فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
نسترن فاطمی صدر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا77 زبان آموز / 467 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
محمد حسن طالبی همت آبادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
شایان شریفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
پرنی هایراپتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا110 زبان آموز / 317 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

مزایای شرکت در آزمون های اسپانیایی

با شرکت در یک آزمون، شما میتوانید مدرکی به دست بیاورید که ثابت میکند بر اسپانیایی تسلط دارید. ازمون های زبان اسپانیایی در مقیاس محلی در دانشگاه ها و شرکت های مختلف بین المللی در دسترس داوطلبان قرار میگیرند. آزمون dele شناخته شده ترین آزمون زبان اسپانیایی است. مدرک dele برای ثبت نام در دانشگاه های اسپانیا، آرژانتین، مکزیک، اکوادور و بسیاری از کشورهای دیگر جهان کاربرد دارد. برای مهاجرت به اسپانیا نیز به این مدرک نیاز خواهید داشت.

یک آموزشگاه آنلاین زبان میتواند شما در کمترین زمان آماده کند.

آزمون Dele چیست

مدرک تسلط بر زبان اسپانیایی به عنوان یک زبان خارجی یا DELE (به اسپانیایی: Diplomas de Espanol como Lengua Extranjera) توسط موسسه سروانتس به نمایندگی از وزارت آموزش اسپانیا به داوطلبانی که در آزمون dele اسپانیایی قبول شده اند اعطا می شود. این آزمون طبق استاندارد CEFR دارای شش سطح است. شما میتوانید ابتدا در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید و بعد طبق هدف و سطح خودتان، در آزمون مناسب ثبت نام کنید.

این آزمون در سال 1989 توسط وزارت آموزش و پرورش اسپانیا ایجاد شد. دانشگاه سالامانکا و انستیتو سروانتس مجری آزمون DELE هستند. شما می توانید DELE را در 100 کشور جهان در یکی از 800 مرکز امتحانی یا بیشتر دریافت کنید. آزمون DELE در سطح بین المللی در موسسات آموزش عالی خصوصی و خصوصی، موسسات بازرگانی و شرکت ها پذیرفته میشود.

شرایط ثبت نام

برای ثبت نام در آزمون DELE شما باید تبعه کشوری باشید که زبان رسمی آن اسپانیایی نیست.
در صورتی که شما در کشوری زندگی میکنید که زبان آموزش زبان اسپانیایی است، باید حداقل 2 مورد از شرایط زیر را داشته باشید:
زبان مادری والدین شما نباید اسپانیایی باشد.
زبان مدرسه یا محل تحصیل شما غیراسپانیایی بوده باشد.
زبان اصلی شما نباید اسپانیایی باشد
شما نباید در رشته آکادمیک اسپانیایی تحصیل کرده باشید.

اعتبار مدرک dele

مدرک DELE برای همه زمان ها معتبر است. در چندین کشور اسپانیایی زبان موسسات آموزشی ارائه گواهی مهارت زبان اسپانیایی را برای ورود اسپانیایی زبانان غیر بومی اجباری کرده اند. شرکت در آزمون زبان ایتالیایی نیز ضروری است.

ساختار آزمون اسپانیایی dele

آزمون DELE شامل 6 سطح میشود که مطابق با سطح تعیین شده توسط چارچوب مرجع اروپایی مشترک زبانها (CEFR) هستند. سطوح عبارتند از:
شروع کننده: مدرک زبان اسپانیایی سطح A1
مبتدی: مدرک زبان اسپانیایی سطح A2
آستانه (پیش متوسط): مدرک زبان اسپانیایی سطح B1
فرا متوسط: مدرک زبان اسپانیایی سطح B2
پیشرفته: مدرک زبان اسپانیایی C1
متخصص: مدرک زبان اسپانیایی سطح C2

سطح آغازگر و مبتدی

مدرک آزمون dele سطح A1 (به اسپانیایی: Diploma de Espanol A1)
مدرک دیپلم این سطح  نشان می دهد که شما میتوانید به طور منظم از عبارات ضروری استفاده کند. شما میتوانید خودتان و خانواده خودتان را معرفی کنید و با دیگران آشنا شوید. همچنین میتوانید در سطح اولیه با بقیه تعامل داشته و مسائل روزمره را اداره کنند.

این سطح شامل 4 مهارت است که در 2 گروه سازماندهی شدند:
گروه 1: شامل درک مطلب و قسمت های تعامل و بیان کتبی میشود. این گروه مهارت های نوشتاری و خواندن شما را ارزیابی می کند.
گروه 2: شامل تعامل و بیان شفاهی و درک شنیداری میشود. این گروه مهارت های شفاهی شما را ارزیابی می کند.

درک مطلب خواندنی

داوطلبان باید متن آموزنده داده شده را بخوانند و بفهمند ، معنی کلی متن را بیابند یا پاسخ صحیح سوالات چند گزینه ای را انتخاب کنند.
مدت زمان: 45 دقیقه

مهارت نوشتاری

این بخش از داوطلبان می خواهد که جملات یا عبارات ساده ای درباره خود بنویسند یا اطلاعات شخصی بدهند.
مدت زمان: 25 دقیقه

درک شنیداری

این بخش بر اساس گزاره های ساده یا ایده های کلی بیان میشود تا توانایی گوش دادن را بسنجد. داوطلبان باید به صوت گوش دهند و پاسخ مناسب را انتخاب کنند.
مدت زمان: 20 دقیقه

تعامل شفاهی و بیان

این بخش شامل چهار نوع سئوال است. در 2 بخش اول ، داوطلبان ملزم به ارائه اطلاعات اولیه در مورد خود هستند. در 2 بخش بعدی ، داوطلبان با مصاحبه کننده حرف میزنند.
مدت زمان: 15 دقیقه

دیپلم به زبان اسپانیایی سطح A2 (به اسپانیایی: Diploma de Espanol A2)
سطح A2 نشان میدهد داوطلب می تواند عبارات و عبارات روزمره مربوط به زمینه های تجربیات مربوط به آنها را درک کند.

درک مطلب خواندن

این قسمت سه بخش دارد. اولین بخش داوطلبان را ملزم می کند که متون را با جملات ساده پیوند دهند. بخش دوم یک متن کوتاه است و داوطلبان موظفند از بین سه گزینه ارائه شده ، پاسخ مناسب را انتخاب کنند. در بخش سوم ، داوطلبان موظفند کلمات ، نامها یا عبارات را بیابند و معنای کلی متن داده شده را بدست آورند.
مدت زمان: 60 دقیقه

تعامل و بیان مکتوب

این قسمت دارای سه بخش است. اولین کار پر کردن فرم ها با مشخصات شخصی است. بخش دوم این است که نامه ای مربوط به امور روزمره و محیط شخصی خود بنویسید. در بخش سوم یک متن روایی یا توصیفی بر اساس داده های ارائه شده مینویسید.
مدت زمان: 50 دقیقه

درک شنیداری

این قسمت دارای پنج بخش است که بر اساس ایده های اساسی یک آمار ساده بیان میشوند. این بخش شامل چهار صدای ضبط شده میشود. داوطلبان موظفند به آن ضبط شده گوش داده و به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهند.
مدت زمان: 40 دقیقه

تعامل شفاهی و بیان

این بخش از داوطلبان می خواهد که با امتحان کننده در مورد موضوع داده شده صحبت کرده و دیدگاه خود را بیان کنند. همچنین ، آنها ملزم به توصیف یک تصویر یا رویداد هستند.

سطح پیشرفته آزمون اسپانیایی

دیپلم به زبان اسپانیایی سطح C1 (به اسپانیایی: Diploma de Espanol C1)
این سطح نشان می دهد که داوطلب در برقراری ارتباط به زبان اسپانیایی مهارت دارد. این نشان می دهد که داوطلب می تواند معنای پنهان متن را درک کند و یک متن منسجم در مورد هر موضوعی ایجاد کند. DELE C1 دارای 4 مهارت است:

استفاده از زبان و درک مطلب

این بخش شامل پنج بخش است که در آن داوطلب باید به س questionsالات چند گزینه ای بر اساس متن حدود 700 کلمه پاسخ دهد ، اطلاعات خاصی را در گروهی از متون مختصر بیابد ، متن را با استفاده از گزینه های داده شده تکمیل کند و پاراگراف گم شده از متون را انتخاب کند.
مدت زمان: 90 دقیقه

استفاده از زبان و درک گوش دادن

این بخش شامل چهار بخش است. در این قسمت ، داوطلبان باید جملات برگرفته از یک متن شفاهی چهار دقیقه ای را با استفاده از انتخاب های داده شده تکمیل کنند ، هدف مکالمه را مشخص کنند ، ایده اصلی را که در بحث یا مصاحبه ای که گفته می شود ، بفهمند و زبان اجتماعی را بفهمند. دلالت در 10 دیالوگ کوتاه.
مدت زمان: 50 دقیقه

مهارتهای یکپارچه: درک مطلب و تعامل و بیان مکتوب

این بخش شامل دو بخش است. اولین کار داوطلبان را ملزم می کند که یک متن توصیفی یا استدلالی به طول 250 متر بر اساس یک متن شفاهی دانشگاهی یا حرفه ای به مدت 4 دقیقه بنویسند. متن شفاهی دو بار پخش می شود. در بخش دوم ، داوطلبان ملزم به نوشتن یک متن رسمی به طول 250 کلمه به سبک معرفتی و استدلالی بر اساس یک سند دانشگاهی یا مطبوعات مکتوب هستند.
مدت زمان: 80 دقیقه

مهارتهای یکپارچه: تعامل شفاهی و بیان و درک مطلب

این قسمت شامل سه بخش است. اولین بخش داوطلبان را ملزم می کند که یک متن مکتوب حرفه ای یا دانشگاهی از حدود 800 کلمه را در یک مونولوگ چهار دقیقه ای به صورت شفاهی جمع بندی کرده و ارائه دهند. دوم ، بخش داوطلبان را ملزم می کرد که به س questionsالات و نظرات امتحان کننده درباره مونولوگ اولین کار پاسخ دهند ، و بخش سوم داوطلب را ملزم می کند که با امتحان کننده با استفاده از مطالب گرافیکی و آموزشی داده شده به توافق برسد.
مدت زمان: 20 دقیقه
زمان آماده سازی: 20 دقیقه

سطح متخصص یا فوق پیشرفته

دیپلم به زبان اسپانیایی سطح C2 (به اسپانیایی: Diploma de Espanol- سطح C2)

این سطح سطح بالایی از مهارت در زبان اسپانیایی را که دارای مرحله برتر است ، تأیید می کند. سطح نشان می دهد که داوطلب می تواند از پس هر موقعیتی بربیاید و می تواند روان و با دقت بالا ارتباط برقرار کند.
DELE C2 دارای 3 آزمایش است:
استفاده از زبان ، درک مطلب و خواندن
این آزمون دارای سه کار درک مطلب شنیداری و سه کار درک مطلب است.
مدت زمان: 105 دقیقه

درک گوش دادن و درک مطلب و تعامل و بیان نوشتاری

این قسمت آزمون dele شامل سه بخش ذهنی و نوشتاری است. در اولین بخش، داوطلبان موظفند متنی حدود 450-500 کلمه را براساس اطلاعات بدست آمده از متن شفاهی 5 دقیقه و متن نوشتاری 1000 کلمه تهیه کنند. در بخش دوم ، داوطلبان باید متن را تغییر دهند ، به عنوان مثال نقطه گذاری را اضافه کرده و خطاها را تصحیح کنند. در بخش سوم ، داوطلبان ملزم به نوشتن متنی در حدود 200 کلمه هستند که توسط مطالب گرافیکی یا تصویر داده شده است.
مدت زمان: 150 دقیقه

مهارت های یکپارچه درک مطلب ، و تعامل و بیان شفاهی

این آزمون شامل سه کار است. در اولین کار ، داوطلبان ملزم به تهیه یک مونولوگ حدود 6 تا 8 دقیقه ای بر اساس متن 800 کلمه و نمودارها و تصاویر یک موضوع خاص هستند. در بخش دوم ، داوطلبان ملزم به گفتگوی رسمی با مصاحبه کننده هستند و اطلاعات ارائه شده در کار اول را مورد بحث قرار می دهند. در بخش سوم ، داوطلبان ملزم به گفتگوی غیررسمی در مورد موضوعی هستند که بر اساس عناوین خبری است.
مدت زمان: 20 دقیقه
زمان آماده سازی: 30 دقیقه

نحوه ثبت نام

داوطلبان باید برای آزمون DELE در مراکز ثبت شده ثبت نام کنند. فرم ثبت نام را جمع آوری کرده ، آن را به طور کامل پر کرده و به همراه مدارک زیر به مرکز آزمون ارائه دهید:
اعلامیه امضا شده از دو شرط واجد شرایط بودن
فتوکپی شناسنامه معتبر
رسید پرداخت

امتحانات DELE در آوریل ، مه ، جولای ، اکتبر و نوامبر برگزار می شود. البته در ایران ممکن است این تاریخ ها متفاوت باشد.

هزینه های آزمون بسته به کشوری که در آن آزمون خود را گذرانده اید و سطح آن متفاوت است. برای اطلاع از هزینه دقیق ، اینجا را کلیک کنید

اعلام نتایج

نتایج در عرض 3 ماه پس از آزمون در دسترس است. نتایج DELE توسط Instituto Cervan منتشر می شود.

منابع آزمون اسپانیایی کدامند؟

برای آمادگی برای آزمون dele میتوانید از منابع مختلفی به خصوص نمونه سئوالات دوره های قبل استفاده کنید. سایر منابع عبارتند از:

  • “Preparacion DELE” (“DELE Preparation”)
  • “El cronómetro A2: Manual de Preparation del Dele” (“The Stopwatch: A2: Manual for DELE Preparation”)
  • Global Exam
  • Web Spanish
  • Instituto Cervantes (Cervantes Institute)
  • Españolé
  • Taronja School

دوره آمادگی برای آزمون زبان فرانسه

در تیکا این دوره به صورت تصویری و خصوصی برگزار میشود. به عبارت دیگر، شما تنها زبان آموز کلاس خواهید بود. برنامه درسی برای هر زبان آموز طبق نیاز او توسط استاد طراحی میشود.

طول دوره

طول دوره برای هر سطح حدود 50 جلسه خواهد بود.

هزینه دوره

هزینه کلاس های زبان اسپانیایی آمادگی برای آزمون dele بین 50 تا 120 هزارتومان خواهد بود.

چگونه بهترین استاد آمادگی برای آزمون اسپانیایی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهتر میتوانید به رزومه استاد و نظرات زبان آموزان قبلی توجه کنید. همچنین رزرو جلسه آزمایشی بهترین راه برای آشنا شدن با استاد و روش تدریس اوست. در صورتی که برای انتخاب استاد اسپانیایی مناسب باز هم به راهنمایی نیاز دارید، به پشتیبان تیکا پیام بدهید.