استاد زبان فرانسه منیژه غفوری

درباره مدرس

منیژه غفوری هستم، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تبریز، دارای مدرک DELF B2 و تربیت مدرس از بخش فرهنگی سفارت فرانسه. بیش از ۱۰ سال است که در آموزشگاه های مختلف تدریس میکنم، اکنون در آموزشگاه علامه قطب راوندی و مدرسه مدرسه آفتاب آذرین مشغول به تدریس می باشم. قادر به تدریس سطوح مختلف زبان فرانسه در گروه های مختلف سنی می باشم و همچنین کلاس های آمادگی آزمون DELF و TCF را نیز برگزار میکنم. بر این باور هستم که با پشتکار می توان زبان شیرین فرانسه را به نحو احسن آموخت. .... مشاهده بیشتر

گروه هدف تدریس

بزرگسال(31 تا 45 سال)
میانسال(بالای 46 سال)

سطوح مورد تدریس

مهارت های مدرس

تخصص های مدرس

تقویم مدرس

درباره استاد زبان فرانسه منیژه غفوری بیشتر بدانید

اولین قدم برای تدریس زبان، انتخاب کتاب اصلی یا همان متد تدریس هست. من برای آموزش زبان فرانسه از کتاب‌های به‌روز استفاده می‌کنم. در این زمینه کتاب‌های Editto، کتاب‌های Tendances، و کتاب‌های آموزش فرانسه Saison از جمله کتاب‌های معتبر و محبوب هستند.

من بیشتر از کتاب‌های فرانسوی Editto استفاده می‌کنم. درعین‌حال سعی دارم از منابع تکمیلی هم غافل نشم. از سری کتاب‌های آموزش زبان فرانسه دیالوگ، کتاب‌های گرامر و لغت از منابعی هستند که در کلاس زبان به زبان‌آموزها ارائه می‌کنم.

آموزشگاه زبان ایده‌آل جاییه که در درجه اول همه تجهیزات لازم برای آموزش را فراهم کرده باشد. در درجه دوم هم به نظر من آموزشگاه‌هایی که چند زبان تدریس می‌کنند، باید برای هر زبان یک سوپروایزر استخدام کرده باشند. در تصمیم‌گیری‌های مربوط به هر زبان، باید با سوپروایزر همون زبان مشورت بشه.

از نظر بنده معلم زبان ایده‌آل کسی است که با زبان‌آموز ارتباط بگیرد. صبر و حوصله معلم نیز در تدریس زبان فرانسوی تأثیر زیادی دارد. در نهایت هم عشق یک مدرس به زبان مورد تدریس باعث می‌شود سختی یادگیری زبان برای شاگرد قابل‌تحمل و حتی شیرین شود.

به نظر من بزرگ‌ترین اشتباه یک مدرس زبان، دلسرد کردن زبان‌آموز از یادگیری هست. مسلماً وظیفه استاد زبان حکم می‌کنه که اشتباهات زبان‌آموز رو یادآور بشه، ولی نحوه مطرح‌کردن این اشتباهات باید به‌گونه‌ای باشه که زبان‌آموز به برطرف‌کردن این ایرادات ترغیب بشه نه اینکه از یادگرفتن زبان ناامید بشه.

اعتقاد بنده اینه که نیتیو بودن یک استاد زبان تأثیر زیادی روی تدریس نداره. یک معلم زبان نیتیو در برابر یک معلم زبان غیرنیتیو، احتمالاً لهجه بهتری در زبان موردنظر دارد. استاد زبان نیتیو با اصطلاحات رایج در زبان واقعی و روزمره مردم آن کشور بیشتر آشناست. به‌غیراز این دو مزیت که بیشتر در معلم‌های زبان نیتیو دیده می‌شود، تفاوت مهمی بین اساتید نیتیو زبان فرانسوی و اساتید غیرنیتیو وجود ندارد. حتی می‌شود گفت اساتید غیر نیتیو یک برتری خاص نسبت به اساتید نیتیو دارند، این مزیت آشنایی با فرآیند یادگیری یک زبان بیگانه است.

اگر بخواهیم کلاس خصوصی و گروهی را با هم مقایسه کنیم، از نظر آموزشی تفاوت زیادی به چشم نمی‌خورد، چون شخص معلم در هر دو کلاس یکسان است. اما برای افرادی که نیاز به راهنمایی و کمک بیشتری برای یادگیری زبان دارند، کلاس خصوصی گزینه بهتری خواهد بود، چون تمام مدت کلاس به یک زبان‌آموز اختصاص پیدا می‌کند. اما در کلاس گروهی استاد زبان شاید نهایتاً پنج تا ده دقیقه بتواند برای هر زبان‌آموز زمان بگذارد. در مقایسه کلاس آنلاین و حضوری، باید بگم از نظر کیفیت، تفاوت چندانی ندارد، اما در کلاس آنلاین سعی و تلاش و همکاری زبان‌آموز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

در این مورد باید بگم که در کلاس خصوصی حداقل نصف زمان کلاس باید به صحبت‌کردن و مکالمه زبان‌آموز به زبان موردنظر اختصاص پیدا کند، یا حداقل در حال انجام فعالیت‌های مربوط به یادگیری زبان باشد. اما در کلاس گروهی این زمان برای هر زبان‌آموز به‌صورت ایده‌آل فقط ده دقیقه خواهد بود.

امتیاز شما به مدرس

هنوز هیچ نظری برای استاد ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

رزومه مدرس

1386 کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه تبریز

قوانین رزرو و برگزاری

پس از رزرو کلاس منتظر تایید یا رد درخواست از طرف استاد بمانید. نیم ساعت قبل از برگزاری کلاس، آمادگی حضور در کلاس را داشته باشید ...

می دونستی ۱۴ روز ضمانت بازگشت مبلغ داری؟

کاربر عزیز تیکا گارانتی پرداخت داره و فقط از درگاه امن تیکا پرداخت را انجام دهید. اگر هر اتفاقی پیش بیاد ما هوات رو داریم، خیالت راحت.