فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
هلندیحذف فیلتر
حذف فیلتر
احسان اصغرپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 25 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

آموزش آنلاین زبان هلندی برای کودکان

آموزش آنلاین مزایای بسیاری دارد. از جمله این مزایا امکان دسترسی داشتن به مدرس های زبان خوب صرف نظر از فاصله فیزیکی شما با آن هاست. به این ترتیب میتوانید استاد مناسب فرزند خودتان را انتخاب کنید. البته یادگیری زبان هلندی برای کودکان چالش های خاص خود را دارد و شما باید برای این موارد آماده باشید. برای مثال، پیشنهاد میکنیم حتما اینترنت پرسرعت ADSL تهیه کنید. در کنار اینترنت ثابت، داشتن یک سرویس اینترنت همراه به عنوان پشتیبان نیز توصیه میشود.

از چه سنی میتوان آموزش هلندی را شروع کرد؟

دوره های کاری هم در هلند نمره آیلتس بالایی نمی خواهد و کمپ هایی در کشور اتریش و خود هلند وجود دارد، اگر فرزند شما در هلند درس بخواند، پس از پایان تحصیل و رسیدن به سن قانونی می تواند یک سال در هلند بماند و برای سطح آموزشی بالاتر اقدام کند و یا به دنبال کار بگردد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که از چه سنی می توان آموزش زبان هلندی به کودکان را شروع کرد؟ پاسخ این پرسش به شرایط فرزند شما بستگی دارد. اگر فرزند شما در محیطی بزرگ می شود که افراد اطراف او به این زبان مکالمه می کنند، می توانید آموزش رسمی تر را هم از سن پنج سالگی شروع کنید. اما اگر فرزند شما به این زبان علاقه خاصی ندارد و هنوز هم قصد مهاجرت ندارید، بهتر است قبل از دوازده سالگی او را به کلاس های سنگین یا فشرده رسمی هلندی نفرستید.

در صورتی که برای مهاجرت و ادامه تحصیل فرزندتان ناچار هستید به هلند بروید، بهتر است کلاس های خصوصی زبان هلندی در کنار درس های عادی مدرسه او برگزار شوند.

آیا کودکان میتوانند آنلاین زبان هلندی یاد بگیرند؟

بله! با استفاده از تکنیک های خاص آموزش زبان هلندی به کودکان، میتوان تمرکز کودکان را در طول کلاس حفظ کرد. با توجه به این که مکالمه هلندی برای کودکان حائز اهمیت است  اما نباید آموزش مهارت های دیگر زبان هلندی را نیز برای فرزندتان نادیده بگیرید.

موثر بودن کلاس آنلاین تا حدی نیز به والدین بستگی دارد. شما باید یه فضای آرام و بدون حواس پرتی برای فرزندتان آماده کنید. همچنین بهتر است ساعت هایی که فرزندتان برای تفریح از تلفن همراه و لپ تاب استفاده میکند را کاهش دهید. فرزندتان را به استفاده از اسباب بازی ها، بازی های فکری و ... مناسب سن خود او و یا گذراندن وقت در هوای آزاد تشویق کنید. به این ترتیب انرژی های کودک تخلیه میشود و ذهن کودک هنگام تدریس آنلاین آماده پذیرش مطالب درسی خواهد شد.

منابع آموزش زبان هلندی برای کودکان

کتاب های آموزش زبان هلندی به کودکان از سطح کاملا مبتدی شروع می شود. یکی از معروفترین این کتاب ها Hugo Dutch می باشد.

بهترین روش آموزش هلندی برای کودکان

بهترین روش تدریس زبان هلندی به کودکان، از طریق بازی است. فرزند شما نیاز دارد در محیطی آرام و مرفه با زبان جدید آشنا شود. اگر زمان کافی دارید، شرکت در یک کلاس گروهی احتمالا برای فرزند شما جذاب تر خواهد بود.

در حال حاضر و با توحه به شرایط شیوع کرونا، امن ترین روش تدریس، کلاس آنلاین است. فرزند شما از طریق آموزش آنلاین میتواند در کلاس های تصویری مطالب را به صورت طبقه بندی شده هلندی بیاموزد.

هزینه مهد کودک در هلند

کشور هلند داری یکی از 10 نظام برتر آموزشی در جهان است، هزینه تحصیل در مدارس هلند بین 5تا 7 هزار یورو است و هزینه زندگی هم حدود هزار یورور است.

تغییر رشته در هلند بسیار ساده است و نظام آموزشی این اجازه را برای تغییر رشته به راحتی می دهد.

تحصیل در هلند برای کودکان از سن چهار سالگی شروع می شود. دوره های آموزشی در هلند به 4 دسته زیر تقسیم می شود:

دوره دیپلم مقدماتی - VWO

دره آموزشی متوسط عمومی - HAVO

دروه آموزش متوسطه مقدماتی - MAVO

دوره آموزش حرفه ای - VBO

برای ادامه تحصیل فرزندانتان در هلند، باید آموزش زبان هلندی را قبل از مهاجرت شروع کنید! شوک فرهنگی که در ابتدا به فرزندان شما هنگام مهاجرت وارد میشود، در صورت آشنایی با زبان هلندی کاهش میابد. حتی در صورتی که قصد مهاجرت به اتریش یا هلند را ندارید، آموزش هلندی به کودکان باعث افزایش فرصت های شغلی و تحصیلی آن ها در آینده میشود.

بهترین متد و روش آموزش هلندی به کودکان

برای آموزش به کودکان معمولا از روش های آموزش غیرمستقیم و آموزش با بازی استفاده میشود. در صورتی که از ابتدا تدریس به کودک را با یک متد به روز شروع کنید، میتوانید انتظار پیشرفت مستمر در طول زمان را داشته باشید. توجه داشته باشید که حتی اگر خودتان زبان هلندی را به خوبی یاد گرفته اید، نباید از فرزند خودتان انتظار داشته باشید با همان منابع و همان روش شما موفق شود.

شما ممکن است بتوانید خودتان هم در خانه با کمک ویدیوها و کتاب های آموزشی، سطح ابتدایی زبان هلندی را به کودکتان آموزش دهید. اما قبل از شروع این کار حتما یادتان باشد هدف اصلی شما باید علاقه مند نگه داشتن فرزندتان به یادگیری زبان هلندی باشد.

بهترین کلاس و دوره زبان هلندی برای فرزندان

بهترین کار هنگام ثبت نام فرزندتان در یک کلاس آموزش زبان هلندی، مشورت با یک استاد زبان کودک است. اساتید زبان روش ها و منابع را به شما معرفی میکنند و تجربه خوبی در زمینه آموزش دارند. در صورتی که فرزند خودتان را به معلم خصوصی یا یک کلاس سپردید، به تشویق فرزندتان ادامه دهید. یادتان باشد شما در طول کلاس ها، شما نمیتوانید به جای فرزندتان یاد بگیرید یا به جای معلم تدریس کنید! پیگیری بیش از حد و لحظه ای ممکن است باعث زده شدن فرزندتان و ایجاد اختلال در فرآیند آموزش شود.

چگونه در خانه با فرزندمان هلندی تمرین کنیم؟

برای تمرین زبان هلندی با فرزندتان، استفاده از شعرها و کتاب های کودکانه بهترین راه است. میتوانید این شعرها را وارد بخشی از برنامه روزانه یا بازی با فرزندان خودتان بکنید. شما همچنین میتوانید بسته به سن کودکتان، برای او بازی های آموزشی تهیه کنید.

برای تشویق فرزندتان میتوانید او را به نمایشگاه ها یا جشنواره های فرهنگی که به زبان و فرهنگ هلندی مربوط میشوند ببرید. شما همچنین میتوانید کتاب ها داستان های مصور هلندی، انیمیشن ها و برنامه های مناسب سن کودکان را تهیه کنید.

فواید یادگیری زبان هلندی برای کودک

یکی از مزیت های کشور هلند و همچنین کشورهای هلندی زبان همانند بلژیک هزینه بسیار پائین و بورسیه دانشگاههای آن کشور هاست، اگر برای آموزش فرزند خود برنامه بلند مدتی دارید می توانید با کمک و مشاوره از اساتید آموزشگاه زبان هلندی تیکا؛ بهترین مربی زبان هلندی برای کودکان را برای آینده آموزشی فرزندتان انتخاب کنید.

دوره آموزش زبان هلندی کودکان تیکا

برای آموزش زبان هلندی به کودکان، ابتدا باید فرزند شما تعیین سطح شود. در سامانه آموزش زبان تیکا تعیین سطح به صورت خصوصی و توسط استاد انجام می شود. برای کودکان زیر 12 سال، هدف نهایی رسیدن سطح کودک به A2 است. در صورتی که شما قصد مهاجرت دارید، شرایط خود را با استاد در میان بگذارید و درخواست کلاس فشرده بکنید.

در صورتی که فرزند شما هیچ زمینه ای از زبان هلندی نداشته باشد، در کلاس مبتدی قرار می گیرد. در این دوره برای خردسالانی که هنوز به مدرسه نرفته اند آموزش الفبا با شعر انجام میشود. کودکانی که به سن مدرسه رسیده باشند علاوه بر الفبا، عبارات احوال پرسی را هم یاد میگیرند. کاربرد ساده ضمیرها برای معرفی کردن خود نیز در این دوره گنجانده می شود.

در سطح بعدی کودکان نام اعضای خانواده، رنگ ها، نام حیوانات، اعداد و .. را نیز از طریق شعر و بازی خواهند آموخت.

آموزش گرامر به صورت رسمی در سطح A1 شروع میشود.

در صورتی که پیشرفت فرزند شما مطلوب باشد، استاد پیشنهاد رفتن به سطح بعدی را به شما و فرزندتان خواهد داد.

تیکا همچنین برای دوره آموزش آلمانی برای کودکان نیز بهترین اساتید را پیشنهاد می‌کند. با مراجعه به اساتید متخصص آموزش کودکان زبان آلمانی تیکا، می‌توانید با بررسی رزومه اساتید، استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آموزش زبان هلندی کودکان تیکا

طول دوره با توجه به سطح اولیه و سطح هدف شما تعیین میشود. به طور کلی برای زبان آموزان بالای 7 سال:

دوره آموزش آنلاین زبان هلندی برای کودکان از صفر تا A1 حدود 60 جلسه طول میکشد.

از سطح A1 تا A2 طول دوره حداقل 65 درجه خواهد بود.

سطح های B1 و B2 زبان فرانسه برای نوجوانان بالای 11 سال برگزار میشوند، زیرا در سن پایین تر این کلاس ها برای کودکان سنگین خواهد بود.

طول دوره رسیدن از سطح A2 به سطح B1 برابر با حداقل 65 جلسه خواهد بود.

طول دوره سطح B1 تا B2 برابر با حداقل 65 جلسه است.

هزینه دوره آموزش زبان هلندی کودکان تیکا

هزینه کلاس ها توسط اساتید تعیین می شود و برای هلندی کودکان 120-150 هزارتومان است. رزرو کلاس به صورت نیمه خصوصی برای هر زبان آموز (تا سقف چهار زبان آموز) 30 درصد تخفیف به همراه خواهد داشت.

همچنین رزرو پکیج های ده جلسه و یا پنج جلسه ای، شامل ده درصد و پنج درصد تخفیف می‌شود. برای انتخاب آگاهانه تر شما می‌توانید ابتدا در یک جلسه آزمایشی شرکت کنید. در جلسه آزمایشی استاد و فرزند شما با هم آشنا می شوند و شما میتوانید با استاد مشورت کنید.