فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
رافع آدم الهاشمي
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 16 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:75 هزار تومان
هزینه هر جلسه:225 هزار تومان

مقاله نویسی به زبان عربی چه اهمیتی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید، مقاله یکی از رایج‌ترین ابزارها برای اطلاع‌رسانی دررابطه‌با موضوعات گوناگونی می‌باشد. امروزه در عصر ارتباطات می‌توان، با انتشار مقالات، به یافته‌های علمی آسان‌تر دسترسی پیدا کرد. بنابراین ترجمه مقالات به زبان‌های گوناگون، به انتقال دانش به سراسر دنیا کمک می‌کند. همچنین دانشجویانی که در رشته‌هایی مانند: الهیات و ... تحصیل می‌کنند، برای دروس خود نیازمند ترجمه متن عربی به زبان فارسی هستند. همان‌طور که می‌دانید بیشتر مقاله‌های علمی دانشگاهی به زبان‌هایی غیر از زبان فارسی نوشته شده‌اند. ازاین‌رو دانشجویان و محققان برای انجام مطالعات و تحقیقات گسترده خود در موضوعی بخصوص به زبان عربی، باید با این زبان را بیاموزند.

یکی از مقاصد برای یادگیری مقاله‌نویسی عربی، مهاجرت تحصیلی و کاری به کشورهای عرب‌زبان است. برای آموزش زبان عربی برای کسب و کار می‌توانید روی اساتید متخصص تدریس عربی تجاری تیکا حساب کنید. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

ترجمه مقاله عربی به فارسی

ترجمه مقاله به زبان عربی در تمامی رشته‌ها، یک امر کاملاً تخصصی است. همچنین تمامی متون تخصصی، شامل اصطلاحات مختص موضوع و زبان خود می‌باشد. ازاین‌رو ترجمه صحیح و مفهومی متون به زبان عربی، کار دشواری است. بنابراین یادگیری اصول ترجمهٔ مقاله عربی و مقاله‌نویسی عربی باید در یک فضای معتبر صورت گیرد.

نکات مهم در نوشتن مقالات به زبان عربی

در مقاله‌نویسی عربی و ترجمهٔ مقالات، برای این که از بار علمی مقاله کاسته نشود، باید به ترجمه‌ای روان، سلیس و با کیفیت بالا دست پیدا کرد. ازاین‌رو فرد باید اصول مهمی را که شامل موارد زیر می‌باشد رعایت کند:

  • آشنایی با ترکیبات جمله های عربی

یکی از مهم‌ترین نکات برای نوشتن مقالات عربی، آشنا بودن با چگونگی ساخت صفت و موصوف و چگونگی ترجمه و معناکردن این ترکیب‌ها است.

  • آشنایی با تخصص متن مقاله

یکی دیگر از اصول نوشتن مقالات به عربی و ترجمه، تسلط مترجم با موضوع متن است. این موضوع معمولاً در نوشتن ترجمه مقالات اهمیت بیشتری دارد.

  • آشنایی با نحوه نگارش واژه های عربی

در ترجمه مقالات به زبان عربی به دلیل شباهت نوشتاری این زبان با زبان فارسی، متن باید از راست به چپ نوشته شود. این موضوع برعکس قالب‌های نوشتاری لاتین می‌باشد. همچنین آشنایی با نحوه نگارش و شکل ظاهری کلمات عربی کمک شایانی به ترجمه متون و مقالات عربی خواهد کرد.

  • آشنایی با قواعد زبان عربی

یکی دیگر از نکات مهم در نوشتن و ترجمه مقالات عربی، آشنایی کامل با افعال، صیغه‌ها و ... در متن است. درصورتی‌که فرد تسلط کامل بر این زبان نداشته باشد، بدون شک در این امر به مشکل برمی‌خورد. علاوه بر این فرد باید در هنگام نوشتن مقالات عربی به مثبت یا منفی بودن جمله‌ها دقت کند. در نهایت اگر این نکات در نوشتن مقاله عربی رعایت نشود، از بار علمی مقاله کاسته می‌شود.

منابع آموزش مقاله نویسی به زبان عربی

برای شروع کردن نوشتن مقاله به زبان عربی، شما ابتدا باید با استاد عربی خود مشورت کنید. همچنین شما باید لحن نوشتاری و سبک خود را مشخص نموده و درصورتی‌که هدف شما چاپ کردن مقاله در یک ژورنال علمی است، می‌توانید ژورنال‌ها و مجلات عربی زبان را مطالعه نمایید. همچنین خواندن کتاب‌های عربی زبان در این امر می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

دوره آموزش مهارت مقاله نویسی عربی تیکا

درصورتی‌که دانش شما در زمینه یادگیری زبان عربی، در سطح مبتدی باشد، باید ابتدا پایه خود را تقویت کنید. برای این کار شما می‌توانید در کلاس مقاله‌نویسی به عربی شرکت نمایید. همچنین شما این قابلیت را دارید تا از استاد عربی خود درخواست برگزاری کارگاهی جهت آموزش نوشتن مقاله عربی داشته باشید. کارگاه‌ها، کلاس‌های فشرده‌ای هستند که در آن‌ها به شما مهم‌ترین نکات نوشتن مقاله آموزش داده می‌شود. درصورتی‌که علاقه داشته باشید نیز می‌توانید این دوره را به‌صورت کاملاً خصوصی بگذرانید. همچنین تیکا در زمینه دوره‌های ویژه آموزش مقاله‌نویسی عربی نیز بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

تیکا همچنین برای آموزش مقاله نویسی ترکی نیز بهترین اساتید زبان ترکی را به شما پیشنهاد می‌کند.

طول دوره کلاس مقاله نویسی به عربی تیکا

درصورتی‌که استاد، دانش زبانی شما را در جلسه آزمایشی تأیید کند، به حدود 50 جلسه نیاز دارید تا بتوانید یک مقاله جامع و قابل‌قبول را به زبان عربی بنویسید. البته تعداد جلسات به علاقه و پشتکار شما بستگی بسیاری دارد.

هزینه دوره آموزش مهارت مقاله نویسی عربی تیکا

هزینه آموزش مقاله‌نویسی عربی باتوجه‌به سطح زبان‌آموز، میزان تخصص استاد، شرایط و زمان یادگیری تعیین می‌شود. اما به‌طورکلی هزینه کلاس‌های آنلاین زبان عربی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 40 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 140 هزار تومان، متغیر است.

چگونه بهترین استاد را برای دوره مقاله نویسی عربی انتخاب کنیم؟

شما می‌توانید پس از انتخاب مهارت و دورهٔ موردنظر لیستی از اساتید را مشاهده نمایید. سپس با انتخاب هر استاد وارد پروفایل او خواهید شد و می‌توانید ویدئو معرفی اساتید را مشاهده و نظرات سایر زبان آموزانی که به آن‌ها دوره گذرانده‌اند را بررسی کنید. در نهایت باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده و درنظرگرفتن میزان بودجهٔ خود بهترین استاد را انتخاب نمایید. شما این امکان را دارید تا پس از انتخاب استاد در یک جلسهٔ آزمایشی به‌صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه‌ای اندک شرکت کنید.