فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
پیمان مقبل
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
امین وفادار
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
سعید تیموریان مطلق
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:400 هزار تومان
هزینه هر جلسه:700 هزار تومان
کامران رستمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا41 زبان آموز / 346 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:350 هزار تومان
اسماعیل رضاپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 25 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
فاطمه سرلک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا120 زبان آموز / 131 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
مجید حاتمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا66 زبان آموز / 164 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:350 هزار تومان

اهمیت نوشتن مقاله انگلیسی و تقویت مهارت مقاله نویسی انگلیسی چیست؟

وقتی نوشتن را آغاز میکنید، باید ابتدا با اصول اولیه هر زبان آشنا باشید. حتی برای شرکت کردن در بخش رایتنیگ آزمون دولینگو هم باید حداقل سطح A2 داشته باشید. در صورتی که هدف شما نوشتن یک مقاله دانشگاهی به زبان انگلیسی باشد، باید سطح زبان شما حداقل B2 باشد.

برای نوشتن یک مقاله علمی باید حتما از کتاب ها و استانداردهای مشخص شده در رشته خود پیروی کنید. برای مثال اصول نگارشی MLA، یا APA و ... که برای رشته های علوم انسانی و تجربی و غیره کاربرد دارند. این اصول نگارشی را میتوانید در کتاب های راهنما و یا سایت های پژوهشی پیدا کنید. به لطف پیشرفت تکنولوژی، نرم افزارهایی همچون Grammarly میتوانند خطاهای رایج دستوری و علایم نگارشی را به شما گوشزد کنند. اما نکاتی مثل fluency یا coherence متن را بهتر است به کمک یک استاد زبان بررسی کنید.

نوشتن متن انگلیسی کوتاه برای آزمون آیلتس

در بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک، از شما خواسته میشود یک مقاله کوتاه بنویسید. هنگام نوشتن این مقاله باید به نکات پایه نوشتن توجه کنید. حتی اگر قصد شما آمادگی برای نوشتن مقالات علمی باشد هم نوشتن یک مقاله برای آزمون آیلتس آکادمیک میتواند تمرین خوبی برای شروع باشد.

در این مقاله کوتاه شما معمولا باید یک نمودار یا جدول را توصیف کنید. باید سعی کنید از کلمات متنوعی استفاده کنید تا دانش لغوی خودتان را به نمایش بگذارید.

اساتید آیلتس آکادمیک آموزش زبان تیکا میتوانند برای آموزش زبان انگلیسی برای تجارت بخش مقاله نویسی در خدمت شما باشند. با کمک یک کلاس خصوصی زبان برای تقویت مهارت رایتینگ، شما میتوانید به نمره 8 و 8.5 هم دست پیدا کنید.

منابع آموزش مقاله نویسی انگلیسی

برای شروع کردن نوشتن، ابتدا با استاد خود مشورت کنید. شما باید تصمیم بگیرید استایل نوشته شما بر اساس کدام شاخه علمی باشد؟ اگر هدف شما چاپ کردن مقاله در یک ژورنال علمی است، میتوانید در بخش guidelines اطلاعات زیادی درمورد شرایط نگارشی ضروری برای مقاله تحویل داده شده را مطالعه کنید.

یکی از نکات مهم، رعایت روش صحیح نقل قول و رفرنس دادن است. آموزش زبان انگلیسی در مقاله نویسی برای هر یک از این استایل ها کمی با سایر استایل ها تفاوت دارد. روش های کلی رفرنس دادن عبارتند از:

APA Citation Style
MLA Citation Style
Chicago/Turabian Citation Style
IEEE Style

رعایت موارد بالا برای پرهیز از سرعت علمی و ادبی یا plagirism بسیار ضروری هستند. در صورتی که شما یک نقل قول را به درستی انجام ندهید، ممکن است متهم به این جرم جدی شوید.

ابتدا نقشه کلی یا outline مقاله خود را مشخص کنید. سپس عنوانین و بخش های اصلی را مشخص کنید. میتوانید خلاصه ای از هر بخش را نیز در outline اولیه بنویسید. سپس نوشتن نسخه اولیه را شروع کنید. در این مرحله ممکن است بارها روش نوشتن خود را تغییر دهید. میتوانید برای این مورد از کمک اساتید زبان تیکا که مدارک ارشد و دکتری دارند کمک بگیرید.

چگونه مقاله خود را در یک ژورنال انگلیسی زبان چاپ کنیم؟

برای چاپ کردن مقاله خود ابتدا باید مقررات هر ژورنال را در نظر بگیرید. اگر از ابتدا هدف خودتان را مشخص کنید، میتوانید این قوانین را حین دوره آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی فرا بگیرید.

رنک و رتبه ژورنال را نیز در نظر بگیرید. در صورتی که بار اول است دست به قلم میبرید، منطقی تر این است که مقاله خود را به یک ژورنال با نرخ impact متوسط ارسال کنید. بازخورد های داوران را حتما در نظر بگیرید. معمولا همیشه مقالات نیازمند اصلاحات کلی یا جزئی هستند. بعد از به دست آوردن تجربه همکاری با این ژورنال ها و ساختن رزومه بهتر، میتوانید برای ژرونال های بسیار معروف نیز مقالات خود را ارسال کنید.

ترجمه مقالات علمی

در صورتی که شما مقاله علمی خود را در ابتدا به زبان فارسی نوشته اید، میتوانید خودتان این مقاله را ترجمه کنید. برای ترجمه مقاله میتوانید از یک استاد زبان یا فردی که در رشته شما متخصص است و به زبان انگلیسی تسلط دارد کمک بگیرید. یک یا چند کارگاه آموزش مقاله نوبیسی به زبان انگلیسی میتواند به شما کمک کند اصل مطلب را یاد بگیرید. اگر این کارگاه همراه با ارائه بازخورد باشد، میتوانید روی گرفتن یک بازخورد مناسب از استاد نیز حساب کنید.

برای رزرو کلاس با اساتیدی که در زمینه مهارت مقاله نویسی فعال هستند، به پروفایل اساتید نگاه کنید.

دوره آموزش مهارت مقاله نویسی انگلیسی تیکا

به طور کلی در صورتی که دانش شما در زمینه زبان انگلیسی مبتدی باشد باید ابتدا پایه خود را تقویت کنید. برای این منظور میتوانید از کلاس های زبان انگلیسی جنرال استفاده کنید.

در ادامه همانطور که گفتیم میتوانید از استاد تقاضا کنید که برای شما کارگاه آموزش نوشتن مقاله انگلیسی برگزار کند. کارگاه ها کلاس های فشرده ای هستند که مهم ترین نکات نوشتن را به شما آموزش میدهند. در صورتی که دوست دارید نیز میتوانید دوره آموزش خصوصی بردارید. همچنین تیکا در زمینه دوره‌های ویژه آموزش ارائه انگلیسی نیز بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آموزش مهارت مقاله نویسی انگلیسی تیکا

در صورتی که استاد دانش زبانی شما را در جلسه آزمایشی تایید کند، به حدود 50 جلسه نیاز دارید تا بتوانید یک مقاله در علوم مهندسی تنظیم نمایید.

برای نوشتن مقالات مربوط به علوم انسانی و هنر به حداقل 70 جلسه کلاس نیاز دارید.

برای نوشتن مقالات مربوط به ادبیات انگلیسی و رشته های مربوط به زبان، به بیش از 80 جلسه نیاز دارید.

هزینه دوره آموزش مهارت مقاله نویسی انگلیسی تیکا

هزینه هر جلسه کلاس بین 50-160 هزار تومان خواهد بود.

در صورتی که سئوالی در زمینه آموزش نوشتن زبان انگلیسی آکادمیک دارید، میتوانید برای پشتیبان تیکا پیام بگذارید.