فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
سیما عبادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
فاطمه معتمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا86 زبان آموز / 263 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان

اهمیت تقویت مهارت مقاله نویسی

برای ادامه ی تحصیل و آزمون زبان روسی در بخش رایتینگ به نوشتن مقاله نیاز دارید.  دانش مقاله نوشتن به زبان روسی از لایه های مختلفی تشکیل شده است. این لایه ها همان قواعد نگارشی برای مقاله نویسی هستند که افراد باید آن را آموزش ببینند.

چگونه مقاله روسی بنویسیم؟

مقاله نوشته شده به زبان روسی باید از قوانین کلی مقاله نویسی پیروی کند. یک مقاله ی استاندارد باید دارای اجزایی از قبیل: عنوان یا نام مقاله، کلمات کلیدی، چکیده، تاریخچه، بیان مسئله و روش حل پیشنهادی، جداول و نمودارها برای اثبات راه حل ارائه شده و در نهایت نتیجه گیری و ارائه ی پیشنهادات آتی تشکیل شده باشد.

برای مقاله نوشتن به زبان روسی بهتر است ابتدا نقشه کلی یا outline، عناوین و بخش های اصلی مقاله خود را مشخص نمایید.همچنین می توانید چکیده ای از هر بخش را نیز در outline اولیه بنویسید. پس از این مراحل حال باید نوشتن نسخه اولیه را آغاز کنید. در این مرحله ممکن است بارها روش نوشتن خود را تغییر دهید. می توانید برای این مورد از اساتید تدریس خصوص زبان که مدارک ارشد و دکتری در زمینه زبان روسی دارند کمک بگیرید.

منابع و اصول مقاله نویسی به زبان روسی

برای شروع  مقاله نویسی به روسی شما در ابتدا باید با استاد زبان روسی خود مشورت نمایید. سپس باید تصمیم بگیرید که نوع  نوشته شما بر اساس کدام شاخه علمی باشد؟ اگر قصد شما از نوشتن مقاله به زبان روسی، چاپ کردن مقاله در یک ژورنال علمی است، می توانید کتاب های بسیاری را در زمینه آیین نگارش زبان روسی مطالعه کنید. یکی دیگر از نکات مهم در نوشتن مقالات به زبان روسی، رعایت روش صحیح نقل قول و رفرنس دادن عناوین است. شما می توانید برای رفرنس از وب سایت های روس زبان کمک بگیرید. رعایت موارد گفته شده برای جلوگیری از سرقت علمی و ادبی امری بسیار ضروری می باشد. در صورتی که شما رفرنس عناوین مقاله را به صورت صحیح انجام ندهید، یک سارق ادبی محسوب می شوید. این موضوع در مقاله نویسی به زبان روسی به هیچ عنوان پسندیده نمی باشد.

چگونه مقاله خود را در یک ژورنال روس زبان چاپ کنیم؟

یکی از مهم ترین اصولی رعایت مقررات ژورنال می باشد. در صورتی که از ابتدا هدفتان را از نوشتن مقاله مشخص نمایید، می توانید یک مقاله ی اصولی تهیه نمایید. یکی دیگر از نکات مهمی که باید در مقاله نویسی به روسی برای مجلات رعایت کنید، رنک و رتبه ژورنال می باشد. در صورتی که برای اولین بار به نوشتن مقاله در ژورنال می پردازید باید انتظار منطقی داشته باشید. بهتر است که مقاله خود را به یک ژورنال با نرخ impact متوسط ارسال کنید. برای نوشتن مقالات ژورنالی شما باید حتما منتظر انتقادهایی از سوی داوران باشید. از اصلاح مقالات روسی زبان خود واهمه ای نداشته باشید. حال پس از بدست آوردن تجربه همکاری با این ژورنال ها و ساختن رزومه بهتر، می توانید مقاله تان را برای ژورنال های معروف ارسال نمایید.

ترجمه مقالات علمی به زبان روسی

یکی دیگر از اقدامات مهم در مقاله نویسی، ترجمه ی مقالات می باشد. گاهی اوقات پیش می آید که شما مقاله علمی خود را در ابتدا به زبان فارسی نوشته اید. برای ادامه تحصیل در روسیه، شما قصد دارید این مقاله را به زبان روسی ترجمه کنید. برای ترجمه مقاله به زبان روسی شما میتوانید از یک استاد زبان یا فردی که در رشته شما متخصص است، کمک بگیرید. همچنین کلاس های آموزش مقاله نویسی به زبان روسی برای شما مفید خواهد بود. این دوره ها می توانند به شما اصول ترجمه ی مقالات به زبان روسی را آموزش دهند. این اصول در زبان تجاری روسی هم کاربرد دارند.

دوره آموزش مهارت مقاله نویسی روسی تیکا

برای مقاله نویسی به زبان روسی شما حتما باید دانش زبان روسی خود را از پایه قوی کنید. برای این کار می توانید از کلاس های زبان روسی پایه استفاده کنید.همچنین شما می توانید از استاد زبان روسی خود درخواست نمایید که برای شما کارگاه آموزش نوشتن مقاله به زبان روسی را برگزار کند. کارگاه ها و یا به اصطلاح دیگر ورک شاپ ها، کلاس های فشرده ای هستند که مهم ترین نکات نوشتن را به شما آموزش می دهند. در صورتی که علاقه دارید تا زبان روسی را به صورت کامل آموزش ببینید میتوانید دوره آموزش خصوصی را با استاد مورد نظرتان بردارید.

طول دوره مقاله روسی تیکا

در صورتی که استاد، دانش زبانی شما را در جلسه آزمایشی تایید کند به حدود 50 جلسه نیاز دارید تا بتوانید یک مقاله در علوم مهندسی تنظیم نمایید. برای نوشتن مقالات مربوط به علوم انسانی و هنر به حداقل 70 جلسه کلاس نیاز دارید. برای نوشتن مقالات مربوط به ادبیات زبان روسی و رشته های مربوط به زبان، شما به بیش از 80 جلسه نیاز دارید.

شما برای یادگیری نوشتن مقاله به زبان چینی نیز میتوانید از دوره های تیکا کمک بگیرید.

هزینه دوره

هزینه هر جلسه کلاس برای آموزش مهارت مقاله نویسی به زبان روس، بین 50 تا 160 هزار تومان خواهد بود که این هزینه با توجه به استاد انتخابی شما و تجربه و مهارت او تعیین می شود.

انتخاب بهترین استاد برای مقاله نویسی روسی در تیکا

تیکا در زمینه دوره‌ های ویژه آموزش ارائه مقالات به زبان روسی  بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌دهد. شما می توانید برای انتخاب بهترین استاد در سامانه آموزشی تیکا به بخش مصاحبه زبان روسی مراجعه کنید. سپس با بررسی اساتید مختلف، امتیاز آن ها و نظرات سایر زبان آموزان استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.