فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
فرانسهحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
سمیه خالدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا47 زبان آموز / 729 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
سپیده مهرپویان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
فرزاد نبئی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا16 زبان آموز / 100 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
مهسا دهقان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 17 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
سین تیا بخشی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
زهرا حاجی پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 19 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
اسما باغبان زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 8 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:145 هزار تومان
محمد خادمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
سمیه میری پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مرضیه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 17 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:124 هزار تومان

اهمیت مهارت نوشتن به زبان فرانسه

امروزه و به خصوص با توجه به گسترش اینترنت، بسیاری از موارد از طریق نوشتن و تولید متن انجام میشوند. شاید بیست سال پیش روش اصلی شما برای ارتباط برقرار کردن با بقیه از طریق مکالمه بود، اما امروزه ایمیل ها و پیام ها نقش مهمی در زندگی روزمره، کاری و تحصیلی افراد دارند. زبان فرانسوی یکی از رایج ترین زبان های دنیاست، به همین دلیل متن های زیادی روزانه به این زبان نوشته میشوند.

وقتی به سطح بالاتر از A1.1 رسیدید، شما باید روی مهارت نوشتن فرانسه نیز کار کنید. تمرینان شما میتواند به منظور آماده شدن برای امتحان DELF B2 یا هر آزمون دیگری هم باشد. به طور کلی مهارت نوشتن متن های فرانسوی با زبان بدون ایراد یک مزیت مهم و نشان دهنده هوش و استعداد شما خواهد بود. نوشتن به زبان فرانسوی دشوار اما شگفت انگیز خواهد بود. این زبان ظرفیت های بسیاری برای ایجاد تغییرات کوچک در معنا به وسیله تغییر دادن حروف و accent هاست.

زبان فرانسوی زبان اندیشه و هنر است. فیلسوفان و نویسندگان و شاعران بزرگی به این زبان افکار خود را با دنیا در میان گذاشته اند. همچنین با گسترش این زبان به قاره های دیگر همچون آفریقا و کانادا، تنوع و غنای این زبان بیشتر شد. شما میتوانید گونه های مختلفی از زبان فرانسوی را در کشورهای مختبف دنیا پیدا کنید. با این حال در صورتی که شما بتوانید به زبان فرانسوی معیار بنویسید، نوشته شما برای همه مردم دنیا مفهوم خواهد بود. شما در تیکا  وبا کمک آموزش آنلاین زبان میتوانید این مهارت را بیاموزید.

روش های یادگیری رایتینگ فرانسوی

اولین روش یادگیری، تمرین رونویسی از جملات ساده و ابتدایی فرانسوی است. آموزش زبان فرانسوی با تقویت همه مهارت ها انجام میشود. تمرین املای کلمات در زبان فرانسوی اهمیت دارد زیرا شکل نوشتاری و گفتاری کلمات در این زبان تفاوت بسیاری با هم دارند. در واقع زبان فرانسوی و تاثیر آن بر زبان انگلیسی دلیل این است که املای زبان انگلیسی هم دشوار است!

کلمه دیکته از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است.

هر دانش آموز فرانسوی هنگام یاد گرفتن نوشتن مراحل خاصی را طی میکند: La Dictée d’Archibald، Ladictee.fr، Dictées Audio، Dictées Audio Amélioration du français.

در این بین مواردی مثل هجی کردن و ترکیب کردن کلمات با هم نیز مورد توجه خاص قرار میگیرند. رونویسی از کتاب های فرانسوی عمومی میتواند برای شما بسیار مفید باشد.

تصحیح نوشته های دیگران

بله، در درجه اول شما باید مدتی از یک معلم زبان بازخورد بگیرید. وقتی استاد شما هنگام آموزش نوشتن فرانسوی به شما ایرادهایی میگیرد، این موارد را یادداشت کنید. در عین حال تصحیح کردن نوشته های زبان آموزانی که همسطح شما هستند نیز دید بهتری به شما میدهد.
همچنین وقتی سعی دارید غلط های یک نوشته را پیدا کنید، خودتان را به پرسیدن سئوال عادت دهید. به این ترتیب میتوانید با ساختار زبان آشنا شوید. همانطور که آموزش رایتینگ انگلیسی و یادگیری آن شامل تمرین های مشخص کردن غلط های یک متن میشود.

به علاوه تصحیح متن دیگران به شما یاد میدهد در صورتی که متن خود را یک بار بنویسید و یک بار پاکنویس کنید، کارآیی و دقت شما بالا میرود. ممکن است وسوسه برانگیز باشد که روی یک جمله یا چند خط تمرکز کنید تا حتما آن ها را به صورت ایده آل بنویسید. اما
خلق و تجزیه و تحلیل دو مقوله جدا از هم هستند.  پیشنهاد می کنم سعی کنید آنها را از هم جدا انجام دهید.
به این منظور میتوانید از خواندن آنچه نوشته اید تا کارتان تمام نشده است پرهیز کنید.

منابع یادگیری مهارت نوشتن فرانسوی

برای تمرین نوشتن فرانسوی بهتر است از یک برنامه درسی جامع پیروی کنید. یعنی مهارت نوشتاری را در کنار مهارت های دیگر زبان با هم یاد بگیرید.

برخی از کتاب های ضروری برای یادگیری اصول زبان فرانسه عبارتند از:

  • Collins Easy Learning French Grammar Practice by Collins. ...
  • Oxford Essential French Dictionary. ...
  • Practice Makes Perfect: Complete French Grammar by Annie Heminway. ...
  • Easy Learning French Conversation by Collins Dictionaries. ...

شما همچنین میتوانید در نقد یک فیلم یا کتاب متن کوتاهی بنویسید.

قبل از کار روی مهارت نوشتن در فرانسه ، سرعت تایپ خود را بهبود ببخشید. استفاده از نرم افزارهای اصلاح کننده میتواند کمک بزرگی به زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته و حتی فرانسوی زبانان بومی باشد.

تصحیح کنندگان (تصحیح کنندگان) مهارتهای نوشتاری فرانسوی: Reverso ، Cordial ، Scribens ، BonPatron ، LT. این نرم افزارها نمیتوانند جایگزین یک معلم زبان فرانسوی شوند اما به نوشتن فرانسوی شما کمک خواهند کرد.

بخش نوشتاری آزمون های زبان فرانسه

بسیاری از آزمون های زبان فرانسه در سراسر دنیا برگزار میشوند. این آزمون ها معمولا حداقل یک چهارم از نمره کلی را به بخش نوشتن فرانسوی اختصاص میدهند.

آزمون های Dalf، آزمون فرانسوی Delf، آزمون Telc و سایر آزمون ها بخش نوشتن فرانسوی را به عنوان یک بخش اجیاری دارند. همچنین برخی از دانشگاه ها به طور مجزا از شما آزمون زبانی میگیرند که میزان مهارت رایتینگ فرانسه را نیز میسنجد.

اگر می خواهید در امتحان زبان فرانسه مانند DELF B2 شرکت کنید ، روی کاغذ بنویسید و تایپ نکنید. سرعت تایپ بیشتر از نوشتن روی کاغذ است. با در نظر گرفتن محدودیت زمانی هر آزمون نوشتن ، بهتر است سرعت واقعی نوشتن خود را روی کاغذ بررسی کنید.

دوره آموزش رایتنیگ فرانسوی تیکا

در دوره های آموزش مهارت نوشتاری تیکا، شما ابتدا تعیین سطح میشوید. سپس استاد برنامه درسی مناسب را برای شما انتخاب و معرفی خواهند کرد. شما میتوانید در تمام مراحل از استاد خود راهنمایی بگیرید. این دوره شامل گرامر فرانسه و قوائد نگارش رسمی نیز میشود.

طول دوره آموزش رایتنیگ فرانسوی تیکا

بسته به سطح و هدف شما، یک دوره آموزشی مهارت نوشتن بین 20 تا 200 جلسه طول میکشد.

در صورتی که شما از سطح مبتدی شروع کنید و هدف شما نگارش ایمیل های ساده باشد، میتوانید ظرف 40 جلسه به هدف خودتان برسید.

موفقیت در سطح B2 آزمون های زبان فرانسوی و گرفتن نمره قبولی در بخش نوشتن فرانسوی معمولا به حداقل 70 جلسه کلاس نیاز دارد.

هزینه کلاس خصوصی تقویت رایتینگ فرانسه تیکا

هزینه کلاس ها برای مهارت های عمومی بین 45-90 هزارتومان است. برای آموزش نوشتاری در آزمون ها این هزینه بین 80-130 هزارتومان خواهد بود.

انتخاب بهترین استاد فرانسه برای نوشتن

برای انتخاب استاد مناسب بهترین راه استفاده از سرویس جست و جوی اساتید فرانسوی تیکا است. به سطح تدریس استاد و مهارت های او توجه کنید. با توجه به ویدیوی معرفی و رزومه استاد میتوانید انتخاب دقیق تری داشته باشید. در نهایت نیز برای انتخاب آگاهانه تر امکان رزرو یک جلسه آزمایشی برای شما فراهم شده است تا بتوانید با اطمینان کامل از توافق با استاد جلسات بعدی را رزرو کنید.