فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فاطمه جلیلی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا70 زبان آموز / 558 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
سید جلال الدین جلیلی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 15 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
محمد دماوندی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا38 زبان آموز / 267 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
مانا رسولی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا112 زبان آموز / 347 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:285 هزار تومان
یگانه امامیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا24 زبان آموز / 75 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
نیلوفر نعیمی مکرم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
کامیار بنی سپهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا24 زبان آموز / 96 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
امیر حسینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
فاطمه صیفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
رامین یارمحمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
...

اهمیت مکالمه آیلتس

آیلتس که برگرفته از سر واژگان (International English Language Testing System) می‌باشد به معنای نظام بین‌المللی ارزشیابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و می‌توان آن را هم ردیف با تافل (آزمون آمریکایی) قرار داد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. بخش مکالمه آیلتس نیز یکی از بخش‌های 4 گانه این آزمون می‌باشد که برای بهبود مکالمه آیلتس لازم است تا پس از تعیین سطح چند جلسه آموزشی را به‌صورت آنلاین در تیکا بگذرانید.

نحوه برگزاری مکالمه آیلتس

بخش آزمون اسپیکینگ آیلتس به سه قسمت تقسیم می‌شود.

بخش اول: بیشتر حول محور شخص آزمون دهنده می‌گذرد. سؤالاتی مثل، فرزند چندم هستید. به چه چیزی علاقه دارید. کار یا تحصیلاتتان چیست. سرگرمی‌های موردعلاقه‌تان چیست و.... این بخش حدود 4 الی 5 دقیقه طول می‌کشد.

بخش دوم: به شما کارت یا لیستی می‌دهند که موضوعی روی آن یادداشت شده که باید راجع به آن به مدت 1 الی 2 دقیقه صحبت کنید. در این حین هیچ سؤالی از شما پرسیده نمی‌شود.

بخش سوم: این قسمت از بخش‌های قبلی سخت‌تر است. به این دلیل که تماماً سعی به چالش انداختن شما دارند. باتوجه‌به موضوعی که صحبت کردید سؤالاتی به سبک گذشته، آینده، حال و حتی مقایسه از شما پرسیده می‌شود تا مهارت مکالمه شما را بسنجند. این قسمت نیز 4 الی 5 دقیقه زمان خواهد برد.

قطعاً برای گذراندن تمام قسمت‌های آزمون مکالمه با نمره‌ای خوب باید دوره‌ها یا کلاس‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی آیلتس را گذرانده باشید. تمام سعی‌تان را بکنید تا برای بهبود و تقویت مکالمه آیلتس خود تلاش کرده و زمان بگذارید.

نمره دهی آزمون آیلتس

نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرة کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهاربخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش Writing،Reading ،  Listening و Speaking  به طور جداگانه ثبت می‌شود. هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آن‌ها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را نیاز دارند. به‌طوری‌که نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد. البته این قاعده خیلی کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد.

نمره دهی مکالمه آیلتس

عملکرد شما در طول مکالمه آیلتس بر اساس معیارهای آیلتس توسط ممتحن رسمی سنجیده می‌شود. این معیارها عبارت‌اند از: تسلط و انسجام کلام، دایره واژگان، صحت و تنوع ساختار و تلفظ صحیح. نمرات به‌صورت اعداد صحیح (8) و اعشاری (8.5) گزارش می‌شوند.

کتاب های مناسب برای آموزش مکالمه آیلتس

  • Improve Listening and Speaking Skills
  • IELTS Speaking - Mark Allen
  • IELTS Preparation
  • Speaking کالینز
  • Say this to your IELTS Examiner

آیا اسپیکینگ آیلتس دشوار است؟

حقیقتاً هر چهار آزمون فرعی دارای سطح دشواری یکسانی هستند. اما ممکن است بسته به مهارت‌های زبانی خود، قسمتی از امتحان را راحت‌تر از سایر بخش‌ها پیدا کنید. یعنی نمی‌توان به‌صورت قطعی گفت آزمون اسپیکینگ آیلتس برای همه افراد دشوار است یا راحت. زیرا این موضوع به آموخته‌ها و مهارت‌های شخص بستگی دارد. آیلتس سخت‌تر از هر امتحان دیگری نیست. سؤالات ساده هستند و برای ارزیابی این که چگونه می‌توانید از زبان انگلیسی خود استفاده کنید (نه برای فریب شما یا آزمایش نظرات شما) طراحی شده‌اند. مانند هر امتحانی، آیلتس و مخصوصاً بخش اسپیکینگ آیلتس نیاز به آمادگی کامل دارد. همچنین به یاد داشته باشید که در آیلتس پاس یا شکست وجود ندارد.

اهمیت شرکت در آزمون آیلتس

اعتبار بین‌المللی آزمون آیلتس: این آزمون از اعتباری بین‌المللی برخوردار است. آیلتس را می‌توان معیاری جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی‌زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند و زبان مادری آنها انگلیسی نبود در نظر گرفت. آیلتس از یکی از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند. امتحان با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS  را به رسمیت می‌شناسند. جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است.

این امتحان چهار توانائی Writing، Reading،Listening  و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

بخش مکالمه آیلتس 1 تا 9 نمره را به خود اختصاص می‌دهد.

دوره آموزش و تقویت مکالمه آیلتس تیکا

تیکا بهترین اساتید زبان انگلیسی باتجربه و تخصص آموزش و تقویت مکالمه آیلتس را به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

تیکا همچنین در زمینه آموزش مکالمه انگلیسی و حتی آموزش لهجه‌های مختلف مانند آموزش لهجه استرالیایی نیز بهترین اساتید را به شما معرفی می‌کند. برای مشاهده اساتید می‌توانید به سایت تیکا مراجعه کنید.

هزینه مکالمه آیلتس

پیشنهاد تیکا برای زبان آموزانی که می‌خواهند در کلاس مکالمه آیلتس شرکت کنند و راحت‌تر مهاجرت کنند، شرکت در کلاس‌های تقویت مهارت مکالمه آیلتس و بهره‌مندی از تجربیات اساتید می‌باشد. شما با پرداختی هزینه‌ای بین 40 تا 200 هزار تومان برای هر جلسه، می‌توانید در این کلاس‌ها شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با پشتیبانی تیکا ارتباط برقرار کرده تا به‌صورت کامل راهنمایی شوید.

طول دوره مکالمه آیلتس

به طور معمول بین 200 تا 300 ساعت مطالعه طول می‌کشد تا بتوانید کلاس مکالمه فشرده آیلتس را کامل کنید. سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا در این روزهای کرونایی با تدریس آنلاین و خصوصی کار را برای شما زبان‌آموزان بسیار راحت‌تر کرده است.

انتخاب بهترین استاد مکالمه آیلتس در تیکا

برای انتخاب بهترین استاد مکالمه آیلتس در تیکا، پس از ورود به سایت با انتخاب لیست اساتید یا زبان انگلیسی به صفحه اساتید منتقل می‌شوید. در صفحه جدید، زبان انگلیسی، تخصص آزمون‌های زبان انگلیسی و مهارت آزمون آیلتس را انتخاب کنید. سپس لیست اساتید متخصص در مهارت انتخابی را می‌توانید مشاهده کنید. کار نهایی شما انتخاب استاد با بررسی پروفایل اساتید است. همچنین می‌توانید نظرات زبان‌آموزان هر استاد را برای تصمیم و انتخاب بهتر بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.