فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
سوئدیحذف فیلتر
حذف فیلتر
سونیا قدیریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا46 زبان آموز / 210 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

مزایای آموزش زبان سوئدی برای کودکان

با یادگیری زبان سوئدی، فرزند شما میتواند در مدارس دولتی این کشور تحصیل کند. والدین کودکان میتوانند با ویزای همراه در کنار فرزندشان وارد سوئد شوند. همچنین با شما میتوانید فرزندتان را در مدارس بین المللی سوئدی نیز ثبت نام کنید. در هر صورت آموزش زبان سوئدی برای کودکان آینده آن ها را در بازار کار این کشور تضمین میکند. اقتصاد سوئد ثبات زیادی دارد و امید به زندگی در این کشور بالاست. شما با داشتن اقامت سوئد میتوانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

آموزش زبان سوئدی در کودکی ساده تر از بزرگسالی خواهد بود. شما میتوانید به این روش فرزندتان را از نظر هوشی نیز تقویت کنید. به طور کلی آشنایی با زبان های خارجی یک امتیاز مثبت در رزومه تحصیلی فرزند شما برای تحصیل در دانشگاه های سراسر دنیا محسوب میشود. آموزشگاه آنلاین زبان میتواند به شما کمک کند.

مدارس سوئدی

از سال 1842 ، طبق قانون ، هر کودک در سوئد حق رفتن به مدرسه را دارد. امروزه در سوئد ده سال تحصیل اجباری است. این چهار ساله به چهار مرحله تقسیم می شود: förskoleklass ("سال پیش دبستانی" ، سال 0) ، lågstadiet (سال های 1-3) ، mellanstadiet (سال های 4-6) و högstadiet (سال های 7-9) . سپس اکثر کودکان به تحصیلات دبیرستان اختیاری (دبیرستان متوسطه یا معادل دبیرستان آمریکایی - 10 تا 12 سالگی) می روند و در 18 سالگی فارغ التحصیل می شوند.

هزینه مدارس از طریق مالیات ها تامین میشود. به استثنای مهد کودک ها که بخشی از آن ها توسط دولت تأمین میشود.

به کودکان بین 6 تا 13 سال قبل و بعد از ساعت مدرسه ، خدمات خارج از مدرسه ارائه می شود. آموزش اجباری همچنین شامل رنگ آمیزی سنتی (مدارس سامی) برای کودکان بومیان سامی است.

روش های آموزش زبان سوئدی به کودکان

شما باید زبان سوئدی را وارد محیط زندگی فرزندتان بکنید. به این ترتیب فرزندتان راحت تر این زبان را یاد خواهد گرفت.کمک گرفتن از یک معلم زبان توصیه میشود. Ikea که یکی از معروف ترین برندهای سوئدی مبلمان و اثاثیه است، پیشنهادهایی برای آموزش زبان به کودکان دارد! این برند مجموعه ای از ویدئوهای ساده و تعاملی به نام bitesize ساخته است. دسترسی والدین به صورت آنلاین رایگان خواهد بود. این ویدیوها همراه با آموزش زبان سوئدی برای کودکان موارد دیگری را نیز به کودکان می آموزد. این موارد شامل موضوعات جغرافیا ، خانواده ، طبیعت و البته محصولات IKEA میشوند.

در هر ویدیو کودک عبارات اساسی سوئدی ، مانند "شهر" ، "جزیره" و "مادر" را یاد میگیرد. علاوه بر این کودکان میتوانند در یک مسابقه سرگرم کننده شمارش IKEA یا مسابقه ریاضی سریع شرکت کنند.

برای مثال، قفسه های کتاب IKEA با مشاغل حرفه ای یا نام پسرها نام گذاری شه اند. مبلمان فضای باز با نام جزایر اسکاندیناوی نامگذاری شده اند. ملحفه های تختخواب ، راحتی و روبالشی نام های گل و گیاه های سوئدی را یدک میکشند.

شما میتوانید خودتان هم آموزش زبان سوئدی به کودکان را شروع کنید. به این منظور میتوانید از خدمات مشاوره والدین برای آموزش سوئدی به کودکان استفاده کنید.

کیفیت زندگی برای بچه ها در سوئد

سوئد در حال حاضر سیاست های حمایت از خانواده و افزایش جمعیت دارد. در آغاز دهه 1970 ، کودکان 25 درصد از جمعیت سوئد را تشکیل می دادند. امروزه این رقم به 21 درصد کاهش یافته است. سال تحصیلی سوئد از آگوست تا ژوئن ادامه دارد. تعطیلات پاییزی در اکتبر، تعطیلات کریسمس و تعطیلات زمستانی در فوریه و عید پاک ادامه دارد.

حدود یک پنجم از 10 میلیون نفر سکنه سوئد زیر 18 سال هستند. قانون سوئد تضمین می کند که کودکان به خوبی محافظت شده و از حقوق آنها دفاع می شود. Ombudsman for Children یک نهاد دولتی رسیدگی به منافع کودکان است. این سازمان نحوه رعایت کنوانسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد در جامعه را زیر نظر دارد. این نهاد اجرای آن در شهرداری ها، شوراهای منطقه ای و سازمان های دولتی سوئد را مد نظر قرار میدهد. سوئد یکی از اولین کشورهایی بود که کنوانسیون سازمان ملل را امضا کرد و آن را در قانون سوئد در سال 2020 گنجانید.

در سال 1979 سوئد اولین کشوری بود که تنبیه بدنی کودکان را چه در خانه و چه در مدرسه غیرقانونی اعلام کرد. قوانین سوئد اکنون به صراحت می گوید که والدین نمی توانند از هر گونه خشونت یا رفتار تحقیرآمیز به عنوان بخشی از تربیت فرزندان خود استفاده کنند.

تاثیر سوئد در کشورهای دیگر

کشورهای فنلاند و نروژ نیز در سالهای 1983 و 1987 قوانین حمایت از کودک مشابه سوئد وضع کردند. اتریش در سال 1989 از این کشورها پیروی کرد. در حال حاضر بیش از 60 کشور مجازات بدنی کودکان را ممنوع کرده اند. سازمان های زیادی وجود دارد که جوانان در سوئد در صورت نیاز به کمک می توانند به آن ها مراجعه کنند. حقوق کودکان در جامعه، خدمات حمایتی مانند خطوط راهنمای تلفن، چت و مشاوره ایمیل را ارائه می دهد.

زندگی خانوادگی کودکان در سوئد

اکثر کودکان در سوئد زندگی خود را با مادر و پدر آغاز می کنند ، که ممکن است ازدواج نکرده باشند و به طور متوسط یک یا دو فرزند داشته باشند. با این وجود جدایی والدین غیرعادی نیست. امروزه هفت نفر از هر ده کودک زیر 18 سال با هر دو والدین خود زندگی می کنند ، در حالی که از هر ده نفر دو نفر با یک مادر یا پدر تنها و تقریباً از هر ده نفر یک نفر با ناپدری یا نامادری زندگی می کنند.

تقریباً از هر چهار کودک در سوئد یک نفر دارای خانواده ای است که ریشه در کشور دیگری دارند. حدود 60 درصد از کودکان در خانه های مستقل یا خانه های ردیفی زندگی می کنند و بقیه در آپارتمان ها زندگی می کنند.

سوئد دارای جمعیت کمی است و تنها 24.5 نفر در کیلومتر مربع مساحت دارد. میانگین اتحادیه اروپا بیش از 100 نفر در کیلومتر مربع است. این بدان معناست که بسیاری از مردم طبیعت را در آستان خانه خود دارند. لذت بردن از طبیعت سوئد بخش بزرگی از بزرگ شدن است. حق دسترسی عمومی به همه اجازه می دهد تا آزادانه در حومه شهر گشت و گذار کنند.

بر اساس این واقعیت که 80 درصد از زنان 20 تا 64 ساله در سوئد شاغلند، اکثر کودکان دارای مادر شاغل هستند. این رقم برای مردان بین 20 تا 64 سال 85 درصد است ، بنابراین اکثر کودکان نیز پدرانی با شغل دارند.

چرا سوئد بهترین جا برای بزرگ کردن کودکان است؟

والدین به ازای هر فرزند 480 روز مرخصی با حقوق دریافت می کنند که بین آنها تقسیم میشود. این روزها باید قبل از اینکه کودک هشت ساله شود یا سال اول مدرسه را تمام کند مطالبه شوند. بیشتر مرخصی های والدین توسط مادران گرفته می شود، اما پدران زمان زیادی را در خانه با فرزندان خود می گذرانند. مردان اکنون حدود 30 درصد از کل مرخصی والدین زا به خود اختصاص میدهند.

مانند بیشتر کودکان ، کودکان سوئدی از گوش دادن به موسیقی و معاشرت با دوستان لذت می برند. آنها همچنین تشویق می شوند تا روی علایق خود تمرکز کنند. آواز خواندن و نواختن یک ساز موسیقی از فعالیت های فوق برنامه محبوب است. کودکان بسیاری ورزش میکنند. از جمله ورزش های محبوب فوتبال، هاکی روی یخ و کف زمین هستند. اسب سواری نیز یک ورزش محبوب در بین دختران است. به تازگی ، ورزش های فردی مانند ژیمناستیک رشد بالایی داشته است، به احتمال زیاد به لطف تعداد سریع باشگاه های پارکور که در این دسته گنجانده شده اند.

بسیاری از باشگاه ها و انجمن ها  فعالیت های خارج از خانه را برای کودکان ترتیب می دهند. به عنوان مثال ، Skogsmulle نوعی مدرسه طبیعت است که از نام یک شخصیت خیالی که در جنگل پرورش یافته الهام میگیرد. این سازمان به حدود 2 میلیون کودک در قدردانی و مراقبت از طبیعت کمک کرده است.

منابع آموزش زبان سوئدی کودک چه هستند؟

شما میتوانید با کمک کتاب های سوئدی کودکان معروف این زبان را به فرزندتان بیاموزید. آسترید لیندگرن-خالق پیپی جوراب بلند، امیل، کارلسون روی پشت بام و شخصیت های متعدد دیگر و بسیار معروف است. حدود 165 میلیون کتاب از او به بیش از 100 زبان دنیا ترجمه شده است. مجموعه مارتین ویدمارک و هلنا ویلیس در مورد آژانس کارآگاهی جری مایا (LasseMajas detektivbyrå) به حدود 20 زبان ترجمه شده است. کتاب های آن ها پرفروش شده و بسیاری از آنها به فیلم تبدیل شده است.

دوره آموزش زبان سوئدی برای کودکان

این دوره در تیکا به صورت آنلاین و خصوصی انجام میشود. شما هم تماس تصویری و هم محیط آموزش مجازی (فایل ارائه تدریس) را در اختیار خواهید داشت. برنامه درسی طبق توافق شما و استاد در روزها و ساعت های مناسب شما چیده میشود.

طول دوره

دوره آموزش به کودکان بسته به سطح اولیه فرزند شما تعیین میشود. به طور کلی طبق استاندارد CEFR سطح های یادگیری زبان به 6 بخش تقسیم میشوند. برای کودکان زیر 12 سال، تنها سه سطح اولیه توصیه میشود. رسیدن به هر یک از این سه سطح نیازمند حدود 70 جلسه کلاس خصوصی همراه با تمرین خارج از کلاس است.

هزینه دوره

هزینه هر جلسه کلاس خصوصی برای کودکان بین 100-180 هزارتومان خواهد بود. شما میتوانید برای دریافت تخفیف از گزینه رزرو ترمی استفاده کنید.

انتخاب بهترین استاد زبان سوئدی

ابتدا از قسمت فیلتر ها استاد مناسب آموزش زبان سوئدی به کودکان را انتخاب کنید. همچنین میتوانید ویدیو و رزومه استاد را مد نظر قرار دهید. نظرات زبان آموزان قبلی هم میتواند به شما کمک کند انتخاب بهتری داشته باشید.