فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
وحید اشرفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 21 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

نام آزمون CPE مخفف چیست؟

این آزمون زبان انگلیسی The Cambridge English: Proficiency exam نام دارد. اگر دانش زبانی را طبق استاندارد CEFR دارای شش سطح در نظر بگیریم، مدرک این آزمون نشان دهنده این است که شما در سطح ششم هستید. مدرک CAE مخفف Certificate of Advanced English به معنای دانش سطح پیشرفته و معادل سطح پنجم دانش زبانی است. مدرک CAE نسبت به مدرک CPE کاربرد و رواج بیشتری دارد. هر دو مدرک زبان انگلیسی کمبریج در سطح پیشرفته برای پذیرش در مقطع ارشد و دکتری کشورهای انگلیسی زبان کاربرد دارند.

مدرک آزمون CPE بالاترین سطح آزمون در مجموعه آزمون های انگلیسی کمبریج است. دریافت گواهینامه مهارت کمبریج به زبان انگلیسی اثبات می کند که اگر  زبان آموزی مسلط به زبان انگلیسی باشد، می تواند با استفاده از این مهارت ، در این حیطه تحصیل یا کار کند.

تیکا بهترین اساتید را برای تدریس خصوصی زبان برای آمادگی این آزمون به متقاضیان این آزمون پیشنهاد می‌کند.

اعتبار مدرک CPE

مانند تمام آزمونهای انگلیسی کمبریج ، در آزمون CPE به کسانی که قبول می شوند گواهی یا مدرک CPE ارائه میشود. این مدرک هرگز منقضی نمیشود. یعنی بر خلاف آزمون های آیلتس و تافل که هر کدام دو سال اعتبار دارند، مدرک CPE همواره قابل استفاده است. آزمون مهارت های کمبریج به صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار میشوند. مدت زمان این آزمون در هر دو روش با هم برابر و معادل ۲۳۶ است.

ساختار آزمون CPE چیست؟

آزمون CPE از هر چهار مهارت شما تست می گیرد : گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن.

هر کدام از چهار بخش آزمون یکی از مهارت های Reading، Listenin، Writing و Speaking شما را مورد سنجش قرار میدهد.

مهارت درک مطلب یا ریدینگ

بخش اول (۹۰ دقیقه ): خواندن درک مطلب ، دستور زبان ، واژگان .
این بخش دارای هفت زیر زیر مجموعه میشود. در مجموع شما باید به 53 درک مطلب پاسخ بگویید. انواع سئوالات شامل سئوالات چند گزینه ای، پر کردن جای خالی و مطابق دادن با صورت سوال می باشد. در مجموع حدود 3000 کلمه برای خواندن در این قسمت از CPE وجود دارد. همه متن ها نوشتاری اصیل است که از کتاب ها ، روزنامه ها و مقالات مجلات و اینترنت گرفته شده است.

مهارت نوشتن زبان انگلیسی یا Writing

بخش دوم (90 دقیقه) : توانایی نوشتن و مهارت رایتینگ
بخش دوم آزمون CPE توانایی نوشتن شما را مورد ارزیابی قرار میدهد. دو بخش رایتینگ وجود دارد. در بخش اول متقاضیدو متن کوتاه می خواند و سپس خلاصه آن را ارائه می دهد. در پایان امتحان دهنده نظرات خود را در مورد ایده های مشابه متن بازگو می کند .
در نوبت دوم ، زبان آموز  5 گزینه متن برای نوشتن دارد. از جمله یک گزینه که بر اساس کتاب ادبیات انگلیسی است که زبان آموزان باید قبل از آزمون بخوانند. این کتابها هر از گاهی تغییر می کنند.

مهارت شنیداری زبان انگلیسی یا Listening

بخش سوم (40 دقیقه) :مهارت شنیداری و لیسنینگ
بخش سوم آزمون CPE درک شنیداری را مورد ارزیابی قرار میدهد. زبان آموزان فایل صوتی به زبان انگلیسی را می شنود و به سوالات مربوط به آنچه شنیده اند پاسخ می دهند. هر فایل صوتی دو بار پخش می شود. در فایل های صوتی از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده میشود. در کل 30 سوال در این قسمت وجود دارد که خود به 4 زیر مجموعه تقسیم شده است.

مهارت مکالمه زبان انگلیسی یا Speaking

بخش چهارم (16 دقیقه) :اسپیکینگ و مهارت صحبت کردن و مکالمه
در قسمت آخر CPE ، توانایی صحبت کردن شما به زبان انگلیسی آزمایش می شود. زبان  آموزان به صورت دو نفری آزمون مکالمه را انجام می دهند و از آنها خواسته می شود که بسته به برنامه مرکز آزمون ، در روز دیگری به مرکز آزمون مراجعه کنند.
آزمون گفتاری در سه قسمت کوتاه است که شامل یک قسمت است که زبان آموز به تنهایی با ممتحن صحبت می کند و دو قسمت که زبان آموز با زبان آموز دیگر به انگلیسی صحبت می کند.

نمره دهی در آزمون CPE به چه صورت است ؟

 از سال 2016 ، کلیه آزمونهای انگلیسی کمبریج از یک مقیاس نمره دهی یکسان پیروی میکنند. آزمون هایی که برای سطح پایینتر دانش زبان انگلیسی طراحی شده اند، مقیاس های پایین تر را شامل میشوند. شرکت کنندگان در آزمون های دشوارتر قادر به ارائه نمرات بالاتر در همان مقیاس هستند.
نمرات آزمون CPE از 180 تا 230 است. نمره 200 یا بالاتر نمره "قبولی" در نظر گرفته می شود. زبان آموزان با این نمره گواهینامه مهارت انگلیسی کمبریج را دریافت می کنند، که مربوط به سطح C2 به زبان انگلیسی در CEFR است.
هر زبان آموز نتایج CPE خود را که بر اساس چهار مهارت و همچنین یک نتیجه کلی بر اساس سطح CEFR  تقسیم می شود، دریافت می کند.

چگونه برای آزمون CPE آماده شویم؟

قبل از ثبت نام در CPE ، که یک آزمون دقیق و سطح بالا است ، بصورت آنلاین آزمون رایگان انگلیس کمبریج را انجام دهید تا ببینید آیا مهارت انگلیسی شما برای شرکت در این آزمون به اندازه کافی می باشد یا خیر.

منابع زبان انگلیسی برای CPE کدامند؟

این آزمون برای اندازه گیری توانایی شما در سطح پیشرفته طراحی شده است، بنابراین شما باید از کتاب هایی که توسط زبانشناسان تالیف شده است استفاده کنید. منبع مشخصی برای این آزمون تعیین نشده است. شما باید بتوانید متن های علمی و زبان تخصصی مجلات و ژورنال های آکادمیک انگلیسی را درک کنید. برای این منظور به وبسایت آزمون CPE کمبریج مراجعه کنید.

دوره آمادگی برای آزمون CPE در سامانه تیکا

برای شرکت در این دوره شما میتوانید نام آزمون CPE را در صفحه اصلی آموزش آنلاین زبان تیکا سرچ کنید. اساتید زبان انگلیسی که این آزمون را در لیست تخصص های خود ذکر کرده باشند برای شما به نمایش در می آیند. با رزرو کلاس آزمایشی میتوانید نیاز خود را با استاد در میان بگذارید.

تیکا همچنین بهترین اساتید زبان انگلیسی را برای دوره‌های آمادگی آزمون cae انگلیسی به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آمادگی برای آزمون CPE در سامانه تیکا

این دوره بسته به سطح زبان شما و متد تدریس مدرس می‌تواند کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر باشد. به طور متوسط اگر سطح زبان شما مبتدی و متوسط باشد، این دوره ممکن است بین 50 تا 100 جلسه آموزشی طول بکشد.

هزینه دوره آمادگی برای آزمون CPE در سامانه تیکا

هزینه شرکت در کلاس آمادگی برای آزمون CPE با بهترین اساتید در تیکا بسته به اساتید مختلف، از 20 هزارتومان شروع شده و تا مبلغ 120 هزارتومان برای هر جلسه کلاس، متغیر است.