فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
سپیده ابراهیمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 57 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
ویکتوریا داتسیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مائده ثمره
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
نسرین نیکجو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 24 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
شکیبا بهرامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:219 هزار تومان
محدثه خوشبخت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
دریا بابادی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 57 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
حسین طوافی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:75 هزار تومان
هزینه هر جلسه:175 هزار تومان
حانیه قرنجیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا22 زبان آموز / 118 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
مریم سلیمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا83 زبان آموز / 573 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

یاد کردفتن مکالمه زبان روسی چه فایده ای دارد؟

این زبان تا هنگام سقوط شوروی یکی از زبان های مطرح شرق آسیا و آسیای مرکزی بود. میتوان گفت زبان مشترک همه کشورهای روسیه، تاجیکستان، اسلونی، قرقیزستان، اوکراین، گرجستان و.. زبان روسی بود. این زبان هنوز هم در این کشورها نفوذ بالایی دارد. شما در صورت تسلط به این زبان میتوانید روابط کاری خود با این کشورها را گسترش دهید. همچنین فرهنگ و تاریخ زیبای این کشورها در صورت آشنایی با زبان روسی برای شما کاملا گشوده میشود. مردم این کشورها معمولا به یادگیری زبان انگلیسی اهمیت زیادی نمیدهند. مردم کشور روسیه نیز تعصب قابل توجهی روی زبان خود دارند. بنابراین در صورتی که قصد سفر یا کار در روسیه را دارید، بهتر است خودتان را با این زبان آشنا کنید!

روسی رایج ترین زبان اسلاوی شرقی و همچنین رایج ترین زبان اسلاوی در کل است. اگرچه مردم روسیه فوق العاده متنوع هستند و متعلق به 160 گروه قومی مختلف هستند که به 100 زبان مختلف صحبت می کنند ، اما تقریباً همه آنها روسی نیز صحبت می کنند. میلیون ها نفر در بلاروس ، قزاقستان ، اوکراین ، لتونی ، مولداوی ، استونی ، گرجستان و ارمنستان نیز به این زبان صحبت می کنند و این باعث می شود زبان روسی به زبان اصلی اکثر اروپای شرقی و آسیای غربی تبدیل شود. زبان روسی برای کسانی که مایل به یادگیری یکی از زبان های اسلاوی با بیشترین دسترسی و تأثیر هستند، یک انتخاب عالی است.

روش های آموزش مکالمه روسی

یادگیری مکالمه زبان روسی آنقدرها که فکر می کنید دشوار نخواهد بود. به کمک آموزش آنلاین و امکان تدریس خصوصی زبان شما میتوانید هر هفته چند ساعت در هر مکان - ساعت نهار در سر کار یا زمانی که در خانه هستید- مکالمه روسی را تمرین کنید.

تسلط بر گرامر بسیار متفاوت روسی، لهجه و تلفظ ممکن است در ابتدا دشوار باشد. شما میتوانید تمرین های مکالمه خود را با فعالیت های سرگرم کننده همراه کنید تا ذهن شما به استفاده از زبان روسی در موقعیت های مختلف عادت کند. شما در شهرهای توریستی ایران میتوانید علاوه بر تمرین با یک استاد، با توریست های اهل کشور روسیه دیدار کنید. گفت و گوهای کوتاه را تمرین کنید. همچنین شما میتوانید از امکانات اینترنت برای وارد شدن به دنیای بزرگ و بدون مرز جهانی استفاده کنید.

تلفظ حروف روسی

دو نکته می تواند الفبای روسی را گیج کننده نشان دهد:

 • اول: بعضی حروف شکل هایی مشابه انگلیسی دارند اما صدایی متفاوت
 • دوم: بعضی حروف شکل هایی کاملا متفاوت و ناآشنا دارند

شما با تکرار و تمرین می توانید نحوه تلفظ روسی و درک کلمات و عبارات ساده را یاد بگیرید. با این حال تا زمانی که الفبای روسی را یاد نگیرید، درک شما کامل نمیشود. این الفبا از خط سیریلیک استفاده می کند که ریشه آن را می توان در یونان باستان جستجو کرد.

اداشتن یک الفبای با ریشه یونانی برای درک بهتر این زبان به شما کمک میکند. بسیاری از حروف روسی دقیقاً شبیه حروف یونانی خود هستند که ممکن است در کلاس ریاضی و معادلات از آن ها استفاده کرده باشید. به عنوان مثال ، یونانی pi (pi) ، نسبت دور یک دایره به قطر آن ، دقیقاً مشابه P (pe) روسی است که صدای "p" را تولید می کند. همچنین حرف φ (phi) یونانی معادل صدای روسی F (ef) است ، که شبیه "f" انگلیسی به نظر می رسد.

استثناهای تلفظ روسی

برخی از حروف روسی شبیه حروف لاتین هستند اما صداهای متفاوتی دارند. P روسی ، er ، در واقع صدای r را تولید می کند. در حالی که И، i ، یک N عقب برعکس نیست  و صدای آن بیشتر شبیه e در "i" به نظر می رسد. اگر بتوانید حروف لاتین و صداهای انگلیسی آن ها را در ذهنتان از هم تفکیک و صداهای روسی را جایگزین آن ها کنید، درک الفبای روسی آسان خواهد بود. وقتی الفبا را یاد بگیرید، آماده می شوید تا وارد قلمرو جدید زبان هیجان انگیز شوید.

تلفظ و دستور زبان روسی

انگلیسی ترکیبی از دستور زبان ژرمانیک/رومانیایی است (ریشه های آلمانی با تأثیر نورس ، فرانسوی و لاتین). زبان روسی یک زبان اسلاوی شرقی است و اشتراکات بسیار کمی با انگلیسی دارد. برای مبتدیانی که سعی در یادگیری مکالمه زبان روسی دارند یادگرفتن تلفظ صحیح کلمات می تواند یک چالش مهم باشد. روسی دارای صداهای آوازی است که در انگلیسی وجود ندارد. همچنین مصوت ها متنوع ترند و شیب ظریف صداهای مختلف sh با انگلسی متفاوت است. همه این موارد باید هنگام آموزش مکالمه روسی در نظر گرفته شوند.

هنگام آموزش زبان روسی، دستور این زبان ممکن است در ابتدا برای یک انگلیسی زبان عجیب به نظر برسد، اما قوانین آن در واقع ساده هستند. زبان روسی شش حالت مختلف دارد ، به این معنی که اسامی ، صفت ها و ضمایر می توانند شش حالت متفاوت داشته باشند. این ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما اسم ها بسته به نوع فعل صرف میشوند. بنابراین ترتیب کلمات به اندازه انگلیسی سختگیرانه نیست و شما مجبور نیستید هیچ حرف تعریفی را حفظ کنید (در مقایسه با سه جنسیت زبان آلمانی). ترکیب فعل ها با انگلیسی تفاوت زیادی دارند اما قائده مند هستند.

تیکا برای آموزش مکالمه زبان چینی ، یکی دیگر از زبان های دشوار دنیا نیز در خدمت شما خواهد بود.

روش های یادگیری زبان روسی

هنگام یادگیری نحوه صحبت کردن به زبان روسی چندین گزینه وجود دارد: استخدام یک معلم خصوصی ، ثبت نام در یک دوره زبان (در مدرسه یا آنلاین) ، مطالعه به تنهایی با CD-ROM یا دوره صوتی ، پیوستن به یک برنامه تبادل ، یا تمرین زبان مکالمه روسی با یک زبان مادری (به اصطلاح شریک پشت سر هم). همه این استراتژی ها می توانند م effectiveثر باشند ، اگرچه برخی (معلمان و CD-ROMS) می توانند گران باشند ، در حالی که کلاس ها و برنامه های تبادل نیز یک تعهد زمانی بزرگ هستند. سریعترین راه برای انتخاب زبان روسی - و بزرگترین تعهد تا کنون - هنوز غوطه ور شدن است. مهاجرت به روسیه مستلزم این است که زبان را برای زندگی روزمره انتخاب کنید. این فشار بقا معمولاً ظرف چند ماه روان را تولید می کند ، اما بدون استرس زیاد و کار سخت. اگر قصد دارید خود را به زبان روسی غرق کنید ، ایده خوبی است که از قبل با یکی از روشهای ذکر شده در بالا آماده شوید. اگر وقت زیادی ندارید ، یک برنامه آنلاین مانند Babbel بهترین گزینه شما خواهد بود.

ویژگی های خاص گفتاری و شفاهی زبان روسی کدامند؟

تقریبا تمام صداهای الفبای روسی در فارسی معادل شبیه به خودشان دارند. به سیسام نوشتاری روسی سیریلیک (Cyrillic) هم می گویند، این الفبا برای یاران که با کشورهای روس زبان همسایه بوده است چندان غریب نیست. سیستم نوشتاری در بسیاری از این کشور ها هنوز هم سیریلیک است. شما با کمک این روش میتوانید زبان تاجیکی را هم (که بسیار به فارسی نزدیک است) بخوانید. الفبای سیریلیک برای زبان تقریبا تمام کشورهای بلوک شرق که در بالا نام برده شدند کاربرد دارد.

چطور جنسیت های زبان روسی را از هم تشخیص دهیم؟

در زبان روسی به دو روش میتوان جنسیت را مشخص کرد:

 • بر اساس جنسیت واقعی یا معنای آن کلمه، مثلا کلمه مادر
 • بر اساس آخرین حروف آن اسم

شما باید بتوانید حروف صدادار و بیصدا را از هم تشخیص دهید تا جنسیت اسامی برای شما مشخص شود. یک اسم در حالت غیر جمع و فرد جنسیت های زیر را بر اساس حرف آخر خود دارد:

 •  یک حرف بی صدا یا حرف “й” باشد، اسم مورد نظر مذکر است.
 •  “а” یا  “я”باشد، اسم مورد نظر مونث است.
 • حرف “о”  یا  “е”یعنی اسم مورد نظر خنثی است.
 •  حرف “ь” (نشانه نرم)  یعنی اسم یا مذکر است و یا مونث.

منابع تمرین مکالمه زبان روسی

برای تمرین مکالمه روسی شما میتوانید دوستانی در کشورهای همسایه مانند تاجیکستان پیدا کنید. همچنین آموزش مکالمه زبان روسی به کمک منابع مختلف انجام میشود:

 • Duolingo.. ...
 • Loecsen. ...
 • Peace Corps Russian Courses with Live Lingua. ...
 • RussianLessons.Net. ...
 • Learn Russian. ...
 • Russian for Everyone. ...
 • Russian for Free. ...
 • Cafe Russian.

دوره آموزش مکالمه روسی چطور برگزار میشود؟

در این دوره شما میتوانید یادگیری جملات و مکالمه روسی را از صفر شروع کنید. جلسات به صورت آنلاین و تصویری و خصوصی برگزاری میشوند. شما ابتدا در یک جلسه مشاوره نیاز خود را بیان میکنید تا استاد بهترین دوره و بازه زمانی را به شما پیشنهاد کند.

طول دوره

طول این دوره بسته به سطح شما تعیین میشود. از سطح صفر تا A1 شما به حدود 75 جلسه نیاز دارید. همجنین برای رسیدن به هرکدام از سطح های بعدی تا C1 شما به 70 جلسه تمرین مکالمه و همچنین تمرین خارج از کلاس نیاز دارید.

هزینه دوره

هزینه جلسات خصوصی آموزش زبان روسی بین 45 تا 110 هزارتومان خواهند بود. برای رزرو های چند جلسه ای و ترمی شما از تخفیف برخوردار میشوید.

انتخاب بهترین استاد آموزش مکالمه روسی

برای انتخاب بهترین استاد شما میتوانید به پروفایل اساتید مد نظر خود توجه کنید. هر استاد یک ویدیوی معرفی دارد که به کمک آن میتوانید اطلاعات بهتری درمورد مکالمه روسی استاد به دست بیاورید. در صورتی که تصمیم گیری برای شما دشوار است، شما میتوانید با پشتیبانی تیکا مشورت کنید.