فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
امین بهرامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا116 زبان آموز / 634 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:280 هزار تومان
امیررضا محبتی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 34 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان
شایان شریفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
فرخنده عدالتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا112 زبان آموز / 553 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:155 هزار تومان
پرنی هایراپتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا110 زبان آموز / 317 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

چرا به فرزندم اسپانیایی آموزش بدهم؟

اسپانیایی دومین زبان رایج در ایالات متحده است. این زبان اروپایی ریشه لاتین دارد. بسیاری از کلمات ممکن است برای انگلیسی زبانان آشنا باشند برای همین یادگیری اسپانیایی در کنار انگلیسی برای بچه ها جذاب خواهد بود. این زبان در اسپانیا ، مکزیک ، بیشتر آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی کاربرد دارد و یکی از شش زبان رسمی ارتباطات در سازمان ملل متحد است. با یادگیری اسپانیایی فرزند شما میتواند دوستان بسیاری در سراسر دنیا پیدا کند.

آموزش زبان آنلاین یکی از سریع ترین روش ها برای آشنا کردن فرزندتان با اسپانیایی است.

آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان باید چگونه باشد؟

اشتباه بسیاری از ما این است که تمام تلاش خود را می کنیم تا هنگام یادگیری زبان اسپانیایی خودمان را سرگرم کنیم، اما آموزش به بچه ها را بسیار جدی می گیریم! قرار دادن کودک در معرض زبان دوم به او امکان می دهد تا به طور ناخودآگاه این زبان را یاد بگیرد. آزمون های استاندارد (مثل کنکور خودمان) میگویند یادگیری زبان جدید به فرزند شما کمک میکند! دانش آموزان ابتدایی که یک زبان خارجی مطالعه کرده اند در آزمون های خواندن ، ریاضی و هنرهای زبان نمره بالاتری کسب میکنند. آموزش زبان اسپانیایی یکی از روش های خوب برای ورزش دادن به مغز محسوب میشود.

کودکان خردسال هم برای یادگیری زبان دوم استعداد خاصی دارند. برای بچه های شش ساله، یادگیری زبان به طور طبیعی هنوز ادامه دارد. کودکان آشنا به زبان خارجی از نظر انعطاف پذیری ذهنی ، خلاقیت ، استدلال و حل مسئله رشد شناختی بیشتری میکنند.

یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان فارسی زبان چندان دشوار نخواهد بود. در صورتی که فرزند شما از قبل با زبان هایی مانند ایتالیایی یا انگلیسی تا حدودی آشنا باشد، میتواند بسیاری از کلمات را در اسپانیایی نیز تشخیص بدهد. خواندن و نوشتن به این زبان بسیار ساده تر از زبان های فارسی و انگلیسی خواهد بود، چون شکل گفتاری و نوشتاری کلمات شباهت زیادی به هم دارند.

آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان نیز یکی دیگر از روش های آشنا کردن فرزندتان با اروپاست.

یادگیری با بازی در آموزشگاه زبان اسپانیایی کودکان

یادگیری با شعر و بازی بسیار جذاب خواهد بود. یک معلم زبان اسپانیایی متخصص کار با کودک ساعت های خوبی برای فرزند شما در کلاس رقم میزند. آموزشگاه زبان اسپانیایی کودکان باید فضایی سرگرم کننده با رنگ های مختلف برای بچه ها فراهم کند. فرهنگ کشورهای اسپانیایی بسیار غنی و پر از داستان ها و مراسم های جذاب است. فرزندان شش ساله شما از شعر خواندن لذت زیادی خواهند برد در حالی که فرزندان بزرگتر شما میتوانند اسپانیایی را هنگام اجرای تئاترهای کوتاه به این زبان یاد بگیرند. امروزه و با گسترش آموزش آنلاین، شما میتوانید از یک معلم آنلاین برای هدایت کردن و برنامه ریزی کلاس های فرزندتان کمک بگیرید.

هر کودک ویژگی های خاصی دارد. اساتید حرفه ای کودک با روش های مختلف آموزش که برای تیپ های شخصیتی متفاوت مناسبند آشنا هستند. ممکن است شما دو فرزند داشته باشید که هردو به یادگیری زبان اسپانیایی علاقه داشته باشند. با این وجود ممکن است روش های مختلفی برای آن ها مناسب باشد! یک معلم زبان با تجربه میتواند هماهنگی و تعادل را حتی در یک کلاس نیمه خصوصی برقرار کند.

خودتان هم اسپانیایی یاد بگیرید

آیا دوست دارید یاد گرفتن زبان تبدیل به یک فعالیت یا سنت خانوادگی شما شود؟ برای این منظور کافیست برای خودتان هم یک کلاس زبان اسپانیایی رزرو کنید. اساتید تیکا بسیار انعطاف پذیر هستند. اگر شما برای معلم خود توضیح دهید برای همراهی با فرزندتان دوست دارید در این کلاس ها شرکت کنید، استاد به شما فعالیت های مختلفی پیشنهاد خواهد کرد. فرزند شما بیش از هر فرد دیگری با والدین خود حرف میزند ( به خصوص در سن قبل از مدرسه و در شرایط فعلی). بنابراین اینکه بتوانید به اسپانیایی با او حرف بزنید تاثیر زیادی در پیشرفت فرزندتان خواهد داشت.

رفتن به رستوران های مکزیکی یا شرکت در جشنواره هایی مثل جشن مردگان میتواند هیجان زیادی به فعالیت یادگیری زبان اسپانیایی بدهد. انیمیشن کوکو که برنده جایزه اسکار شده است را به زبان اسپانیایی تماشا و بخش هایی از آن را اجرا کنید. درست کردن فلش کارت های یادگیری اسپانیایی هم میتواند به شما کمک کند با این زبان بهتر آشنا شوید.

آزمون زبان اسپانیایی کودکان

آزمون های مختلفی برای محک زدن سطح فرزند شما در زبان اسپانیایی وجود دارد. آزمون زبان اسپانیایی برای نوجوانان بالای شانزده سال همان آزمون رسمی DELE خواهد بود. با این حال منابع آنلاین آزمون هایی که بیشتر جنبه تعیین سطح زبان اسپانیایی کودکان دارند را نیز به شما ارائه میکنند.

در کلاس های رده سنی بالای 6 سال نیز به طور منظم از بچه ها در پایان هر ترم یک آزمون گرفته میشود. شما همانطور که روی انجام شدن تکالیف کودکان نظارت میکنید میتوانید روی نتایج آزمون و تست ها نیز نظارت داشته باشید.

منابع آموزش زبان اسپانیایی به کودک

 

کتاب های زیادی به صورت تک زبانه یا اسپانیایی-انگلیسی نوشته شده اند. نمونه های زیر از جمله معروف ترین کتاب ها که همراه با سی دی نیز ارائه میشوند هستند:

 

  • Clan 7 con ¡Hola, amigos!
  • Lola y Leo
  • My First English - Español Learning Library

منابع یادگیری زبان اسپانیایی برای بچه ها به هیچ وجه به کتاب های بالا محدود نمیشوند. همانطور که در بالا گفتیم، این زبان در بسیاری از مدارس و مهدکودک ها در سراسر دنیا تدریس میشود. میلیون ها کودک به این زبان صحبت میکنند، بنابراین برنامه های کودک و بازی های زیادی به این طبان تولید میشوند.

کارتون دورای ماجراجو یا Dora the adeventurer یکی از معروف ترین کارتون های سریالی اسپانیایی است.

دوره زبان اسپانیایی کودکان

برای ثبت نام در این دوره کافیست ابتدا در یک جلسه تعیین سطح شرکت کنید. کلاس ها به صورت خصوص و تصویری هستند. شما میتوانید کلاس را در زمان مناسب خودتان از تقویم استاد انتخاب کنید. در صورتی که میخواهید از صفر شروع کنید، در این جلسه معلم زبان با شرایط خاص فرزند شما آشنا خواهد شد. سن کودک، زبان هایی که در معرض آن ها قرار دارد یا قرار گرفته، میزان علاقه و زمان هایی که برای کلاس در نظر دارید همه از شرایط مهم و تاثیر گذار هستند.

طول هر جلسه آنلاین برای زبان آموزان زیر دوازده سال معمولا نیم ساعت در نظر گرفته میشود. البته بسته به فرزند شما میتوان این زمان را بیشتر کرد. با این وجود تجربه یادگیری آنلاین ثابت کرده است بچه ها از کلاس های کوتاه تر اما با فاصله زمانی نزدیکتر لذت بیشتری میبرند. در این حالت شما باید فرزند خود را به نظم و شرکت کردن در کلاس عادت دهید. یکی از مهم ترین نکته ها برای بالا بردن بهره وری کلاس، فراهم کردن یک مکان آرام برای یادگیری فرزند شماست.

کودکان این شانس را دارند که به خوبی و به طور صحیح تلفظ های زبان اسپانیایی را یاد بگیرند. بنابراین بهتر است بعد از اینکه لغات اولیه و ساختار جملات ساده را یاد گرفتند، برای آموزش بیشتر از یک استاد زبان کمک بگیرید.

طول دوره

طول دوره های آموزشی برای کودکان از بزرگسالان بیشتر است، زیرا آموزش باید به صورت غیر مستقیم انجام شود. همچنین کودکان تا چهارده سال معمولا تا سطح B1 آموزش میبینند. به طور کلی میتوان گفت رسیدن به هر کدام از سطح های شش گانه زبان برای کودکان بین 90 تا 120 جلسه طول میکشد.

هزینه دوره

هزینه دوره آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان بین 45-80 هزار تومان برای هر جلسه است. شما میتوانید از گزینه های رزرو ترمی هم استفاده کنید. در این حالت هم تخفیف شامل حال شما میشود و هم میتوانید زمان استاد را از قبل برای خود رزرو کرده باشید.

چگونه بهترین استاد زبان اسپانیایی کودک تیکا را انتخاب کنم؟

فراموش نکنید که هنگام انتخاب یک استاد، راحتی فرزند شما و نظر او اهمیت زیادی دارد. برای این منظور حتما از لیست اساتید دیدن کنید و زرومه اساتید را بخوانید. تماشا کردن ویدیوی معرفی و توجه به رده های سنی که استاد در پروفایل خود ذکر کرده است هم به شما در انتخاب معلم مناسب کمک میکند. در نهایت شما میتوانید با چند استاد جلسه آزمایشی رزرو کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تماس بگیرید.

همچنین هدف خودتان از انتخاب زبان اسپانیایی را حتما در نظر داشته باشید. آیا بیشتر دوست دارید روی جنبه های سرگرم کننده زبان اسپانیایی تمرکز کنید؟ و یا اینکه به زودی قصد مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان را دارید؟ در صورتی که هدف شما آموزش این زبان برای تقویت هوش فرزندتان و یا پر کردن برنامه اوقات فراغت اوست، میتوانید به رزرو یک کلاس در هفته بسنده کنید. در صورتی که شما به زودی باید فرزندتان را به یک محیط اسپانیایی زبان وارد کنید، توصیه میشود کلاس های هرروزه یا یک روز در میان رزرو کنید.