فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
چینیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فاطمه جان نثاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مرضیه لاله زار(جویائو)
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 14 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
الهام جعفری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
سینا پارسامهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
شهره زارع
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا36 زبان آموز / 67 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان

چرا باید گرامر زبان چینی را یاد بگیریم؟

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در یادگیری هر زبانی، یادگیری قسمت گرامر آن است. در زبان چینی ماندارین نیز مانند سایر زبان‌های رسمی، قواعد خاص و دستور زبان منحصربه‌فردی تعبیه شده است. زبان‌آموزان باید برای تسلط بر زبان چینی، حتماً کلاس گرامر زبان چینی را بگذرانند.

تیکا همچنین بهترین اساتید زبان‌های دیگر مانند زبان روسی را در زمینه آموزش گرامر روسی به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا می‌توانید تماس بگیرید.

گرامر زبان چینی ماندارین

به‌طورکلی در زبان چینی ماندرین ساختار جملات و توالی آن‌ها با گرامر زبان انگلیسی کاملاً متفاوت می‌باشد. در گرامر زبان چینی نکات زیادی وجود دارد. اگر قصد مقایسه این نکات را با سایر زبان‌ها را داشته باشید، به‌هیچ‌وجه منطقی به نظر نمی‌رسد.

  • فاعل در زبان چینی ماندارین

در زبان چینی ماندارین دقیقاً مانند زبان فارسی و زبان انگلیسی فاعل در ابتدای جملات قرار می‌گیرد.

  • قید های زمان در زبان چینی ماندارین

قیدهای زمان در این زبان، دقیقاً بعد و یا پیش از فاعل قرار می‌گیرد. برای مثال در زبان چینی یک جمله تقریباً به‌صورت زیر بیان می‌شود:

Mike yesterday played soccer.

  • قید های مکان در زبان چینی

در زبان چینی ماندارین معمولاً قیدهای مکان در جملات پیش از فعل آورده می‌شوند.

  • مفعول در زبان چینی

در گرامر زبان چینی ماندرین، مفعول از انعطاف بالایی برخوردار می‌باشد و می‌تواند در جایگاه‌های متفاوتی ظاهر شود. مفعول در جملات چینی معمولاً پس از فعل می‌آید. اما حتی ممکن است پیش از فعل، پیش از فاعل بیاید و یا حتی کاملاً حذف شود. در زمانی که شما در حال مکالمه به زبان چینی هستید، معمولاً فاعل و مفعول کاملاً حذف می‌شوند. این یکی از نکاتی است که باید شما در مکالمات خود به آن توجه ویژه‌ای کنید.

بهترین منابع برای آموزش گرامر زبان چینی در کلاس گرامر زبان چینی

  • کتاب Integrated Chinese Character Workbook
  • کتاب Barrons Chinese language and culture
  • کتاب Reading and Writing Chinese
  • Learn Chinese Mandarin Pro 5.21 آموزش زبان چینی ماندارین اندروید
  • اپلیکیشن The Chairman’s Bao
  • اپلیکیشن Memrise

دوره های آموزش کلاس گرامر زبان چینی تیکا

تیکا از طریق برگزاری کلاس‌های خصوصی آموزش آنلاین زبان مهارت گرامر زبان چینی با مدرسین متخصص در خدمت شماست. اساتید گرامر زبان چینی ماندارین می‌توانند شما را برای هرکدام از آزمون‌های بین‌المللی آماده کند. درصورتی‌که قصد دارید این مهارت را تقویت کنید حتماً در کلاس‌های تیکا ثبت‌نام نمایید. لازم به ذکر است کلاس‌های تقویت گرامر چینی تیکا به‌صورت اختصاصی و برای یک نفر به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. علاوه‌برآن برنامه‌ریزی این دوره بر اساس زمان و روزهای مدنظر شما طراحی خواهد شد.

شما می‌توانید با انتخاب آموزش گرامر زبان چینی تیکا، لیست اساتیدی که کلاس گرامر زبان چینی را برگزار می‌کنند، مشاهده نمایید. سپس برای آشنایی بیشتر با استاد گرامر زبان چینی، این امکان را دارید تا یک جلسه آزمایشی با هزینهٔ بسیار کم و یا حتی را رایگان را رزرو نمایید. در جلسه آزمایشی استاد می‌تواند به شما در انتخاب اولویت‌های اصلی یادگیری گرامر کمک کند. در صورت رضایت و موافقت با برنامه درسی استاد، می‌توانید به تعداد مدنظر کلاس رزرو کنید.

با بهترین اساتید زبان چینی در تیکا همچنین می‌توانید در دوره‌های آمادگی برای آزمون hsk چینی نیز شرکت کنید.

طول دوره های دستور زبان چینی تیکا

دوره آموزش گرامر صفر تا صد عمومی: طول دوره بین 30-60 جلسه

دوره آموزش گرامر کاربردی فشرده: طول دوره بین 30-40 جلسه

دوره آموزش گرامر پیشرفته: طول دوره بین 40-50 جلسه

هزینه دوره آموزش گرامر چینی در تیکا

هزینه هر جلسه کلاس گرامر زبان چینی مبتدی 150 هزار تومان می‌باشد. همچنین هزینه هر جلسه کلاس تقویت مهارت گرامر پیشرفته نیز 200 هزار تومان است. با رزرو دوره‌ها به‌صورت چند جلسه‌ای و ترمی می‌توانید از تخفیفات تیکا بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین تیکا تماس بگیرید.

انتخاب استاد گرامر زبان چینی در سامانه تیکا

در سامانهٔ تیکا شما می‌توانید به‌سرعت و با یک جست‌وجوی ساده، استاد موردنظر خود را پیدا کنید. جهت انتخاب استاد برای تقویت گرامر زبان چینی ماندارین، ابتدا زبان چینی را علامت بزنید. سپس با ورود به صفحهٔ اساتید، استاد مورد نظرتان را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید وارد پروفایل هر استاد شوید و نظرات سایر زبان‌آموزان را مطالعه نمایید. توجه به تخصص‌های عنوان شده و نظرات سایر زبان‌آموزان به شما کمک می‌کند تا بهترین استاد گرامر زبان چینی را باتوجه‌به فاکتورهای مد نظرتان انتخاب کنید.