه با دوستان صمیمی همسن و سال خودتان یا دوستان کوچکتر از خودتان میتوانید از لحن صمیمانه و بدون عبارات احترام آمیز استفاده کنید. آموزش زبان کره ای معمولا با آموزش عباراتی که حد مودبانه متوسط دارند شروع میشود. رعایت احترام به بزرگترها در تمام موقعیت های اجتماعی - خانوادگی، کاری و حتی غریبه ها - بسیار مهم است. رعایت نکردن این موارد بی ادبی تلقی میشود. در عین حال توجه داشته باشید که اگر به یک فرد که تنها چند سال از شما بزرگتر است به اندازه یک فرد که ده سال از شما بزرگتر است احترام بگذارید و او را با لقب مناسب افراد مسن تر خطاب قرار دهید، ممکن است ناراحت شود!

منابع یادگیری مکالمه کره ای کدامند؟

کتاب های آموزش زبان کره ای به زبان آموزان خارجی توسط دانشگاه‌های کره جنوبی تالیف شده‌اند. علاوه بر این کتاب‌ها و مجموعه‌های مانند کتاب های آموزش زبان کره ای دانشگاه سئول نیز در دسترس علاقه مندان هستند.

شما به ویدیو های بسیاری هم در سطح اینترنت دسترسی خواهید داشت. در صورتی که شما بتوانید به زبان انگلیسی یا یکی دیگر از زبانهای اروپایی صحبت کنید منابع یاد گیری زبان کره ای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

کشور کره جنوبی برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی و سریال‌های بسیاری تولید می‌کند. همه این تولیدات به زبان کره‌ای هستند و بیشتر آنها زیرنویس انگلیسی دارند. باطن با توجه به تنوع بالای تولیدات فرهنگی به زبان کره ای شما به راحتی می توانید آن را مورد علاقه خود را پیدا کنید. این محصولات در ایران هم بسیار محبوب هستند. بسیاری از زبان آموزان کره ای به دنبال علاقه به این محصولات به یادگیری کره ای رو آورده اند.

دوره آموزش مکالمه به زبان کره ای

در این دوره آموزشی شما میتوانید اصول مکالمه کره ای از مبتدی تا پیشرفته را یاد بگیرید. دوره های آموزش مکالمه کره ای تیکا از سطح صفر تا سطح 2 آزمون تاپیک برگزار میشوند. کلاس ها به صورت خصوصی و آنلاین و تصویری خواهد بود. به این معنا که استاد همزمان با شما در کلاس حضور دارد. شما میتوانید تصویر استاد و مطالب درسی را مشاهده کنید. کلاس ها به طور کلی به صورت تک به تک برگزار میشوند. البته اساتید  و زبان آموزان میتوانند برای تشکیل کلاس های نیمه خصوصی توافق کنند.

برای ثبت نام کافی است ابتدا در یک جلسه آزمایشی شرکت کنید. استاد در جلسه آزمایشی با توجه به هدف و نیاز شما، برنامه درسی مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد. همچنین در صورتی که دانش قبلی از زبان کره ای داشته باشید میتوانید تعیین سطح شوید.

هزینه دوره

هزینه این دوره برای شما بین جلسه ای 45-90 هزارتومان خواهد بود، بسته به سطح شما و استاد مورد نظرتان. برای رزرو چند جلسه ای و رزرو های ترمی تخفیف شامل حال شما خواهد شد.

طول دوره

طول دوره در تیکا بسته به هدف زبان آموز تعیین میشود.

برای زبان آموزانی که از صفر شروع میکنند و قصد رسیدن به سطح مقدماتی حدود A1 را دارند، شرکت در خداقل 80 جلسه کلاس خصوصی ضروری خواهد بود.

زبان آموزانی که از سطح A1 قصد رسیدن به سطح A2 را داشته باشند، باید در حدود 70 جلسه کلاس خصوصی شرکت کنند.

سطح B1 یا پیش متوسط زبان کره ای نیز به حداقل 70 جلسه کلاس خصوصی و تمرین خارج از کلاس نیاز دارد.

در نهایت برای رسیدن به سطج فرا متوسط B2 باید در حدود 80 جلسه کلاس خصوصی شرکت کنید.

انتخاب بهترین استاد زبان کره ای برای تسلط بر مکالمه

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین استاد، میتوانید به رزرومه اساتید تیکا توجه کنید. اگر مهارت مکالمه را برای شرکت در یک مراسم یا آزمون خاص مد نظر دارید، در رزومه استاد به دنبال موارد مشابه بگردید. همچنین زمان های آزاد استاد خود را نیز در نظر داشته باشید. برای زبان آموزان مبتدی حدود دو جلسه در هفته ضروری است. بنابراین اگر استاد شما زمان های آزاد کافی نداشته باشد، بهتر است در جلسه آزمایشی از او بخواهید در صورت امکان زمان های آزاد خود را برای شما بیشتر کند یا منابعی برای مطالعه اضافی و تمرین در خارج از کلاس انتخاب نماید.

در نهایت شما میتوانید ابتدا رزرو چند جلسه ای با هر استاد داشته باشید و در صورت رضایت جلسات خود را تمدید نمایید. برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.