فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
پدرام سرکانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
زهرا سالاریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا54 زبان آموز / 206 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مهرداد حاجی لو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 41 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

چرا زبان عربی؟

زبان عربی، یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. همچنین عربی زبان رسمی 25 کشور دنیا و بسیاری از کشورهای همسایه ایران است. این زبان حدود 470 میلیون گویشور در سراسر دنیا دارد.

تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان عربی را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان عربی تیکا، از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

انواع زبان عربی

زبان عربی دارای 13 لهجه و گویش گوناگون است. زبان عربی نوین معیار زبانی است که جامعه عرب زبان برای حل مشکلات مربوط به تفاوت گویش‌های مختلف زبان عربی، انتخاب کردند. به طور کلی انواع لهجه‌ها و گویش‌های زبان عربی را می‌توان در سه دسته طبقه‌بندی کرد:

  • عربی کلاسیک یا قرآنی (عربی فصحه یا اللغة العربیة الفصحی)
  • عربی کتابی، فصیح یا استاندارد
  • عربی محاوره‌ای، جلفی یا دراجه (لهجه عامیانه یا اللهجة العامیة)

همچنین تأثیر زبان‌های مختلف بر زبان عربی باعث شد تا عربی گفتاری به دو بخش باختری و خاورمیانه‌ای تقسیم شود. علاوه بر این انواع گویش‌های زبان عربی که هر کدام خود شامل لهجه‌های مختلف هستند، به شرح زیرند:

  • لهجه مصری
  • لهجه باختری
  • لهجه شامی
  • لهجه شرقی

هرکدام از این دسته‌بندی لهجه‌های گفته شده، خود شامل لهجه‌های مختلف هستند که در کشورهای عرب‌زبان استفاده می‌شوند. به‌عنوان مثال لهجه مورد استفاده در کشورهای عراق، کویت، شرق سوریه، عمان و لهجه عربی مورد استفاده در ایران (اهواز، آّبادان، شادگان و دشت آزادگان) در دسته لهجه شرقی هستند. همچنین لهجه‌های لبنانی و فلسطینی از انواع لهجه شامی هستند. لهجه‌های مورد استفاده در مراکش، تونس و الجزایر نیز جزو لهجه باختری محسوب می‌شوند.

اهمیت یادگیری زبان عربی با لهجه لبنانی چیست؟

آموزش زبان عربی لبنانی در اصل یادگیری زبان عربی است که در لبنان استفاده می شود و به Lebanese Arabic یا Lebanese شناخته می شود.

لهجه لبنانی زبان عربی به دلیل چند فرهنگه و چند زبانه بودن لبنان ( فرانسه ، انگلیسی و عربی ) ترکیبی از این سه زبان است. آموزش زبان عربی لبنانی از برخی جهات راحت تر از زبان عربی استاندارد است. زبان عربی لبنانی قابل فهم تر از بقیه لهجه هاست. به دلیل زیاد بودن آهنگ ها ، فیلم ها و رمان های عربی با لهجه لبنانی حتی در میان اعراب بسیار قابل فهم است.

بسیاری زبان لبنانی را زبانی جدا از زبان عربی می دانند و آن را فراتر از یک لهجه می دانند. دلیل اصلی آنها هم این است که به عنوان مثال اگر شما زبان عربی استاندارد را از روی کتاب های موجود یاد بگیرد نمی تواند در کشور لبنان با آن صحبت کنید. معمولا افرادی که به لبنان می روند از حجم تغییراتی که در زبان عربی این کشور اتفاق افتاده بسیار تعجب می کنند.

منابع یادگیری زبان عربی با لهجه لبنانی کدامند؟

برای یادگیری زبان عربی با لهجه لبنانی ابتدا الفبای عربی را مطالعه کنید. یک فرهنگ لغت خوب عربی تهیه کنید.از برخی ابزارهای مهم یادگیری زبان کمک بگیرید مانند اپلیکیشن های مختلف آموزش زبان که در برخی از آنها می توانید لهجه مورد نظر را هم انتخاب کنید.بدین صورت از ابتدای آموزش با لهجه لبنانی زبان عربی را بیاموزید.اما اگر میخواهید سریع تر زبان عربی را بیاموزید، موسسات مختلفی هستند که می توانید آموزش این زبان را با لهجه لبنانی به کمک اساتید یاد بگیرید.

دوره های آموزش زبان عربی و لهجه لبنانی تیکا

کلاس ها در سایت آموزشگاه آنلاین زبان تیکا به صورت خصوصی و در هر ساعت از شبانه روز برگزار می شود.کلاس های سایت تیکا در پلتفرم آنلاین تشکیل می شود.شما می توانید در هر ساعاتی از شبانه رو در منزل یا محل کار یا در هر جای دیگر کلاس خود را برگزار کنید.برای اطلاعات بیشتر راجع به روز و ساعات کلاس های آموزش مکالمه زبان عربی با لهجه لبنانی می توانید با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

طول دوره آموزش زبان عربی و لهجه لبنانی تیکا

طول دوره آمادگی آموزشی زبان عربی با لهجه لبنانی با توجه به سطح زبان افراد مختلف برای یادگیری متفاوت است و به عوامل زیادی مرتبط می باشد.دوره ها با توجه به سرعت یادگیری افراد مختلف طول می کشد.بستگی دارد که سطح زبان شما در چه سطحی باشد.میزان علاقه شما به یادگیری زبان و تمرین مستمری که به یادگیری اختصاص میدهید از مواردی هستند که در مدت زمان رسیدن شما به سطح مطلوب تاثیر دارند.

به طور میانگین در سایت تیکا برای یادگیری زبان عربی حدودا از سطح صفر تا سطح مبتدی 60 جلسه کلاس خصوصی طول میکشد.از سطح مبتدی تا متوسطه هم معمولا 50 جلسه کلاس لازم است تا به سطح متوسطی از زبان عربی برسید.با این وجود برای یادگیری لهجه لبنانی هم حدودا 40 جلسه نیاز است که در این لهجه به تسلط مطلوبی برسید.البته همان طور که قبل تر هم گفتیم تعداد جلسات به آمادگی زبان آموزان و استاد مربوطه نیز بستگی دارد.در سایت تیکا کلاس ها به صورت خصوصی برگزار می شوند.دوره های خصوصی آموزشی زبان عربی با لهجه لبنانی برای افرادی که زمان زیادی برای یادگیری زبان ندارند و می خواهند در مدت زمان کمتری به سطح مطلوبی از مکالمه در زبان عربی برسند توصیه می شود.

هزینه دوره آموزش زبان عربی و لهجه لبنانی تیکا

در آموزشگاه آنلاین تیکا اساتید مختلفی برای آموزش زبان عربی با لهجه لبنانی هستند.متقاضیان می توانند با هر استادی که تمایل داشته باشند کلاس خود را برگزار کنند.

برخی از اساتید جلسه ای به عنوان جلسه ی آزمایشی به صورت رایگان برگزار می کنند.بدین صورت زبان آموزان می توانند با اطلاعات بیشتری استاد مورد نظر را انتخاب کنند.

هزینه دوره ها با توجه به هر استادی متفاوت است. مبلغ کلاس های آنلاین زبان عربی با لهجه لبنانی تیکا از جلسه ای 49 هزار تومان تا 135 هزار تومان متغیر است.