فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
کاملیا اقبالی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 11 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
نیلوفر نعیمی مکرم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
رضا علی پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا129 زبان آموز / 553 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
نازنین آقائی کیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا193 زبان آموز / 975 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مریم سیفی نژاد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا135 زبان آموز / 2069 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
یگانه درخشان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا16 زبان آموز / 11 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:5 هزار تومان
هزینه هر جلسه:185 هزار تومان
ویدا بهرامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا50 زبان آموز / 384 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
تبسم ایزدی
تبسم ایزدی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:245 هزار تومان
غزل رضوی زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
ترانه علیپور
ترانه علیپور
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
...

برای آموزش الفبای انگلیسی هیچ وقت دیر نیست. شما در تیکا میتوانید الفبا را با جدیدترین روش ها و در کمترین زبان یاد بگیرید یا به فرزندتان بیاموزید. این الفبا رایج ترین الفبای دنیا است و تنها 26 حرف دارد. انگلیسی شاید ساده ترین سیستم نوشتاری نباشد اما آنقدر همه جا دیده میشود که غیرممکن است با آن برخوردی نداشته باشید. با این وجود برای زبان آموزانی که ابتدای راه هستند، شروع با الفبا یک انتخاب امن و منطقی است.

الفبای انگلیسی چند حرف دارد؟

همانطور که گفتیم الفبای انگلیسی 26 حرف دارد.  حروف الفبای انگلیسی از زبان رومی و لاتین برگرفته شده اند. در این بین 5 حرف مصوت یا vowel  هستند و 21 حرف صامت یا consonants. همچنین همه حروف الفبای انگلیسی دو حالت بزرگ یا Capital و کوچک یا lower case دارند. از این حرف ها گاه برای نوشتن جملات فارسی هم استفاده میشود! حالتی که به نام فینگلیش شناخته شده است.

آموزش خواندن و نوشتن

یادگرفتن الفبای در آموزش زبان انگلیسی به خودی خود زمان زیادی از شما نمی گیرد. اما آشنایی با صداها و واج هایی که با این حروف ساخته می شوند نیازمند تمرین بسیار خواهد بود. زیرا زبان انگلیسی یکی از سخت ترین زبان ها از نظر املایی است! در زبان انگلیسی و فرانسوی نحوه نوشته شدن و خوانده شدن عبارات با هم تفاوت زیادی دارد.

آموزش زبان انگلیسی به نوآموزان همیشه با تدریس الفبا شروع میشود. برای یادگیری بهتر، شما به یک دفتر تمرین و یک معلم نیاز دارید.

تایپ کردن حروف انگلیسی

با توجه به این که در دنیای امروز شاید ما از تایپ کردن حتی بیشتر از قلم و کاغذ استفاده میکنیم، آموزش تایپ کردن به انگلیسی هم میتواند در کنار آموزش الفبا انچام شود! تایپ کردن به زبان انگلیسی را میتوان با یک صفحه کلید استاندارد انگلیسی به کودکان آموزش داد. از آن جا که حروف تایپی بر خلاف دست خط افراد یکسان هستند، مشکل ناخوانا بودن نوشته های کودکان حل میشود! اما از سمت دیگر نباید از آموزش نوشتن به روش سنتی هم غافل شد چرا که هنوز هم هر دو مهارت نوشتن با دست و تایپ کردن به یک اندازه مهم و نشانه سواد شما هستند.

استفاده از تصویر یک صفحه کلید و یا یک صفحه کلید واقعی میتواند به پرورش ذهن فرزندتان و افزایش ارتباط بین مغز و انگشت های کودک نیز کمک کند. صفحه کلید مثل یک جدول الفبا همه حروف و حتی نشانه های نگارشی را در خود جا داده است.

چگونه حروف انگلیسی را بخوانیم؟

یکی از تکنیک های بهتر یاد گرفتن خواندن و نوشتن در زبان انگلیسی، توجه به ترکیب های تکرار شونده است. برای مثال ترکیب دو حرف ea معمولا یکی از چند صدای خاص انگلیسی مانند ای بلند یا ای را تولید می کند. همچنین برخی از حروف انگلیسی مانند c در بسیاری از موارد با صدای خاصی مانند /k/ خوانده میشوند. آموزش الفبا انگلیسی با در نظر گرفتن صداهای مختلفی که هر کدام از حروف ممکن است داشته باشند بهتر انجام می شود.

تمرین این موارد و یاد گرفتن الفبای انگلیسی با مثال های فراوان باعث می شود در مراحل بعدی و هنگام استفاده از این الفبا مشکلات کمتری داشته باشید!

روش های تست کردن تلفظ

طبیعتا دریافت بازخورد از یک استاد زبان بهترین راه تست کردن تلفظ شماست. همچنین شما میتوانید با کمک یک تلفن همراه هوشمند و ابزار تشخیص صدای گوگل، تلفظ حروف را چک کنید. استفاده از این روش شاید همیشه نتیجه 100% دقیقی نداشته باشد اما حداقل شما را وادار میکند با صدای بلند کلمات را ادا کنید!

چرا بهتر است در کنار Alphabet حروف آوانویسی یا phonetics را هم بیاموزیم؟

اگر به صفحه اول بسیاری از کتاب های آموزش زبان یا دیکشنری های انگلیسی دقت کرده باشید، جدول فونتیک را دیده اید. این حروف که بین المللی هستند و میتوان همه زبان ها را با آن ها آوانویسی کرد، به طول کلی 107 کاراکتر الفبایی دارند. اما نگران نباشید مجبور نیستید برای یاد گرفتن آوانویسی انگلیسی همه آن ها را یاد بگیرید! زبان انگلیسی تنها 44 واج دارد.

با یاد گرفتن این واج ها می توانید حروف الفبای انگلیسی را با صداهای به کار رفته شده در کلمات تطابق دهید. با تمرین همراه یک فایل صوتی می توانید مطمئن شوید صداهای حروف الفبا و ترکیب های انگلیسی را به درستی یاد می گیرید.

آموزش الفبا برای کودکان

آموزش الفبا به کودکان اولین گام برای تقویت زبان کودکان است. در صورتی که فرزند شما با الفبای فارسی آشنا باشد، آموزش الفبای انگلیسی سریع تر پیش خواهد رفت.

برای تاکید بیشتر بهتر است از یک جدول الفبایی بزرگ روی دیوار اتاق یا کلاس فرزندتان استفاده کنید. هر باز یک حرف جدید الفبا را به فرزندتان می آموزید، حرف مورد نظر را روی جدول قرار بدهید. در صورتی که فرزند شما کمتر از پنج سال دارد، سعی کنید هر بار فقط یکی از حروف را به او بیاموزید. بیشتر روی یاد گرفتن صدای حروف تمرکز داشته باشید و روی اینکه فرزندتان بتواند حروف را از هم تشخیص بدهد. برخلاف تصور برخی افراد، حفظ کردن ترتیب حروف الفبا اهمیت چندانی ندارد!

سعی کنید از منابع چند رسانه ای مختلف استفاده کنید و صرفا به قلم و کاغذ بسنده نکنید. از خمیر بازی، زنگ های انگشتی، و یا بازی های ویدیویی برای آموختن الفبا به فرزندتان استفاده کنید.

در سامانه آموزش زبان تیکا، اساتید زبان به شما لیستی از منابع و اسباب بازی هایی که به یادگیری فرزندتان کمک میکند خواهند داد. با توجه به لیست شما میتوانید خودتان اسباب بازی ها یا کاردستی های آموزشی را همراه فرزندتان درست کنید. همچنین استفاده از بازی های آموزشی هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودکان در کلاس آنلاین توصیه میشود.

منابع یادگیری حروف انگلیسی

بهترین منابع برای بزرگسالان و کودکان، کتاب هایی هستند که علاوه بر آموزش حروف، شامل تمرین های کافی هم میشوند. برای یادگیری الفبا می توانید از جزوه هایی که استاد به شما ارائه می کند هم کمک بگیرید.

کتاب های فونیکس از جمله منابع اولیه برای آموزش الفبا هستند. phonics for kids به کودک شما هم نحوه نوشتن و هم روش های خواندن و قوانین ترکیب کردن حروف در کلمات را خواهد آموخت. نرم افزار و سی دی های آموزشی این کتاب هم قابل استفاده در کلاس های انلاین هستند.

دوره آموزش الفبای کودکان چند جلسه طول میکشد؟

بسته به سن کودک آموزش الفبا ممکن است بین 5 تا 15 جلسه طول بکشد.

دوره آموزش الفبای برای خردسالان زیر 8 سال معمولا همراه با بازی و آموزش شعر انجام میشود. به همین دلیل حدود 15 جلسه طول میکشد.

برای آموزش الفبا به کودکان بالای 8 سال که به خوبی خواندن و نوشتن به زبان مادری خود را بلد باشد، آموزش سریع تر انجام میشود. این دسته از کودکان میتوانند کل حروف را ظرف پنج جلسه یاد بگیریند و کلمات ساده را بنویسند.

تیکا همچنین برای آموزش انگلیسی در سفر نیز دوره‌های مناسب سنین مختلف با تدریس بهترین اساتید را برگزار می‌کند.می‌توانید با مراجعه به صفحه اساتید مدرس انگلیسی در سفر استاد مورد نظر خود را انتخاب و یا برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

هزینه کلاس آموزش زبان انگلیسی پایه آنلاین

هزینه کلاس خصوصی آموزش الفبا توسط اساتید تعیین میشود و بین 25-50 هزارتومان است. برای آموزش زبان از سطح پایه می توانید از سامانه تیکا کمک بگیرید. کافی است ابتدا با توجه به رزرومه استاد مد نظر خودتان را انتخاب کنید.

چطور بهترین استاد کودک را انتخاب کنم؟

برای انتخاب دقیق تر می توانید ویدیوی معرفی استاد و نظرات زبان آموزان قبلی را نیز مد نظر بگیرید. برای نهایی کردن انتخابتان می توانید ابتدا یک جلسه آزمایشی رزرو کنید. برای رزرو جلسه آزمایشی از گزینه رزرو کلاس خصوصی استفاده کنید.