فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
محمد رضازاده کاوری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا187 زبان آموز / 400 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
رفیع اله ثرایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا194 زبان آموز / 905 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
رافع آدم الهاشمي
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 16 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:75 هزار تومان
هزینه هر جلسه:225 هزار تومان
زهرا سادات موسوی مقدم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 41 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
هادی زهیری فر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا54 زبان آموز / 111 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
مهرداد حاجی لو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 41 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
پرستو نظیفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا36 زبان آموز / 70 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:36 هزار تومان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان

اهمیت و مزایای یادگیری زبان عربی برای تجارت

اگر کسب‌وکار خود را با چشم‌انداز بین‌المللی بنا کرده‌اید و یا در تجارت‌های بین‌المللی فعالیت می‌کنید، نیاز به یادگیری زبان مقصد تجارت خود را دارید. یادگیری زبان عربی تجاری باعث ارتباط بهتر و معاملات شفاف‌تر با طرف عرب خواهد بود.

یادگیری زبان عربی در مراودات تجاری با کشورهای عرب‌زبان و حوزه خلیج‌فارس می‌تواند باعث رونق کسب‌وکار شما نیز شود. چراکه بسیاری از شرکت‌ها در این کشورها به دانش زبان شما در جلسات برای انتقال مفاهیم و اهداف توجه و واکنش بسیار خوبی نشان می‌دهند. یادگیری این زبان در تجارت می‌تواند باعث ارتباطات فعال‌تر و مؤثرتر در سطح معاملات و کسب‌وکارهای بین‌المللی شود.

برای درک بهتر اهمیت یادگیری زبان عربی در تجارت، تصور کنید که یک کسب‌وکار برای مذاکرات، ارائه سخنرانی‌ها، برگزاری جلسات و نوشتن گزارش‌ها به زبان عربی نیاز به یادگیری این زبان و اصطلاحات و واژگان خاص و تخصصی در این زبان دارد.

زبان عربی برای تجارت چیست؟

آموزش زبان عربی برای تجارت، به معنی آموزش و یادگیری زبان باهدف استفاده در تجارت که شامل یادگیری واژگان، اصطلاحات و مهارت برقراری ارتباط در زمینه تجارت است. یادگیری زبان عربی برای کسب‌وکار می‌تواند بهبود عملکرد یک کسب‌وکار در تجارت بین‌المللی را به دنبال داشته باشد.

برای یادگیری زبان عربی برای تجارت اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند به افرادی که مسلط به زبان عربی هستند، در زمینه بهبود مهارت در زمینه تجارت، کمک کند. همچنین یکی از راه‌های یادگیری اصطلاحات کاربردی زبان عربی تجاری، استفاده از تجربیات افرادی است که تجربه زندگی و کار در کشورهای عرب‌زبان را دارند.

تیکا بهترین اساتید زبان عربی که علاوه بر تخصص در زبان عربی تجربه زندگی در کشورهای عرب‌زبان را دارند را به شما پیشنهاد می‌دهد. می‌توانید برای آموزش زبان عربی در سفارت عمان نیز روی تجربیات اساتید تیکا حساب کنید. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

از جمله بخش‌هایی که یادگیری عربی تجاری در آن‌ها مؤثر است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زبان عربی تجاری برای مصاحبه کاری

یکی از شاخه‌های عربی تجاری، می‌تواند یادگیری زبان عربی برای مصاحبه‌های کاری باشد. باید بدانید، یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری به کشورهای عرب‌زبان و کشورهای حوزه خلیج‌فارس کافی نیست. همچنین نبود دانش زبان عربی ممکن است باعث هدررفتن برخی از فرصت‌های پیشرفت شما شود. یادگیری عربی برای بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی در کشورهای عرب‌زبان برای افراد باهدف مهاجرت کاری به کشورهای عرب‌زبان و کشورهای حوزه خلیج‌فارس، از ضروریات است.

زبان عربی برای محیط ادارات

دانستن زبان بومیان هر کشور در برقراری ارتباط مؤثر در محیط کار و بهبود عملکرد در فرآیندهای روتین اداری و شغلی، تأثیر بسیار زیادی دارد. دانش زبان عربی برای تجارت برای ارتباط مؤثر با طرف تجارت شما در کشورهای حوزه خلیج‌فارس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مهارت مکالمه عربی در مناقصات و قراردادها

شرکت در مناقصات و قراردادها از جهات مختلفی بدون دانستن زبان عربی، یکی از سخت‌ترین کارها است. باید اصطلاحات تخصصی و کاربردی تجاری زبان عربی را برای بررسی صحت مطالب درج شده در قراردادها، بررسی شرایط و مطرح‌کردن انتظارات و خواسته‌ها و ... بدانید تا در تجارت خود متضرر نشوید.

زبان عربی تجاری همایش ها و نمایشگاه های کاری

آنچه در نمایشگاه‌های کاری و همایش‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، توانایی و مهارت برقراری ارتباط است. دانستن زبان عربی برای ایجاد ارتباط مؤثرتر، سهم بالایی در موفقیت شما در به‌دست‌آوردن فرصت‌های بهتر را دارد.

عربی تجاری با لهجه عربی فصیح یا عامیانه؟

زبان عربی دارای لهجه‌های متنوع و گوناگونی است. عربی فصیح یا عربی فصحه اصلی‌ترین لهجه است که به‌عنوان زبان عربی کتاب‌ها و متون نوشتاری از آن استفاده می‌شود. همچنین در مورد عربی عامیانه می‌توان گفت که هر کشور عرب‌زبان حداقل یک لهجه منحصربه‌فرد برای خود دارد. این جمله یعنی برخی کشورها 2 یا چند لهجه برای یک زبان واحد دارند.

درباره عربی فصیح باید بدانید که زبان رسمی نوشتاری تمام کشورهای عربی و حوزه خلیج‌فارس است. این یعنی اگر شما به‌درستی و کامل به این زبان مسلط شوید، نه‌تنها قادر به فهم و درک متون نوشتاری عربی خواهید بود، بلکه از پس مکالمه عربی تجاری یا مکالمه روزانه نیز بر می‌آیید. نکته مهم در استفاده از لهجه عربی فصیح، انتخاب لغت مناسب در فضای تجاری است. چراکه عربی فصحه مانند زبان فارسی نوشتاری می‌تواند بسیار سنگین و سخت باشد. این دقت برای انتخاب لغت درست برای این است که افراد به‌سادگی منظور شما را بفهمند.

حال چه زمانی عربی فصیح یاد بگیریم و چه زمانی عربی عامیانه؟

پاسخ این سؤال کاملاً وابسته به هدف شما از یادگیری زبان عربی دارد.

هرچند که هدف شما هر چه باشد، عربی فصیح برای فهم متون نوشتاری عربی، ضروری است. اگر هدف شما، مهاجرت کاری و زندگی در کشورهای عربی است، عربی عامیانه با لهجه خاص کشور موردنظر شما، انتخاب مناسبی برای شما می‌تواند باشد. دقت کنید که لهجه‌های عربی می‌تواند بسیار مشابه یا متفاوت از هم باشند. این تفاوت میان لهجه‌ها می‌تواند بسیار زیاد باشد. برای مثال در شبکه‌های عربی برای فهم بهتر تمامی عرب‌زبانان از زیرنویس عربی فصیح (مشترک میان تمامی اعراب) استفاده می‌کنند. برای مثال، لهجه عربی عراقی بسیار مشابه با عربی خلیجی بوده اما لهجه عربی عراقی با لهجه عربی تونسی بسیار متفاوت از هم هستند.

شاید این سؤال برای شما مطرح شده باشد که اگر عربی فصیح را در زبان روزانه استفاده کنید چه می‌شود؟

اگر از عربی فصحه برای صحبت با دیگران استفاده کنید، دیگران متوجه خواهند شد که شما غیر عرب‌زبانی هستید که به زبان عربی مسلط هستید. البته نباید این نکته را فراموش کرد که مکالمه روزمره به عربی فصحه ممکن است در ارتباط با برخی از افراد به‌ویژه در سطوح پایین سوادی دچار مشکل کند. چراکه ممکن است صحبت‌های شما به عربی فصیح را به سبب سطح سواد پایین، متوجه نشوند.

آیا تفاوت عربی فصیح و عامیانه مانند تفاوت زبان فارسی نوشتاری و عامیانه است؟

تفاوت عربی فصیح و عامیانه خیلی بیشتر از تفاوت فارسی نوشتاری و عامیانه است. تفاوت عربی فصیح و عامیانه، در تلفظ، کلمات و برخی ضمایر است. اگر بخواهیم مثال ساده‌تری بزنیم، تفاوت عربی فصیح و عامیانه مانند تفاوت زبان فارسی نوشتاری و گویش‌های زبان فارسی است.

راهکارهای یادگیری زبان عربی تجاری و بازرگانی

بهترین روش برای یادگیری عربی تجاری شرکت در کلاس‌های آنلاین عربی تجاری است. همچنین از جمله راهکارها و روش‌هایی که برای یادگیری و تقویت زبان عربی در تجارت می‌توان پیشنهاد کرد، شامل این موارد هستند:

مطالعه منابع مرتبط با حرفه خود

یکی از راه‌های یادگیری و تقویت مهارت زبان عربی در حرفه و تخصص، مطالعه منابع تخصصی به زبان عربی است. منابع تخصصی، مهم‌ترین و کاربردی‌ترین اصطلاحات و واژگان تخصصی یک رشته را شامل می‌شوند و از همین طریق به بهبود مهارت زبان تخصصی کمک می‌کنند.

تقویت مهارت مکالمه در سفرهای کاری

همان‌طور که می‌دانید قرارگرفتن در محیطی که به زبان موردنظر صحبت می‌شوند، به بهبود مهارت زبان کمک می‌کند. سفرهای کاری و قرارگرفتن در جلساتی که در آن‌ها از اصطلاحات و لغات کاربردی استفاده می‌شود نیز به یادگیری عربی تجاری کمک می‌کند.

منابع آموزش زبان عربی برای کسب و کار

شرکت در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان عربی برای تجارت یکی از بهترین و به‌صرفه‌ترین اقدامات برای یادگیری زبان عربی تجاری است. همچنین استفاده از کتاب‌های معتبر، پادکست‌ها و ... نیز می‌تواند منبع مفیدی برای یادگیری این زبان باشد. از جمله کتاب‌های یادگیری عربی می‌توان به مجموعه 13 جلدی صدی الحیاه به معنی پژواک زندگی اشاره کرد.

دوره آموزش عربی تجاری تیکا

تیکا برای افرادی که نیاز به یادگیری زبان عربی برای تخصص و تجارت خود دارند، دوره‌های تخصصی عربی تجاری برگزار می‌کند. مدرس این دوره‌ها نه‌تنها متخصص در زبان عربی هستند، بلکه تجربه زندگی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس و کشورهای عرب‌زبان را نیز دارند. برای شرکت در دوره تخصصی زبان عربی تجاری، زبان‌آموزان باید دارای سطح A2 باشند.

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی به شما پیشنهاد می‌کند. برای آموزش زبان ترکی استانبولی برای تجارت نیز می‌توانید روی تیکا حساب کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اساتید زبان عربی و تخصص عربی تجاری تیکا مراجعه و یا با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره و هزینه دوره کلاس آموزش عربی برای تجارت تیکا

دوره‌های عربی تجاری تیکا، حدوداً در 40 جلسه باتوجه‌به سرعت یادگیری زبان‌آموز و مطالب مورد تدریس، برگزار می‌شود.

هزینه دوره عربی تجاری تیکا باتوجه‌به مدرس‌های تیکا و زمان‌های تدریس در طول هفته، بین مبلغ 30 تا 150 هزار تومان متغیر است. با شرکت در دوره عربی تجاری تیکا، علاوه بر بهره‌مندی از کلاس‌های اساتید متخصص زبان عربی، از جلسه اول رایگان دوره نیز استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و پرسش سؤالات خود با پشتیبانی سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا (021-91016620) تماس بگیرید.

انتخاب استاد مناسب آموزش مکالمه تجاری عربی تیکا

برای انتخاب استاد مناسب و ثبت‌نام در کلاس‌های آنلاین عربی در سفر تیکا، می‌توانید در صفحه زبان عربی، تخصص و مهارت موردنظر خود یعنی تخصص مکالمه عربی و مهارت عربی در سفر را انتخاب کنید. پس از اعمال فیلتر وارد صفحه اساتید متخصص در زمینه تدریس مهارت موردنظر خود شوید. سپس با مشاهده و بررسی پروفایل اساتید تیکا، می‌توانید استاد دلخواه خود را انتخاب کنید. قدم بعدی تعیین زمان مناسب کلاس باتوجه‌به زمان برنامه‌ریزی شما و روزهای قابل رزرو استاد است. برای این کار در تقویم موجود در پروفایل استاد می‌توانید زمان موردنظر را انتخاب و کلاس خود را رزرو کنید. تیکا بهترین اساتید زبان عربی را برای یادگیری این زبان به شما پیشنهاد می‌کند. همچنین برای اطلاعات بیشتر، پرسیدن سؤالات و مشاوره رایگان می‌توانید با پشتیبانی تیکا به شماره 91016620 – 021 تماس بگیرید.