فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
پریسا رضاپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
احسان گنجی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 76 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

آزمون GRE چه انواعی دارد؟

این آزمون دارای 2 نوع می باشد: GRE Subject و GRE General
اصلی ترین تفاوت این دو آزمون شیوه برگزاری آن می باشد. آزمون GRE Subject بصورت حضوری برگزار می شود.

نحوه ثبت نام 

ثبت نام آزمون GRE توسط سازمان سنجش صورت می گیرید و کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از ورود به بخش آزمون GRE و پر کردن اطلاعات خود، ثبت نام خود را نهایی کنید.

ساختار آزمون GRE چگونه است؟

آزمون GRE به دو صورت آنلاین و آفلاین برگزار میشود که در 3 مهارت لغات و درک مطلب، نگارش، استدلال ریاضی زبان آموز را مورد ارزیابی قرار می دهد. در بخش درک مطلب، شما باید از دانش زبانی خود استفاده کنید. برای موفقیت در این بخش باید آشنایی کافی با لغات gre داشته باشید.

بخش لغات و درک مطلب:

این بخش، شامل 40 سوال است که به دو مجموعه 20 تایی از سوالات تقسیم بندی می شود. امتحان دهنده می بایست در مدت زمان 30 دقیقه به این سوالات پاسخ دهد.

بخش نگارش

این بخش از آزمون GRE، شامل 2 سوال انشاء می باشد که امتحان دهنده می بایست در مدت زمان 60 دقیقه به آن پاسخ دهد.

بخش محاسبه و ریاضیات

بخش ریاضیات شامل سوالات محاسباتیست که در سطح دبیرستان می باشد و همانند بخش لغات و درک مطلب به 40 سوال دو قسمته تقسیم می شود و امتحان دهنده می بایست در مدت 70 دقیقه به آن پاسخ دهد.

هزینه آزمون چقدر است؟

هزینه آزمون GRE باتوجه به قیمت دلار در ایران تعیین می شود. هزینه ثابت این آزمون 205 دلار میباشد.

نمره قبولی آزمون جی آر ای

نمره قبولی هر بخش از آزمون GRE متفاوت است. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، آزمون GRE شامل سه بخش است که هر کدام دارای نمره اختصاصی می باشد. بخش لغات gre میتواند نمره شما را بالا ببرد.

-بخش لغات و درک مطلب : بین 130 تا 170 نمره 
- بخش نگارش : 6 نمره 
-بخش محاسبه و ریاضیات : بین 130 تا 170 نمره 

منابع آزمون GRE چیست؟

منابع متعددی برای آمادکی آزمون GRE وجود دارد که می تواند به زبان آموزانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند بسیار کمک کند. از این منابع می توان به کتاب های زیر اشاره کرد:

  • The Official Guide to the GRE
  • Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions
  • GRE Math Prep Course(برای بخش ریاضیات)
  • GRE Prep by Magoosh
  • Algebra GRE Strategy Guide (برای بخش ریاضیات)

زمان و محل برگزاری آزمون GRE

آزمون GRE در شهر مختف ایران برگزار می شود و شما می بایست پس از ثبت نام در سایت سازمان سنجش و یا سایت ETC، در شهر محل سکونت خود و یا شهر نزدیک خود در محل برگزاری این آزمون شرکت کنید.

اعتبار مدرک آزمون GRE

موسسه ETC نمره آزمون GRE را تا 5 سال معتبر می داند و اکثریت مراکز و  دانشگاه ها اعتبار 5 ساله این مدرک را به رسمیت می شناسند.

دوره آمادگی آزمون GRE تیکا

آموزش زبان انگلیسی آنلاین تیکا با بهترین اساتید و جدید ترین متد آموزشی همراه شما خواهد بود و در بهترین شرایط به شما این امکان را می دهد در تنها چند جلسه آنلاین به بهترین نتیجه در آزمون GRE برسید .

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای آمادگی آزمون fce در نظر دارد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره آمادگی برای آزمون GRE در سامانه تیکا

این دوره بسته به سطح زبان شما و متد تدریس مدرس می‌تواند کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر باشد. به طور متوسط اگر سطح زبان شما مبتدی و متوسط باشد، این دوره ممکن است بین 50 تا 100 جلسه آموزشی طول بکشد.

هزینه دوره آمادگی برای آزمون GRE در سامانه تیکا

هزینه شرکت در کلاس آمادگی برای آزمون GRE با بهترین اساتید در تیکا بسته به اساتید مختلف، از 20 هزارتومان شروع شده و تا مبلغ 120 هزارتومان برای هر جلسه کلاس، متغیر است.