فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ترکی استانبولیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
نازنین زمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا26 زبان آموز / 51 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:70 هزار تومان
نسیم امیردیوانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 24 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
رضا عباسی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 45 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
آیلیز شکری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا97 زبان آموز / 692 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
سمانه نصرت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 17 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
فائزه حویزی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:135 هزار تومان
فلور انصاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
سحر فخیم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 170 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
مهدی اختیاری‌میاب
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 11 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
ساناز مهداد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا63 زبان آموز / 172 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان

اهمیت و مزایای یادگیری ترکی

اگر شما قصد کار یا مهاجرت به ترکیه را دارید؛ باید علاوه بر مهارت صحبت کردن ترکی استانبولی به مهارت رایتینگ ترکی استانبولی نیز تسلط کافی را داشته باشید. باید بتوانید از پس نامه ها و ایمیل های اداری به راحتی برآیید. اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را داشته باشید اهمیت مهارت رایتینگ ترکی برای شما دو چندان خواهد شد.

شما برای یادگیری مهارت نوشتاری عربی نیز میتوانید از تیکا کمک بگیرید.

رایتینگ ترکی استانبولی

آموزش نوشتن به زبان ترکی استانبولی با اصول ساده جمله سازی شروع میشود. ترکی استانبولی زبانی پیوندی است و هماهنگی واژه ‌ای و هم ‌چسبی از ویژگی ‌های اصلی آن به شمار می ‌رود. ترتیب واژگان آن در جمله به صورت نهاد، مفعول، فعل است. حالت اسمی و جنس دستوری نیز در ساختار این زبان یافت نمی‌ شود. در آزمون بین المللی تومر نیز رایتینگ از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و یکی از بخش هاییست که نمره بالایی را به خود اختصاص داده است.

آزمون زبان ترکی ( تومر)

تومر مخفف مرکز آموزش زبان ترکی است این آزمون همانند آزمون یوس دارای اهمیت بسیار زیادی برای دانشگاه ‌های این کشور می باشد. در امتحان تومر سطح مهارتی داوطلب در زبان ترکی سنجیده می ‌شود. داوطلبان باید نشان دهند آموزش ترکی استانبولی به آن ها موثر بوده است تا بتواند در دانشگاه ‌های کشور ترکیه پذیرش بشود. کشور ترکیه در سال‌ های اخیر مقصد مهاجرت بیشتر مردم ایران شده است. بسیاری از دانشجویان ایرانی قصد دارند تا تحصیلات خود را در دانشگاه‌ های کشور ترکیه ادامه دهند. دانشجویان برای انجام این کار نیاز دارند تا writing ترکی استانبولی را در هر کنار سه مهارت دیگر، به خوبی فرا بگیرند.

بخش‌های مختلف آزمون تومر و نحوه برگزاری

مهارت ‌های مورد سنجش در آزمون تومر  6 مورد هستند. مهارت رایتینگ ترکی استانبولی یکی از اصلی ترین این مهارت ها می ‌باشد. در امتحان تومر 240 دقیقه فرصت دارید تا به 100 سوال پاسخ بدهید. به طور کلی ساختار تومر همانند آزمون آیلتس و تافل است. بخش ‌های مختلف این آزمون عبارتند از:

  •     Reading
  •     Listening
  •     Writing
  •     Structure
  •     Spoken Production
  •     Spoken Interaction

منابع آموزش رایتینگ ترکی

از کتاب های بسیار خوب برای آموزش مهارت نوشتاری ترکی استانبولی می ‌توان به منابع زیر اشاره کرد:

  1. مجموعه کتاب های Yedi Iklim
  2. مجموعه کتاب های  Yeni-Hitit
  3. مجموعه کتاب های  Istanbul

دوره آموزش رایتینگ ترکی استانبولی

آموزش ترکی استانبولی عمومی شامل مهارت رایتینگ نیز میشود. شما می ‌توانید با انتخاب آموزش مهارت نوشتاری ترکی، لیست اساتیدی که روی این مهارت تمرکز دارند را مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با استاد، می توانید ویدئوی معرفی این اساتید را مشاهده کنید. در جلسه آزمایشی شما با نحوه آموزش writing ترکی استانبولی آشنا شوید. در صورت تمایل می توانید به تقویت writing زبان ترکی استانبولی با استاد مورد نظر خودتان بپردازید.ا ز نکات مثبت و بارز در استفاده از کلاس های آنلاین تیکا نیم بها بودن هزینه اینترنت داخلی برای شما در ایران می باشد زیرا سرور های تیکا داخلی می باشند.

طول دوره های آموزش رایتینگ ترکی استانبولی 

برای مسلط شدن به  رایتینگ ترکی، شما نیاز دارید با اصول اولیه گرامر و جمله سازی آشنا بشوید. در صورتی که در  سطح مبتدی A1 با زبان ترکی آشنا باشید، رسیدن به سطح مقدماتی در آموزش رایتینگ ترکی حدود به گذراندن 40 جلسه آموزشی نیاز دارید. البته توجه کنید که تعداد کلاس ها با توجه به استعداد و زمان یادگیری شما می ‌تواند تغییر کند.

هزینه دوره 

هزینه هر جلسه دوره آموزش رایتینگ ترکی بین 45 تا 120 هزار تومان متغیر است. سطح متوسط آموزش نوشتن به زبان ترکی از A2 شروع می ‌شود و بعد از گذشت 70 جلسه شما به سطح پیشرفته خواهید رسید. هزینه هر جلسه  بین 50 تا 170 هزار تومان است. در صورت رزرو چند مهارت زبان ترکی به صورت پکیج شما می‌ توانید از تخفیفات در نظر گرفته شده تیکا بهره‌ مند شوید.

انتخاب بهترین استاد آموزش رایتینگ ترکی تیکا

برای آشنایی بیشتر با استاد مورد نظر، می ‌توانید یک جلسه آزمایشی رایگان یا با هزینه اندک را رزرو نمایید. در جلسه آزمایشی مدرس می‌ تواند به شما در انتخاب اولویت ‌های اصلی یادگیری رایتینگ ترکی استانبولی کمک کند. در صورت رضایت و موافقت با برنامه درسی مدرس، می ‌توانید به تعداد مورد نیاز کلاس رزرو نمایید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.