فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فاطمه جلیلی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا70 زبان آموز / 558 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
وحید ملاحسینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
لیلا بختیاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا66 زبان آموز / 36 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
یگانه امامیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا24 زبان آموز / 75 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
نیلوفر نعیمی مکرم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
کامیار بنی سپهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا24 زبان آموز / 96 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
امیر حسینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
فاطمه صیفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
سارا معزی
سارا معزی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
فاطمه لطیفیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
...

اهمیت یادگیری دستور زبان برای مهاجرت

موقعیت های خاصی وجود دارند که در آنها دستور زبان انگلیسی به شکلی ویژه مهم است. برای مثال، گرامر در مصاحبه کاری در کشوری انگلیسی زبان بسیار مهم است. کارفرما معمولا میخواهد کیفیت زبان گفتاری و نوشتاری شما را ارزیابی کند. در واقع، در یک نظرسنجی مربوط به استخدام در کشور بریتانیا، 50% کافرمایان اعلام کردند املا و دستورزبان غلط بزرگترین دلیلی بود که سبب می شد تا یک درخواست شغلی را رد کنند.

دستور زبان صحیح تنها مهارت های زبان انگلیسی شما را ثابت نمی کند. بلکه نشان دهنده سخت کوشی و ریزبینی شما نیز خواهد بود. اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، این نکته مشخصاً برای شما مهم خواهد بود. دانشگاهها و مراکز آموزشی به احتمال بسیار زیاد زبان انگلیسی آکادمیک شما را بر اساس دانش شما از دستورزبان انگلیسی ارزیابی خواهند نمود.

همچنین دستورزبان برای زندگی اجتماعی شما نیز مهم است. آیا می دانستید که در اپلیکیشن های دوست یابی، در صورت غلط گرامری، 14% افراد شما را در خواهند کرد؟ بعلاوه، وقتی آدم های جدید را ملاقات می کنید یا به مکان های جدید می روید،دوست ندارید سوء تفاهم ایجاد کنید! بنابراین حتما ساختار دستور زبان مکالمات روزمره را بارها تمرین کنید.

یکی از دلایل افراد برای یادگیری و تقویت گرامر انگلیسی، شرکت در آزمون آیلتس است. تیکا همچنین کلاس‌های آنلاین با بهترین اساتید برای آموزش آیلتس برگزار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا می‌توانید تماس بگیرید.

چگونه گرامر زبان را یاد بگیریم؟

 دانش آموزانی که انگلیسی زبان مادریشان است قواعد دستوری این زبان را به طور کاربردی می دانند. آنها تلفظ کلمات انگلیسی و معنی لغات را تشخیص می دهند. همچنین به طور تجربی یاد گرفته اند جملات معنی دار بسازند. با این وجود، حتی افراد نیتیو هم برای کاربرد کاملا صحیح گرامر در نوشتن نیاز به راهنمایی دارند. همچنین برای درک بهتر سیستم زبان، باید گرامر را به طور جداگانه بررسی کنید.

بدون دستور زبان خوب، برقراری ارتباط به شکلی صریح غیرممکن خواهد بود. قواعد مناسب دستوری سبب می شود تا موقع بیان تفکرات و نظرات خود از ایجاد سوتفاهم جلوگیری کنید. فردی با مهارت دستور زبان ضعیف می تواند سبب ایجاد نظر منفی در دیگران شود. تأثیر برخورد اولیه می تواند طولانی مدت باشد و قضاوت صحیح از شخصیت یک فرد را پنهان کند. برخی افراد از دستور زبان به عنوان معیاری برای ارزیابی هوش و تحصیلات یاد می کنند.

بخشی از دانش دستور زبان، به صورت ناخودآگاه و با تکرار کسب میشود. اما بدون گذر از روند درک ناخودآگاه هیچ کس نمی تواند ادعا کند که یک زبان خارجی را به درستی آموخته است. وقتی که عادات زبان شناسی نتیجه نمی دهند، دستور زبان به عنوان یک منبع قابل اعتماد می تواند همواره به ما کمک کند. بنابراین یادگیری دستور زبان به صورت خودآگاه برای هر دانش آموزی ضروری است.

آیا مهارت دستور زبان، مهارت پنجم زبان انگلیسی است؟

به طور کلی چهار مهارت در آموزش زبان عمومی پذیرفته شده است: صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن. زبان آموزان در موقعیت های استفاده از زبان خارجی لازم است به نسبت اهداف و مقاصدشان به این مهارت ها با همین ترتیب یا با یک ترتیب دیگری مسلط شوند. برای مثال، مسئولین کنترل ترافیک هوایی باید تسلط سطح بالایی بر صحبت کردن و شنیدن داشته باشند چرا که برای انجام کارآمد و صحیح شغل خود باید از این مهارت ها به درستی استفاده کنند. بنابراین باید تمرکز بیشتری بر این دو مهارت داشته باشند: صحبت کردن و شنیدن.

دستور زبان و گرامر زبان انگلیسی، مهارت های زبانی به حساب نمی آیند. آنها مؤلفه های زبانی هستند که برای تسلط به هر چهار مهارت ضروری اند. شما نمی توانید بدون استفاده از دستور زبان و لغت از هیچ کدام از مهارت های زبانی استفاده کنید. دستور زبان به خودی خود هدف نیست. آموزش گرامر زبان انگلیسی راهی برای رسیدن به هدف-پیشرفت تسلط بر هر چهار مهارت زبانی- است.

آموزش گرامر زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟

گرامر زبان انگلیسی نیز مانند سایر شاخه های علم، انتهایی ندارد. اما گرامری که شما برای مقاصد روزمره نیاز دارید ظرف چند ماه قابل یادگیری است. پس ابتدا هدف و سطح خود را در نظر بگیرید. در مراحل اولیه یادگیری زبان شما میتوانید از منابع بسیاری از جمله گوگل برای چک کردن گرامر صحیح استفاده کنید. اما هرقدر دانش شما بیشتر شود، به منابع تخصصی تری نیاز خواهید داشت.

گوش کردن به دیگرانی که به درستی از انگلیسی استفاده می کنند و یا تماشای تلویزیون نیز کمک می کند. بهتر است که برنامه های مورد علاقه تان را تماشا کنید. به خاطر داشته باشید که زبان انگلیسی که در امریکا صحبت می شود با زبان مورد استفاده در انگلیس متفاوت است. برخی قواعد دستوری و املا در این دو کشور با هم فرق می کنند. مطمئن شوید که به طور منظم تمرین های دستوری کتاب اموزشی خود را انجام می دهید. برای یادگیری بهتر دستور زبان لازم است که هر نکته دستوری را آنقدر تمرین کنید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید. تمرین ها و آزمون های آنلاین نیز می توانند کمک کنند.

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای آموزش گرامر فرانسه به شما پیشنهاد می‌کند. اگر متقاضی یادگیری زبان فرانسه هستید، به صفحه اساتید فرانسوی تیکا مراجعه و استاد مورد نظر در مهارت دلخواه خود را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

بهترین منابع برای آموزش گرامر زبان انگلیسی کدامند؟

با جمع آوری منابعی جامع و با کیفیت شروع کنید تا بتوانید برنامه آموزشی خود را هدایت نمایید. برای مثال:

  • “Collins Easy Learning Grammar and Punctuation” شاخصی سازمان یافته (فهرستی از فصول) را ارائه می دهد که در آن می توانید به راحتی می توانید موضوعاتی که برایتان ناآشناست را انتخاب کنید. ممکن است که در مورد افعال modal اطلاعاتی دارید اما چیزی در مورد زمان حال کامل استمراری نمی دانید. در اینصورت می توانید به صفحه 106 مراجعه کنید.

این کتاب مثال های واضح بسیاری در مورد چگونگی و چرایی استفاده از ساختار دستوری خاص در زبان روزمره دارد. با کمک این کتاب، خیلی سریع به دستور زبان مورد نیاز خود تسلط می یابید.

  • FluentU یکی از بهترین (و جالب ترین) ابزارها برای یادگیری دستور زبان انگلیسی در بسترهای موقعیت های واقعی زندگی است.

برخلاف وب سایت های سنتی آموزش زبان، FluentU از روش های کاربردی برای آموزش استفاده میکند. این سایت به شما کمک می کند تا به مرور زمان مسیر خود را برای ورود به زبان و فرهنگ انگلیسی پیدا کنید. شما از این طریق انگلیسی را به شکلی که در زندگی واقعی مورد استفاده قرار می گیرد، خواهید آموخت.

FluentU  محتوای جالب بسیاری را شامل می شود از گفتگوهای تلویزیونی گرفته تا مستندهای حیات وحش و پیام های بازرگانی خنده دار.

تمرین گرامر زبان انگلیسی با یک دوست

اگر دوستان انگلیسی زبان دارید، از اینکه از آنها کمک بخواهید.  معمولاً آدم ها ترجیح می دهند که اشتباهات دستوری گفتار شما را تصحیح نکنند چرا که نگرانند که سبب توهین به شما شوند. به دوستان خود بگویید که اگر مؤدبانه اشتباهاتتان را گوشزد کنند، ناراحت نمی شوید و آنها می توانند به شما کمک کنند تا راه مناسب ابراز نظر خود را پیدا کنید. نگران حتی انگلیسی زبانان بومی نیز می دانند که دستور زبان می تواند پیچیده باشد.

مهم ترین قوانین گرامری را در ابتدا بیاموزید و اولویت های یادگیری خود را شناسایی کنید.

زمان ها یا tense های زبان انگلیسی

زمان ها در زبان انگلیسی به سه دسته کلی past، present و future تقسیم میشوند. هر کدام از این زمان ها هم به صورت ساده یا simple، استمراری یا progressive، مشروط یا conditional و ... به کار میروند. صرف فعل ها با توجه به زمان و شخص افعال صورت میگیرد. صرف بر اساس شخص در گرامر زبان انگلیسی از زبان فارسی انواع کمتری دارد: اول شخص مفرد و اشخاص جمع معمولا به یک صورت نوشته میشوند، و سوم شخص مفرد با اندکی تفاوت.

اسامی جمع بی قاعده

اشتباه دستوری در مورد گرامر جمع بستن اسامی انگلیسی مطمئناً در هرجایی از موقعیت های اجتماعی گرفته تا آزمایشگاههای تحقیقاتی سبب سوتفاهم می شود. به همین دلیل مهم است که این قوانین را بیاموزید. به خصوص برای اسامی جمع بی قاعده که برای غیرانگلیسی زبان ها کمی پیچیده تر به نظر می رسند.

حروف تعریف و ضمایر جنسیت

حروف تعریف و جنسیت در انگلیسی برای اینکه قادر باشید تا به یک فرد یا چیز به شکلی صحیح اشاره کنید، به کار میروند. در بسیاری از زبان ها چگونگی توصیف یک اسم به جنسیت آن وابسته است. به عنوان مثال در فرانسوی، چندین حرف تعریف برای اسامی مذکر و مؤنث وجود دارد. در انگلیسی، اسامی جنسیت دستوری ندارند.خوشبختانه زبان آموزان فارسی زبان با این مشکل مواجه نخواهند شد! دو حرف تعریف مورد نیاز شما "the" و "a" است. از "the" برای اشاره مستقیم به چیزهای خاص استفاده می کنیم در حالیکه "a" به شکلی عمومی تر به اشیاء اشاره می کند.

گرامر مکالمه انگلیسی رسمی

رسمی صحبت کردن برای بسیاری از موقعیت ها اهمیت دارد. برای مصاحبه ها، شام های کاری و قرارهای ملاقات، لازم است که زبان خود را متناسب با موقعیت سازگار کنید. یک تفاوت دستوری ظریف که اشاره به آن خالی از لطف نیست، استفاده از کلمات "can" و "may" در هنگام درخواست یا پرسیدن سؤال است.

دوره های آموزش گرامر زبان انگلیسی تیکا

شما میتوانید با انتخاب مهارت گرامر، لیست اساتیدی که روی این مهارت تمرکز میکنند مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با استاد، میتوانید یک جلسه آزمایشی رزرو کنید. در جلسه آزمایشی استاد میتواند به شما در انتخاب اولویت های اصلی یادگیری گرامر کمک کند. در صورت رضایت و موافقت با برنامه درسی استاد، میتوانید به تعداد مد نظر کلاس رزرو کنید.

طول و هزینه دوره های دستور زبان انگلیسی تیکا

طبق هدف خودتان، شما میتوانید از دوره های پیشنهادی زیر استفاده کنید. در صورتی که میخواهید اساتید هر دوره به شما پیشنهاد شوند، برای پشتیبانی تیکا پیام بگذارید. قسمت چت آنلاین در گوشه سمت راست شما را به پشتیبانی متصل میکند.

دوره آموزش گرامر صفر تا صد عمومی: هزینه هر جلسه بین 25-50 هزارتومان- طول دوره بین 30-60 جلسه

دوره آموزش گرامر کاربردی فشرده: هزینه هر جلسه بین 30-45 هزارتومان- طول دوره بین 30-40 جلسه

دوره آموزش گرامر پیشرفته: هزینه هر جلسه بین 40-60 هزارتومان- طول دوره بین 40-50 جلسه

دوره گرامر ویژه آیلتس: هزینه هر جلسه بین 30-45- طول دوره بین 50-60 جلسه

برای ثبت نام کافی است از قسمت ثبت نام زبان آموز اقدام کنید. پرداخت شما برای جلسات به صورت امن است. برگزاری جلسات به صورت تضمینی خواهد بود و در صورت بروز هر گونه مشکل برای استاد و زبان آموز، امکان ادامه کلاس در ساعت دیگر یا توسط مدرس دیگر وجود دارد.