فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
کامیار بنی سپهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 25 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
آزاده تک روستا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:320 هزار تومان
آمنه حمیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 11 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
الهه وثوق
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 14 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
فاطمه شاهمیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:70 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
وحید اشرفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 21 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
رامین صالحی صاحب
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا30 زبان آموز / 145 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
مریم کتابچی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا25 زبان آموز / 108 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:210 هزار تومان
احسان عطائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:200 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل یا یافتن فرصت های شغلی بهتر در کشور های انگلیسی زبان را دارند می توانند در این آزمون شرکت کنند. برای آشنایی با بخش های مختلف آزمون اف سی ای و منابع آن با تدریس خصوصی زبان تیکا همراه باشید.

ساختار آزمون FCE چگونه است؟

در آزمون اف سی ای (FCE) هر چهار مهارت های گوش دادن ، نوشتن و صحبت کردن، درک مطلب و کاربرد زبان را شامل می شود. شرکت کنندگان در مدت حدودا 4 ساعت زمان دارند به سوالات پاسخ دهند که ساختار آن به شرح زیر است:

Reading and Use of English - مهارت خواندن و کاربرد زبان (75 دقیقه) :

گرامر و وکب بخش اول امتحان اولین مدرک آزمون کمبریج شامل درک مطلب ، دستور زبان و واژگان می باشد. این قسمت در مجموع دارای 52 سوال چند گزینه ای ، پر کردن جای خالی و مطابق دادن جواب با صورت سوال است. در کل حدود 2200 کلمه برای خواندن در این قسمت از FCE وجود دارد.

Writing - مهارت نوشتاری (80 دقیقه) :

رایتینگ بخش دوم اولین مدرک کمبریج توانایی نوشتن شما را آزمایش می کند. شما دو متن خواهید نوشت که هر كدام بین 140 تا 190 كلمه هستند. در اولین فرم باید یک انشاء بنویسید. در فرم دوم برای نوشتن متن از این گزینه ها می توانید یکی را برای نوشتن انتخاب کنید. این گزینه ها شامل : مقاله ، نامه نویسی ، بررسی مطلب و... می باشد.

Listening - مهارت شنیداری (40 دقیقه) :

لیسنینگ بخش سوم اولین مدرک آزمون کمبریج مربوط به قسمت شنیداری درک مطلب است. شما به سخنرانی های کوتاه ، مکالمات یا انواع دیگر گفت‌وگو های انگلیسی گوش می دهید و به سوالات مربوط به آنچه شنیده اید پاسخ می دهید. هر فایل صوتی دو بار پخش می شود. در مجموع 30 سوال در این قسمت وجود دارد.

Speaking - مکالمه (14 دقیقه) :

اسپیکینگ و مکالمه آخرین بخش آزمون FCE توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی شما را آزمایش می کند. زبان آموزان این قسمت از آزمون را به صورت دو نفری انجام می دهند و بسته به مرکز آزمون ممکن است مجبور باشند این روز را در روزی متفاوت از سه قسمت دیگر امتحان بدهند. آزمون گفتاری دارای چهار بخش کوتاه است ، دو بخش اول را خودتان صحبت می کنید و دو بخش دیگر را با زبان آموزان دیگر صحبت می کنید.

نتایج آزمون FCE به چه صورت است ؟

از سال 2016 ، کلیه امتحانات انگلیسی کمبریج با همان مقیاس نمره دهی گزارش می شوند. آزمون های سطح پایین قادر به ارائه نمرات در دامنه پایین تر از مقیاس و آزمون های دشوارتر قادر به ارائه نمرات بالاتر در همان مقیاس هستند. امتیازات در آزمون FCE از 140 تا 190 است.
نمره 160 به بالا "قبولی" در نظر گرفته می شود. زبان آموزان با این نمره FCE را دریافت می کنند که مربوط به سطح B2 به زبان انگلیسی در CEFR است. دانش آموزانی که نمره 180 یا بالاتر را در FCE کسب می کنند ، FCE برای سطح C1 را دریافت می کنند.

بخش های مختلف آزمون FCE هر کدام به تفکیک چه نمره ای دارند ؟

شرکت کنندگان آزمون FCE متناسب با نمره و عملکرد خود مدارک مختلفی دریافت می کنند. که آن را به سه درجه تقسیم می کند. این آزمون در مجموع 190 نمره دارد.

 • درجه A:داوطلبانی که نمره 180 تا 190 بگیرند به درجه A خواهند رسید و مدرک رسمی کمبریج برای سطح پیشرفته C1 را دریافت می کنند.
 • درجه B: کسانیکه نمره ای بین 173 تا 179 را در آزمون FCE بگیرند مدرک درجه B که برای سطح B2 (متوسط رو به بالا) هست را دریافت می کنند.
 • درجه C:کسب نمره در بازه 160 تا 172 در آزمون اف سی ای مدرک درجه c را به افراد شرکت کننده خواهد داد که معادل مدرک B2 می باشد.
 • در نهایت اگر نمره شما در سطح پایین 140 تا 159 باشد مدرک B1 دریافت می کنید.

مدرک FCE چه کاربردی دارد؟

کاربرد مدرک اف سی ای به اهداف تحصیلی و بیزنسی مربوط می شود. کسی که این مدرک را داشته باشد تایید کننده این است که می تواند از مهارت های نوشتاری و گفتاری زبان انگیسی خود در انجام کارهای روزمره به خوبی استفاده کند.
تعداد زیادی از مراکز آموزشی و تحصیلی و دانشگاه های سراسر جهان از جمله استرالیا، کانادا، آلمان، هلند، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و... مدرک FCE را به رسمیت می شناسند و جهت ادامه تحصیل در این داشنگاه ها این مدرک را ارائه می دهند. علاوه بر دانشگاه ها بسیاری از شرکت های بیزنسی و صنعتی در جهان مدرک FCE را بعنوان یکی از موارد اصلی جذب کارمندان به رسمیت می شناسند.

مراکز برگزاری آزمون fce در ایران

آزمون اف سی ای در ایران تحریم شده است و امکان شرکت در آن فقط در کشورهای دیگر وجود دارد و در حال حاضر در هیچ مرکزی در ایران برگزار نمی شود. علاقه مندان برای شرکت در آزمون می بایست پس از مراجعه به سایت، کشور و شهر مورد نظر خود را انتخاب می کنید و ثبت نام خود را انجام دهید.

هزینه شرکت در آزمون FCE

هزینه شرکت در این آزمون چیزی حدود 140 تا 150 پوند می باشد که البته بستگی به کشور و مرکزی که آن را برگزار می کند ممکن است این هزینه تغییر کند.

منابع آزمون FCE

منابع مختلفی برای این آزمون در دسترس همگان قرار گرفته است که برخی از آنها که نی متواند کمک خوبی به داوطلبان این آزمون کند عبارتند از:

 • Cambridge English: First Masterclass
 • FCE Result
 • FCE Gold Plus
 • Cambridge Compact First, Second Edition
 • Cambridge Exam Book: First 1
 • Ready for First
 • Destination B2 Intermediate Student Book

 

نحوه ثبت نام آزمون FCE

این آزمون در 130 کشور جهان و 2800 مرکز رسمی دانشگاه کمبریج برگزار می شود. داوطلبان ایرانی برای شرکت در این آزمون می توانند به کشور های همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، امارات و پاکستان سفر کنند. در کشور ایران به دلیل تحریم های موجود آزمون FCE برگزار نمی شود. جهت ثبت نام در این آزمون می توانید به وبسایت رسمی دانشگاه کمبریج مراجعه و اقدام به ثبت نام کنید.

دوره آمادگی آزمون FCE تیکا

آموزش زبان انگلیسی آنلاین تیکا با جدید ترین متد آموزشی همراه شما خواهد بود و در بهترین شرایط به شما این امکان را می دهد در تنها چند جلسه آنلاین به بهترین نتیجه در آزمون FCE برسید .

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای کلاس آزمون gre در نظر دارد. به متقاضیان دوره آمادگی آزمون GRE پیشنهاد می‌کنیم استاد موردنظر خود را از صفحه اساتید زبان انگلیسی تیکا انتخاب و یا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آمادگی برای آزمون FCE در سامانه تیکا

این دوره بسته به سطح زبان شما و متد تدریس مدرس می‌تواند کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر باشد. به طور متوسط اگر سطح زبان شما مبتدی و متوسط باشد، این دوره ممکن است بین 50 تا 100 جلسه آموزشی طول بکشد.

هزینه دوره آمادگی برای آزمون FCE در سامانه تیکا

هزینه شرکت در کلاس آمادگی برای آزمون FCE با بهترین اساتید در تیکا بسته به اساتید مختلف، از 20 هزارتومان شروع شده و تا مبلغ 120 هزارتومان برای هر جلسه کلاس، متغیر است.