فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فاطمه قنبربهشتی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:125 هزار تومان
شاهین مفیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
حسین امینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا40 زبان آموز / 45 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
محسن غلامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:5 هزار تومان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
کیاوش فراهانی
کیاوش فراهانی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
جلسه آزمایشی:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
آناهیتا نبوی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا79 زبان آموز / 169 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:رایگان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان
فرزاد کمالی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:105 هزار تومان
ژاله قوامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا33 زبان آموز / 451 کلاس برگزار شده
جلسه آزمایشی:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:140 هزار تومان

اهمیت و کاربرد آزمون TEFL چیست؟

آزمون TEFL یکی از معتبرترین آزمون ها در زمینه تدریس زبان انگلیسی است. بسیاری از مشاغل در زمینه تدریس زبان انگلیسی، داشتن مدرک این آزمون را یکی از ضروریات شغل تدریس زبان انگلیسی معرفی کرده اند.

بنابراین برای مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، یکی از مدارکی که لازم است مدرسین زبان انگلیسی دریافت کنند، مدرک آزمون TEFL است. 

جالب است بدانید یکی از مشاغلی که کشورهایی مانند آلمان و فرانسه به آن احتیاج دارند، تدریس زبان انگلیسی است. اگر متقاضی این شغل در این کشورها هستید، کلاس‌های تیکا برای آمادگی این آزمون را از دست ندهید.

برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید. 

تفاوت بین TEFL و TESOL

خیلی ها در مورد تفاوت بین این دو مدرک دچار سردرگرمی می شوند. اما اگر بخواهیم بطور ساده تفاوت این دو مدرک رابیان کنیم باید گفت، مدرک آزمون TEFL مخصوص آموزش زبان انگلیسی به کشور های غیر بومی (غیر انگلیسی زبان) می باشد اما مدرک آزمون TESOL مخصوص آموزش زبان انگلیسی به کشور های انگلیسی زبان است. بطور کل مدرک هر دو آزمون معتبر بوده و در سطح بین الملل قابل استفاده می باشد.

به طور خلاصه:

TESOL آزمونی است که مدرک آن نشان دهنده توانایی آموزش زبان به غیر انگلیسی زبانانی است که در کشور های انگلیسی زبان زندگی می کنند. TEFL اما آزمونی است که مدرک آن نشان دهنده توانایی آموزش زبان به افرادی است که در کشور های غیر انگلیسی زبان زندگی می کنند. اعتبار هر دو مدرک مشابه هم و در سراسر دنیا به عنوان متخصص تدریس زبان انگلیسی شناخته می‌شود.

دوره TEFL چگونه است ؟

در دوره TEFL شما روش برنامه ریزی و تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان و زبان آموزان را یاد خواهید گرفت و شما پس از پایان دوره  و اخذ مدرک شما قادر خواهید در زمینه های گرامر، لغات و همچنین مکالمه به زبان آموزان در همه رده سنی، زبان انگلیسی را آموزش دهید. موارد زیر نیز در طی دوره TEFL به شما آموزش داده خواهد شد :

 • یادگیری روش تدریس درست و پربازده
 • تدریس گرامر
 • تدریس لغات
 • تدریس نگارش
 • تدریس درک مطلب
 • استفاده از روش های تدریس مناسب

تیکا همچنین بهترین اساتید را برای دوره ttc آنلاین به شما پیشنهاد می‌کند. اگر متقاضی دوره ttc تیکا هستید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

هزینه آزمون TEFL

آزمون TEFL توسط سایت های معتبری برگزار می شود که از بین این سایت ها می توان به سایت tefl.org و سایت mytefl.com اشاره کرد که هزینه در این دو سایت به ترتیب 289 و 299 پوند می باشد.

مزیت های شرکت در دوره TEFL

شرکت در دوره آموزشی TEFL مزیت های فراوانی دارد که به شما در خصوص آموزش زبان انگلیسی کمک می کند. از این مزیت ها می توان به :

 • ارائه بهترین متد تدریس به زبان آموزان
 • کسب اعتبار بین المللی برای تدریس زبان انگلیسی
 • کسب مدرک بین المللی
 • ارتقا سطح رزومه شما
 • ...

منابع آمادگی برای آزمون TEFL

منابع متعددی برای آمادگی آزمون TEFL وجود دارد که شما را به سطح خوبی برای این آزمون می رساند در بین این منابع، کتاب How to teach english یکی از بهترین منابع است که به شما برای آمادگی هر چه بیشتر در این آزمون کمک می کند.

آمادگی برای آزمون زبان TEFL در تیکا

در سامانه آموزش زبان تیکا، شما میتوانید با بهترین اساتید کلاس های خصوصی و آنلاین در خصوص آزمون آموزش زبان انگلیسی داشته باشید. با انتخاب اساتیدی که مدرک بین المللی یا تحصیلات مرتبط دارند، میتوانید به نتجیه سریع تری برسید.

طول دوره آمادگی برای آزمون زبان TEFL در تیکا

در صورتی که شما از سطح کاملا مبتدی قصد آماده شدن برای گرفتن نمره بالا در آزمون را دارید، حداقل به حدود 50 جلسه کلاس نیاز خواهید داشت. در صورتی که سطح شما بالاتر از سطح مبتدی باشد، استاد به شما دوره کوتاه تری را پیشنهاد خواهد کرد. در بین هر چند جلسه شما میتوانید با ارائه نتایج تست زنی خود به استاد از او بازخورد جامعی درمورد نقاط قوت و ضعف خود بگیرید.

 

هزینه دوره آمادگی برای آزمون زبان TEFL در تیکا

هزینه شرکت در کلاس آمادگی برای آزمون TEFL با بهترین اساتید در تیکا بسته به اساتید مختلف، از 20 هزارتومان شروع شده و تا مبلغ 120 هزارتومان برای هر جلسه کلاس، متغیر است.