فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
منصوره لک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا94 زبان آموز / 453 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
شاهین مفیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
عاطفه رونقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 8 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
حسین امینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا40 زبان آموز / 45 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
محسن غلامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:5 هزار تومان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
پریسا توکلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 4 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
شهرزاد شریفیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
مینا شیبانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 28 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:5 هزار تومان
هزینه هر جلسه:190 هزار تومان
سارا کیوانلو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا63 زبان آموز / 94 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
تارا تاجدیوند
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا47 زبان آموز / 247 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:70 هزار تومان

اهمیت لهجه بریتیش در انگلستان

در حال حاضر تنها حدود 2 درصد از مردم بریتانیا به زبان انگلیسی ملکه یا انگلیسی معیار سخن میگویند. این لهجه Oxford English نیز نامیده میشود اما محدود به منطقه آکسفورد نیست. علت ربط دادن این لهجه بریتیش به آکسفورد، معیار بودن آن در کتاب های آموزش زبان انگلیسی آکسفورد است.

برای آموزش زبان انگلیسی، لهجه انگلیسی بریتیش که در کلاس زبان های آکسفورد به افراد آموزش داده میشود، ترکیبی از انگلیسی مناطق میدلند و زبان انگلیسی مدرن است.

به این لهجه انگلیسی بریتانیایی Received Pronunciation یا تلفظ قراردادی نیز گفته میشود. این لهجه بریتانیایی خاص یک محل یا منطقه نیست. از سوی دیگر، بیشتر مردم جنوب شرقی لندن به لهجه بریتانیایی محلی خود سخن میگویند. این لهجه بریتانیایی که Cockney نامیده میشود، مخصوص مردم این منطقه است. لهجه Cockney سرشار از اصطلاحات عامیانه ای است که برای سایر انگلیسی زبان ها ممکن است نامفهوم باشد.

آموزش زبان تیکا بهترین دوره و اساتید را برای تقویت لهجه بریتیش به شما پیشنهاد می‌کند. 

باور عموم مردم درباره لهجه بریتیش چیست؟

به طور کلی باور عموم مردم بر این است که مردم بریتانیا و انگلیسی بریتانیایی گونه رسمی تری از زبان انگلیسی است. این تصور به علت اینکه کلمات رایج در زبان انگلیسی بریتانیایی کمی برای مردم انگلیسی زبان سایر کشورها قدیمی تر و مودبانه تر به نظر میرسند به وجود آمده است.

لهجه انگلیسی بریتانیایی مدت ها در روزنامه های انگلیسی رسمی و کتاب ها به کار میرفت. به علاوه رادیو بی بی سی یا Radio BBC نیز مدت ها نقش معیاری برای معرفی انگلیسی معیار به مردم را داشت. در شبکه های تلویزیونی و رادیویی بی بی سی تا مدت ها هیچ لهجه و نوع دیگری از زبان انگلیسی به کار نمیرفت.

امروزه نیز ترجیحات نوشتاری و املایی زبان انگلیسی بریتانیایی تفاوت های مشخص و معدودی با انگلیسی آمریکایی و سایر انواع انگلیسی دارد.

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن

بیشترین تفاوت بین لهجه های انگلیسی در تلفظ ها دیده میشود. Rhoticity به نحوه صحبت Rs در یک زبان معین اشاره دارد. شاید متوجه شده باشید که انگلیسی زبانان با لهجه بریتانیایی صدای schwa یا "uh" را در جایی قرار می دهند که آمریکایی ها صدای صحیح گفتاری r را در آن قرار می دهند.

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای کلاس آموزش لهجه آمریکایی به شما پیشنهاد می‌کند که می‌توانید با مراجعه به صفحه اساتید لهجه آمریکایی، با استاد مورد نظرتان کلاس رزرو کنید. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

آموزش لهجه انگلیسی بریتیش

آموزش مکالمه انگلیسی با لهجه بریتیش دارای تفاوت های متعددی از نظر تلفظ و همچنین ادای حروف می باشد که با دانستن این موارد قادر خواهید بود هر چه بیشتر خود را به یک نیتیو اسپیکر بریتانیایی نزدیک کنید. ما در این قسمت چند تفاوت اصلی را برایتان بیان می کنیم:

تفاوت حرف R در لهجه بریتیش

حرف R دارای تفاوت هایی از نظر تلفظ در دو لهجه بریتیش و امریکن می باشد. این تفاوت شامل ادای حرف R در قبل و بعد حروف صدا دار است . برای مثال در برخی موارد اگر R بعد از حرف صدا دار بیاید صورت خاموش به خود گرفته و در برخی دیگر از موارد این تلفظ بصورت متمرکز می باشد. برای مثال کلمه girl بصورت خاموش تلفظ شده و کلمه referral بصورت متمرکز تلفظ می شود.

تفاوت حرف U در لهجه بریتیش

حرف U نیز مانند حرف R دارای تفاوت هایی در لهجه بریتیش می باشد که شامل برخی تفاوت در ادای حرف U در کلمات است برای مثال در برخی موارد مانند کلمه Stupid حرف U بصورت متمرکز و بدون شکل oo تلفظ می شود. در برخی دیگر از کلمات مانند Duty حرف U به شکل you تلفظ می شود.

کلماتی که حروع بی صدا دارند را متمرکز تلفظ کنید

برای مثال در تلفظ کلمه duty سعی کنید حروف را متمرکز تلفظ کنید، لازم نیست t را بصورت d تلفظ کنید و خود حرف t را با تاکید تلفظ کنید.

چگونه لهجه بریتیش خود را تقویت کنیم ؟

راه های متعددی برای تقویت لهجه بریتیش وجود دارد که شما با پیگیری و تلاش مداوم می توانید پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشید.

خوب گوش کنید و تقلید کنید

گوش کردن مهم ترین نکته در یادگیری لهجه مورد نظرتان می باشد و با تقلید درست از شنیده ها قادر خواهید بود تلفظ بسیاری از کلمات را به بهترین نحو انجام دهید.

با فرهنگ بریتانیایی بیشتر آشنا شوید

سعی کنید فرهنگ بریتانیایی را درک کنید. کتاب ها، فیلم های تلویزیونی و گوش کردن به پادکست های لهجه بریتیش باعث می شود هم در مورد انگلستان بیشتر اطلاعات بدست بیاوردید و همچنین با دیدن و شنیدن هر کدام از موارد گفته شده لهجه خود را تقویت کنید.

منابع آموزش و تقویت لهجه بریتیش

یافتن و انتخاب یک پارتنر زبان که ترجیحا دانش بیشتری از شما داشته باشد میتواند تأثیر چشمگیری در پیشرفت توانایی مکالمه شما با لهجه بریتیش داشته باشد. منابعی همچون سریال های آموزش زبان انگلیسی با لهجه بریتیش میتوانند مفید باشند، اما هیچ چیز به اندازه یک استاد خصوصی که با شما به زبان انگلیسی بریتیش مکالمه داشته باشند مفید نخواهد بود.

دوره آموزشی تلفظ لهجه بریتیش در تیکا

یادگیری لهجه بریتیش امری تدریجیست که با مرور زمان و تلاش خود زبان آموز بدست می آید ولی بطور قطع وجود یک استاد حرفه ای مسیر یادگیری را برای زبان آموز بسیار آسان می کند.

در سامانه آموزش زبان تیکا، بسیاری از اساتید حرفه ای دور هم جمع شده اند تا به شما را به قله های موفقیت در یادگیری زبان برسانند.

در زمینه لهجه بریتیش، استاد های زبان انگلیسی ما در زمینه مکالمه با تجربه بوده و قادر خواهند بود شما را هر چه بیشتر به یک نیتیو اسپیکر نزدیک کنند.

با توجه به متقاضیان مهاجرت تحصیلی و شغلی به کاناد و رواج زبان فرانسوی در کانادا، تیکا برنامه‌ای ویژه برای آموزش زبان فرانسه برای کانادا در نظر دارد. با تماس با پشتیبانی تیکا می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

طول دوره آموزش انگلیسی بریتانیایی

مبتدی تا پیش متوسط: 20 جلسه

پیش متوسط تا متوسط: 20 جلسه

متوسط تا فرا متوسط: 20 جلسه

فرامتوسط تا پیشرفته: 20 جلسه

هزینه دوره آموزش انگلیسی بریتانیایی

هزینه دوره آموزشی انگلیسی بریتانیایی ببین 25 الی 140 هزار تومان می باشد که این هزینه بسته به تجربه استاد متفاوت می باشد. سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا دارای اساتید حرفه ای در رده های مختلف زبان می باشد و شما با توجه به هدف خود در یادگیری زبان می توانید استاد خود را انتخاب کرده و به موفقیت برسید.

مدرک پایان دوره مکالمه انگلیسی بریتانیایی

زبان آموز پس از گذراندن دوره آموزش زبان انگلیسی در تیکا با موفقیت، مدرک معتبر از آموزش زبان سفیر دریافت خواهد کرد و همچنین مدرکی مختص مجموعه تیکا نیز داده می شود. لزوم گرفتن مدرک پشتکار زبان آموز می باشد که با تلاش، خود را به هدف های آموزشی برساند.

با بهترین اساتید و با یک جلسه رایگان مهمان تیکا باشید

یکی از برترین ویژگی های سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا، جلسه اول رایگان می باشد که با حضور در این جلسه، ضمن آشنایی با استاد و محیط فضای آنلاین، تعیین سطح خواهید شد و استاد مسیر موفقیت شما برای رسیدن به خواسته هایتان در یادگیری زبان را به شما نشان خواهد داد.

در سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا، در زمان دلخواه شما توسط بهترین اساتیدکلاس برگزار می شود و شما را تا رسیدن به موفقیت در یادگیری زبان یاری خواهیم کرد.