فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
سپیده ابراهیمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 74 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:210 هزار تومان
فاطمه معتمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا95 زبان آموز / 285 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

مزایای رزومه نویسی روسی

یک رزومه کامل می تواند تفاوت زیادی بین شما و سایر نامزدها ایجاد کند.معمولا هر کشوری مدل پیش فرض خود را برای نوشتن رزومه دارد. این مدل قالب استاندارد است که اکثر شهروندان از آن برای ساختن رزومه خود و سپس درخواست کار استفاده می کنند. اساتید زبان روسی آنلاین تیکا برای آموزش زبان روسی تجاری نه تنها اصول نوشتن رزومه روسی را به شما خواهند آموخت، بلکه در تمام مراحل بعدی همراه شما هستند. شما می توانید برای نامه ها و ایمیل های اداری، متن های قراردادها و ... نیز از یک استاد زبان کمک بگیرید.

بازار کار روسیه پس از کمونیسم را می توان در مقایسه با سایر اقتصادهای جهانی نسبتاً جدید دانست. با توجه به روابط اقتصادی و دیپلماتیکی ما بین ایران و روسیه بسیاری از دانشجویان ایرانی سالانه کشور روسیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.همچنین با توجه به فرصت های شغلی در روسیه و روابطش با ایران بسیاری درصدد یافتن شغل در روسیه می باشند. برای هر دوی این امور شما باید یک رزومه خوب ارائه دهید. این کشور قبلاً انتظارات خاص خود را برای افراد جویای کار و ادامه تحصیل بیان کرده است. برخی از انتظارات مشابه سایر کشورها است، اما برخی دیگر مختص روسیه است  . آشنایی با اصول رزومه نویسی می تواند کمک بسیاری به شما در جهت رسیدن به اهدافتان در کشور روسیه داشته باشد.

مراحل نوشتن رزومه روسی

کلید هر رزومه موفق دانستن نوع نوشتن آن است، به ویژه هنگامی که برای مشاغل روسی به عنوان یک خارجی درخواست کار دارید. به عنوان یک قاعده ، در صورت درخواست کار از یک شرکت روسی، رزومه و نامه همراه شما باید به زبان روسی باشد. با این حال، اکثر شرکت های بین المللی، رزومه به زبان انگلیسی را نیز می پذیرند. همچنان توصیه می شود حداقل اطلاعات تماس اصلی خود را به روسی ترجمه کنید.

طرح ، قالب و محتویات رزومه روسی

وقتی صحبت از طرح ، قالب و محتویات یک رزومه می شود ، کارفرمایان به طور کلی جزئیات زیادی از شما می خواهند. به وضوح رزومه خود را به بخش های جداگانه تقسیم کنید. رزومه باید شامل مشخصات شخصی، تحصیلات و سابقه کار باشد. با اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس خود نوشتن رزومه روسی را شروع کنید. نام کامل، آدرس، محل و تاریخ تولد، ملیت، وضعیت تاهل، شماره تلفن و پست الکترونیکی خود را درج کنید. بسیاری از کار فرمایان رزومه شما را برای مدت طولانی در پرونده نگه می دارند. مطمئن شوید که اطلاعات تماسی که ارائه می دهید در آینده نزدیک تغییر نکند.

عکس در رزومه 

عکس اختیاری است، اما توصیه نمی شود. اگر به طور خاص از شما درخواست شده است یا اگر مطمئن هستید که به شانس شما کمک می کند ، تصویر را اضافه کنید. اما در غیر این صورت آن را کنار بگذارید.

ترتیب وارد کردن اطلاعات خود در رزومه

1- اطلاعات مربوط به تحصیلات خود را از ابتدا لیست کنید. این اطلاعات باید شامل تاریخ تحصیل، نام موسسات، نمرات امتحان و مدارک و تخصص های تحصیلی باشد. میتوانید نام دوره آموزش زبان روسی که در آن شرکت کرده اید را نیز در این بخش ذکر کنید.

2- تجربیات کاری خود را با جدیدترین شغل خود شرح دهید. دوره اشتغال، نام شرکت و عنوان شغل را ارائه دهید و مسئولیت های کلیدی خود را توضیح دهید.

3- موارد بعدی شامل مهارت ها و مدارک اضافی، سواد رایانه ای و هرگونه زبان شفاهی و نوشتاری است.

4- سرانجام، علایق یا فعالیت های شخصی را بنویسید.

5- شما باید در کنار رزومه یک نامه همراه، همگام با زبان رزومه ارائه دهید.

نکات مهم در نگارش رزومه روسی

 • رزومه خود را در حد دو صفحه کاغذ A4  و یا کمتر نگه دارید.
 • حتما شماره خود را تایپ کنید و به هیچ وجه آن را دست نویس نکنید. آن را در بخشی واضح و با فونت استاندارد تایپ کنید. بخش های منابع انسانی اغلب
 • رزومه ها را اسکن می کنند. اطمینان حاصل کنید که اسکن رزومه شما آسان و واضح است.
 • تا آنجا که می توانید جزئیات ارائه دهید، اما دقت داشته باشید که این جزئیات مربوط به کار باشند.
 • راستگو باشید. از بیان اطلاعاتی که نمی توانید ثابت کنید و یا صحت ندارند جدا خودداری کنید. مبالغه نکنید و یا هیچ چیزی را جعل نکنید.
 • همیشه املا و دستور زبان خود را دوباره بررسی کنید. اگر رزومه خود را به زبان روسی می نویسید ، آن را چندین بار بخوانید و تصحیح کنید.

نامه همراه CV چیست

در  اکثر درخواست های شغلی در روسیه، ضروری است که رزومه خود را با یک نامه همراه کنید. این نامه نیز باید همگام با زبان رزومه  شما (ترجیحاً روسی) باشد. این فرصتی است برای بیان این که چرا کاندیدای خوبی برای این شغل هستید و خودتان را به کارفرما بشناسید. آن ها را ترغیب کنید تا رزومه شما را بخوانند و شما را برای مصاحبه در نظر بگیرند.

توضیحات نامه همراه شامل چه مواردی است؟

در روسیه ، این نامه ها عموماً کوتاه، مختصر، واقعی و رسمی هستند. به عنوان یک قاعده، آن ها بیش از یک طرف کاغذ A4 نیستند. آن ها نباید جزئیات زیادی در مورد شرایط و تجربه ارائه دهند. همه این ها در رزومه  شما ذکر شده است ، اما بیان گر موارد زیر است:

 • چگونه شغل را پیدا کردید و چه چیزی شما را مجذوب کار می کند.
 • چه مهارت ها و تخصصهای مرتبطی را می توانید برای این نقش به ارمغان بیاورید.
 • چگونه می توانید با نقش خود به ارزش شرکت افزوده کنید.

نحوه نگارش نامه همراه

در نامه روسی خود ، حتماً از مثال هایی برای نشان دادن توانایی و مهارت های خود استفاده کنید. باید از قوانین قالب بندی نیز پیروی کند:

 • از طرح نامه تجاری رسمی استفاده کنید. این طرح شامل ذکر نام کامل، آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما در سمت چپ صفحه، تاریخ، نام کامل (یا بخش) و آدرس گیرنده است.
 • همیشه هنگام صحبت با کارفرما از زبان رسمی و در عین حال صمیمی استفاده کنید، به عنوان مثال آقای /خانم عزیز و در صورت دانستن نام فرد، آن را خطاب کنید. (آقای اسمیت عزیز)
 • متن اصلی باید متنی باشد که دلایل درخواست شما برای کار و مهارت های شما را بیان می کند. این متن مکمل نوشتن رزومه روسی است.
 •  شما همچنین باید یک پاراگراف پایانی را وارد کنید، که علاقه خود را به استخدام در شرکت و امید به مصاحبه را بیان می کند.
 • نامه را با عبارات "با احترام شما" یا "با احترام" به پایان برسانید.

شما میتوانید نکات لازم برای نوشتن رزومه چینی را نیز در تیکا یاد بگیرید.

مدت زمان و هزینه دوره رزومه نویسی روسی تیکا

مدت زمان دوره های رزومه نویسی روسی حد مشخصی ندارد و این زمان بسته به مهارت شما در زبان روسی و میزان پشتکار و تلاش شما بسیار متفاوت خواهد بود. هزینه هر جلسه کلاس رزومه نویسی در سامانه تیکا از 40 تا 120 هزار تومان متفاوت است.

انتخاب بهترین استاد دوره آموزش نوشتن رزومه روسی در تیکا

شما در تیکا به راحتی می توانید برای دوره‌های تخصصی آموزش نوشتن رزومه با بهترین اساتید زبان روسی ثبت نام کنید. تدریس خصوصی زبان با توجه به نیاز های هر زبان آموز انجام میشود. برای رزرو کلاس نوشتن رزومه روسی می‌توانید به صفحه اساتید زبان روسی تیکا مراجعه کنید و استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس حاصل فرمایید.