فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
پرنی هایراپتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا88 زبان آموز / 272 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:234 هزار تومان

آزمون اسپانیایی DELE چیست؟

آزمون اسپانیایی DELE یا در حقیقت دیپلم زبان اسپانیایی، مخفف جمله ی  Diplomas de Español como Lengua Extranjera  می باشد. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی در زبان اسپانیایی به حساب می آید. آزمون DELE برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان را دارند، برگزار می شود. به طور میانگین سالانه بیش از 60.000 نفر در آزمون DELE شرکت می کنند. این مدرک دارای اعتبار جهانی است و فاقد تاریخ انقضا می ‌باشد. داوطلبان این آزمون در صورت کسب 60 نمره از 100 نمره در آزمون قبول می ‌شوند. آزمون اسپانیایی DELE در 6 سطح برگزار شده که این سطوح مطابق استاندارد اتحادیه اروپا به صورت زیر می ‌باشد.

 • A1 و A2 سطوح مبتدی
 • B1 و B2 سطوح متوسطه
 • C1 و C2 سطوح پیشرفته

در تیکا شما میتوانید برای هر یک از این سطح ها آماده شوید.

ساختار آزمون DELEچگونه است؟

در آزمون DELE مانند آزمون آیلتس هر چهار مهارت زبانی داوطلب شامل خواندن Reading، نوشتار Writing، گفتار Speaking و شنیدار  Listening، به صورت شفاهی و کتبی مورد ارزیابی قرار می گیرد. آموزش زبان اسپانیایی برای هر زبان آموز متقاضی با توجه به سطحی که در نظر دارد انجام میشود.

 • سطح A1 

در این سطح آزمون متقاضی باید کلمات و عبارات ساده اسپانیایی را درک کند و اصول اولیه مکالمه را بفهمد. آزمون DELE در این سطح شامل دو قسمت می باشد که قسمت اول آزمون شامل آزمون خواندن 45 دقیقه و آزمون نوشتاری 25 دقیقه و قسمت دوم شامل آزمون گفتاری 15 دقیقه و  آزمون شنیداری 25 دقیقه می باشد.

 • سطح A2

در این سطح آزمون، متقاضی می بایست اصول زبان اسپانیایی را درک کند. همچنین باید توانایی مکالمه در حد کلمات ساده و روتین در موقعیت های ساده داشته باشد. آزمون DELE در این سطح شامل دو قسمت می باشد که قسمت اول شامل آزمون خواندن 60 دقیقه و آزمون نوشتاری 50 دقیقه و قسمت دوم شامل آزمون گفتاری 15 دقیقه و آزمون شنیداری 35 دقیقه می باشد.

 • سطح B1

 در این سطح از آزمون زبان اسپانیایی DELE، فرد متقاضی می بایست بتواند از زبان اسپانیایی در موقعیت های روزمره در محیط زندگی، کار یا تحصیل استفاده نماید. همچنین فرد باید بتواند به راحتی در مورد تجارب، ایده ها و مسائل مربوط به خود صحبت کند. این سطح از آزمون در این سطح شامل دو قسمت می باشد. قسمت اول شامل آزمون خواندن 70 دقیقه و آزمون شنیداری 40 دقیقه و قسمت دوم شامل آزمون گفتاری 15 دقیقه (به علاوه 15 دقیقه آماده سازی) و آزمون نوشتاری 60 دقیقه می باشد.

 • سطح B2

 در این سطح از آزمون DELE، متقاضی می بایست تسلط کافی بر موضوعات کلی در زبان اسپانیایی داشته باشد. همچنین باید بتواند با افراد بومی اسپانیا به راحتی ارتباط برقرار کند. آزمون DELE در این سطح شامل دو قسمت می باشد. قسمت اول شامل آزمون خواندن 70 دقیقه و آزمون شنیداری 40 دقیقه و قسمت دوم شامل آزمون گفتاری 15 دقیقه (به علاوه 15 دقیقه آماده سازی) و آزمون نوشتاری 80 دقیقه می باشد.

 • سطح C1

در این سطح از آزمون DELE، فرد متقاضی می بایست، مجلات و روزنامه های اسپانیایی را بخواند. فیلم ها و نمایش های اسپانیایی را ببیند. همچنین باید بتواند به زبان اسپانیایی به مدت طولانی حرف بزند. آزمون DELE در این سطح شامل دو قسمت می باشد که قسمت اول شامل آزمون خواندن 90 دقیقه و آزمون ترکیبی شنیداری و نوشتاری 80 دقیقه و قسمت دوم شامل آزمون شنیداری و استفاده از زبان 45 دقیقه و آزمون ترکیبی خواندن و گفتاری 20 دقیقه (به علاوه 20 دقیقه آماده سازی) می باشد.

 • سطح C2

 در این سطح از آزمون DELE، فرد باید تسلط کامل به زبان اسپانیایی داشته باشد. همچنین متقاضی باید بتواند به راحتی احساس خود را به زبان اسپانیایی  به صورت گفتاری و نوشتاری بیان نماید. آزمون DELE در این سطح شامل سه قسمت می باشد. قسمت اول شامل آزمون شنیداری، خواندن و استفاده از زبان 105 دقیقه، قسمت دوم شامل آزمون ترکیبی شنیداری، گفتاری و نوشتاری 150 دقیقه و قسمت سوم شامل آزمون ترکیبی گفتاری و خواندن 20 دقیقه (به علاوه 30 دقیقه آماده سازی) می باشد.

مزایای دریافت مدرک  DELEزبان اسپانیایی

 • اعتبار بالای مدرک ارائه شده در شرکت های خصوصی یا دولتی، اتاق های بازرگانی، نهادهای آموزشی خصوصی و دولتی و ... پس از اتمام آزمون.
 • اعتبار مدرک صادر شده تا پایان عمر و عدم وجود تاریخ انقضای مدرک ارائه شده.
 • کمک به متقاضی برای دریافت بورسیه تحصیلی و دریافت ویزای دانشجویی .

طول دوره یادگیری زبان اسپانیایی برای آمادگی در آزمون DELE:

زمان یادگیری زبان اسپانیایی برای آمادگی آزمون DELE در سامانه ی تیکا، با توجه ‌به تجربه شما از یادگیری زبان، روش و تکنیک مدرس، نگرش شما به زبان اسپانیایی، میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز می ‌تواند طولانی و یا کوتاه باشد.

هزینه یادگیری زبان اسپانیایی برای آمادگی در آزمون

هزینه یادگیری زبان اسپانیایی برای آمادگی در آزمون در سامانه ی تیکا، با توجه به سطح زبان زبان ‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری تعیین می گرددد. هزینه کلاس ‌های آنلاین زبان اسپانیایی در تیکا از 45 هزار تومان تا 85 هزار تومان، متغیر است. برای کسب موفقیت در آزمون DELE نیز می ‌توانید از کلاس‌ های تیکا استفاده کنید. برای مشورت و کسب اطلاعات از کلاس ‌های این آزمون با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

شما میتوانید برای آمادگی آزمون CILS ایتالیایی نیز از خدمات آموزش آنلاین تیکا کمک بگیرید.

انتخاب بهترین  اساتید کلاس آزمون اسپانیایی DELE

سامانه ی تیکا با بهره‌ گیری از بهترین اساتید زبان اسپانیایی، بهترین روش ها در زمینه آمادگی برای آزمون اسپانیایی DELE به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی و شرکت در کلاس‌های زبان اسپانیایی تیکا، می ‌توانید استاد دلخواه خود را انتخاب کرده و یادگیری را آغاز کنید. همچنین می ‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را با هزینه ی بسیار اندکی برگزار کنید و به راحتی استاد مورد نظر خود را انتخاب نمایید.