فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حانیه قرنجیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 106 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
مریم سلیمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا80 زبان آموز / 521 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
ندا کشیر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 37 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
مهشاد باباپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا78 زبان آموز / 130 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
ویکتوریا داتسیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مائده ثمره
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
سید نوید شایسته نژاد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
نسرین نیکجو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
شکیبا بهرامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:219 هزار تومان
فرناز قضاتلو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا31 زبان آموز / 110 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

مزایای شرکت در آزمون زبان روسی

شرکت در یک آزمون زبان روسی و گرفتن مدرک این زبان، یک سرمایه گذاری خوب برای شماست، به خصوص اگر قصد تحصیل در روسیه یا کار با شرکت های بین المللی را داشته باشید. به عبارت دیگر، حتی اگر قصد ترک کردن کشورتان را نداشته باشید داشتن یک مدرک زبان روسی شما را تبدیل به یک سرمایه مهم برای دانشگاه ها و شرکت های مختلف دارد.

تدریس خصوصی زبان یکی از گزینه های مناسب برای یادگیری سریع و موثر زبان روسی است. یادگیری زبان روسی خیلی ساده نیست. این زبان از شاخه زبان های اسلاوی است و با زبان های هندو اروپایی مانند انگلیسی، فرانسوی و حتی فارسی تفاوت هایی دارد. در نتیجه این تفاوت ها، یادگیری زبان روسی در سطح پیشرفته یک تخصص محسوب میشود.

زبان روسی در بسیاری از کشورهای دنیا کاربرد گسترده ای دارد. کشورهای بلوک شرق همچنان تا حد زیادی به زبان روسی ارتباط برقرار میکنند. همچنین کشورهای روس زبان و مطالعات روسیه و ادبیات این کشور در دنیا جایگاه ویژه ای دارد. ترجمه از زبان روسی یکی از تخصص های مورد نیاز در دنیاست.

همچنین زبان روسی در فضای اینترنت همگانی و گوگل، بعد از زبان انگلیسی رتبه دوم را دارد. این مورد در دنیایی که با سرعت به سمت آنلاین کردن خدمات و تجارت پیش میرود اهمیت زیادی دارد.

آزمون زبان روسی ТРКИ یا TORFEL چیست؟

نام تورفل از سرواژه های Test of Russian as a Foreign Language ساخته شده است. این آزمون برای اولین بار در دانشگاه سنپترزبورگ برگزار شد. این آزمون زبان شناخته شده ترین آزمون زبان روسی است. TORFEL برای افراد خارجی و بیشتر در خارج از مرزهای روسیه برگزار میشود. در حال حاضر شما در ایران نیز میتوانید در موسسه پوشکین در دانشگاه الزهرا در این آزمون شرکت کنید. علاوه بر ایران، این آزمون تحت نظارت موسسه پوشکین در 38 کشور دیگر دنیا نیز برگزار میشود. تعداد مراکز آزمون نیز به تازگی به بیش از 100 مرکز افزایش یافته است.

متقاضیان تحصیل در روسیه که مدرک تورفل را نداشته باشند، باید در دوره های آموزش زبان روسی در روسیه شرکت کنند. این دوره ها تک زبانه و توسط مدرسین روسی برگزار میشود و به پافک معروف است.

اعتبار مدرک آزمون زبان روسی چقدر است؟

از نکات مهم درمورد آزمون TORFEL این است که این آزمون تاریخ انتقضا ندارد. همچنین مدرک این زبان ارزش بین المللی دارد. زبان روسی یکی از پنج زبان رسمی سازمان ملل است. این مدرک توسط کشورهای دیگر دنیا نیز به رسمیت شناخته میشود.

سطح بندی آزمون TORFEL

مانند آزمون های زبان استاندارد اروپایی، زبان روسی نیز به شش سطح CEFR تقسیم شده است. شما برای شرکت در این آزمون میتوانید ابتدا در یک آزمون تعیین سطح آنلاین شرکت کنید. همچنین دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی یا شغلی سطح مد نظر خودشان را مشخص میکنند.

سطح اول زبان روسی А1 ТЭУ

اولین سطح از شش سطح یادگیری زبان به معنای این است که شما بیش از 500 کلمه ضروری زبان روسی را میدانید. در این سطح شما میتوانید جملات ساده را توجه شوید. در سطح A1 شما میتوانید خودتان را معرفی کرده با دیگران احوالپرسی کنید. همچنین میتوانید کارهای ضروری خودتان را انجام بدهید. شما میتوانید تاکسی بگیرید، خرید انجام دهید و آدرس مد نظرتان را پیدا کنید.

سطح دوم روسی A2 ТБУ

با داشتن سطح A2 شما میتوانید گفت و گوهای ساده داشته باشید. در این سطح شما بیش از 1000 کلمه روسی را تشخیص میدهید. شما قادرید در یک جلسه کاری یا مهمانی از دیگران پذیرایی کنید. همچنین شما میتوانید درمورد موضوعات عمومی مثل آب و هوا گفت و گوی کوتاه و مودبانه داشته باشید. این سطح برای انجام دادن کارهای غیرتخصصی مانند باغبانی و غیره در کشورهای روس زبان کافیست.

سطح سوم زبان روسی B1 ТРКИ-I

در این سطح شما حدود 2000 کلمه و عبارت زبان روسی میدانید. در این سطح دانش شما از ساختار زبان در سطح بسیار کاربردی قرار دارد. شما میتوانید در این سطح در جلسات کاری به گفت و گو بپردازید. تا زمانی که موضوع چندان پیچیده نباشد. شما در این سطح میتوانید شغل های اداری داشته باشید و در سطح دبیرستان تحصیل کنید. همچنین شما میتوانید دوستانی در کشور روس زبان پیدا کرده و درمورد سرگرمی ها خود صحبت کنید و ایمیل های کاری و آکادمیک خوبی بنویسید.

سطح چهارم زبان یا B2 ТРКИ-II

در این سطح شما بیش از 3000 کلمه و عبارت اصلی زبان روسی را میدانید. در این سطح شما میتوانید به راحتی از پس جنبه های مختلف زندگی بربیایید. شما میتوانید یک سخنرانی به زبان روسی داشته باشید به خصوص در رشته های کاری یا درس خودتان. بسیاری از رشته های دانشگاهی این مدرک را برای سطح کارشناسی میپذیرد. برخی از رشته های مهندسی این مدرک را برای تحصیل در سطح ارشد نیز میپذیرند. به طور کلی میتوان گفت با این سطح شما میتوانید تکالیف دانشگاهی را به خوبی انجام دهید و مقالات یا پیپرهایی به زبان روسی درمورد موضوعات مربوط به تخصص خودتان و یا موضوعات عمومی بنویسید.

سطح پنجم - سطح پیشرفته C1 ТРКИ-III

در این سطح دانش شما از زبان روسی از یک فرد عادی روسی بدون تحصیلات دانشگاهی بیشتر خواهد بود. این سطح برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسیاری از رشته ها در روسیه قابل قبول است. شما در این سطح میتوانید در موقعیت های مدیریتی و یا به عنوان مشاور در شرکت های روسی زبان مشغول کار شوید. همچنین این سطح برای کار کردن به عنوان یک مترجم تخصصی زبان روسی قابل قبول است. در این سطح شما میتوانید مقالات آکادمیک نوشته و -در صورت گرفتن تاییدیع علمی- در ژورنال های مربوطه چاپ کنید.

همچنین این سطح برای کار به عنوان یک نویسنده یا تولید کننده محتوا و یا ژورنالیست کفایت میکند.

سطح ششم - سطح تخصص زبان C2 TРКИ-IV

این سطح از آزمون روسی Trofel نشنگر بالاترین حد دانش زبان روسی است. افرادی که موفق به اخذ این مدرک شوند، میتوانند در رشته های تخصصی زبان شناسی روسی، فلسفه و ... در مقطع ارشد و دکتری تحصیل کنند.

نحوه برگزاری آزمون چگونه است؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، این آزمون مانند آزمون زبان چینی شش سطح دارد. تعداد سئوالات و مدت زمان در هر سطح متفاوت خواهد بود. شما میتوانید در سایت دانشگاه سنت پترزبورگ به نمونه سئوالات مربوط به هر سطح دسترسی داشته باشید.

شما میتوانید تا سطح سوم از دیکشنری روسی دو زبانه استفاده کنید. در سطح چهارم به بعد نیز استفاده از فرهنگ لغات روسی تک زبانه مجاز است. همچنین در پایان هر بخش پس از پاسخ دادن به سئوالات میتوانید 10 دقیقه وقت اضافه برای بازبینی و اصلاحات فنی داشته باشید.

پس از شیوع کرونا، امکان برگزاری آزمون TROFEL به صورت آنلاین نیز فراهم شده است. سایت برگزاری آزمون آنلاین TORFEL برای شرکت در آزمون در دسترسی افرادی که ثبت نام خود را کامل کرده باشند قرار دارد.

هنگام برگزاری آزمون آنلاین باید از همه مقررات مشخص شده پیروی کنید. داشتن اینترنت پرسرعت با سرعت آپلود حداقل یک مگابایت بر ثانیه ضروری است. از جمله سایر مقررات بستن همه تب های باز و سایر مرورگرها در سیستم شماست.

شما باید رد یک اتاق آرام و خلوت که به منظور آزمون در نظر گرفته اید تنها حضور یابید. همچنین دوربین شما باید اتاقی که در آن آزمون میدهید را زیر نظر داشته باشد. صفحات باز روی سیستم شما از طریق گزینه Sharescreen که باید فعال باشد برای مراقبین نمایش داده میشود. بهتر است از سیستم عامل ویندوز و مرورگر کروم استفاده نمایید. همچنین شما باید حتما وبکم و هدفون مناسب در اختیار داشته باشید.

توجه داشته باشید که بخش نوشتاری آزمون را باید به صورت اسکن کردن نوشته روی کاغذ انجام دهید. به این منظور میتوانید از نرم افزار اسکنر و یا گوشی موبایل استفاده نمایید. اما استفاده از تلفن همراه در سایر بخش ها مجاز نیست.

نمره قبولی

نمره قبولی در آزمون زبان روسی به صورت درصدی بیان میشود. این آزمون هم مانند سایر آزمون های جامع زبان هر چهار مهارت را میسنجد. برای قبولی در هر سطح باید در سه سطح نمره حداقلی 66% و در یک سطح مجاز به گرفتن نمره حداقل 60% هستید.

منابع آمادگی برای آزمون زبان روسی

ممهم ترین منابع آمادگی برای آزمون در هر سطح، نمونه سئوالات سال های قبل هستند. همچنین شما بسته به سطحی آزمونی که در زبان روسی مایل به گرفتن آن هستید میتوانید از منابع سطح بندی شده استفاده کنید.

  • Duolingo این اپلیکشن برای افرادی که به انگلیسی آشنا هستند بسیار مناسب است. موارد کلی دو سطح اول آزمون به خوبی با دولینگو پوشش داده میشوند.
  • Loecsen
  • Peace Corps Russian Courses with Live Lingua. این مجموعه توسط موسسه ارتش صلح روسی تنظیم شده است.
  • Russian Lessons

دوره آمادگی برای آزمون زبان روسی چگونه است؟

این دوره برای هر کدام از سطح های آزمون زبان روسی، تا سطح پنجم برگزار میشود. دوره ها به صورت اختصاصی برگزار میشوند. کلاس ها به صورت تصویری و خصوصی هستند. به عبارت دیگر، شما تنها زبان آموز کلاس هستید. ارتباط شما با استاد به صورت تصویری خواهد بود، و شما میتوانید چهره استاد و مطالب درسی که روی نمایشگر با شما به اشتراک گذاشته میشود را مشاهده کنید. امکان ضبط کلاس ها نیز وجود دارد و استاد میتواند لینک را برای شما ارسال نماید.

از جلسه اول، نیازهای هر زبان آموز و زمان های مناسب برای برگزاری کلاس در نظر گرفته میشود.

طول دوره

طول دوره بر اساس سطح شما تعیین میشود. به طول کلی برای رسیدن به هر کدام از سطح های شش گانه آزمون زبان روسی به حدود 80 جلسه نیاز دارید.

هزینه دوره

هزینه دوره بسته به استاد و سطح تدریس او تعیین میشود. به طور کلی بازه هزینه کلاس زبان روسی بین 50-120 هزارتومان برای هر جلسه کلاس خصوصی است که طبیعتا با رزرو پکیجی مشمول تخفیف میشود.

انتخاب بهترین استاد برای آزمون TORFEL

انتخاب بهترین استاد با شناسایی نیاز خودتان شروع میشود. رزومه هر استاد را با دقت مطالعه کنید. ویدیوی معرفی استاد نیز منبع خوبی برای آشنایی با سطح تدریس استاد و سبک اوست. در نهایت میتوانید با رزرو جلسه آزمایشی انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. همچنین پشتیبانی تیکا در خدمت شماست و میتوانید در صورتی که سئوالی داشتید با پشتیبان زبان آموزان مشورت کنید.