استاد زبان انگلیسی مجید عباسپور

درباره مدرس

*دوره کاربردی و کوتاه مدت مکالمه از سطح پایه تا پیشرفته *دوره مکاتبات اداری و تجاری(نامه نگاری و ایمیل) *دوره آموزش جامع و کاربردی گرامر *برگزاری دوره های آمادگی آیلتس *دوره آمادگی امتحانات مدارس تضمینی *دارای مدرک TTC مورد تایید وزارت علوم IG Account:myenglishbox Email:majidabbaspoor@yahoo.com Since I have been teaching English for more than 7 years, I strongly believe that as an English teacher you should allow learners to learn through their own interests. Also learning English online has been a popular option between learners during these years. Thus, it doesn’t matter what is your main purpose of learning English, I highly recommend that don’t miss the opportunity to book a free trial session to get familiar with my strategies and plans to put you in a correct pathway.... مشاهده بیشتر

گروه هدف تدریس

نوجوان(13 تا 19 سال)
بزرگسال(31 تا 45 سال)
میانسال(بالای 46 سال)

تقویم مدرس

درباره استاد زبان انگلیسی مجید عباسپور بیشتر بدانید

متدی که من در کلاس‌های زبان خودم به کار می‌برم معمولاً تلفیقی از چند متد استاندارد مختلف هست. متد CLT است که بر اساس برقراری ارتباط و استراتژی‌های ارتباطی سعی در تدریس زبان داریم. در نهایت اما روش تدریس ما بر اساس هدف زبان‌آموز از یادگیری زبان تعیین میشه. قطعاً متد تدریس آیلتس و جنرال انگلیش با هم فرق دارند.

انتخاب منبع برای تدریس میشه گفت یکی از سخت‌ترین مراحل تدریس برای من بوده. اما باتوجه‌به بازخوردی که از زبان‌آموزها درمورد منابع مختلف گرفتم، به این نتیجه رسیدم که سه انتشارات عمده لانگمن، آکسفورد و کمبریج از بهترین و معتبرترین منابع در زمینه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی هستند. در نهایت می‌تونم‌ بگم منابع آموزش زبان از چیزهایی هستند که هر استاد بر اساس تجربه خودش می‌تونه بهترین کتاب‌ها رو انتخاب کنه و پکیج خوبی به زبان‌آموز ارائه کنه.

اگه بنا باشه کلمه ایده‌آل به یک آموزشگاه زبان اطلاق بشه، باید ویژگی‌های خاصی داشته باشه. مهم‌ترین ویژگی یک آموزشگاه اینه که حس اطمینان و نظام‌مندی رو برای زبان‌آموز به وجود بیاره. چنین هدفی با پیروی از یک سری فیلترهای سختگیرانه برای پذیرش استاد و نظارت دقیق ممکن میشه. به‌علاوه آموزشگاه زبان مسئولیت فراهم‌کردن همه تجهیزات لازم برای تدریس رو داره که به یک تخته و ماژیک محدود نمیشه.

من یادمه توی جلسه اولم برای توافق با تیکا به یکی از اساتیدم که مدرک دکتری داشتند و عضو هیئت‌علمی دانشگاه زبان‌های خارجی هم بودند اشاره کردم. ایشون ویژگی خاصی که داشتند انعطاف‌پذیری فوق‌العاده در مواجه با زبان‌آموزهایی از سطوح مختلف بود، به این صورت که در دانشگاه و در محیط آموزش عالی بهترین استاد بودند اما هنگام ورود به محیط آموزشگاه و کلاس آموزش زبان، با زبان‌آموزان سطح ابتدایی هم ارتباط برقرار می‌کردند.

به نظر من دلسرد کردن زبان‌آموز و دادن بازخورد منفی روانی یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات مدرس زبان هست. نباید زبان‌آموزی که اشتباه می‌کنه رو سرزنش یا تمسخر کرد چون باعث زده شدن زبان‌آموز از زبان میشه و اون مدرس که باعث شده یک زبان‌آموز دیگه پیگیر یادگیری نباشه تا آخر عمر مدیون شاگردش خواهد بود.

من اعتقاد ندارم که نیتیو بودن برای تدریس زبان انگلیسی یک شرط ضروری محسوب میشه. درسته یک مدرس نیتیو می‌تونه به روش طبیعی تر و شبه زبان اول انگلیسی رو تدریس کنه اما علاقه مهمه. اگه نگاه مدرس صرفاً کاری باشه، کلاس خروجی خوبی نخواهد داشت. به نظر من تدریس زبان انگلیسی باید توی خون فرد باشه، یعنی علاقه و اشتیاق به یادگیری مهارت تدریس در معلم وجود داشته باشه. به‌علاوه به نظر من زبان اول زبان‌آموز می‌تونه به پیشرفت سریع‌تر زبان‌آموز در سطوح ابتدایی کمک کنه. توضیح برخی نکات به زبان فارسی می‌تونه باعث بشه زبان‌آموز زده نشه. از سوی دیگه مدرس نیتیو برای سطوح بالاتر و کلاس‌های مکالمه می‌تونه کمک کنه.

درمورد تفاوت‌های کلاس خصوصی و گروهی باید بگم کلاس خصوصی طبیعتاً مزیت‌های بیشتری از نظر سرعت داره. در کلاس خصوصی میشه دقیقاً روی نقاط ضعف زبان‌آموز تمرکز کرد. برای شروع یک زبان جدید من کلاس گروهی رو شروع می‌کنم چون همه زبان‌آموزها هم سطح هستند و کسی بر دیگری برتری نداره. در این حالت گروهی بودن کلاس لطمه‌ای به سرعت تدریس وارد نمی‌کنه.

مدت‌زمان صحبت‌کردن استاد و زبان‌آموز در کلاس باید بر اساس نوع کلاس و مطالب مورد تدریس تعیین بشه. به نظر من در کلاس جنرال انگلیش نسبت فعالیت زبان‌آموز باید بیشتر باشه و بین شصت تا چهل و یا هفتاد تا سی درصد متغیر باشه. البته در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای اهداف خاص یا با استفاده از منابع خاص، این نسبت باز هم تغییر می‌کنه.

امتیاز شما به مدرس

هنوز هیچ نظری برای استاد ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

رزومه مدرس

1399 کارشناسی مهندسی الکترونیک دانشگاه آزاد

قوانین رزرو و برگزاری

پس از رزرو کلاس منتظر تایید یا رد درخواست از طرف استاد بمانید. نیم ساعت قبل از برگزاری کلاس، آمادگی حضور در کلاس را داشته باشید ...

می دونستی ۱۴ روز ضمانت بازگشت مبلغ داری؟

کاربر عزیز تیکا گارانتی پرداخت داره و فقط از درگاه امن تیکا پرداخت را انجام دهید. اگر هر اتفاقی پیش بیاد ما هوات رو داریم، خیالت راحت.