فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
امیرحسین صالحی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 15 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
امیرحسین فتح الهی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 37 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
مینا دهباشی
مینا دهباشی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
جلسه آزمایشی:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
شقایق کمالی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
ملک ناز اهورامزدا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا43 زبان آموز / 149 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
شهرزاد شریفیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 13 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
منصوره لک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا124 زبان آموز / 543 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
مرضیه فرحانی نژاد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا341 زبان آموز / 1073 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:2 هزار تومان
هزینه هر جلسه:45 هزار تومان
دیانا احمدنیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
مریم پارسه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا129 زبان آموز / 2233 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:190 هزار تومان
...

به این ویژگی استرس یا تکیه داشتن میگویند که در فارسی وجود ندارد. حتی وقتی که فرد مقابل نیز متوجه منظور شما شود، تلفظ انگلیسی صحیح پرستیژ شما را بالا میبرد. بر خلاف تصور عموم، یادگیری تلفظ صحیح در بزرگسالی غیرممکن نیست. آموزش تلفظ زبان انگلیسی توسط اساتیدی که قوائد تلفظ را به شما آموزش دهند باعث پیشرفت سریع شما خواهد شد. آموزش زبان آنلاین تیکا، بهترین اساتید و دوره‌های تلفظ انگلیسی را به شما پیشنهاد می‌کند.

قوائد تلفظ کلمات انگلیسی

قوائد تلفظ انگلیسی با یادگیری نحوه ادا کردن حروف صامت و مصوت شروع میشود. در این مرحله اگر زبان انگلیسی اولین زبانی باشد که یاد میگیرید، احتمالا صداهای زبان انگلیسی را با صداهای فارسی جایگزین میکنید. باید آگاهانه از این کار خودداری کنید! برای مثال تلفظ /a/ ممکن است در ابتدا به نظر شما شبیه /-َ/ باشد. اما در بسیاری از موارد نیز این چنین نخواهد بود. بنابراین باید با یک ذهن باز به سراغ یادگیری تلفظ انگلیسی بروید! و از تمرکز روی خواندن تلفظ انگلیسی به فارسی خودداری کنید.

برای اینکار بهتر است به جای نوشتن تلفظ ها با حروف فارسی، فونتیک بین المللی را بیاموزید. از این الفبا در دیکشنری یا فرهنگ های لغت نیز استفاده میشود. یادگیری الفبای فونتیک بین المللی در صورتی که با الفبای انگلیسی آشنا باشید آسان است. با کمی تمرین شما میتوانید روش نوشتن صداهای مختلف را بیاموزید. گفتنی است الفبای آوانویسی یا فونتیک بین المللی برای نوشتن صدای همه کلمات در همه زبان ها به کار میرود.

برای بسیاری از زبان آموزان تلفظ کردن حروف صامت انگلیسی به تنهایی و خارج از هجاها دشوار است. بنابراین میتوانید با تمرین کردن هجاهای کوتاه و ساده زبان انگلیسی شروع کنید.

آموزش تلفظ زبان انگلیسی

بهترین راه برای تلفظ درست در آموزش زبان انگلیسی از طریق تکرار و تمرین است. این تکرار و تمرین باید روزانه باشد. شما میتوانید از منابع آموزشی بسیاری که برای یادگیری تلفظ کلمات انگلیسی وجود دارند استفاده کنید. اما بهترین راه یادگیری این مهارت تمرین به همراه یک استاد تلفظ انگلیسی است. یک معلم میتواند اشتباهات شما را اصلاح کند.

فراموش نکنید در یادگیری تلفظ صحیح ماهیچه های صورت شما درگیر هستند. مانند هر ماهیچه دیگیری، این ماهیچه ها نیز به تمرین برای قوی شدن نیاز دارند. به علاوه تلفظ یک حرکت فیزیکی است درست مانند یک ورزش. پس شما باید به حرکت دادن اعضای صورت و دهانتان به روش های جدید مسلط شوید.

تلفظ صحیح جملات

یکی دیگر از مواردی که به درک شدن شما در مکالمه انگلیسی کمک میکند، رعایت لحن جملات است. بسته به اینکه یک جمله لحن سئوالی یا خبری داشته باشد، انهای جمله بلندتر یا آهسته تر ادا میشود. در جملات خبری معمولا انتهای جمله آرامتر ادا میشود. در جملات سئوالی اما انتهای جمله با صدای بلندتری ادا میشود. همچنین رعایت مکث ها در میانه عبارات به درک بهتر شما کمک میکند.

یادگیری تلفظ متون انگلیسی آنلاین به کمک نرم افزارها نیز ممکن است. اما این نرم افزارها معمولا در رعایت لحن و intonation ضعیف هستند. بنابراین تا جایی که میتوانید به جای گوش دادن به تلفظ متون انگلیسی آنلاین، به افراد انگلیسی زبان گوش دهید.

برای تمرین لحن بهتر میتوانید از یک استاد زبان انگلیسی بازخورد بگیرید. تکرار کردن و مکالمه با یک استاد زبان میتواند تاثیر زیادی روی طبیعی به نظر رسیدن لحن و پیوستگی گفتار شما داشته باشد. به علاوه تمرین تلفظ به صورت یک مهارت گفتاری در گفت و گو بسیار ساده تر خواهد بود و بهتر میتوانید تلفظ ها را به خاطر بسپارید.

منابع یادگیری زبان انگلیسی در سفر

برای آموزش مکالمه انگلیسی درسفر، از منابع مختلف از جمله کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی معتبر، کتاب‌های صوتی، وب‌سایت‌های آموزش زبان انگلیسی ، اپلیکیشن‌های زبان انگلیسی و ... می‌توان استفاده کرد. از جمله این منابع می‌توان به کتاب‌های آموزش مکالمه انگلیسی برای سفر و یا آموزش مکالمه انگلیسی برای سفر اشاره کرد.

دوره یادگیری تلفظ انگلیسی تیکا

در سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا شما به بیش از سیصد استاد زبان دسترسی دارید. شما میتوانید نمونه تلفظ و لهجه اساتید را در ویدیوهای آموزشی ببینید. با توجه به نمونه ارائه شده، میتوانید ابتدا با پرداخت مبلغ اندکی یا به طور رایگان یک جلسه آزمایشی با استاد مد نظر خود رزرو کنید. در این جلسه استاد بازخورد دقیقی از مهارت هایی که باید روی آن ها کار کنید به شما میدهد.

یک دوره آموزشی برای زبان آموزی که از صفر بخواهد شروع کند، معمولا با آموزش صداها و قوانین ترکیب شدن این صداهای انگلیسی با هم شروع میشود. در ادامه آموزش تلفظ زبان انگلیسی شما با تکیه کلمات و استرس لغات انگلیسی آشنا میشوید. در ادامه شما میتوانید با یکی از سیستم های تلفظ انگلیسی استاندارد بریتانیایی یا ... ادامه دهید.

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای کلاس لیسنینگ انگلیسی در نظر دارد که با مراجعه به صفحه اساتید مهارت لیسنینگ انگلیسی می‌توانید استاد موردنظر خود را انتخاب کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

هزینه دوره های تلفظ صحیح انگلیسی تیکا

بسته به اینکه سطح شما و هدف شما چه باشد، میتوانید استاد مناسب را انتخاب کنید. کلاس آنلاین تلفظ انگلیسی صحیح برای کاربردهای روزمره هزینه متفاوتی با کلاس تخصصی لهجه نیتیو دارد. به طور کلی هر جلسه میتواند بین 30-160 هزارتومان برای شما هزینه داشته باشد.

شما برای یادگیری بهتر حتما باید بعد از هر کلاس به تنهایی تمرین کنید.

چقدر طول میکشد تلفظ ها را بیاموزیم؟

طول دوره کاملا بستگی به تعیین سطح اولیه شما توسط استاد دارد. یک دوره آموزش تلفظ زبان انگلیسی که از سطح صفر شروع شود، معمولا 30 جلسه طول میکشد. بعد از این 30 جلسه شما در سطح مبتدی خواهید بود. در این سطح شما قوانین اساسی را میدانید.

سطح مبتدی تا پیش متوسط نیز 30 جلسه طول میکشد. در این سطح شما به تلفظ صحیح کلمات بیشتری -حداقل 1000 کلمه- مسلط شده اید.

سطح پیش متوسط تا متوسط نیز 30 جلسه طول میکشد. در پایان این سطح شما حداقل به تلفظ صحیح 1800 کلمه انگلیسی مسلط خواهید شد.

سطح متوسط تا فرا متوسط نیز معمولا 30 جلسه طول میکشد. در این مدت شما میتوانید تلفظ انگلیسی کلمات و جملات را تمرین کنید. علاوه بر این شما تفاوت لهجه ها را به خوبی توجه شوید.