فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
محمد رضازاده کاوری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا194 زبان آموز / 427 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
پدرام سرکانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
هادی زهیری فر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا55 زبان آموز / 122 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
زهرا سالاریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا51 زبان آموز / 199 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مهرداد حاجی لو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 41 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

چرا زبان عربی؟

زبان عربی، یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. همچنین عربی زبان رسمی 25 کشور دنیا و بسیاری از کشورهای همسایه ایران است. این زبان حدود 470 میلیون گویشور در سراسر دنیا دارد.

تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان عربی را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان عربی تیکا، از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

مزیت کمک گرفتن از پارتنر زبان عربی

زبان یعنی مهارت برقراری ارتباط! این جمله خود نشان‌دهنده اهمیت تمرین مکالمه با پارتنر زبان است. هیچ زبانی از این قاعده مستثنی نیست. پیشرفت و بهترشدن مکالمه به زبان عربی هم نیازمند تمرین با یک پارتنر زبان عربی است. پیداکردن پارتنر مناسب مهم‌ترین نکته در تمرین با پارتنر زبان است. پارتنر زبان عربی شما باید در سطح برابری از زبان عربی با شما باشد و همچنین هدف شما از یادگیری زبان عربی، تقریباً یکسان باشد. چراکه دغدغه مشابه می‌تواند باعث شود که از پارتنر زبان عربی خود، اصطلاحات و کلمات مرتبط با هدف خود را یاد بگیرید.

چگونه یک پارتنر زبان عربی خوب پیدا کنیم؟

در حالت ایده‌آل، جستجوی پارتنر برای تقویت مکالمه عربی در سایت‌های تبادل زبان انجام می‌شود. شما باید فردی را بیابید که دارای زبان مادری مشترک با شما باشد و هدف از یادگیری زبان او تقریباً با شما برابر باشد. این فرد دوست و همراه شما در یادگیری خواهد بود. البته افرادی که تجربه زیادی در یادگیری زبان عربی داشته باشند و در کشورهای عرب‌زبان زندگی کرده باشند نیز گزینه‌های خوبی هستند. داشتن علایق مشترک و یا زمینه‌های کاری و تحصیلی مشابه نیز می‌تواند یادگیری را حتی لذت‌بخش‌تر کند.

در بخش آموزش مکالمه عربی بهتر است سطح شما حداقل متوسط باشد؛ در غیر این صورت یادگیری زبان به کمک یک پارتنر نیتیو برای شما دشوار و کسل کننده خواهد شد. نکته بعد هماهنگی و توافق درمورد تعداد جلساتی که در هفته با هم مطالعه می‌کنید خواهد بود. در مورد وقت‌های خالی و اوقاتی که برای تمرین در نظر می‌گیرید و همچنین لوکیشن زندگی خود و پارتنر خود صحبت کنید.

همچنین درصورتی‌که قصد تبادل زبان دارید، عدالت را رعایت کنید! و مدت زمانی برابر با مدت زمانی که دوستتان به شما آموزش می‌دهد، شما نیز به او آموزش دهید.

روش های تمرین زبان با یک پارتنر

تمرین زبان با پارتنر زبان عربی شما می‌تواند حضوری و یا آنلاین باشد.

اگر پارتنر زبان شما یکی از دوستانتان باشد، می‌توانید با هم قرار بگذارید و در یک کافه خیلی دوستانه به گفت‌وگو بپردازید. همچنین می‌توانید با ویدئو کال با پارتنرهای زبان آنلاین به یادگیری بپردازید.

از جمله موضوعاتی که می‌توانید با پارتنر زبان خود در مورد آن صحبت کنید، می‌توان به غذاهای کشور خودتان و کشورهای عرب‌زبان به تبادل ایده بپردازید. همچنین می‌توانید با پارتنر زبان خود در مورد یک فیلم به زبان عربی که هر دو دیده باشید، صحبت کنید، ایده‌پردازی کنید و حتی نقد کنید. همچنین می‌توانید در مورد فرهنگ کشورهای عرب‌زبان و حتی تجربیات خود از سفر به این کشورها گفتگو کنید.

منابع و سایت های تبادل زبان

با جستجوی پارتنر عربی در نوار جست‌وجوی گوگل می‌توانید به وبسایت مد نظرتان برسید.

در این سایت‌ها شما می‌توانید یک پروفایل تشکیل دهید و یک پارتنر بومی زبان عربی پیدا کنید. فرآیند یادگیری شما در این حالت می‌تواند با استفاده از کتاب و یا به‌طورکلی مکالمه محور باشد.

دوره آموزش زبان عربی به کمک پارتنر تیکا

با استفاده از کلاس‌ مکالمه عربی و تمرین با پارتنر زبان در تیکا می‌توانید از مزیت برگزاری تدریس خصوصی زبان به صورت آنلاین در ساعت دلخواه خود بهره‌مند شوید. همچنین در سامانه تیکا اساتید در انتخاب نحوه تدریس و منابع مورداستفاده آزادی کامل دارید. بسیاری از زبان‌آموزان به‌خصوص برای سطح‌های متوسط به بالا دوست دارند در کلاس‌های مکالمه محور شرکت کنند. همچنین زبان آموزانی که با روش مطالعه شخصی پیش می‌روند بهتر می‌توانند با این متدها ارتباط برقرار کنند.

در تیکا شما می‌توانید با همین روش به کمک اساتید زبان جلسات مکالمه داشته باشید. مهم‌ترین مزیت تیکا از این نظر تضمین برگزاری جلسات و هماهنگی قبل از هر جلسه برای اطمینان از ادامه پیداکردن آن است.

تیکا همچنین بهترین اساتید را در زمینه مکالمه ترکی استانبولی با پارتنر به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آموزش زبان عربی به کمک پارتنر تیکا

تعداد جلسات تقویت مکالمه عربی با پارتنر زبان عربی که خودتان برگزار می‌کنید بستگی به شما، وقت‌های خالی شما و پارتنرتان و همچنین موضوعات موردبحث در تمرینات شما دارد. شما می‌توانید از تیکا برای جستجوی پارتنر عربی و استاد زبان عربی استفاده کنید و توافق درمورد بقیه موارد در کلاس آزمایشی امکان‌پذیر است.

هزینه دوره آموزش زبان عربی به کمک پارتنر تیکا

هزینه دوره شما باتوجه‌به قیمت درج شده در پروفایل استاد محاسبه می‌شود. هزینه اساتید زبان عربی بین 49 تا 100 هزار تومان است.

انتخاب بهترین استاد به عنوان پارتنر زبان در تیکا

در کلاس‌های مکالمه محور، تناسب استاد با شما به نیاز شما برای تمرین مکالمه بستگی دارد. برای این منظور باتوجه‌به ساعت‌های آزاد استاد موردنظر، کلاس خود را رزرو کنید.