فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
سوئدیحذف فیلتر
حذف فیلتر
سونیا قدیریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا44 زبان آموز / 201 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مینا مرادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا71 زبان آموز / 179 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

مزایای آموزش مکالمه به زبان سوئدی چه هستند؟

سوئدی یکی از زبان های اصیل شمال اروپا محسوب میشود. سوئد یکی از مرفه ترین کشورهای شمال اروپا با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته است. گرچه تقریبا همه مردم سوئد انگلیسی را به خوبی صحبت میکنند، یادگیری این زبان برای تحصیل در بیشتر مقاطع در سوئد لازم است. مکالمه به این زبان باعث میشود بتوانید با 10 میلیون نفر سوئدی زبان در کشورهای مختلف ارتباط بگیرید. این کشور محل تولد شرکت های بزرگی مانند H&M ،spotify و Ikea است. مکالمه سوئدی باعث میشود بتوانید با تاریخ این کشور و زبان وایکینگ ها بهتر آشنا شوید. سوئدی شباهت زیادی به زبان های نروژی و دانمارکی دارد. آموزشگاه آنلاین زبان سریع ترین راه برای مسلط شدن به مکالمه سوئدی است.

زبان سوئدی به طور رسمی زبان اصلی سوئد است ، به این معنی که معمولاً این زبان در مدارس استفاده می شود. همچنین دستورالعمل های ایمنی و اطلاعات محصول باید به زبان سوئدی موجود باشد. بسیاری از انگلیسی زبانان مدت طولانی در اینجا بدون آموزش زبان سوئدی زندگی می کنند. شما مطمئناً می توانید این کار را انجام دهید. اما یادگیری زبان به فرد امکان می دهد فرهنگ را از درون تجربه کند.

آمورش مکالمه سوئدی

قبل از شروع به یادگیری زبان ، بهتر است با برخی از ویژگی های آن آشنا شوید. در مورد یک استراتژی خوب تصمیم بگیرید. شما میتوانید از موضوعاتی که با زمینه کاری یا تحصیلی خودتان مرتبط است شروع کنید. الفبای سوئدی با انگلیسی متفاوت است و 3 حرف اضافی دارد. این یک umlaut مانند آلمانی نیست (برای "e" حذف شده) بلکه این سه حرف واقعا متفاوت هستند! مصوت ها در زبان سوئدی واقعا پیچیده هستند و انواع خشن و نرم آن وجود دارد. سوئدی همان چیزی است که به آن زبان گویا می گویند. این ویژگی تغییر منحصر به فرد در تلفظ بسیاری از کلمات را توضیح و موسیقی را به زبان می دهد.

دانستن برخی گرامرها به شما کمک می کند تا مطالبی را که می خوانید بیشتر درک کنید. یکی از جنبه های پیچیده زبان سوئدی نداشتن حرف تعریفی مانند the است. در عوض، حرف مشخصی به انتهای هر اسم اضافه می شود که در مفرد و جمع متفاوت است. با این وجود افعال سوئدی در واقع راحت تر از انگلیسی هستند: معادلی برای "ing" وجود ندارد. فقط پنج زمان وجود دارد و افعال برای همه ضمایر یکسان می مانند. مفعول منفعل به "s" ختم می شود مانند اشکال مالکانه اسامی. صفت ها دارای پایان هایی هستند که با اسامی آنها مطابقت دارد (بر اساس en یا ett). قیدها هرگز تغییر نمی کنند و بسیاری از قیدها به "t" ختم می شوند. سوئدی مانند انگلیسی فاعل-فعل-مفعول (SVO) است ، در حالی که آلمانی SOV است.

هنگام گفت و گو سعی کنید این موارد و قوانین را رعایت کنید تا به درک درستی از زبان سوئدی برسید. هنگام گوش دادن به دیالوگ های ساده، تلفظ، دستور زبان و واژگان همه با هم جمع می شوند. روی ویدیوهایی با زیرنویس سوئدی و انگلیسی تمرکز کنید تا "یادگیری عمیق" انجام شود. این بدان معناست که می توانید جملات را در ذهن خود بشنوید و آنها را از جمله کلمات جایگزین بازسازی کنید.

یادگیری زبان سوئدی به کمک یک معلم

در آموزش مکالمه به زبان سوئدی، یادگیری تلفظ سوئدی مانند افراد بومی بسیار مهم است. با این وجود حتی پیدا کردن دوستان سوئدی هم شاید ایده آل ترین روش یادگیری مکالمه نباشد! زیرا تقریبا همه مردم سوئد به انگلیسی مسلط هستند و با شما انگلیسی صحبت میکنند. بنابراین شاید کمک گرفتن از یک استاد زبان که روی نقاط ضعف شما تا برطرف شدن آن تمرکز کند بهترین راه یادگیری باشد.

این زبان با فرانسه و آلمانی هم متفاوت است. تلفظ های خاص زبان سوئدی که میتوان آن را زبان وایکینگ ها نیز نامید خاص هستند. شما برای یادگیری مکالمه بهتر است از فلش کارت ها شروع کنید. کم کم خودتان را به با صدای بلند خواندن متن ها عادت بدهید. با صدای بلند بخوانید تا خود را مجبور به صحبت و تلفظ خود را تقویت کنید. با کمک معلمم ، کتاب ها را بلند خواندم تا روی تلفظ کار کنم. ضبط کردن صدای خودتان و گوش دادن به آن هم کمک بزرگی برای زبان آموزان محسوب میشود. یک معلم زبان سوئدی میتواند اشتباهات شما را به صورتی که قادر به اصلاح آن باشید به شما گوشزد کند.

منابع یادگیری زبان سوئدی

برای خودتان لیستی از عبارات و جملات مهم درست کنید. این عبارات را تکرار کنید. همچنین میتوانید از بخش صوتی گوگل ترنسلیت هم کمک بگیرید. گوگل ترنسلیت برای زبان آموزان میتواند یک منبع خوب باشد اما نکته این است که نباید صد در صد به آن اطمینان کنید! همه میدانیم گوگل ترنسلیت اشتباهات خاص خودش را دارد. موارد زیر نیز از سایر منابع یادگیری سوئدی هستند:

  • Se bokstavsljuden. . ...
  •  choice. ...
  • Skolstil 2. ...
  • Moji klockis. ...
  • Alfavux. ...
  • Lexin. ...

برای مثال کلمه "blankett" شبیه به کلمه "پتو" در انگلیسی است ولی هنگام آموزش مکالمه سوئدی یاد میگیرید معادل سوئدی برای "برنامه" "blankett" است.

به دنبال کلمات مشابه باشید - کلماتی که قبلاً در زبان های دیگر به آن ها برخوردید. شما ممکن است بتوانید معنای برخی عبارات و کلمات را راحت تر حدس بزنید. معمولا شکل املایی این کلمات در زبات سوئدی تفاوت زیادی با کلمات انگلیسی یا فرانسه و آلمانی خواهد داشت! این مورد متیواند شناسایی آن ها را سخت تر کند. برخی موارد نیز املای کلمات مشابه موارد مد نظر شماست اما شکل تلفظ آن ها بسیار متفاوت خواهد بود.

آموزش مکالمه هندی نیز به علت تلفظ های خاص این زبان به سایر افراد غیرهندی نیازمند تخصص و مطالعه است.

یادگیری لغات سوئدی

بر یادگیری کلماتی که برای شما اهمیت دارد تمرکز کنید، نه آنچه که کتاب ها به شما می گویند باید یاد بگیرید. برای مثال اگر شما یک کارمند هستید، ممکن است کلمات مورد نیاز شما با یک دانشجو متفاوت باشد. کلماتی مانند nyheter (اخبار) ، brev (نامه) ، vidarebefordrat brev (ایمیل ارسال شده) Inbjudan (دعوت نامه) ، studenter (دانش آموزان) و عباراتی مانند Till alla medarbetare (برای همه کارکنان) قابل تشخیص هستند.

برای یادگیری "کلمات چسباننده" یا همان حروف ربط و کلمات پرتکرار تلاش ویژه ای انجام دهید. این "کلمات کوچک" آنقدر مکرر استفاده میشوند که بهتر است آن ها را مستقیم یاد بگیرید. سه کلمه چسب مهم در سوئدی och (و) ، مردان (اما) و "eller" (یا) هستند.  دو کلمه چسباننده دیگر en و ett هستند. En برای animate و ett برای حرف معین بی جان (a ، an) است. مدتی است که دو جنسیت مرد و زن سوئدی یکی شده اند. این باعث می شود سوئدی راحت تر از آلمانی باشد که سه گانه نر ، ماده ، خنثی (der، die، das) را حفظ می کند. وقتی مطمئن نیستید از کدام حرف استفاده کنید، از "en" استفاده کنید. در 85 درصد موارد این کلمه درست است. اگر مردم متوجه منظورتان نشدند، از ett استفاده کنید! صفات قبل از اسم می آیند و طبق en یا ett تغییر می کنند.

 

دوره آموزش مکالمه زبان سوئدی

برای یادگیری مکالمه به این زبان اسکاندیناوی میتوانید در کلاس های خصوصی و تصویری تیکا شرکت کنید. این کلاس ها توسط اساتید برتر و به صورت آنلاین و تصویری برگزار میشوند. شما از هر نقطه از دنیا و برای هر ساعتی که وقت اساتید آزاد باشد میتوانید کلاس رزرو کنید. در جلسه اول مشاوره ای به شما ارائه میشود که برنامه درسی طبق آن تعیین میشود.

طول دوره

این دوره بسته به سطح مد نظر شما بین 50 تا 100 جلسه طول میکشد. به طور کلی برای رسیدن به هر یک از سطح های شش گانه CEFR باید حدود 50 جلسه را بگذرانید. در صورتی که با زبان انگلیسی آشنا نباشید این مدت ممکن است بیشتر باشد!

هزینه دوره

هزینه کلاس های زبان سوئدی در حال حاضر حدود 90-150 هزارتومان برای هر جلسه است. شما میتوانید با رزرو چند جلسه ای از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

انتخاب بهترین استاد برای آموزش مکالمه سوئدی

برای انتخاب بهترین استاد میتوانید از لیست اساتید زبان سوئدی تیکا دیدن کنید. این لیست به مرور زمان گسترده تر خواهد شد. در صورتی که برای انتخاب استاد به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید.