فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
محمود فرجام
محمود فرجام
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:280 هزار تومان

اهمیت و مزایای یادگیری و آموزش زبان عربی برای مهاجرت

زبان عربی زبان رسمی ۲۶ کشور خاورمیانه و شمال آفریقا است. کشورهایی مانند:یمن، لبنان، سودان، تونس، امارات، عربستان سعودی و ... به این زبان حرف می زنند. زبان عربی زبان رسمی اتحادیه عرب، اتحادیه آفریقا، ناتو و سازمان ملل است. زبان عربی زبان دین اسلام نیز هست. مردم در سراسر جهان به دلایل مختلفی زبان عربی را می آموزند. برای کار، مسافرت، دین، دوستی با یک فرد عرب زبان یا علاقه شخصی به آموزش زبان عربی.

یادگیری زبان عربی همواره در میان ایرانیان اهمیت زیادی دارد. هم مرز بودن کشور ایران با کشورهای عرب زبان و عربی بودن کتاب آسمانی قرآن از دلایلی است که افراد زیادی خواهان یادگیری زبان عربی هستند. همچنین افراد زیادی خواهان مهاجرت، سرمایه گذاری در کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس هستند و آموزش زبان عربی برای تجارت برای آنها الزامی است.

کدام نوع زبان عربی را میخواهید بیاموزید؟

زبان عربی چندین نوع متفاوت دارد. انواع مختلف زبان عربی شامل عربی استاندارد مدرن، عربی کلاسیک(قرآنی) و عربی محاوره است. در ابتدا باید بدانید که کدام نوع زبان عربی را میخواهید بیاموزید:

عربی استاندارد مدرن

عربی استاندارد مدرن مطمئن ترین گزینه برای یادگیری زبان عربی می باشد. این نوع از زبان عربی در تمامدنیای عرب مورد استفاده قرار می گیرد. ولی معمولا محدود به متن های نوشتاری و رسمی است.

عربی کلاسیک(قرآنی)

اگر شما به مطالعات عصر طلایی اسلامی یا عربی علاقه مند هستید، یک دوره آموزشی زبان عربی کلاسیک می تواند جوابگوی مطالعات شما باشد. عربی کلاسیک(قرآنی) در قرآن کریم به کار رفته است. عربی متون کلاسیک مذهبی، فلسفی و علمی غربی قرآنی می باشد.عربی استاندارد مدرن مبتنی بر عربی کلاسیک است.

عربی محاوره ای

اگر می خواهید در یکی از کشورهای عرب زبان سکونت کنید و یا در رفت  آمد با این کشورها هستید عربی استاندارد مدرن جوابگوی نیازهای شما نیست. عرب زبان ها با گویش های مختلفی صحبت می کنند. این تفاوت در لهجه ها به حدی است که شما نمی توانید به راحتی صحبت های آنها را متوجه شوید.

پنج نوع گسترده از لهجه ها در زبان عربی وجود دارد. این موارد شامل عربی خلیج فارس، عربی لاوانتین، عربی مصری، عربی بین النهرین و عربی مغربی است. اساتید آموزش مصاحبه عربی می‌توانند در زمینه یادگیری این مهارت به شما کمک کنند.

انواع لهجه های عربی

هر منطقه یا کشور عربی، گویش خاص خود را دارد.بعضی اوقات تفاوت بین لهجه ها به حدی است که عرب زبان ها مجبور هستند با  عربی کتابی با یکدیگر صحبت کنند. دلیل تعدد گویش ها و لهجه ها در زبان عربی بخاطر تأثیر زبان های پیشین موجود در آن مناطق قبل از تسلط زبان عربی بر آن محدوده ها است.عربی محاوره‌ای به دو بخش خاورمیانه ای و مغربی تقسیم شده است.زبان عربی دارای 4 گویش زیر است که هر کدام دارای لهجه های متعددی هستند.

این لهجه ها شامل عربی مصری،عربی مغربی(لهجه های مراکشی، تونسی)، عربی شرقی(لهجه های لبنانی، فلسطینی)، عربی عراقی و یا خلیجی(لهجه های عراقی، کویتی، عربستان سعودی) است.

تفاوت لهجه‌ها در گویش های عامیانه‌ زبان عربی در واژگان، دستور زبان و شیوه‌ تلفظ کلمات است.بیشترین تفاوت ها بین گویش های غرب و شرق کشورهای عرب زبان وجود دارد.

منابع یادگیری زبان عربی

برای یادگیری زبان عربی در ابتدا لازم است تعیین کنید که کدام نوع عربی را می خواهید یاد بگیرید.سپس الفبای عربی را مطالعه کنید. یک فرهنگ لغت خوب عربی تهیه کنید و از برخی ابزارهای مهم یادگیری زبان کمک بگیرید.اما اگر میخواهید سریع تر زبان عربی را بیاموزید، موسسات مختلفی هستند که می توانید آموزش این زبان را به کمک اساتید یاد بگیرید.

دوره های آموزش زبان عربی ویژه مهاجرت تیکا

از بهترین روش های یادگیری زبان عربی شرکت در کلاس های آموزش زبان عربی زیر نظر استاد ویژه مهاجرت می باشد.اشخاصی که میخواهند به یکی از کشورهای عربی مهاجرت کنند، لزومی ندارد به قواعد زبان عربی تسلط داشته باشند. در کلاس های ویژه مهاجرت فقط بر روی مکالمه روزمره زبان عربی کار می شود.فرد میتواند به راحتی عربی صحبت کند.

طول دوره آموزش زبان عربی ویژه مهاجرت تیکا

طول دوره آمادگی آموزشی زبان عربی برای مهاجرت با توجه به سطح زبان افراد مختلف برای یادگیری متفاوت است و به عوامل زیادی مرتبط می باشد. دوره ها با توجه به سرعت یادگیری افراد مختلف طول می کشد. بستگی دارد که سطح زبان شما در چه سطحی باشد. میزان علاقه شما به یادگیری زبان و تمرین مستمری که به یادگیری اختصاص میدهید از مواردی هستند که در مدت زمان رسیدن شما به سطح مطلوب تاثیر دارند.

به طور میانگین در سایت تیکا حدودا از سطح صفر تا سطح مبتدی 60 جلسه کلاس خصوصی طول میکشد. از سطح مبتدی تا متوسطه هم معمولا 50 جلسه کلاس لازم است تا به سطح متوسطی از زبان عربی برسید.در سایت تیکا کلاس ها به صورت خصوصی برگزار می شوند. دوره های خصوصی آموزشی زبان عربی ویژه مهاجرت برای افرادی که زمان زیادی برای یادگیری زبان ندارند و می خواهند در مدت زمان کمتری به سطح مطلوبی از مکالمه در زبان عربی برسند توصیه می شود.

هزینه دوره آموزش زبان عربی ویژه مهاجرت تیکا

در آموزشگاه آنلاین زبان تیکا اساتید مختلفی برای آموزش زبان عربی ویژه مهاجرت هستند.متقاضیان می توانند با هر استادی که تمایل داشته باشند کلاس خود را برگزار کنند.

همچنین اساتیدی هستند که جلسه آزمایشی به صورت رایگان برگزار می کنند تا زبان آموزان بتوانند با اطلاعات بیشتری استاد مورد نظر را انتخاب کنند.

هزینه دوره ها متغیر است و از جلسه ای 49 هزار تومان تا 135 هزار تومان بسته به استاد مورد نظر می باشد.

کلاس یا اساتید زبان عربی ویژه مهاجرت

کلاس ها در سایت تیکا به صورت خصوصی و در هر ساعت از شبانه روز برگزار می شود. کلاس های سایت تیکا در پلتفرم آنلاین تشکیل می شود. شما می توانید در هر ساعاتی از شبانه رو در منزل یا محل کار یا در هر جای دیگر کلاس خود را برگزار کنید. برای اطلاعات بیشتر راجع به روز و ساعات کلاس های عربی می توانید با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.