جست و جو کنید

کلاس‌های تیکا چگونه برگزار می‌شوند؟

نوشته شده توسط عارفه سالاریهآخرین ویرایش پنج‌شنبه، 21 دی 2022

کلاس به‌صورت تصویری در پلتفرم Big Blue Button یا Skyroom برگزار می‌شود که در وب قابل‌اجرا است، یعنی نیاز به نصب نرم‌افزار جدیدی ندارید اما مرورگر اینترنت شما (کروم، فایرفاکس، سافاری یا ...) باید به‌روز باشد. کلاس‌ها آنلاین هستند یعنی استاد هم‌زمان با شما از طریق لینک وارد محیط آموزشی می‌شود.

کلاس‌هایی که شما به‌تنهایی رزرو می‌کنید خصوصی هستند. تدریس متناسب با نیاز شما و در ساعت‌هایی که با استاد توافق کنید و در سامانه ثبت شوند انجام می‌شود.

امکان برگزاری کلاس‌ها اکنون در پلتفرم‌هایی مانند اسکای‌روم، زوم و اسکایپ نیز وجود دارد. البته اساتید مدنظر شما باید از قبل درخواست خود برای اضافه‌شدن این گزینه‌ها به پروفایل خود را ثبت کرده باشند. به‌منظور مشاهده پلتفرم‌های هر استاد زبان، ابتدا از لیست اساتید مدرس زبان مد نظرتان را پیدا کنید. روی گزینه رزرو کلاس بزنید. شما در گام آخر رزرو کلاس می‌توانید پلتفرم‌هایی که استاد مدنظر شما در تیکا از آن‌ها استفاده می‌کند را مشاهده کنید. برای استفاده از زوم و اسکایپ باید آیدی یا ID خود را در این مرحله ثبت نمایید.

معمولاً استاد و پشتیبان قبل از کلاس به شما پیام خواهند داد. بهتر است ثبت‌نام خود را با شماره‌ای انجام دهید که هم فعال باشد هم واتس‌اپ داشته باشد. تنها رأس ساعت کلاس از لینکی که 30 دقیقه قبل از کلاس برای شما از مخابرات پیامک می‌شود برای ورود استفاده کنید.

پس از ورود به محیط کلاس کافی است میکروفون و دوربین خود را فعال کنید تا ارتباط تصویری شما با استاد برقرار شود. پشتیبان زبان‌آموزان تیکا در این مرحله در دسترس شماست تا هرگونه مشکل احتمالی به‌سرعت برطرف شود.

در تصویر بالا شما نمونه بخش تصویری کلاس آقای عرفان جلیلی مدرس آیلتس را مشاهده می‌کنید.

محیط آموزشی در Big Blue Button

 

 
سؤالات دیگری که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد:
چه تجهیزاتی برای برگزاری کلاس آنلاین نیاز دارم؟

چقدر براتون مفید بود؟