فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت و مزایای یادگیری رزومه نویسی عربی

هر اقدامی در کشورهای عرب‌زبان و حوزه خلیج‌فارس، نیازمند این است که شما تجربیات و مهارت‌های خود را معرفی کنید. داشتن یک رزومه جامع و شامل و درعین‌حال، خلاصه و مختصر امتیاز ویژه‌ای در بدست آوردن فرصت‌های شغلی و تحصیلی محسوب می‌شود. هدف شما چه ادامه تحصیل در کشورهای حوزه خلیج‌فارس باشد و چه قصد راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار خود در این کشورها را داشته باشید، در این میان شرکت‌ها و مراکزی هستند که عربی بودن رزومه شما برای آن‌ها مهم باشد.

بسیاری از افراد با تصور اینکه زبان انگلیسی‌زبان بین‌المللی است و برای یافتن شغل در کشورهای عرب‌زبان کافی است، به سراغ یادگیری زبان عربی نمی‌روند. این یک اشتباه بزرگ است. در بسیاری از شغل‌ها و شرکت‌ها لازم است که رزومه شما به زبان عربی باشد. همچنین یادگیری زبان عربی برای زندگی در میان مردم این کشورها اجباری است.

تیکا در زمینه کلاس آموزش عربی برای تجارت بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آموزشگاه آنلاین زبان تیکا تماس بگیرید.

چگونه رزومه عربی بنویسیم؟

نکات و اقدامات مختلفی در یادگیری نحوه رزومه نوشتن به عربی و موفقیت شما در رزومه نویسی عربی مؤثر است. رزومه یعنی خلاصه‌ای از سوابق تحصیلی، شغلی و مهارت‌ها و تخصص‌های فرد. اگر تازه وارد بازار کار شدید و تجربه کاری چندانی ندارید، نگران نباشید. می‌توانید رزومه خود را متمرکز بر موارد زیر بنویسید:

 • سوابق تحصیلی
 • پروژه‌ها
 • تجربه‌های داوطلبانه
 • سرگرمی‌ها و علایق

همچنین فراموش نکنید که اطلاعات تماس شما نیز باید در رزومه شما نوشته شود.

تیکا همچنین بهترین اساتید زبان عربی را برای آموزش مصاحبه عربی به شما پیشنهاد می‌کند. در صفحه اساتید مهارت مصاحبه عربی، استاد موردنظر خود را انتخاب و یا برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

قالب های نوشتن رزومه عربی

تهیه یک رزومه مناسب، شانس شما در پذیرش شغل را تضمین می‌کند، بنابراین بهتر است که رزومه شما مختصر، شامل و دربردارنده تمامی تخصص‌های شما باشد. قالب‌هایی که می‌توان با استفاده از آن رزومه مناسبی تهیه کرد، شامل این موارد هستند:

 • ترتیب زمانی معکوس
 • ترتیب شغلی مبتنی بر مهارت‌ها و توانایی‌های
 • قالب جامع که از ترکیب دو قالب قبلی به دست می‌آید.

 

اگر موقعیت شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، درجه شغلی جونیور (junior) است، سعی کنید تا رزومه شما بیش از یک برگه A4 نباشد. اما اگر موقعیت شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، درجه شغلی سینیور (sinior) است، می‌توانید رزومه خود را در 2 یا 3 برگه A4 تهیه کنید.

منابع یادگیری رزومه نویسی عربی

علاوه بر شرکت در کلاس‌های آمادگی برای رزومه نویسی عربی و کمک‌گرفتن از بهترین اساتید زبان عربی در تیکا، می‌توانید از راه و روش‌های مختلفی استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از تجربیات افراد مطلع استفاده کنید و یا نمونه رزومه‌های افراد با تخصص مشابه خود را با دقت مشاهده و مطالعه کنید تا نحوه نوشتن رزومه عربی را به طور تقریبی درک کنید.

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید لیست بلند و بالایی از نمونه الگوهایی که در رزومه نویسی‌های عربی استفاده می‌شود، به دست آورید.

از جمله مواردی که باید در رزومه عربی شما وجود داشته باشد، این موارد هستند:

 • اطلاعات تماس
 • خلاصهCV یا هدف
 • سابقه کار و تجربیات قبلی
 • تحصیلات دانشگاهی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، در صورت کمبود تجربه و سوابق کاری کافی، موارد زیر را به رزومه عربی خود اضافه کنید.

 • پروژه‌ها
 • تجربه‌های داوطلبانه
 • سرگرمی‌ها و علایق

دوره و کلاس رزومه نویسی عربی تیکا

تیکا کلاس‌های آنلاین با بهترین اساتید آموزش آنلاین زبان عربی را برای متقاضیان مهاجرت و کار در کشورهای عرب‌زبان پیشنهاد می‌کند. با شرکت در دوره رزومه نویسی عربی تیکا، در کلاس‌های آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز باتوجه‌به سطح زبان عربی خود برای رزومه نویسی زبان عربی آماده شوید.

تیکا همچنین در یادگیری زبان ترکی استانبولی و آموزش رزومه نویسی ترکی بهترین اساتید و کلاس‎های آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کند. برای شروع یادگیری و اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره و هزینه کلاس آموزش رزومه نویسی عربی تیکا

طول دوره رزومه نویسی عربی تیکا بسته سطح زبان شما و روش تدریس مدرس متفاوت خواهد بود. به طور متوسط برای فردی که سطح زبان عربی مبتدی دارد، به حدود 120 جلسه آنلاین نیاز دارد. هزینه کلاس‌های آمادگی برای رزومه نویسی عربی باتوجه‌به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین رزومه نویسی عربی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 30 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 150 هزار تومان، متغیر است.