فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
مبینا جامعی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
اشکان کبیری
اشکان کبیری
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
سارا عهدنو
سارا عهدنو
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
نوشین افراشته
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 35 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
شبنم جلیلیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا139 زبان آموز / 752 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
علی بوالحسنی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
عرشیا سلطانی
عرشیا سلطانی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
هستی هیئتی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
هلیا نجفی راد
هلیا نجفی راد
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
آرمین والی
آرمین والی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
...

اهمیت آموزش رایتینگ زبان انگلیسی

معمولا اولین مهارتی که در آموزش زبان عمومی انگلیسی نیازمند یادگیری آن هستید، مهارت خواندن یا ریدینگ است. با پیشرفت تکنولوژی حجم مطالبی که در اینترنت به زبان انگلیسی تولید میشوند افزایش چشم گیری پیدا کرده است. از آن جا که reading و writing مکمل همدیگر هستند، بسیاری از امور نیز در حال حاضر توسط گفت و گو ها و درخواست های مکتوب پیش میروند. به احتمال زیاد شما هم برای برقراری ارتباط با اقراد مختلف از رایتنیگ استفاده خواهید کرد. نامه های کاری یا تحصیلی و حتی اموری همچون سرچ در اینترنت نیازمند نوشتن به زبان انگلیسی هستند.

متاسفانه در مدارس به طول معمول توجه بسیار کمی به تقویت مهارت رایتینگ دانش آموزان میشود. به همین علت شما در صورتی که در کنار مدرسه از کلاس های زبان انگلیسی یک آموزشگاه زبان خوب استفاده نکرده باشید باید دست به کار شوید. شما برای تقویت مهارت نوشتاری انگلیسی باید تلاش زیادی از خود نشان دهید.

مهارت رایتینگ زبان چیست؟

وقتی از مهارت نوشتاری زبان صحبت میکنیم، ممکن است منظور ما مهارت چت کردن، نامه نگاری اداری یا حتی نوشتن یک مقاله آکادمیک باشد. هر کدام از این انواع رایتینگ نیازمند تکنیک ها و به کار بردن قالب خاصی از زبان هستند. به همین دلیل توصیه همه اساتید زبان تقویت همزمان هر چهار مهارت است! امروزه منابع زیادی هستند که به شما کمک میکنند خطاهای نگارشی خود را تصحیح کنید، اما در نهایت شما باید دانش گرامری و لغات انگلیسی کافی را در ذهن خود داشته باشید تا از پس موقعیت های مختلف بر بیایید.

تیکا همچنین برای یادگیری مهارت نوشتن به زبان‌های دیگر مانند نوشتن فرانسوی نیز بهترین اساتید را در نظر گرفته و به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

آموزش رایتینگ مبتدی

نوشتن املای صحیح یا spelling برای حفظ شخصیت شما مهم است، اما برخلاف تاکید زیادی که در مدارس بر حفظ املای صحیح کلمات صورت میگرفت، امروز نرم افزارهای زیادی هستند که میتوانند املای لغات را برای شما تصحیح کنند! در حالی که هنوز هیچ نرم افزاری به طور دقیق نمی تواند ایرادهای گرامری رایتینگ انگلیسی شما را پیدا کند. منظور ما این نیست که شما دیگر نیازی به یادگرفتن املای کلمات ندارید. بلکه منظور ما این است که یادگیری املای صحیح به مرور و به همراه تصحیح رایتینگ شما توسط کامپیوتر ممکن است.

از سوی دیگر، یادگیری دستور نگارش صحیح زمان بیشتری میبرد. در ابتدا برای اینکه بدانید با چه عباراتی و به چه صورتی باید یک نوشته را آغاز کنید و چگونه به اتمام برسانید، همیشه به کمک یک استاد زبان نیاز دارید!

مهارت نوشتاری در آزمون آیلتس

سال هاست آزمون های بین المللی زبان انگلیسی بخش خاصی برای سنجش مهارت نوشتاری شما در نظر گرفته اند. نمرات بخش نوشتن در بسیاری از دانشگاه ها معیار پذیرش شما در نظر گرفته میشود. کشورهایی مانند کانادا و استرالیا برای برنامه های پذیرش مهاجر خود نه تنها نمرات کلی آیلتس شما را مد نظر قرار میدهند، بلکه معمولا انتظار دارند نمره هر کدام از چهار مهارت شما به خصوص رایتینگ از حد مشخصی کمتر نباشد. برای مثال بسیاری از دانشگاه ها و برنامه های مهاجرتی حداقل نمره 6.5 را از شما میخواهند.

آزمون آیلتس از نظر بخش مهارت نوشتن به دو نوع تقسیم میشود: آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک. در بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک، شما باید مهارت و تسلط خود بر زبان علمی را نشان دهید. معمولا در این بخش شما باید با استدلال و argument مناسب موافقت یا مخالفت خود را با یک گزاره در رایتینگ نشان دهید. توضیح و توصیف یک نمودار یا جدول نیز از سئوالات رایج بخش رایتینگ آیلتس است. آزمون رایتینگ آیلتس 9 نمره دارد. به کمک دوره آموزش رایتینگ انگلیسی برای آیلتس، میتوانید نمره 8 یا بالاتر را در این بخش دریافت کنید.

بخش رایتینگ در آزمون تافل

در آزمون تافل نیز شما باید به دو بخش رایتینگ پاسخ دهید. بخش مهارت رایتینگ تافل پنجاه دقیقه طول میکشد. در بخش اول که بخش رایتینگ ترکیبی یا Integrated Writing است، شما باید با کمک مهارت های شنیداری و خواندن به زبان انگلیسی، به سئوالات پاسخ دهید. در بخش نوشتاری مستقل یا independent writing شما باید یک مقاله کوتاه درمورد موضوعی که به شما ارائه داده شده است بنویسید.

مهارت نوشتاری در آزمون دولینگو

در آزمون دولینگو نیز شما باید یک مقاله کوتاه به زبان انگلیسی رسمی در پاسخ به یک سئوال بنویسید. همانند آزمون های استاندارد، شما در این آزمون نیز باید به سئوال پرسیده شده پاسخی شفاف ارائه دهید. شما باید حداقل از پنجاه کلمه و حداکثر از 70 کلمه برای نوشتن پاسخ خود استفاده کنید. نظر خود را بیان کنید و با مثال های و استدلال واضح از دیدگاه خود دفاع کنید.

نکته مهم درمورد بخش رایتینگ آزمون دولینگو این است که باید ظرف مدت پنج دقیقه به این سئوالات پاسخ دهید.

چگونه ایمیل و رزومه انگلیسی بنویسیم؟

برای نوشتن ایمیل های کاری و رسمی، شما باید از قالب خاصی پیروی کنید. عبارات مناسب برای آغاز کردن ایمیل انگلیسی در دوره های آموزش رایتینگ انگلیسی تجاری به شما آموزش داده میشود. علاوه بر این یک استاد زبان جنرال انگلیسی یا انگلیسی عمومی نیز معمولا میتواند به شما کمک کند ایمیل های کاری خود را تنظیم کنید و میتوانید برای تصحیح رایتینگ روی استاد زبان خود حساب کنید.

نوشتن رزومه انگلیسی نیز به همین منوال باید در قالب خاصی انجام شود. با این تفاوت که در رزومه خود باید حتما عنوان تخصص خود را ذکر کنید. برای تصحیح رایتینگ خود در رزومه کاری حتما علاوه بر یک متخصص زبان، از یک فرد متخصص در رشته خود نیز کمک بگیرید.

منابع یادگیری رایتینگ انگلیسی

منابع معتبر مختلفی برای یادگیری وتقویت مهارت رایتینگ انگلیسی وجود دارد. معمولا استاد مورد نظر شما در جلسه آزمایشی با توجه به سطح زبان و سرعت یادگیری شما و با در نظر گرفتن روش تدریسی خود، یکی از معتبرترین منابع را به شما معرفی می‌کند. از جمله بهترین منابع برای یادگیری و تقویت رایتینگ انگلیسی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • Official Cambridge Guide to IELTS
  • Collins English for Exams: Writing for IELTS
  • Longman Academic Writing Series
  • Cambridge grammar for IELTS
  • Cambridge vocabulary for IELTS

برگزاری کلاس آنلاین آموزش رایتینگ با بهترین اساتید تیکا

آموزش آنلاین زبان تیکا از طریق برگزاری کلاس های خصوصی با مدرسین متخصص آموزش رایتنیگ در خدمت شماست. یک استاد رایتینگ میتواند شما را برای هر کدام از آزمون های بین المللی آماده کند. اگر قصد دارید با نوشته های خود سایر افراد را تحت تاثیر بگذارید، همین امروز شروع کنید.

هزینه و طول دوره آموزش رایتینگ انگلیسی در تیکا

برای مسلط شدن به مهارت رایتینگ، شما نیاز دارید با اصول اولیه گرامر و جمله سازی آشنا باشید. برای همین با انجام یک تمرین رایتینگ ساده برای تعیین سطح شما، میتوانید تخمین بزنید که حداقل به حدود چند جلسه نیاز دارید.

در صورتی که در  سطح مبتدی A1 با زبان انگلیسی آشنا باشید، رسیدن به سطح مقدماتی در رایتنیگ حدود 30 جلسه طول میکشد.

هزینه هر جلسه بین 30-60 هزارتومان است.

سطح متوسط آموزش رایتینگ از A2 شروع میشود و بعد از گذشت 40 جلسه شما به سطح پیشرفته خواهید رسید.

بعد از طی کردن سطح مقدماتی، میتوانید از پس مهمترین کارهای لازم بربیایید.

هزینه هر جلسه کلاس تقویت مهارت writing پیشرفته بین 40-70 هزارتومان است.

دوره رایتینگ تخصصی آیلتس جنرال و تافل تیکا

برای گرفتن یک نمره خوب در آزمون آیلتس، میتوانید در کلاس های خصوصی تیکا ثبت نام کنید. تمرینات تقویتی آیلتس برای شما با استفاده از منابعی همچون کتاب های Collins، کتاب های Mindset و کتاب های جامع کمبریج برنامه ریزی میشوند تا نمره ای بین شش و نیم تا هفت و نیم برای شما دست یافتنی باشد.

این دوره معمولا 40 جلسه طول میکشد. پیش نیاز این دوره داشتن سطح B1 در زبان انگلیسی است.

هزینه هر جلسه کلاس برای آموزش رایتینگ آیلتس جنرال یا تافل، 50-100 هزار تومان است.

دوره رایتینگ تخصصی آیلتس آکادمیک تیکا

برای رسیدن به نمره عالی یعنی 8 یا بالاتر در بخش academic writing شما باید بتوانید با استفاده از لغات گسترده، یک موضوع علمی و پژوهشی را تحیلی کنید.

این دوره معمولا 50 جلسه طول میکشد. پیش نیاز شرکت در این دوره تسلط بر زبان انگلیسی در سطح B1 است.

هزینه هر جلسه کلاس برای رایتینگ آیلتس آکادمیک، 60-120 هزارتومان است.