فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فاطمه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا25 زبان آموز / 98 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:145 هزار تومان
سیما عبادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان

چرا آموزش زبان روسی برای مهاجرت به روسیه اهمیت دارد؟

زبان روسی یکی از زبان های بین المللی است که در کشورهای زیادی همچون بلاروس، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، مولداوی، لتونی، لیتوانی، استونی و اسرائیل و.... به عنوان زبان رسمی استفاده می شود. در کشور روسیه ، مردمان بومی تنها به زبان رسمی خود سخن می گویند و زبان انگلیسی در بین بومیان این کشور رایج نمی باشد. به همین علت آموزش زبان روسی برای مهاجرت به روسیه از اولیت های اولیه به حساب می آید.

برای مثال؛ برای تحصیل در دانشگاه های روسیه شما باید زبان روسی را به طور کامل بیاموزید. در عین حال برای پیوستن به اعضای خانواده در روسیه تنها نیاز است تا زبان را به اندازه کاربردهای روزمره آموزش داده شود. شما می توانید برای محک زدن سطح دانش زبان روسی خود، از خدمات آموزش آنلاین زبان روسی تیکا استفاده کنید. تدریس خصوصی زبان روسی برای مهاجرت به روسیه در تیکا در تمامی سطوح توسط اساتید حرفه ای انجام می شود.

شرایط عمومی مهاجرت به روسیه

 • داشتن پشتوانه مالی کافی برای مهاجرت .
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه به سفارت روسیه.
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی در این کشور.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی معتبر و تایید شده.
 • تسلط به زبان روسی پس از طی کردن آزمون های زبان روسی برای مهاجرت.
 • ثبت مکان زندگی.
 • اقامت شش ماهه در این کشور.

آموزش روسی برای مهاجرت و انواع ویزا

در زیر لیستی از انواع ویزاهای مهاجرتی به روسیه را مشاهده میکنید. برای به دست آوردن برخی از ویزاهای زیر باید دوره آموزش روسی برای مهاجرت را بگذرانید.

Tourist Visa

ویزای توریستی یکی از پر استفاده ترین ویزاهای کشور روسیه است. سفارت روسیه این ویزا را برای افرادی که قصد ورود به این کشور و گشت و گذار را دارند صادر می کند. معمولا ویزای توریستی روسیه در مدت حداکثری یک ماه پس از درخواست صادر می شود. فرد متقاضی می تواند با دریافت این ویزا برای یک تا دو بار ورود و خروج و نهایت 30 روز اقامت در روسیه از این ویزا بهره ببرد. برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان باید به آژانس های توریستی مراجعه نمایند.

Private Visa

ویزای خصوصی نوعی دیگر از ویزای کشور روسیه می باشد که معمولا شهروندان خارجی که از دوست یا فامیل تبعه یا مقیم روسیه دعوت نامه ای داشته باشند می توانند از آن بهره ببرند. این دعوت نامه با نام priglashenie شناخته می شود و نوعی مدرک رسمی است که می تواند توسط دوست یا اقوام فرد خارجی متقاضی این ویزا، صادر شود. مدت زمان اعتبار ویزای خصوصی نهایت تا 3 ماه می باشد.

Business Visa

ویزای کسب و کار یا ویزای تجاری یکی از انواع ویزای پر استفاده برای مهاجرت به روسیه است. سفارت این کشور معمولا این ویزا را به شهروندان خارجی که با اهداف تجاری قصد ورود به روسیه را دارند، اعطا می کند. این ویزا می تواند تک ورودی، دو ورودی (معتبر به مدت  3ماه) و چند ورودی (معتبر تا یکسال) باشد. برای اخذ ویزای تجاری مدارکی از قبیل : اصل دعوت نامه (Priglashenie) صادر شده توسط سرویس مهاجرت فدرال محلی، دعوت نامه ی شرکت های دولتی و خصوصی و موسسات مستقر در مسکو و سایر شهرها و سایر مدارک مهاجرتی لازم است.  

Working Visa

ویزای کاری روسیه نوع دیگری از ویزا است که به افرادی تعلق می گیرد که برای کار قصد ورود به این کشور را دارند. برای گرفتن این ویزا ممکن است به مدرک آزمون زبان و آموزش روسی برای مهاجرت نیاز داشته باشید.

Transit Visa

ویزای ترانزیت نوعی دیگر از ویزاست که برای افرادی که قصد دارند از طریق روسیه به کشور دیگری سفر کنند، صادر می شود. این نوع ویزای روسیه می تواند ( Single Entryتک ورودی) و یا (Double Entry  دو ورودی) صادر شود. معمولا ویزای ترانزیت کشور روسیه تنها برای یک دوره زمانی 10 روزه صادر می شود. برای دریافت ویزای ترانزیت داشتن مدارک زیر الزامی است:

 • ویزای ورودی ایالتی که متقاضی قصد ورود به آن را دارد .
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا.
 • 3عدد عکس 4*3.
 • بلیط حمل و نقل.
 • بیمه درمانی.

Student Visa

یکی دیگر از انواع ویزای کشور روسیه Student Visa می باشد. این ویزا برای اقامت دانشجویانی که به قصد ادامه تحصیل در برخی از موسسات و ارگان های روسیه به این کشور سفر می کنند، صادر می شود. ویزای دانش آموزی را می توان صرفا تحت دعوت نامه اصلی و یا همان پذیرش دانشگاهی دریافت کرد و مدت زمان آن سه ماهه می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کشور روسیه

 1. پاسپورت معتبر با دو صفحه خالی برای ویزا و با اعتبار حداقل 6 ماه.
 2. فرم تکمیل شده درخواست ویزا.
 3. یک عدد عکس پرسنلی 4*3.
 4. اصل آزمایش خون HIV ایدز .
 5. بیمه درمانی.

دوره آموزش روسی برای مهاجرت 

این دوره در تیکا به صورت تصویری و آنلاین برگزار میشود. در جلسه اول نیازهای شما مشخص و طبق آن مشاوره به شما ارائه میشود. در ادامه میتوانید بسته به برنامه زمانی خودتان، ساعت ها و روزهای کلاس را تعیین کنید. امکان رزرو کلاس نیمه خصوصی برای زبان آموزانی که با هم همسطح باشند هم وجود دارد.

شما برای آموزش زبان چینی برای مهاجرت نیز میتوانید روی تیکا حساب کنید.

طول دوره

برای یادگیری زبان روسی در سامانه تیکا از سطح صفر تا A1 شما به حدود 75 جلسه کلاس خصوصی نیاز دارید. همچنین پس از آن برای رسیدن به سطح c1 شما باید 70 جلسه ی دیگر را سپری کنید. 

هزینه دوره

به طور کلی هزینه دوره های زبان در آموزشگاه برای زبان روسی برای مهاجرت توسط خود اساتید در سامانه زبان تیکا مشخص می شود. اما به طور متوسط هزینه هر جلسه کلاس روسی برای مسافرت و مکالمات ضروری بین 45 تا 120 هزار تومان خواهد بود. در تیکا اساتید با سطوح و تخصص های مختلف از جمله آموزش زبان به کودکان، بزرگسالان و آمادگی آزمون ها فعال هستند. در صورتی که زبان آموز قصد رزرو کلاس ها و پرداخت بیش از پنج جلسه را به صورت رزرو یکجا داشته باشد، هزینه ی نهایی شامل تخفیف می شود.

رزرو کلاس با بهترین استاد زبان روسی در سفر

برای رزرو کلاس زبان روسی با استاد مورد نظرتان، شما می توانید به اطلاعات موجود در پروفایل استاد توجه کنید. توجه به تخصص‌ های عنوان شده و نظرات سایر زبان‌ آموزان به شما کمک می ‌کند انتخاب بهتری برای استاد زبان روسی برای مهاجرت به روسیه داشته باشید. همچنین شما می توانید پس از گذراندن یک جلسه آزمایشی که به ‌صورت رایگان یا با هزینه اندکی برگزار می ‌شود استاد مورد نظرتان را انتخاب کنید.