فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
امید کفیل کاشانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:131.5 هزار تومان
امید داریان
امید داریان
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

این لهجه از سال 1788 و با مهاجرت مستعمره نشینان بریتانیایی به استرالیا کم کم شکل گرفت. همچنین بسیاری از مردم ایرلندی نیز در این دوران به استرالیا مهاجرت کردند. لهجه ایرلندی نیز که با لهجه های بریتیش انگلیسی تفاوت زیادی دارد بر لهجه استرالیایی تاثیر گذاشته است. نسل های بعدی مردم انگلیسی زبان که در استرالیا به دنیا آمده بودند، کلمات را متفاوت تلفظ میکردند.

علاوه بر لهجه های بریتانیایی و ایرلندی، تعدادی از لغات انگلیسی استرالیایی از زبان های بومیان محلی وام گرفته شدند. برخی از این کلمات همچون کانگرو و بومرنگ در حال حاضر در سطح جهانی کاربرد دارند.

در صورتی که قصد سفر به استرالیا و یا مهاجرت به این کشور را دارید، آشنایی با لهجه مردم محلی بسیار مفید خواهد بود. مردم استرالیا برخی حروف صدادار زبان انگلیسی را به روشی متفاوت تلفظ میکنند. افرادی که از آمریکا و بریتانیا به این کشور مهاجرت میکنند معمولا در برخوردهای اولیه دچار سو تفاهم هایی میشوند.

تفاوت لهجه بریتیش و استرالیایی

برخی مردم معتقدند لهجه استرالیایی ترکیبی از لهجه های بیشتر شناخته شده زبان انگلیسی است. به عبارت دیگر، به نظر برخی این نوع گویش چیزی بین لهجه بریتانیایی و لهجه آمریکایی است. البته با توجه به شرایط جغرافیایی و دور بودن این کشور از آمریکا و انگلیس این ادعا درست به نظر نمیرسد. آموزش زبان انگلیسی با لهجه استرالیایی نیز با استفاده از منابع آموزش زبان متفاوتی صورت میگیرد.

این نوع زبان انگلیسی بیشتر شبیه یک نوع تغییر یافته از لهجه بریتانیایی قدیمی و محلی Cockery است. به علاوه همانطور که در بالا گفتیم، این لهجه از زبان انگلیسی ایرلندی هم تاثیر پذیرفته است.

در شبکه های اجتماعی محبوب میتوانید نمونه هایی از مقایسه این لهجه با سایر لهجه ها پیدا کنید. برای بسیاری از مردم مقایسه لهجه انگلیسی استرالیایی با سایر لهجه ها سرگرم کننده است.

پیش نیاز آموزش لهجه استرالیایی زبان انگلیسی

برای مسلط شدن بر این لهجه، شما باید با اصول اولیه آموزش مکالمه انگلیسی آشنا باشید. در درجه اول، شما باید روی یادگرفتن تلفظ صحیح تمرکز کنید. حروف صدادار در لهجه استرالیایی اهمیت زیادی دارند. اگر شما به نوع دیگری از زبان انگلیسی مسلط هستید، با چند ماه تمرین میتوانید به لهجه استرالیایی هم مسلط شوید.

به طور کلی یادگیری لهجه استرالیایی برای افرادی که تازه شروع به یادگیری انگلیسی کرده باشند دشوار نیست. چون زبان آموزی که از ابتدا با سیستم تلفظ استرالیایی این زبان را بیاموزد ذهنیت دیگری ندارد. در عین حال اگر شما بیشتر به لهجه استاندارد آمریکایی یا بریتیتانیایی عادت داشته باشید، این لهجه برای شما چالش جالبی خواهد بود. یاد گرفتن یک لهجه جدید شما را با شخصیت خاص مردم محلی آشنا میکند. بسیاری از مردم انگلیسی زبان کلیشه های خاصی درمورد استرالیا دارند. برای مثال، بسیاری از مردم به استرالیایی ها یا Aussis خصوصیاتی همچون علاقه به مهمانی و بیخیال بودن را نسبت میدهند.

تفاوت انگلیسی استرالیایی با لهجه بریتیش و امریکن

تفاوت های بین لهجه استرالیایی و انگلیسی آمریکایی و بریتیش در حدی نیستند که جلوی درک متقابل را بگیرند. اما در عین حال ممکن است در زندگی روزمره سوتفاهم هایی برای شما پیش بیاید! زیرا اصطلاحات عامیانه زیادی در انگلیسی استرالیایی به کار میروند. این اصطلاحات در سایر نقاط دنیا ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند. در عین حال در صورتی که بیشتر با محیط آکادمیک سر و کار دارید، احتمالا به اصطلاحات نامفهوم زیادی بر نخواهید خورد.

 مزایای یاد گرفتن لهجه مردم کشور استرالیا

به نقل از سایت صدای استرالیا، مردم نظر مثبتی نسبت به لهجه انگلیسی مردم این منطقه دارند. بر اساس نظرسنجی که توسط موسسه بیگ سون تراول، لهجه استرالیایی و نیوزلیندی جایگاه خوبی دارند. از بین ۷ هزار زبان و گویش جهان، لهجه استرالیا و نیوزلند در میان پنج لهجه جذاب قرار گرفته‌اند.

کشور استرالیا و نیوزلند همچنین از جمله مرفه ترین کشورهای دنیا هستند. سطح درآمد در کشور استرالیا از بسیاری از کشورهای غربی بیشتر است. امکانات درمانی و آموزشی در استرالیا و نیوزلند همگانی هستند. در صورتی که شما یک پیشنهاد شغلی از کشور استرالیا دریافت کرده اید، مسلط شدن به انگلیسی خاص این قاره میتواند زندگی را برای شما حتی ساده تر کند.

منابع آموزش و تقویت لهجه استرالیایی

انتخاب یک پارتنر زبان که ترجیحا دانش بیشتری از شما داشته باشد و صحبت کردن و مکالمه با او به طور منظم، میتواند باعث پیشرفت مهارت مکالمه شما با لهجه استرالیایی شود. منابعی همچون سریال های آموزش زبان انگلیسی با لهجه استرالیایی می توانند مفید باشند، اما هیچ چیز به اندازه یک استاد خصوصی که با شما به زبان انگلیسی استرالیایی مکالمه داشته باشند مفید نخواهد بود.

دوره مکالمه انگلیسی با لهجه استرالیایی تیکا

مکالمه با لهجه استرالیایی به طور منظم و دریافت بازخورد بهترین راه یادگیری این لهجه است. در سامانه آموزش زبان تیکا، شما میتوانید با جست و جوی هر مهارت مدرسین مربوط به آن مهارت را پیدا کنید. با توجه به سابقه زندگی یا تحصیلات مدرس زبان در استرالیا، شما میتوانید استاد مناسب خود را بیابید.

تعیین سطح

تعیین سطح برای دوره آموزش لهجه استرالیایی توسط استاد در جلسه آزمایشی انجام میشود. اگر استاد تشخیص بدهد شما برای تمرکز روی لهجه خود آماده هستید، دوره شما ممکن است کوتاه تر از نمونه زیر باشد. در صورتی که در تعیین سطح مشخص شود شما نیاز دارید بیشتر روی پایه زبان انگلیسی خود تمرکز کنید، این دوره طولانی تر خواهد شد.

طول دوره لهجه استرالیایی تیکا

مبتدی تا پیش متوسط: 20 جلسه

پیش متوسط تا متوسط: 20 جلسه

متوسط تا فرا متوسط: 20 جلسه

فرامتوسط تا پیشرفته: 20 جلسه

هزینه دوره لهجه استرالیایی تیکا

هزینه هر جلسه برای آموزش لهجه استرالیایی بین 40-80 هزارتومان است. در صورتی که شما برنامه ریزی بلند مدتی برای یادگیری این زبان داشته باشید، میتوانید از پکیج های تخفیف دار تیکا استفاده کنید. برای رزرو پکیج ده جلسه ای شما ده درصد تخفیف و برای رزرو پکیج پنج جلسه ای پنج درصد تخفیف خواهید گرفت.

آزمون زبان انگلیسی استرالیایی

برای ارزیابی توانایی شما در مکالمه انگلیسی، میتوانید در آزمون آیلتس، تافل یا .. شرکت کنید. نمرات خوب در آزمون آیلتس و تافل مورد قبول دانشگاه ها و شرکت های استرالیایی هستند. در آزمون های زبان بین المللی مدرن، معمولا تلفظ ملاک نمره بالاست و نه لهجه خاص. آزمون خاصی که صرفا تسلط شما بر  این لهجه انگلیسی را محک بزند هنوز تنظیم نشده است. محک زدن توانایی خودتان در مکالمه با لهجه استرالیایی میتوانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

بهترینیک دوست استرالیایی یا یک استاد زبان انگلیسی که آموزش لهجه استرالیایی به شما را برعهده بگیرد میتواند به شما یک بازخورد کلی بدهد.

اساتید زبان انگلیسی استرالیایی تیکا

اگر به دنیال استاد نیتیو انگلیسی می‌گردید، بهترین استاد برای آموزش زبان انگلیسی استرالیایی، فردی است که تجربه سر و کار زدن با مردم این کشور را دارد. چنین استادی میتواند انواع و اقسام عبارات عامیانه و خاص لهجه استرالیایی را به شما بیاموزد. در سامانه آموزش زبان تیکا، اساتید زبان انگلیسی استرالیایی ساکن ایران یا استرالیا در خدمت شما هستند.