فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
آزاده تک روستا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:320 هزار تومان
احسان گنجی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 76 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
وحید اشرفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 21 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
الهه حسن زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
پرنی هایراپتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا108 زبان آموز / 315 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

هدف از شرکت در آزمون PET؟

متقاضیانی که بتوانند در آزمون پت نمره عالی دریافت کنند مدرک معتبر دانشگاه کمبریج را خواهند داشت. این مدرک مورد تایید  بیش از بیست هزار دانشگاه، کارفرما و سازمان‌های دولتی در سراسر جهان است. گواهینامه شرکت در آزمون PET می‌تواند در ورود متقاضیان به تحصیلات عالی و فرصت‌های شغلی بهتر در خارج از کشور کمک شایانی کند و قدرت انتخاب آن‌ها را برای کار و دانشگاه مورد نظر خود بالا می‌برد. دانشگاههای کشورهای مختلف و کارفرماها نیز این مدرک را بعنوان معیاری برای توانایی های متقاضی جهت ایجاد ارتباط موثر به زبان انگلیسی در موقعیت‌ها و رویدادهای واقعی، کسب مهارت ارزشمند و بهبود فرصت‌های کاری، تحصیلی و توریستی می پذیرند.

ساختار آزمون PET کمبریج چگونه است؟

آزمون پت  4 بخش Writing، Reading، Speaking و Listening دارد که سوالات این بخش‌ها، با هدف سنجش مهارت‌های ۴گانه داوطلبان طراحی شده‌اند.

آزمون پت هر چهار مهارت زبان انگلیسی – درک مطلب (Reading Comprehension)، نگارش (Writing)، گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) را در بر دارد.متقاضیان  علاوه بر این 4 مهارت به دستور زبان (Grammar)، واژگان (Vocabulary) و کاربرد آنها را نیز در موقعیت‌های واقعی زندگی نیز توجه می شود.

بخش نگارش و درک مطلب (WRITING & READING)

90 دقیقه! 45دقیقه برای Reading و 45 دقیقه برای Writting. بخش اول آزمون PET درک همزمان خواندن و توانایی نوشتن را آزمایش می کند. به ۸ زیر مجموعه  و 42 سوال تقسیم بندی می شود.

بخش شنیداری (LISTENING)

30 دقیقه گوش دادن به فایل صوتی و  6 دقیقه اضافی برای انتقال پاسخ به پرسشنامه.

لیسنینگ آزمون پت 4 بخش و 25 سوال که شامل 25 نمره می باشد.

بخش گفتاری (SPEAKING)

آخرین بخش  آزمون PET توانایی گفتاری را تست می کند. زبان  آموزان را جفت می کنند و از آنها می خواهند با یک ممتحن و سپس با یکدیگر مکالمه کنند. زمان مورد نیاز این بخش 12 تا 17 دقیقه می باشد.

آیا مدرک PET کمبریج بعد از مدتی منقضی می شود؟

آزمون PET  کمبریج  آزمونی می باشد که در آن به کسانی که قبول می شوند مدرکی می دهند که منقضی نمی شود . آزمون کمبریج را می توان به دو صورت آنلاین با کامپیوتر یا بر روی کاغذ انجام داد ، که در هر دو روش ، زمان پاسخ گویی به سوالات  ۱۴۰ دقیقه است.

نحوه نمره دهی آزمون PET کمبریج چگونه است؟

نمرات امتحان PET کمبریج در حال حاضر بین 120 تا 170 است.  نمره 140 یا بالاتر "قبولی" در نظر گرفته می شود و دانش آموزان با این نمره گواهینامه آزمون PET را دریافت می کنند ، که مربوط به سطح B1 به زبان انگلیسی در CEFR است. دانش آموزانی که نمره 160 یا بالاتر را در آزمون PET کسب می کنند ، یک گواهینامه آزمون انگلیسی مقدماتی کمبریج برای سطح B2 دریافت می کنند.
همانند آزمون KET ، قسمت اول آزمون  50 PET درصد نمره را دارد و قسمت های دوم و سوم آزمون PET  هر کدام ۲۵ درصد نمره را در بر می گیرد. نتایج PET هر زبان آموز به سه قسمت  تقسیم شده است و شامل یک نتیجه کلی و سطح CEFR مربوطه را دریافت می کند . اگر زبان آموزی نمره قبولی در PET را کسب کند ، یک گواهینامه آزمون PET نیز دریافت می کند که برای همیشه معتبر است.

زمان برگزاری آزمون  PET

آزمون PET هر سال ۱۳ مرتبه برگزار می شود.این آزمون ها در تاریخ‌های از پیش تعیین شده به شرح:  ماه‌های فوریه، مارس (دو بار) ، آوریل، مه (سه بار)، ژوئن (دو بار)، جولای، اکتبر، نوامبر و دسامبر در بیش از ۸۰ کشور دنیا برگزار می‌شود.

متقاضیان شرکت در این آزمون باید از دو ماه قبل، ثبت‌نام خود را انجام دهند. توجه داشته باشید که تمام مراکز تعیین شده از سوی دانشگاه کمبریج در تمام این تاریخ‌ها آزمون برگزار نخواهند کرد و باید قبل از ثبت‌نام با مرکز مورد نظر خود تماس گرفته و از برگزاری آزمون در تاریخ مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

منابع آزمون بین المللی PET

 جهت شرکت در آزمون پت، می‌توانید از منابعی که معرفی می‌کنیم استفاده کنید؛ این منابع علاوه‌بر تقویت مهارت‌های شما، می تواند در آمادگی شما در این آزمون مفید باشد.

  • کتاب اشتباهات رایج در PET

  • کتاب ۸ مقاله اولیه آزمون PET

  • کتاب دستور زبان PET

  • کتاب Objective PET students books

  • کتاب Pet Practice Tests

برگزاری آزمون PET در ایران

متاسفانه کشور ما به دلیل تحریم‌های موجود نمی تواند  آزمون PET در داخل کشور برگزار کند. به همین منظور شما به عنوان داوطلب شرکت در این آزمون می‌بایست در مرکزی خارج از کشور حضور یابید. البته لازم به ذکر است این آزمون به صورت کامپیوتری نیز انجام می‌گیرد و شما می‌توانید به صورت آنلاین در این آزمون شرکت کنید. لازم است بدانید شما برای ثبت نام در این آزمون مانند سایر آزمون‌های بین المللی نیاز به مسترکارت یا ویزا کارت دارید تا بتوانید پرداخت خود را انجام دهید. البته اگر دسترسی به این کارت‌ها ندارید، نگران نباشید، سایت‌ها و موسسات معتبری هستند که این کار را برای شما انجام می‌دهند.

برگزاری کلاس های آمادگی آزمون PET در سامانه آموزش زبان تیکا

اساتید با تجربه تدریس خصوصی زبان تیکا می توانند به شما متقاضیان آزمون بین المللی PET کمک کنند تا خودتان را برای شرکت در این آزمون آماده کنید.شما میتوانید اساتید مورد نظر آزمون PET را از لیست موجود در اساتید انتخاب کنید و با رزرو یک جلسه آزمایشی خودتان را برای شرکت در آزمون آماده کنید.

تیکا برای متقاضیان آزمون KET نیز کلاس آزمون ket را با بهترین اساتید ارائه می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آمادگی برای آزمون PET در سامانه تیکا

این دوره از آموزش زبان انگلیسی بسته به سطح زبان شما و متد تدریس مدرس می‌تواند کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر باشد. به طور متوسط اگر سطح زبان شما مبتدی و متوسط باشد، این دوره ممکن است بین 50 تا 100 جلسه آموزشی طول بکشد.

هزینه دوره آمادگی برای آزمون PET در سامانه تیکا

هزینه شرکت در کلاس آمادگی برای آزمون PET با بهترین اساتید در تیکا بسته به اساتید مختلف، از 20 هزارتومان شروع شده و تا مبلغ 120 هزارتومان برای هر جلسه کلاس، متغیر است.