فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
محمد دماوندی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا38 زبان آموز / 267 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
کامیار بنی سپهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا24 زبان آموز / 96 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
امیر حسینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
فاطمه صیفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
بردیا روح الفدا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
سارا معزی
سارا معزی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
یزدان عباسی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 46 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
رضا علی پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا129 زبان آموز / 553 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
مریم پارسه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا206 زبان آموز / 3456 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:248 هزار تومان
نیما عبداله پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 121 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
...

مزایا و اهمیت آموزش مکالمه زبان انگلیسی لهجه آمریکایی

 واضح است که افراد معمولاً در ثانیه های اول مکالمه، سطح تسلط فرد بر زبان را ناخودآگاه بر اساس لهجه اش قضاوت می کنند. آیا می خواهید که موقع برقراری ارتباط با یک آمریکایی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید؟ صحبت کردن به لهجه آمریکایی کار خیلی راحتی نیست. اما از آنجایی انگلیسی یک زبان بین المللی برای تجارت، اقتصاد و ارتباطات آنلاین است، صرف انرژی و زمان برای تسلط بر مهارت ها ارزشش را دارد. در حقیقت، آموزش مکالمه انگلیسی با لهجه آمریکایی یکی از بهترین مهارت ها در دنیای کسب و کار است.

یادگیری انگلیسی آمریکایی به شما کمک می کند که صحبت کردنتان هر چه طبیعی تر به نظر برسد و بتوانید ارتباط بهتری با انگلیسی زبانان برقرار کنید. میان زبان آموزان ، لهجه آمریکای شمالی یکی از محبوب ترین انتخاب هاست.  برای فراگیری لهجه آمریکایی تعداد بسیار زیادی از منابع در اختیار شماست. اما همانطور که لهجه های زبان مادری هر فرد بر اثر تکرار و تمرین کسب شده اند، برای یادگیری زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی نیز شما باید با یک فرد با لهجه آمریکایی صحبت کنید.

تفاوت لهجه امریکن و بریتیش

لهجه بریتیش یا بریتانیایی بیشتر در قاره اروپا و شبه جزیره انگلستان رواج دارد. لهجه بریتیش استاندارد به زبان آموزان خارجی آموخته میشود. برای آشنایی بیشتر با لهجه های بریتانیایی میتوانید به مهارت لهجه بریتانیایی مراجعه کنید. در مقابل، لهجه آمریکایی استاندارد تا حدودی شکل گفتار و نوشتار را به هم نزدیکتر کرده است. برای مثال صدای /r/ یکی از چالش برانگیزترین صداها در انگلیسی آمریکایی است. اما اگر قصد یادگیری لهجه آمریکای شمالی را داشته باشید، باید که این صدا را در انتهای کلمات کامل تلفظ کنید.

 در خیلی از گویش ها /r/ به صورت /ah/ تلفظ می شود، لهجه آمریکایی آن را به صورت /arruh/ درست مثل بازدم تلفظ می کند. اما در لهجه بریتانیایی این صدا در بسیاری از موارد به ویژه در آخر کلمات ادا نمیشود. در زمینه املای کلمات نیز بیشتر تفاوت های املایی از حذف u از برخی کلماتی که در انگلیسی بریتانیایی با ou نوشته میشوند ناشی میشود. تفاوت های این دو لهجه معمولا باعث کج فهمی نمیشود. بنابراین میتوانید بر اساس هدف و نیاز و سلیقه خود با خیال راحت هر کدام از این لهجه را انتخاب کنید.

این تصور که برخی لهجه آمریکاییی را آسانتر میدانند به این بر میگردد که در کتاب های مدارس ایران بیشتر به انگلیسی آمریکایی پرداخته شده است. علاوه بر این، بیشتر رسانه ها و فیلم ها و سریال های انگلیسی زبان با لهجه انگلیسی آمریکایی تولید میشوند.

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که چگونه با لهجه بریتیش صحبت کنیم، خوب است بدانید، تیکا بهترین اساتید را برای دوره مکالمه با لهجه بریتیش در نظر گرفته است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

منابع آموزش و تقویت لهجه آمریکایی

انتخاب یک پارتنر زبان که ترجیحا دانش بیشتری از شما داشته باشد میتواند مفید باشد. منابعی همچون سریال های آموزش زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی میتوانند مفید باشند، اما هیچ چیز به اندازه یک استاد خصوصی که با شما به زبان انگلیسی آمریکایی مکالمه داشته باشند مفید نخواهد بود. خوشبختانه تعداد زیادی از اساتید تیکا از سطح قابل قبول و عالی از تسلط بر زبان انگلیسی آمریکایی برخوردار هستند. سامانه آموزش زبان تیکا بیشترین تعداد اساتید آنلاین برای American English را دارد که همه این اساتید ویدیوی معرفی دارند.

لازمه فعال شدن مدرسین زبان در تیکا، ارسال یک ویدیوی معرفی است که حداقل های آموزشی را دارا باشد. اساتیدی که مدت بیشتری با تیکا همکاری کرده اند، علاوه بر ویدیوی معرفی دارای یک رزومه کامل تر، و متن مصاحبه نیز هستند. اگر شما به دنبال یادگیری مهارت زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی هستید، میتوانید علاوه بر ویدیوی مدرس به نظرات زبان آموزان سابق او نیز توجه کنید.

در نهایت اگر باز هم نیاز به راهنمایی داشته باشید میتوانید با مشاورین تیکا در قسمت چت آنلاین صحبت کنید. پشتیبان تیکا میتواند نیازهای شما را برطرف کند و برای زبان آموزانی که خارج از کشور ساکن هستند و نیاز به یادگیری لهجه آمریکایی دارند هماهنگی ها را انجام دهد.

آیا فقط یک لهجه آمریکایی وجود دارد؟

آیا شما میتوانید لهجه آمریکایی را به سرعت تشخیص دهید؟ یا هر لهجه ای که به طور واضحی لهجه بریتیش یا هندی نباشد را تحت عنوان آمریکایی دسته بندی میکنید؟ حقیقت این است که حتی لهجه بریتانیایی هم انواع مختلف و بسیار متفاواتی دارد! از سوی دیگر، ایالات متحده کشوری بسیار پهناور  است. در سرتاسر آمریکا حداقل 11 لهجه آمریکایی وجود دارند. اما این به این معنی نیست که شما مجبور به یادگیری همه این انواع انگلیسی با لهجه آمریکایی هستید. آموزش مکالمه زبان انگلیسی لهجه آمریکایی به معنای تقلید لهجه های محلی نیست.

لهجه های گوناگون،شامل جنبه های مختلف تلفظ می شود. اگر شما تعدادی از آنها را در هم بیامیزید، برای مخاطبتان بسیار گیج کننده به نظر می رسد. به علاوه اجتناب کردن از لهجه های محلی مثل لهجه نیویورکی یا جنوبی به زبان آموزان خارجی توصیه می شود.

لهجه ای که شما به عنوان هدف نهایی باید روی آن تمرکز کنید، به عنوان لهجه عمومی و استاندارد آمریکایی شناخته می شود که در حقیقت تلفظی است که توسط اکثریت جامعه آمریکایی، گوینده های رادیو و تلویزیون به کار گرفته می شود. یکی از مثال های بارز این لهجه، شبکه خبری صدای آمریکا یا Voice of America است.

آموزش تلفظ لهجه آمریکایی: چرا باید همراه یک استاد تمرین کنید؟

وقتی ما صحبت می کنیم، کلمات بر روی هم تأثیر می گذارند. به عنوان مثال، صدای انتهایی یک کلمه بر صدای آغازین کلمه بعدی اثر می گذارد. گفتار پیوسته شامل اضافه کردن، حذف کردن و تغییر دادن این صداها به روش های مختلف می شود. صحبت کردن مثل یک آمریکایی تنها شامل تغییر صدا و تو دماغی حرف زدن نمی شود.

تعداد مشخصی از گفتار پیوسته وجود دارد که افراد معمولاً در صحبت کردن با لهجه آمریکایی به کار می گیرند. یکی از آنها ادغام برخی صداها یا به اصطلاح خوردن برخی از حروف است که به معنی حذف یک یا تعدادی از صداهاست. عموماً یک صدا توسط صدایی قویتر تغییر می یابد. صدای  /n/ وقتی در کنار صدای /t/ قرار می گیرد، به صورت تشدید روی /n/ تلفظ می شود. دو حرف /t/ در کنار هم به صورت /d/ یا /l/ تلفظ می شوند.

یکی دیگر از انواع گفتار پیوسته که مختص لهجه آمریکایی است، ادغام است. در American Accent هنگامی که دو صدا با هم ترکیب می شوند و یک صدای تازه ایجاد می شود، این روش را به کار میگیریم. مثلاً: don’t you — doncha نمونه ای از ادغام دو صدای آغازین و پایانی کلمات در زبان انگلیسی با لهجه امریکن است.

دوره آموزش انگلیسی آمریکایی تیکا

آموزش زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی به مرور زمان رخ میدهد. این روش حتی ثمربخش تر می شود اگر فرد مورد نظر یک مدرس حرفه ای باشد که شما را راهنمایی کرده و اشتباهاتتان را گوشزد کند.

برای تسلط بر لهجه آمریکایی، شما باید ساعت های زیادی خارج از کلاس تمرین کنید. به طور کلی برای رسیدن از هر سطح به سطح دیگر به حداقل 20 جلسه کلاس خصوصی نیاز دارید.

طول دوره لهجه آمریکایی تیکا

مبتدی تا پیش متوسط: 20 جلسه

پیش متوسط تا متوسط: 20 جلسه

متوسط تا فرا متوسط: 20 جلسه

فرامتوسط تا پیشرفته: 20 جلسه

مدرک پایان دوره مکالمه انگلیسی آمریکایی

نتیجه گیری شما در صورت شرکت منظم و اتجام تمرینات تعیین شده در کلاس ها قطعی خواهد بود چرا که در ابتدای دوره از شما تعیین سطح گرفته میشود. در پایان هر دوره نیز میتوانید در صورت تمایل در آزمون دریافت مدرک شرکت کنید. البته در نظر داشته باشید که آزمون نهایی بر اساس همه مهارت های زبانی شما خواهد بود و نه صرفا لهجه شما.

هزینه دوره لهجه آمریکایی تیکا

برای انگلیسی با لهجه آمریکایی، بین هر جلسه 25-140 هزارتومان.

هدف سامانه آموزش زبان تیکا فراهم کردن فرصت آموزش و یادگیری با هزینه منصفانه برای اساتید و زبان آموزان است. این سیستم به نفع زبان آموزانی که برنامه ریزی بلند مدت دارند است. همچنین تخفیف ده درصدی به رزرو ده جلسه ای بدون کسر حق التدریس استاد از طرف تیکا انجام میشود.

نحوه تخفیف دهی تیکا در خدمت اساتیدی است که میتوانند زبان آموزان را به خوبی هدایت کنند. قیمت اساتید تیکا در نهایت توسط اساتید تعیین میشود. گرچه مشاورین تیکا به طور کلی با توجه به سابقه و مهارت استاد، قیمت خاصی را به اساتید پیشنهاد میکنند. بیشتر اساتید نرخ تدریس مشخص و ثابتی دارند. اما به طور کلی تیکا به اساتید اجازه افزایش قیمت ناگهانی (بیش از 15 هزارتومان) و مکرر (بیش از یک بار در ماه) را نمیدهد.

آزمون مکالمه زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی

دوست دارید لهجه آمریکایی خود را محک بزنید؟ برای اینکار میتوانید از یک استاد خوب بازخورد بگیرید. در حال حاضر آزمون زبان خاصی که صرفا لهجه شما را ارزیابی کند وجود ندارد. با این حال، برای به دست آوردن نمرات بالا همچون 8 و 9 در آزمون زبان آیلتس، باید لهجه کاملا واضحی داشته باشید. یکی از بهترین راه های کسب اطمینان از اینکه تلفظ های شما صحیح هستند، پیروی از گویش استاندارد زبان انگلیسی است. رایج ترین گویش استاندارد در حال حاضر لهجه انگلیسی آمریکایی است.

بهترین اساتید مکالمه با لهجه آمریکایی در تیکا

اگر تجربه ای در یادگیری لهجه آمریکایی داشته اید میتوانید در جلسه آزمایشی آن را با استاد خود در میان بگذارید. مشاوره با استاد زبان انگلیسی به شما کمک میکند برنامه ریزی دقیق تری برای ادامه مسیر یادگیری خود داشته باشید. در تمام مدت کلاس آنلاین شما میتوانید سئوالات ریز خود را بپرسید تا تصمیم گیری آگاهانه تری داشته باشید. به علاوه برای تقویت بیشتر مهارت های شنیداری و مکالمه انگلیسی آمریکایی، در کلاس های گروهی و بحث آزاد تیکا نیز میتوانید شرکت کنید.

در سایت آموزش آنلاین زبان تیکا می توانید به صورت مجازی و از راه دور به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید . در صفحه اساتید آنلاین زبان ، استاد زبان خود را انتخاب کرده و در روز و ساعت دلخواه خود در کلاس خصوصی آنلاین شرکت کنید.