فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
مژگان رضایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا65 زبان آموز / 368 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

نحوه ثبت نام آزمون UTEPT چگونه است ؟

متقاضیان می بایست جهت ثبت نام در آزمون مهارت سنجی UTEPT به سایت دانشگاه تهران به صفحه ثبت نام آزمون UTEPT  مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نظر اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

ساختار آزمون UTEPT چگونه است؟

آزمون مهارت سنجی UTEPT دارای 100 سوال چهار گزینه ای می باشد که در بخش های زیر مهارت امتحان دهنده را می سنجد:
گرامر و دستور :شامل 30 سوال می باشد.
لغات و معنی : شامل 35 سوال می باشد.
درک مطلب : شامل 35 سوال می باشد.
متقاضیان می بایست در مدت زمان 100 دقیقه سوالات را پاسخ دهند و همچنین آزمون UTEPT نمره منفی ندارد. برای آشنایی بیشتر با این آزمون میتوانید از تست های سال های گذشته استفاده کنید.

هزینه آزمون UTEPT چگونه می باشد؟

نحوه پرداخت هزینه آزمون مهارت سنجی UTEPT بصورت آنلاین در سامانه دانشگاه تهران بوده و به مبلغ 150 هزار تومان می باشد. این هزینه ممکن است هر سال تغییر کند.

حداقل نمره قبولی در آزمون UTEPT چند است ؟

نمره قبولی آزمون مهارت سنجی UTEPTدر بخش زبان عمومی 60 نمره از 100 نمره کل آزمون می باشد و در بقیه رشته ها اعم از ادبیات، فقه و حقوق وغیره 50 نمره از 100 نمره کل آزمون می باشد.

مدت زمان اعتبار مدرک آزمون UTEPT چقدر می باشد ؟

مدرک آزمون UTEPT دانشگاه تهران مورد تایید اکثر دانشگاه ها می باشد و دارای اعتبار 2 ساله می باشد. برای آمادگی برای این آزمون میتوانید از اساتید سامانه آموزش زبان تیکا کمک بگیرید.

کدام دانشگاه ها مدرک آزمون زبان دانشگاه تهران را می پذیرند؟

در سال های گذشته بسیار دانشگاه های سراسری مدرک این آزمون را می‌پذیرفتند. اما اکنون دانشگاه های اندکی مدرک آزمون زبان دانشگاه تهران را قبول می کنند. بنابراین، در صورتی که مایل به شرکت در آزمون زبان دانشگاه تهران هستید، در ابتدا با دانشگاه مدنظر هماهنگ نمایید.

در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این مدرک زبان معتبر نیست.

منابع آزمون UTEPT چیست ؟

آزمون مهارت سنجی UTEPT دارای منابع مختلفی می باشد که متقاضیان این آزمون را در راه ارتقای مهارت زبانیشان کمک می کند، از جمله این منابع می توان به کتاب English grammar betty azar ، کتاب TOEFL Preparation KIT و 504 لغت ضروری و کتاب تافل دکتری مرجع کامل آزمون‌های زبان (انتشارات کتابخانه فرهنگ) اشاره کرد.

دریافت کارنامه آزمون زبان دانشگاه تهران

 در کمتر یک هفته پس از برگزاری آزمون می توانید کارنامه این آزمون را دریافت کنید. جهت دریافت کارنامه، از این نشانی  وارد پروفایل خود شوید. سپس از ستون سمت راست، گزینه «آزمون‌های ثبت‌شده» را انتخاب کرده و از جدول ، گزینه «چاپ کارنامه» را انتخاب نمایید.

کارنامه مندرج در سایت آزمون صرفاً جهت اطلاع داوطلبان صادر شده است. جهت ارائه نتیجه به دانشگاه متبوع خود لازم است داوطلبان در روز و ساعت اداری به مرکز آزمون مراجعه نموده و گواهی نمره آزمون زبان خود را دریافت نمایند.

آمادگی برای آزمون UTEPT به کمک اساتید سامانه آموزش زبان تیکا

برای گرفتن نتیجه دلخواه خودتان میتوانید از اساتید آموزش آنلاین زبان تیکا کمک بگیرید. عبارت UTEPT را در صفحه اول سایت جست و جو کنید تا اساتیدی که این مهارت را در رزومه خود دارند بیابید. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید یک جلسه آزمایشی رزرو کنید. لینک کلاس برای شما پیامک میشود و میتوانید در روز و موعد مقرر با استاد ارتباط بگیرید.

تیکا همچنین برای کلاس آزمون mhle بهترین اساتید زبان انگلیسی را در نظر دارد. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تما بگیرید.

طول دوره آمادگی UTEPT در سامانه تیکا

در صورتی که شما از سطح کاملا مبتدی در آموزش زبان انگلیسی قصد آماده شدن برای گرفتن نمره بالای 80 در آزمون را دارید، حداقل به حدود 50 جلسه کلاس نیاز خواهید داشت. در صورتی که سطح شما بالاتر از سطح مبتدی باشد، استاد به شما دوره کوتاه تری را پیشنهاد خواهد کرد. در بین هر چند جلسه شما میتوانید با ارائه نتایج تست زنی خود به استاد از او بازخورد جامعی درمورد نقاط قوت و ضعف خود بگیرید.

هزینه دوره آمادگی UTEPT در سامانه تیکا

قیمت هر جلسه کلاس اصلی با اساتید آزمون UTEPT و تافل در سامانه تیکا بین 40-70 هزارتومان خواهد بود. شما میتوانید با استفاده از گزینه های رزرو پنج یا ده جلسه ای، پنج و ده درصد تخفیف نیز بگیرید.