فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حانیه قرنجیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 106 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
مهشاد باباپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا78 زبان آموز / 126 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
نورا بیرم وند
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
نسرین نیکجو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 20 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
نگین اکبری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 4 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
محدثه خوشبخت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
سید حسن حسینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا16 زبان آموز / 69 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:75 هزار تومان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
فاطمه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا34 زبان آموز / 234 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
فاطمه معتمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا92 زبان آموز / 275 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
سید محمد ابراهیم رمضان زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 25 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان

مزایای آموزش روسی به کودکان کدامند؟

بسیاری از افراد غیر روس فکر می کنند که تسلط به زبان روسی چالش برانگیز است. در واقعیت هم زبان روسی برای افرادی که با خانواده زبان های اسلاوی آشنا نباشند آسان نیست! با این حال کودکان وقت و زمان زیادی دارند و میتوانند این زبان را بدون درگیر شدن با اسم قوائد پیچیده و از طریق تمرین و تکرار یاد بگیرند. یادگیری زبان روسی به روش تدریس خصوصی زبان برای آینده فرزندان شما بسیار مفید خواهد بود. امکان تحصیل در روسیه و یا کار با کشور های روس زبان - روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، استونی، لیتوانی، گرجستان، اوکراین، ازبکستان و ..- برای افرادی که با روسی آشنا باشند وجود دارد.

یادگیری این زبان که با فارسی و انگلیسی تفاوت های اساسی دارد برای پرورش ذهن فرزند شما هم بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این تلفظ های زبان روسی و تکیه های خاص این زبان را در کودکی بسیار بهتر یاد خواهید گرفت. تلفظ ها و تکیه های خاص زبان روسی برای بزرگسالان دشوارتر از کودکان هستند. اگر دقت کرده باشید بچه ها به خصوص قبل از شش سالگی صداهای عجیب زیادی از خودشان در می آورند! بچه ها مدام در حال امتحان کردن صداهای جدید و تمرین دادن به دستگاه صوتی خودشان هستند. این ویژگی موقع آموزش زبان روسی برای کودکان یک مزیت محسوب میشود.

روش های آموزش زبان روسی به بچه ها

آموزش به کودکان همیشه باید با کمک بازی و به طور غیرمستقیم باشد. بچه های بزرگتر از 8 سال ممکن است قابلیت یادگیری برخی اصطلاحات و قوانین گرامر در قالب درس های کوتاه را دارند، اما تکرار و تمرین این درس ها باید در قالب بازی ها باشد.

بازی های آموزش زبان روسی برای کودکان شامل بازی های رو میزی، بازی با کلمات و بازی های ویدیویی میشوند. بسیاری از بازی های تقویت حافظه هستند که میتوانید با فرزندتان به عنوان تمرینی برای یادگیری لغات بازی کنید. اساتید آموزش زبان در آموزشگاه زبان روسی برای کودکان نیز از برنامه های مختلفی برای تقویت توانایی صحبت کردن کودکان استفاده میکنند.

آموزش چینی به کودکان نیز از طریق بازی انجام میشود.

آموزش زبان با کارتون

پخش ویدیوها و کارتون های زبان روسی یکی از روش های بسیار موثر و آسانی است که میتوانید فرزندتان را در معرض زبان روسی قرار دهید. کارتون ماشا که در ایران هم شناخته شده است، ماجراهای یک دختر بچه و دوست خرس بزرگش را نشان میدهد. زبان روسی به کار رفته در این کارتون ساده و قابل درک است. به علاوه تصاویر کمک زیادی به درک موضوع کارتون میکنند. شما همچنین میتوانید ترانه های کودکانه و موزیک ویدیوهای مختلف روسی را برای فرزندتان پخش کنید.

استفاده از کارتون ها و داستان های اصیل روسی میتواند به فرزندتان در یادگیری فرهنگ روسیه هم کمک کند. همانطور که میدانید بخش مهمی از دانش هر زبان به فرهنگ و نوع خاص تفکر آن مردم بر میگردد. با این وجود امروزه بسیاری از محصولات دیزنی و پیکسار و بقیه شرکت های معروف به زبان های زنده دنیا با کیفیت بالا دوبله میشوند. تماشا کردن کارتون Insideout یا Frozen به زبان روسی میتواند برای شما و فرزندتان تجربه جالبی باشد.

آموزش روسی با بازی

بازی های آفلاین و آنلاین زیادی وجود دارند که میتوانید با فرزندتان انجام دهید. همچنین بسیاری از دوره ها در آموزشگاه زبان روسی برای کودکان شامل بازی های گروهی و فردی برای بچه ها میشوند. این بازی ها با یک روش استراتژیک و مرحله به مرحله به بچه ها معرفی میشوند. استاد زبان فرزند شما در طول هر جلسه یا در پایان هر کلاس میتواند بازی های مختلفی را به فرزند شما پیشنهاد کند.

درست مانند کارتون ها، نسخه های زبان روسی بازی های معروف ویدیویی هم وجود دارند! یکی از بازی هایی که محیطی مناسب کودکان بالای هشت سال دارد و شما میتوانید آن را به صورت آنلاین هم انجام دهید، بازی MineCraft است. این بازی شامل ساختن ابزارها و چیزهای مختلف در یک فضای باز و گسترده میشود. فرزند شما با کمک یک معلم زبان و یا شما میتواند یک اکانت ساخته و با کودکان فرانسوی که در همین دنبا مشغول بازی هستند دوست شود و کلمات فرانسوی را با هم رد بدل کنند. این فعالیت ها برای بچه هایی که بالاتر از سطح مبتدی هستند میتواند بسیار جذاب باشد.

اپلیکشن آموزش زبان روسی به کودکان

یکی از وبسایت های معروف آموزش زبان کودکان، Dino Lingo است. فرزند شما در کنار کلاس زبان میتواند از منابع و داستان های موجود در این وبسایت هم بهره ببرد. ظاهر این وبسایت بسیار زیبا و چشمگیر است. دایناسورهای رنگارنگ و داستان های مختلف توجه فرزند شما را جلب میکنند. در این وبسایت هم فرزند شما میتواند با انجام بازی های مختلف مثل نگه داری کردن از یک تخم دایناسور، زبان خودش را تمرین کند.

کلاس زبان روسی از مبتدی

برای بچه هایی که در سطح مبتدی هستند، تکرار و تمرین بسیار مهم است. برای اینکه تکرار کسل کننده نشود محیط تدریس باید حس های مختلف دیداری، شنیداری و حتی حرکتی فرزند شما را درگیر کند. شاید این کار در ظاهر سخت به نظر برسد اما بسیاری از مدرس های زبان روسی کودک حتی در کلاس های خصوصی با شعر خواندن، دست زدن و حتی بالا و پایین پریدن به بچه ها دستورهای حرکتی را یاد میدهند.

درست کردن کاردستی های مختلف هم به پرورش توانایی های دست ورزی فرزندان زیر شش سال شما کمک میکند هم به یادگیری زبان. درست کردن کارت پستال های رنگارنگ و نوشتن کلمات ساده روسی در آن ها همراه با رنگ آمیزی نیز برای سرگرم نگه داشتن کودکان مفید است. زبان روسی شامل حالت های جملات مختلف میشود. با درست کردن یک جدول دیواری میتوانید کم کم جملاتی که فرزندتان یاد میگیرد را در هر یک از این خانه ها قرار دهید.

منابع یادگیری روسی برای کودکان

کتاب های زیر برای آموزش روسی برای کودکان مفید هستند. بیشتر این کتاب ها تک زبانه یا انگلیسی-روسی هستند. با کمک یک معلم زبان فرزندتان میتواند از آن ها استفاده کند.

  • Russian Alphabet Made Easy: An All-In-One
  • My First Russian Book. Russian-English Book

  • Alphabetabum

  • The Real Boat

  • Catlantis

فرآیند یادگیری زبان کودکان

فرایند یادگیری زبان توسط کودکان خردسال اغلب ناخودآگاه است: در زبان روسی برای بچه ها بهترین راه برای یادگیری زبان روسی تسلط بر زبان از طریق بازی و سرگرمی است. تلاش برای آموزش بهترین کتاب درسی به کودک و شروع آن با توضیح قوانین دستور زبان روسی بی فایده است. اگر زبان روسی برای بچه ها خسته کننده ، یکنواخت و خسته کننده باشد، بچه ها هرگز چیزی را که به آنها یاد می دهید به خاطر نمی آورند. ضروری است که ما شرایط مناسبی را برای آموزش زبان روسی به کودکان ایجاد کنیم: فضایی دوستانه ، آرام ، پر از خلاقیت و سرگرمی.

نامرئی شدن زبان اول برای کودک در محیط کلاس میتواند مفید باشد. یادگیری زبان با بازی ها و فعالیت های خلاقانه سرگرم کننده تر است اما یک بازی به خودی خود یک هدف نیست. بازی در آموزش زبان روسی نقش ثانویه ایفا می کند. بین کلاس ها کودکان کارتون های روسی را تماشا میکنند، افسانه های روسی را میخوانند (یا ابتدا به آنها گوش دهند)، آهنگهای شاد روسی اجرا میکنند و دیالوگ هایی را با قهرمانان کتابها و کارتون های مورد علاقه خود را بازگو میکنند.

هرچه منابع زبان روسی متنوع تر برای کودکان باشد بهتر است. اصل "از ساده به دشوار" را فراموش نکنید: مطالب باید قابل فهم باشند و دائماً مورد بازبینی قرار بگیرند. به یاد داشته باشید که پیشرفت و علاقه بچه ها را تشویق کنید.

دوره آموزش زبان روسی به کودکان

در تیکا شما میتوانید برای فرزندتان کلاس زبان روسی آنلاین رزرو کنید. سطح دوره ها برای کودکان از A1-B1 خواهد بود. کلاس های زبان کودکان در تیکا توسط اساتیدی که تجربه کار با کودک را دارند برگزار میشود. ارتباط به صورت تصویری خواهد بود. کلاس ها به صورت خصوصی هستند، یعنی فقط یک زبان آموز در کلاس حضور خواهد داشت. کلاس های زبان آنلاین برای کودکان زیر ده سال معمولا توصیه میشود که به صورت جلسات نیم ساعته برگزار شوند. همچنین در صورتی که شما قصد ثبت نام دو یا سه کودک هم سطح را داشته باشید، میتوانید کلاس ها را به صورت نیمه خصوصی هم رزرو کنید.

 

طول دوره

طول دوره معمولا بر اساس سطح و سن کودک شما تعیین میشود. برای بچه های زیر ده سال رسیدن به سطح A1 زبان روسی حدود 130 جلسه طول میکشد. رسیدن به هر سطح بعدی نیز حداقل صد جلسه طول خواهد کشید. آموزش زبان روسی به کودکان برای کودکان بالای ده سال نیز ممکن است به همین مقدار طول بکشد.

هزینه دوره

کلاس های آموزش زبان روسی با هزینه بین 40-100 هزارتومان برگزار میشوند. شما با رزرو پکیجی و ترمی میتوانید از تخفیف هم برخوردار شوید.

انتخاب بهترین استاد آموزش زبان روسی تیکا

برای انتخاب بهترین معلم زبان روسی برای فرزندتان، میتوانید رزومه استاد را در نظر بگیرید. ویدیوی استاد را نیز میتوان برای این منظور در نظر گرفت. با توجه به زمان های خالی استاد، استادی را انتخاب کنید که بتواند در زمان مناسب فرزند شما کلاس را برگزار کند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.