فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
زهرا عسکری
زهرا عسکری
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
ترانه علیپور
ترانه علیپور
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
نسرین عین علی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
علی طهماسبی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
مهدی صالح علمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مرضیه قارداشخانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مهسا والیزاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا39 زبان آموز / 67 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
زهرا پورحیدری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
حانیه لاله
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
یزدان طالبی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان

ttc چیست؟

یکی از اولین آموزش‌هایی که یک مدرس زبان انگلیسی (به‌عنوان زبان دوم یا زبان خارجی) باید ببیند، آموزش دوره ttc (Teacher Training Course) است. این دوره به‌ویژه برای افرادی که تجربه تدریس زبان انگلیسی ندارند یا تجربه کمی در این زمینه دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. هدف از گذراندن این دوره، ارتقاء سطح دانش زبان انگلیسی، بهبود مهارت‌های مرتبط با آموزش زبان انگلیسی، معرفی منابع تدریس و از همه مهم‌‌تر فراهم‌کردن شرایط شرکت در دوره‌های بالاتر تدریس زبان انگلیسی (مانند EFL) برای مدرسین زبان است.

از جمله مهارت‌هایی که در دوره‌های ttc آموزش داده می‌شوند، شامل: مدل‌های تدریس، نحوه برخورد با ارورها و اشتباهات، نحوه ارائه بازخورد و فیدبک، برنامه‌ریزی برای تدریس، مدیریت کلاس، تدریس آنلاین و ... است.

ttc  چه کاربردی دارد؟

زبان انگلیسی رایج‌ترین زبانی است که افراد برای یادگیری انتخاب می‌کنند. باتوجه‌به اینکه یک زبان‌آموز خوب همواره در طول زمان در حال یادگیری است. تدریس یکی از راه‌های به‌روز بودن و پیشرفت و یادگیری در زبان است. بسیاری از افرادی که توانایی متوسط و خوبی در زمینه زبان انگلیسی دارند، میل ورود به فضای تدریس این زبان را دارند. شما باید ابتدا تسلط بالایی بر زبان انگلیسی پیدا کنید و سپس تدریس را آغاز کنید. اولین قدم برای تدریس زبان انگلیسی، ارتقاء دانش زبان و بهبود توانایی کنترل و اداره کلاس‌های تدریس است. دوره‌های ttc انتخاب اول برای کسانی است که توانایی و علاقه تدریس را دارند.

 معتبرترین آموزشگاه‌های دوره ttc 

آموزشگاه‌های زیادی در زمینه دوره‌های ttc فعالیت می‌کنند. با توجه به شرایط کرونا و آنلاین شدن بسیاری از آموزش‌ها و کسب‌وکارها، دوره‌های ttc و تدریس زبان انگلیسی نیز از این شرایط مستثنا و بی‌بهره نبوده‌اند. همچنین دوره‌های ttc آنلاین شرایط و امکاناتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که دوره‌های سنتی ttc پیش‌ازاین شامل آن‌ها نبوده‌اند.

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را تدریس کنید، همچنین اگر تجربه تدریس زبان انگلیسی را به طور حضوری داشته‌اید و مایلید که کلاس‌های خود را وارد فضای آنلاین کنید، سوپروایزرهای ما در تیکا پیشنهاداتی در زمینه دوره‌های آنلاین ttc برای شما دارند. شما می‌توانید از طریق ارتباط با پشتیبانی آموزشگاه آنلاین زبان تیکا اطلاعات موردنظر خود را در این زمینه دریافت کنید.

اهمیت مدرک تربیت مدرس در آموزش زبان

پیشرفت در هر زمینه‌ای نیازمند یادگیری و به‌روزرسانی است. اساتید زبان هم از این قائده مستثنی نیستند! سامانه آموزش زبان تیکا تنها پلتفرم آموزش آنلاینی است که به اساتید خود بازخورد ارائه میکند. بازخوردها بر اساس ویدیوی معرفی، جلسات آزمایشی و نحوه رضایت و پیشرفت زبان آموزان ارائه میشود. همچنین اساتید میتوانند درخواست ارائه بازخورد درمورد جلسات ضبط شده خود را با سوپروایزرها مطرح کنند. اساتیدی که امتیاز خوبی از قسمت بازبینی توسط اساتید برتر همان زبان دریافت کنند، در لیست نمایش اساتید بالاتر قرار گرفته و به رتبه بهتری دست خواهند یافت.

باور ما بر این است که فرآیند یادگیری هرگز تمام نمیشود. مدرسین زبان نیز باید برای به روز نگه داشتن خود، به طور منظم در مورد مهارت های تدریس و دانش زبان در سطح پیشرفته مطالعه داشته باشند.

در دوره ttc چه مطالبی آموزش داده می‌شود؟

از جمله مهارت‌هایی که در دوره‌های ttc آموزش داده می‌شوند، شامل موارد زیر است:

 • توانایی تدریس 4 مهارت نوشتاری (رایتینگ)، شنیداری (لیسنینگ)، مکالمه (اسپیکینگ) و خوانش (ریدینگ) به طور مجزا یا باهم.
 • برنامه‌ریزی تدریس مطالب و داشتن Lesson Plan
 • توانایی تدریس لغات
 • توانایی تدریس تلفظ
 • توانایی تدریس گرامر
 • توانایی کنترل ارورها و اشتباهات و نحوه بازخورد دادن مناسب
 • توانایی مدیریت کلاس
 • توانایی تدریس آنلاین

آموزش دوره ttc در تیکا، فشرده‌تر و کارآمدتر است. در تیکا شرایط شرکت در دوره ttc به این صورت است که در ابتدای اعلام آمادگی، سوپروایزرهای تیکا از شما ارزیابی‌هایی به عمل می‌آورند. باتوجه‌به نتیجه این ارزیابی، اگر نیاز به آموزش بیشتر باشد، برای شما دستورالعمل‌ها و کلاس‌های آموزشی در نظر گرفته می‌شود. در نهایت جلسه‌ای برای ارائه آموخته‌های شما مشخص می‌شود. در این جلسه سوپروایزر برای ارائه بازخورد درباره نحوه تدریس و ارائه مطالب، حضور خواهد داشت.

منابع یادگیری مهارت ttc

ttc یک مهارت است که نیاز به آموزش‌های تئوری و عملی دارد. در زمینه آموزش‌های عملی، کلاس‌های آموزش ttc تیکا می‌تواند آنچه برای تدریس زبان باید یاد بگیرید، به شما آموزش دهد. اما در زمینه آموزش‌های تئوری می‌توان منابع زیر را به عنوان اصلی‌ترین منابع ttc معرفی کرد:

 • کتاب Teacher Knowledge
 • کتاب How to Teach
 • کتاب Techniques and Principles in Language Teaching

دوره ttc آنلاین تیکا

دوره‌های آنلاین همواره میان افرادی که شاغل هستند یا در خانه و مشغول مراقبت از فرزندان خود هستند، مخاطب‌های بسیاری دارد. امروزه با شیوع ویروس کرونا، محبوبیت این دوره‌ها و کلاس‌ها چندین برابر شده است. تیکا نیز به فکر کاربران خود برای حفظ سلامتی و استفاده بهینه از زمان آن‌ها است. همچنین، علاوه بر کلاس‌های آموزش زبان آنلاین، دوره‌های ttc آنلاین نیز برگزار می‌کند.

برای ثبت‌نام در دوره‌های ttc در تیکا، می‌توانید از قسمت تخصص آموزش زبان عمومی زبان انگلیسی برای رزرو کلاس خود اقدام کنید و یا با پشتیبانی تیکا ارتباط برقرار کنید. همچنین اطلاعات موردنیاز خود را تأمین و برای دوره‌های ما ثبت‌نام کنید.

در تیکا همچنین بهترین اساتید برای دوره آمادگی آزمون tefl در نظر گرفته شده‌اند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

هزینه دوره ttc تیکا

هزینه دوره‌های ttc در تیکا برای مدرسین تأیید شده تیکا که از نظر مهارت زبانی و نحوه تدریس آنلاین نیاز به راهنمایی دارند، رایگان است!

همچنین افرادی که علاقه‌مند به یادگیری تکنیک‌های تدریس و ارتقاء مهارت زبان خود هستند، می‌توانند با هزینه به طور میانگین حدود جلسه‌ای 50-70 هزار تومان با اساتید برتر تیکا، کلاس و کارگاه آموزشی داشته باشند.

طول دوره ttc تیکا

ما در تیکا دپارتمان‌های تخصصی بازخوردهایی در زمینه ttc را با بهترین اساتید خواهیم داشت. در این دپارتمان‌ها از اساتید برتر تیکا و اساتید برتر در زمینه آموزش زبان انگلیسی و محتوای دوره ttc کمک می‌گیریم. همچنین سوپروایزر هر دپارتمان جلسات آموزشی تخصصی را با توجه به میزان نیاز مدرسین زبان همان دپارتمان، تنظیم و برگزار می‌کند. به طور متوسط 3 ماه زمان برای آموزش ttc لازم است. مدت زمان لازم برای آموزش آنلاین ttc بسته به توانایی شما و مدرس کوتاه‌تر یا طولانی‌تر خواهد بود.