فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
ایمان فلاح زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا43 زبان آموز / 102 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
مریم سلیمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا54 زبان آموز / 316 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان
ندا کشیر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 23 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
حانیه قرنجیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 50 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
فاطمه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا25 زبان آموز / 98 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:145 هزار تومان
مهشاد باباپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا65 زبان آموز / 106 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مهدی شیرمحمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا48 زبان آموز / 133 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:98 هزار تومان
نسرین نیکجو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:190 هزار تومان
راضیه حیدری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 15 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
نگین اکبری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان

مزایای یادگیری گرامر زبان روسی چه هستند؟

زبان روسی با 144 میلیون متکلم در اروپا بزرگترین زبان مادری اروپا از نظر جمعیتی که به این زبان سخن می گویند به حساب می آید. این زبان همچنین یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. گرامر روسی به دلیل اهمیت بین المللی روسیه در مناسبات سیاسی و یا رتبه روسیه در علوم فضایی، پتروشیمی و هسته ای و یا به علت شهرت آثار ادبی داستایوسکی، تولستوی، پوشکین، گوگول، چخوف و سایر مشاهیرش؛ می توان جزو مهم ترین موضوعات تلقی کرد. در هر صورت امروزه روسی به زبانی محبوب برای یادگیری تبدیل شده است که در ایران نیز شاهد گسترش آن هستیم. یک آموزشگاه آنلاین زبان میتواند نقش مهمی در آموزش اصولی گرامر روسی داشته باشد.


اهمیت آموزش دستور زبان روسی (گرامر) برای مهاجرت


موقعیت های خاصی وجود دارند که در آن ها آموزش گرامر روسی به شکلی ویژه مهم است. برای مثال، گرامر در مصاحبه کاری در کشور روسیه بسیار مهم است. کارفرما معمولا قصد دارد کیفیت زبان گفتاری و نوشتاری شما را ارزیابی کند. در واقع املا و دستور زبان غلط بزرگترین دلیلی است که سبب می شود تا یک درخواست شغلی در روسیه رد شود. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید، این نکته مشخصاً برای شما مهم خواهد بود. دانشگاه ها و مراکز آموزشی به احتمال بسیار زیاد زبان روسی شما را بر اساس دانش شما از دستورزبان روسی ارزیابی خواهند نمود.


تمرین گرامر زبان روسی با یک دوست


خبر خوبی که برای شما داریم این است که خوشبختانه مردم روسیه حتی اگر متوجه شوند که شما در حد بسیار کمی با زبان روسی آشنایی دارید یا در این زمینه به ابتکار عمل دست زده اید از شما استقبال می کنند. اگر شما با اندک آموزش گرامر روسی سعی در ارتباط با آنان در فضای مجازی داشته باشید با کمال میل و خونسردی به شما پاسخ داده و به شما در یادگیری نیز کمک می کنند. سعی کنید اولویت های یادگیری خود را شناسایی کنید و مهم ترین قوانین گرامری را در ابتدا بیاموزید.


آیا یادگیری گرامر روسی سخت است؟


آموزش گرامر روسی چندان آسان نیست. چرا که در زبان روسی از پیشوند ها، پسوند ها و پایانه های بسیاری برای صرف اسم، فعل، صفت و حتی عدد استفاده می شود. در حقیقت به لطف همین ویژگی هاست که روسی دارای تعداد زیادی قافیه کلمات نسبت به زبان های دیگر است که به او انعطاف پذیری و تنوع حیرت انگیزی را داده است. پس جای تعجب نیست که ترجمه شکسپیر، گوته و… به روسی بسیار زیبا شده اند. اما اگر بخواهید جواب آیا یادگیری گرامر روسی سخت است؟ را در یک جمله بگوییم باید گفت به آسانی زبان انگلیسی نیست اما به هیچ عنوان زبان سختی نیست. با شرکت در کلاس گرامر زبان روسی، پیشرفت شما قابل ملاحضه خواهد بود.


بهترین منابع برای آموزش گرامر زبان روسی کدامند؟

منابع مختلفی برای آموزش زبان روسی و گرامر آن موجود هستند. برای تدریس در کلاس گرامر زبان روسی، منابع میتواند جزوه های استاد یا کتاب های زیر باشد.

  • Beginnersrussian یک کتاب درسی برای مبتدیان با یک وب سایت تعاملی با مطالب اضافی برای هر فصل ، از جمله فلش کارت های آنلاین.
  • Nachalo در قالب 2 جلد موجود است ، یک کتاب درسی برای شروع دوره های روسی است.
  • Golosa یک کتاب پایه برای یادگیری زبان روسی در 5 ویرایش است.
  • A Comprehensive Russian Grammar : کتاب گرامر جامع و کامل زبان روسی


نکات پایه ای در آموزش گرامر روسی


زبان روسی ۳۳ حرف برای الفبا دارد و به این صورت است که حروف دارای تلفظ ثابتی هستند. یعنی حروف و کلمات همان طور که تلفظ می شوند نوشته می شوند. حروف هر جای کلمات قرار بگیرند تفاوتی در تلفظ آن ها ایجاد نمی شود.
از دیگر نکات جالبی که در قواعد زبان روسی وجود دارد این است که جای لغات بصورت مداوم در جملات تغییر می کند. این کاری است که خود روس زبان ها انجام می دهند، آن هم بدون اینکه معنا عوض شود. به زبان ساده تر این که یک جمله را به چند شکل مختلف بیان می کنند بدون آن که از معنای جمله کاسته شود.


جنسیت اسامی در آموزش گرامر روسی


در قواعد زبان روسی ساختار جنسیت اسامی بخش بسیار مهم و قابل توجهی است. در این زبان با توجه به حروفی که در انتهای کلمه می چسبد می توان جنسیت فرد را مشخص کرد. حال به چه صورت، به جملات زیر دقت کنید برای هرکدام از بخش جنسیت اسامی مثال هایی گفته شده است که دقیقا همان حروف در پایان جمله به کار رفته است.
• حروف к й м л، نشانه این است که اسم مذکر است.
• حرف “а” یا “я” نشانه این است که اسم مونث است.
• حرف “о” یا “е” نشانه این است که اسم خنثی است.
ویژگی اسامی
در آموزش گرامر روسی هر اسم ۳ ویژگی دارد:
۱) جنس
۲) شمار
۳) حالت


دیکشنری یا لغتنامه های زبان روسی


یکی دیگر از مباحثی که می توان در آموزش گرامر روسی مطرح کرد این است که زبان روسی دارای ۶ نوع لغت نامه می باشد که عبارتند از:
• Nominative
• Accusative
• Prepositional
• Genitive
• Dative
• Instrumental

ساختار جمله

در زبان روسی عمومی ساختار جملات نیز اهمیتی ندارد. در بیان ساده تر ترتیب لغات در جمله اهمیتی ندارد. برای مثال به جمله زیر دقت کنید.
” امروز سگ گربه را گرفت” این جمله را می توان به هشت فرم متفاوت بیان کرد.

.Сегодня собака поймала кота
.Cобака поймала кота сегодня
.Поймала собака кота сегодня
.Сегодня собака кота поймала
.Собака кота поймала сегодня
.Поймала кота собака сегодня
.Кота поймала собака сегодня
.Кота собака поймала сегодня

ضمیر اشیاء


در انگلیسی اشیاء بی جان با ضمیر It نشان داده می شوند اما در زبان روسی اشیاء بی جان معمولا با یک ضمیر مربوط به جنسیت قواعد آن بیان می شود.


 دوره های آموزش گرامر روسی تیکا


تقریبا تمامی استاد گرامر زبان روسی مدت زمان آموزش گرامر را با توجه به ساعاتی که زبان آموز می ‌تواند روزانه به یادگیری اختصاص دهد، برآورد می ‌کنند. اما به طور کلی زبان شناسان صرفا برای اموزش گرامر زبان روسی 40 ساعت را پیشنهاد می دهند. برای مسلط شدن به گرامر روسی، شما نیاز دارید با اصول اولیه گرامر و جمله سازی آشنا باشید.

در تیکا شما میتوانید کلاس گرامر زبان چینی را نیز داشته باشید.

طول دوره

در صورتی که در سطح مبتدی A1 با زبان روسی آشنا باشید، رسیدن به سطح مقدماتی در آموزش گرامر روسی حدود 40 جلسه طول می کشد. هزینه هر جلسه بین 45 تا 120 هزار تومان است.
سطح متوسط آموزش گرامر روسی از A2 شروع می شود و بعد از گذشت 70 جلسه شما به سطح پیشرفته خواهید رسید.

هزینه دوره

هزینه هر جلسه بین 50 تا 130 هزار تومان است.


انتخاب بهترین استاد آموزش گرامر روسی در تیکا


شما می توانید با انتخاب مهارت گرامر، لیست اساتیدی که روی این مهارت تمرکز می کنند را مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با استاد، می توانید یک جلسه آزمایشی رزرو کنید. در جلسه آزمایشی استاد می تواند به شما در انتخاب اولویت های اصلی یادگیری گرامر کمک کند. در صورت رضایت و موافقت با برنامه درسی استاد، می توانید به تعداد مد نظر کلاس گرامر زبان روسی رزرو کنید.