فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
امین بهرامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا104 زبان آموز / 623 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
محمدامین صادقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
زهرا یحیی زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 23 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان

اهمیت یادگیری اسپانیایی مکزیک

مکزیک جمعیتی حدود ۱۲۳ میلیون نفر دارد و یازدهمین کشور پر جمعیت جهان است. بیشتر مردم مکزیک به زبان اسپانیایی صحبت می کنند اما این زبان تنها زبان رسمی این کشور نیست. تنوع فرهنگی باعث شده که در این کشور ۶۸ زبان رسمی وجود داشته باشد. در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی مکزیک به زبان انگلیسی که زبان بین المللی است صحبت می شود. اما باز هم برای برقراری ارتباط با مردم شما نیازمند صحبت به زبان آن ها خواهید بود. آموزش زبان اسپانیایی بهترین راه برای برقراری ارتباط با مردم مکزیک است.

از سال ۲۰۱۴ دانشگاه های بزرگ مکزیک، مانند دانشگاه Unam Universidad اقدام به پذیرش دانشجو و بورسیه از سراسر دنیا کرده اند. از همان سال تمایل افراد برای یادگیری لهجه مکزیکی بالا رفته است. کشور مکزیک ۵۰ موسسه آموزش عالی و ۳۰۰ دانشگاه آمریکای لاتین دارد.

تحصیل در مکزیک

در مکزیک دانشگاه های دولتی و خصوصی به دانشگاه های حرفه ای و دانشگاه های پژوهش محور تقسیم می شوند. افرادی علاقمند به تحصیل می توانند بر اساس علاقه خود یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کنند. مکزیک یکی از کشور های توسعه یافته است. به همین علت سیستم آموزشی آن ها نیز خود را با توجه به علم نوین آپدیت کرده است. با این  وجود به دانشجویان توصیه می شود که دانشگاه هایی را انتخاب کنند که مورد تایید کشور هایی نظیر آمریکا، کانادا و انگلستان است. آموزش زبان اسپانیایی یکی از پیش نیازهای تحصیل در برخی رشته ها است.

تفاوت زبان اسپانیایی و زبان مکزیکی

تفاوت این دو زبان در حقیقت مانند اتفاقی است که بین دو لهجه آمریکایی و انگلیسی شاهد آن هستیم. تفاوت های جغرافیایی و فرهنگی و همنشینی با زبان های دیگر موجود در کشور مکزیک باعث ایجاد اختلافاتی در کلمات و حتی گرامر شده است.

تفاوت در آموزش

در آموزش زبان مکزیکی از ضمیر دوم شخص vosotros استفاده نمی شود.

عدم تکامل زبان

نکته دیگری که درباره اختلاف این دو زبان با یکدیگر اهمیت دارد سرعت تغییر و تمامل این دو زبان است. زبان مکزیکی تکامل نیافته است و سرعت تغییر آن نسبت به زبان اسپانیایی کاستاریکایی بسیار کم می باشد.

منابع آموزش زبان اسپانیایی مکزیکی

کتاب های آموزش و تقویت لهجه مکزیکی زبان اسپانیایی عبارتند از موارد زیر که به شما کمک میکنند در مکالمه زبان اسپانیایی پیشرفت کنید.

Mexislang :اگر در حال یاد گرفتن مکالمه زبان مکزیکی هستید، این کتاب برای شما لازم است. اگر برای سفر به مکزیک و یا دیدن فیلم های مکزیکی و حتی تحصیل در مکزیک در حال یادگیری این زبان هستید این کتاب را مطالعه کنید. کتاب Mexislang با زبان مکزیکی نیتیو نوشته شده و می تواند شما را با این کشور بیشتر آشنا کند.

3,000 Spanish Words and Phrases They Won't Teach You in School : مهم نیست که از قبل چقدر کتاب زبان اسپانیایی خوانده باشید. این کتاب لغات و اصلاحاتی که در روزمره به آن ها احتیاج دارید را به شما خواهد آموخت.

Quick Guide to Mexican Spanish : این کتاب نیز شامل لغات و عباراتی است که به شما کمک می کند تا با لغات عامیانه و collection های رایج اسپانیایی مکزیک بیشتر آشنا شوید.

پادکست های آموزشی

No Hay Tos: میزبان این پادکست ها دو معلم جوان هستند که به شما آموزش می دهند. هر قسمت از این پادکست ها ۱۰ – ۲۰ دقیقه است و در آن ها بحث های جالبی انجام گرفته است. با گوش دادن به این پادکست ها لهجه شما نیز تقویت خواهد شد.

How To Spanish: این پادکست ها هفتگی هستند. هر قسمت از آن ها ۲۰ – ۳۰ دقیق طول خواهد کشید. این پادکست برای تقویت لیسنینگ منبعی بسیار عالی است.

اپلیکیشن های آموزشی

Learn Mexican Spanish App by Bluebird Languages: این اپلیکیشن می تواند در یادگیری این زبان بسیار به شما کمک کند.

Mexican Spanish Basic Phrases: در این اپلیکیشن می توانید مواردی مانند رنگ، اعداد، اعضای بدن و ... را یاد بگیرید.

دوره آموزش اسپانیایی مکزیکی

این دوره به صورت آنلاین و تصویری برگزار میشود. اساتید ما در جلسه آزمایشی تعیین سطح شما را انجام خواهند داد. شما در پایان جلسه آزمایشی میتوانید درک کلی از نحوه تدریس استاد پیدا کتید. برنامه درسی دقیقا طبق نیازهای شما طراحی میشود و شما تنها زبان آموز کلاس هستید که به طور همزمان با استاد در کلاس حضور دارید. شما میتوانید از هر نقطه از دنیا کلاس ها را در ساعت ها و روزهای دلخواه خودتان رزرو نمایید. 

تعداد جلسات

به طور کلی شما به 250 تا350‌ ساعت زمان احتیاج دارید تا بتوانید به طور روان این زبان را صحبت کنید. البته این زمان تقریبی است و در صورتی است که شما بخواهید تازه یادگیری را آغاز کنید. در نتیجه اگر به طور میانگین روزانه ۱ ساعت به مطالعه بپردازید ۸ تا ۱۲ ماه آموختن این زبان طول خواهد کشید.

هزینه

هزینه شرکت در کلاس های تیکا بین ۵۵ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. شما همچنین میتوانید با همین هزینه با اساتید زبان اسپانیایی آمریکای لاتین کلاس بردارید. در صورت رزرو چند جلسه ای تخفیف شامل حال شما خواهد شد.

 

بهترین اساتید آموزش زبان مکزیکی در تیکا

اگر قصد دارید لهجه مکزیکی را به صورت نیتیو یاد بگیرید بهتر است تا از اساتید تیکا کمک بگیرید. شما می توانید استاد مورد نظر خود را با توجه به هدفتان انتخاب کنید. فیلم های معرفی اساتید به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. علاوه بر آن شما می توانید در جلسه آزمایشی سوالات و موارد خود را مطرح کنید و از استاد خود مشاوره بگیرید.