فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
ایمان فلاح زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا43 زبان آموز / 102 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
مریم سلیمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا54 زبان آموز / 316 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان
حانیه قرنجیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 50 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
فاطمه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا25 زبان آموز / 98 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:145 هزار تومان
مهشاد باباپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا65 زبان آموز / 106 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مهدی شیرمحمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا48 زبان آموز / 133 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:98 هزار تومان
راضیه حیدری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 15 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
نگین اکبری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
محدثه خوشبخت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
دریا بابادی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان

اهمیت آموزش رایتینگ زبان روسی

معمولا اولین مهارتی که در آموزش هر زبانی نیازمند یادگیری آن هستید، مهارت خواندن یا ریدینگ است و در مرحله بعدی نوشتن یا رایتینگ  می باشد. از آن جا که ریدینگ و رایتینگ مکمل همدیگر هستند، بسیاری از امور نیز در حال حاضر توسط درخواست های مکتوب پیش می روند. اهمیت رایتینگ روسی آن جا نمایان می شود که متوجه می شوید نامه های کاری یا تحصیلی برای کشور روسیه نیازمند نوشتن به زبان روسی هستند. تدریس خصوصی زبان سریع ترین راه پیشرفت در رایتینگ است.

مهارت نوشتاری در آزمون تورفل

سال هاست آزمون های بین المللی زبان روسی بخش خاصی برای سنجش مهارت نوشتاری شما در نظر گرفته اند. آموزش زبان روسی پس از ورود به دانشگاه هم ممکن اما گران تر است. نمرات بخش نوشتن در بسیاری از دانشگاه ها معیار پذیرش شما در نظر گرفته می شود. کشور روسیه برای برنامه های پذیرش مهاجر خود نه تنها نمرات کلی تورفل شما را مد نظر قرار می دهند. همچنین معمولا انتظار دارند نمره هر کدام از چهار مهارت شما به خصوص رایتینگ از حد مشخصی کمتر نباشد. برای مثال بسیاری از دانشگاه ها و برنامه های مهاجرتی حداقل نمره 60%  را از شما می خواهند. مدت زمان writing روسی در آزمون تورفل 50 دقیقه است.

چگونه ایمیل و رزومه روسی بنویسیم؟

برای نوشتن ایمیل های کاری و رسمی، شما باید از قالب خاصی پیروی کنید. عبارات مناسب برای آغاز کردن ایمیل روسی در دوره های آموزش رایتینگ روسی تجاری به شما آموزش داده می شود. علاوه بر این یک استاد زبان روسی نیز معمولا می تواند به پیشرفت شما سرعت بدهد. با کمک استاد میتوانید ایمیل های کاری خود را تنظیم کنید. همچنین برای تصحیح writing روسی روی استاد زبان خود حساب کنید. نوشتن رزومه روسی نیز به همین منوال باید در قالب خاصی انجام شود. با این تفاوت که در رزومه خود باید حتما عنوان تخصص خود را ذکر کنید. برای تصحیح رایتینگ خود در رزومه کاری حتما علاوه بر یک متخصص زبان، از یک فرد متخصص در رشته خود نیز کمک بگیرید.

آیا یادگیری رایتینگ روسی دشوار است؟

گزارشات و تحقیقات انجام گرفته در خصوص سخت ترین زبان ها برای یادگیری حاکی از این مطلب است که خوشبختانه زبان روسی  جزو ۱۰ کشور نخست این لیست قرار ندارد. یعنی آموزش زبان روسی عمومی هنوز هم در مقایسه با زبان های دیگری از قبیل زبان عربی، چینی، ژاپنی و کره ای راحت تر است. بنابراین بهتر است برای روشن شدن بیشتر این موضوع بر روی مزیت ها و ویژگی های زبان روسی تمرکز بیشتری داشته باشیم. این مزیت ها عبارتند از:

سهولت یادگیری الفبای روسی و آوایی بودن آن

هر حرف در روسی بسامد و بار آوایی مشخصی دارد و مانند حروف انگلیسی از نظر شکل و ظاهر نیز با یک دیگر تفاوت دارند. تنها تفاوت این است که زبان روسی از واژگان طولانی تری در مقایسه با زبان انگلیسی برخوردار است. کلمات همان طور که تلفظ می شوند نوشته می شوند و این یک مزیت بی نظیر در رایتینگ روسی به شمار می رود. در زبان روسی یا الفبای سیریلیک چندین حروف الفبا وجود دارند که مانند حروف انگلیسی به صورت مستقل و مشابه تلفظ می شوند. هر چند هنوز هم الفبای سیریلی از نظر شکل ظاهری شباهت های زیادی با حروف انگلیسی دارد و مثل زبان عربی بافت نوشتاری کاملا متفاوتی ندارد.

 

سازگاری با زبان انگلیسی

نباید فراموش کنید که زبان عامیانه با انگلیسی تفاوت زیادی دارد. اما اگر شما با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید در یادگیری زبان روسی متوجه این سازگاری خواهید شد. این موارد در writing روسی هم خودشان را نشان میدهند. در واقع زبان روسی تعداد زیادی اصطلاحات و عبارات عامیانه دارد. این عبارات می توانند با برخی زبان های همجوار یا زبان انگلیسی مشترک باشند. مثلا واژه врач) ) دکتر در زبان روسی به صورت vrach تلفظ می شود. شما به راحتی می توانید معادل دیگر آن یعنی کلمه докторهمان (doctor) را نیز به جای کلمه ذکر شده جایگزین کنید. 

انعطاف پذیری ساختمان جملات در رایتینگ روسی

برخلاف زبان انگلیسی که قوانین دستوری آن بسیار سخت گیرانه است در زبان روسی از این قوانین سخت گیرانه خبری نیست. مثلا اگر می خواهید بگویید:

I am going to the park

نمی توانید بگویید :

To the park, I go

یعنی ترکیب  جمله و زمان آن را کاملا به هم بریزید. در زبان روسی می توانید از شیوه های مختلفی بدین منظور استفاده کنید. مثلا می توانید بگویید:

“I am going to the park”

“To the park I go”

همچنان که متوجه شدید در مثال دوم ما فاعل را در انتهای جمله گذاشته ایم و این انعطاف پذیری مانند زبان عامیانه گفتاری فارسی کار را تا حدودی برای ما  در رایتینگ روسی راحت می کند.

امکان ارتباط نوشتاری راحت

خبر خوبی که برای شما داریم این است که خوشبختانه مردم روسیه حتی اگر بفهمند که شما در حد بسیار کمی با زبان روسی آشنایی دارید یا در این زمینه به ابتکار عمل دست زده اید از شما استقبال می کنند. اگر شما با اندک آموزش روسی سعی در ارتباط با آنان در فضای مجازی ونوشتاری داشته باشید با کمال میل و خونسردی به شما پاسخ داده و به شما در یادگیری نیز کمک می کنند.

شما برای یادگیری مهارت نوشتاری زبان دشواری مانند چینی هم میتوانید روی تیکا حساب کنید. آموزش رایتینگ زبان چینی از جمله دوره های تدریس تیکا محسوب میشود.

منابع یادگیری writing روسی

از جمله بهترین منابع برای یادگیری writing روسی می‌توان به این کتاب ها اشاره کرد:

  • Beginnersrussian
  • Nachalo
  • Golosa

همچنین یکی از بهترین مکان هایی که می توان سراغ یادگیری رایتینگ زبان روسی رفت، شبکه ها و مسنجرهای اینترنتی از قبیل Italki ، Scrabbin و Papora می باشند. از طریق این بستر ها می توان با افرادی که به زبان روسی صحبت می کنند ارتباط نوشتاری برقرار کنید. همچنین مطالعه و مرور مطالبی که در سایت هایی مانند RussianForFree.com  قرار می گیرد نیز می تواند به تقویت روند یادگیری writing روسی کمک کند.

هزینه و طول دوره آموزش رایتینگ روسی در تیکا

برای مسلط شدن به مهارت نوشتاری روسی، شما نیاز دارید با اصول اولیه گرامر و جمله سازی آشنا باشید.در صورتی که در سطح مبتدی A1 با زبان روسی آشنا باشید، رسیدن به سطح مقدماتی در رایتنیگ حدود 40 جلسه طول می کشد. هزینه هر جلسه بین 45 تا120 هزار تومان است. شما با رزرو چند جلسه ای از تخفیف برخوردار میشوید.

سطح متوسط آموزش رایتینگ از A2 شروع می شود و بعد از گذشت 70 جلسه شما به سطح پیشرفته خواهید رسید .بعد از طی کردن سطح مقدماتی، می توانید از پس مهم ترین کارهای لازم بربیایید.

هزینه هر جلسه کلاس تقویت مهارت رایتینگ پیشرفته بین 40 تا130 هزار تومان است.

 برگزاری کلاس آنلاین آموزش رایتینگ روسی با بهترین اساتید تیکا

سامانه آموزش آنلاین زبان تیکا از طریق برگزاری کلاس های خصوصی با مدرسین متخصص آموزش رایتنیگ روسی در خدمت شماست. یک استاد رایتینگ می تواند شما را برای هر کدام از آزمون های بین المللی و نوشتن رزومه خوب جهت کار یا ادامه تحصیل آماده کند. اگر قصد دارید با نوشته های خود سایر افراد را تحت تاثیر بگذارید، همین امروز شروع کنید.