فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
حمیدرضا صدیقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
شاهین مفیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
هیوا شجاعی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا55 زبان آموز / 118 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:220 هزار تومان
مریم رضائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 107 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:490 هزار تومان
هستی هیئتی
هستی هیئتی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
محدثه وارسته
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
الهه سادات عقیلی کردمحله
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
شبنم بابائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 31 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
عرفان شاهی
عرفان شاهی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
سارا بلوری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

اهمیت لهجه بریتیش در انگلستان

در حال حاضر تنها حدود 2 درصد از مردم بریتانیا به زبان انگلیسی ملکه یا انگلیسی معیار سخن میگویند. این لهجه Oxford English نیز نامیده میشود اما محدود به منطقه آکسفورد نیست. علت ربط دادن این لهجه بریتیش به آکسفورد، معیار بودن آن در کتاب های آموزش زبان انگلیسی آکسفورد است.

برای آموزش زبان انگلیسی، لهجه انگلیسی بریتیش که در کلاس زبان های آکسفورد به افراد آموزش داده میشود، ترکیبی از انگلیسی مناطق میدلند و زبان انگلیسی مدرن است.

به این لهجه انگلیسی بریتانیایی Received Pronunciation یا تلفظ قراردادی نیز گفته میشود. این لهجه بریتانیایی خاص یک محل یا منطقه نیست. از سوی دیگر، بیشتر مردم جنوب شرقی لندن به لهجه بریتانیایی محلی خود سخن میگویند. این لهجه بریتانیایی که Cockney نامیده میشود، مخصوص مردم این منطقه است. لهجه Cockney سرشار از اصطلاحات عامیانه ای است که برای سایر انگلیسی زبان ها ممکن است نامفهوم باشد.

آموزش زبان تیکا بهترین دوره و اساتید را برای تقویت لهجه بریتیش به شما پیشنهاد می‌کند. 

باور عموم مردم درباره لهجه بریتیش چیست؟

به طور کلی باور عموم مردم بر این است که مردم بریتانیا و انگلیسی بریتانیایی گونه رسمی تری از زبان انگلیسی است. این تصور به علت اینکه کلمات رایج در زبان انگلیسی بریتانیایی کمی برای مردم انگلیسی زبان سایر کشورها قدیمی تر و مودبانه تر به نظر میرسند به وجود آمده است.

لهجه انگلیسی بریتانیایی مدت ها در روزنامه های انگلیسی رسمی و کتاب ها به کار میرفت. به علاوه رادیو بی بی سی یا Radio BBC نیز مدت ها نقش معیاری برای معرفی انگلیسی معیار به مردم را داشت. در شبکه های تلویزیونی و رادیویی بی بی سی تا مدت ها هیچ لهجه و نوع دیگری از زبان انگلیسی به کار نمیرفت.

امروزه نیز ترجیحات نوشتاری و املایی زبان انگلیسی بریتانیایی تفاوت های مشخص و معدودی با انگلیسی آمریکایی و سایر انواع انگلیسی دارد.

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن

بیشترین تفاوت بین لهجه های انگلیسی در تلفظ ها دیده میشود. Rhoticity به نحوه صحبت Rs در یک زبان معین اشاره دارد. شاید متوجه شده باشید که انگلیسی زبانان با لهجه بریتانیایی صدای schwa یا "uh" را در جایی قرار می دهند که آمریکایی ها صدای صحیح گفتاری r را در آن قرار می دهند.

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای کلاس آموزش لهجه آمریکایی به شما پیشنهاد می‌کند که می‌توانید با مراجعه به صفحه اساتید لهجه آمریکایی، با استاد مورد نظرتان کلاس رزرو کنید. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

آموزش لهجه انگلیسی بریتیش

آموزش مکالمه انگلیسی با لهجه بریتیش دارای تفاوت های متعددی از نظر تلفظ و همچنین ادای حروف می باشد که با دانستن این موارد قادر خواهید بود هر چه بیشتر خود را به یک نیتیو اسپیکر بریتانیایی نزدیک کنید. ما در این قسمت چند تفاوت اصلی را برایتان بیان می کنیم:

تفاوت حرف R در لهجه بریتیش

حرف R دارای تفاوت هایی از نظر تلفظ در دو لهجه بریتیش و امریکن می باشد. این تفاوت شامل ادای حرف R در قبل و بعد حروف صدا دار است . برای مثال در برخی موارد اگر R بعد از حرف صدا دار بیاید صورت خاموش به خود گرفته و در برخی دیگر از موارد این تلفظ بصورت متمرکز می باشد. برای مثال کلمه girl بصورت خاموش تلفظ شده و کلمه referral بصورت متمرکز تلفظ می شود.

تفاوت حرف U در لهجه بریتیش

حرف U نیز مانند حرف R دارای تفاوت هایی در لهجه بریتیش می باشد که شامل برخی تفاوت در ادای حرف U در کلمات است برای مثال در برخی موارد مانند کلمه Stupid حرف U بصورت متمرکز و بدون شکل oo تلفظ می شود. در برخی دیگر از کلمات مانند Duty حرف U به شکل you تلفظ می شود.

کلماتی که حروع بی صدا دارند را متمرکز تلفظ کنید

برای مثال در تلفظ کلمه duty سعی کنید حروف را متمرکز تلفظ کنید، لازم نیست t را بصورت d تلفظ کنید و خود حرف t را با تاکید تلفظ کنید.

چگونه لهجه بریتیش خود را تقویت کنیم ؟

راه های متعددی برای تقویت لهجه بریتیش وجود دارد که شما با پیگیری و تلاش مداوم می توانید پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشید.

خوب گوش کنید و تقلید کنید

گوش کردن مهم ترین نکته در یادگیری لهجه مورد نظرتان می باشد و با تقلید درست از شنیده ها قادر خواهید بود تلفظ بسیاری از کلمات را به بهترین نحو انجام دهید.

با فرهنگ بریتانیایی بیشتر آشنا شوید

سعی کنید فرهنگ بریتانیایی را درک کنید. کتاب ها، فیلم های تلویزیونی و گوش کردن به پادکست های لهجه بریتیش باعث می شود هم در مورد انگلستان بیشتر اطلاعات بدست بیاوردید و همچنین با دیدن و شنیدن هر کدام از موارد گفته شده لهجه خود را تقویت کنید.

منابع آموزش و تقویت لهجه بریتیش

یافتن و انتخاب یک پارتنر زبان که ترجیحا دانش بیشتری از شما داشته باشد میتواند تأثیر چشمگیری در پیشرفت توانایی مکالمه شما با لهجه بریتیش داشته باشد. منابعی همچون سریال های آموزش زبان انگلیسی با لهجه بریتیش میتوانند مفید باشند، اما هیچ چیز به اندازه یک استاد خصوصی که با شما به زبان انگلیسی بریتیش مکالمه داشته باشند مفید نخواهد بود.

دوره آموزشی تلفظ لهجه بریتیش در تیکا

یادگیری لهجه بریتیش امری تدریجیست که با مرور زمان و تلاش خود زبان آموز بدست می آید ولی بطور قطع وجود یک استاد حرفه ای مسیر یادگیری را برای زبان آموز بسیار آسان می کند.

در سامانه آموزش زبان تیکا، بسیاری از اساتید حرفه ای دور هم جمع شده اند تا به شما را به قله های موفقیت در یادگیری زبان برسانند.

در زمینه لهجه بریتیش، استاد های زبان انگلیسی ما در زمینه مکالمه با تجربه بوده و قادر خواهند بود شما را هر چه بیشتر به یک نیتیو اسپیکر نزدیک کنند.

با توجه به متقاضیان مهاجرت تحصیلی و شغلی به کاناد و رواج زبان فرانسوی در کانادا، تیکا برنامه‌ای ویژه برای آموزش زبان فرانسه برای کانادا در نظر دارد. با تماس با پشتیبانی تیکا می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

طول دوره آموزش انگلیسی بریتانیایی

مبتدی تا پیش متوسط: 20 جلسه

پیش متوسط تا متوسط: 20 جلسه

متوسط تا فرا متوسط: 20 جلسه

فرامتوسط تا پیشرفته: 20 جلسه

هزینه دوره آموزش انگلیسی بریتانیایی

هزینه دوره آموزشی انگلیسی بریتانیایی ببین 25 الی 140 هزار تومان می باشد که این هزینه بسته به تجربه استاد متفاوت می باشد. سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا دارای اساتید حرفه ای در رده های مختلف زبان می باشد و شما با توجه به هدف خود در یادگیری زبان می توانید استاد خود را انتخاب کرده و به موفقیت برسید.

مدرک پایان دوره مکالمه انگلیسی بریتانیایی

زبان آموز پس از گذراندن دوره آموزش زبان انگلیسی در تیکا با موفقیت، مدرک معتبر از آموزش زبان سفیر دریافت خواهد کرد و همچنین مدرکی مختص مجموعه تیکا نیز داده می شود. لزوم گرفتن مدرک پشتکار زبان آموز می باشد که با تلاش، خود را به هدف های آموزشی برساند.

با بهترین اساتید و با یک جلسه رایگان مهمان تیکا باشید

یکی از برترین ویژگی های سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا، جلسه اول رایگان می باشد که با حضور در این جلسه، ضمن آشنایی با استاد و محیط فضای آنلاین، تعیین سطح خواهید شد و استاد مسیر موفقیت شما برای رسیدن به خواسته هایتان در یادگیری زبان را به شما نشان خواهد داد.

در سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا، در زمان دلخواه شما توسط بهترین اساتیدکلاس برگزار می شود و شما را تا رسیدن به موفقیت در یادگیری زبان یاری خواهیم کرد.