فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
فرانسهحذف فیلتر
حذف فیلتر
فریناز هدایت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا23 زبان آموز / 137 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
فاطمه یزدانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا114 زبان آموز / 619 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
فرزاد نبئی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا51 زبان آموز / 306 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مهسا دهقان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 59 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
ایلیا داودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا76 زبان آموز / 476 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:140 هزار تومان
ریحانه نفر
ریحانه نفر
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
سمیه خالدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا47 زبان آموز / 787 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:420 هزار تومان
امین خداداد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 26 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
سارا نصیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 18 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
محمد خادمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

مزایای آمادگی و کاربردهای آزمون های زبان فرانسوی

به طور خلاصه می توان گفت آزمون های زبان فرانسوی Delf و Dalf برای ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه طراحی شده اند. همچنین برای تحصیل در دانشگاه های فرانسوی کشورهای دیگر مانند سوئیس یا آفریقای جنوبی نیز مدرک این آزمون را ارائه دهید. آزمون Delf بیشتر برای مقطع های دبیرستان و کارشناسی کاربرد دارد. مدرک آزمون زبان فرانسه Dalf بیشتر برای مقطع های بالاتر مانند ارشد کاربرد دارد.

مدرک زبان telc بیشتر برای متقاضیان کار و تحصیل در کانادا کاربرد دارد. همچنین آزمون Tef نیز برای مهاجرت به کانادا ضروری است. انواع مختلفی از آزمون زبان فرانسه tef وجود دارد. کمک گرفتن از یک معلم و تدریس خصوصی زبان از سریع ترین روش های آمادگی برای آزمون محسوب میشود.

آزمون زبان فرانسه Dilf برای زبان آموزان مبتدی

این آزمون که برای سطح مبتدی یادگیری زبان فرانسه برگزار میشود، فقط در خود کشور فرانسه قابل دسترسی است. این آزمون برای افراد بزرگسال و برای نشان دادن اینکه تا سطح A1.1 بر زبان فرانسه مسلط هستند برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون باید به مراکز آن که در موسسه آموزش زبان فرانسه واقع شده اند مراجعه کنید. سطح A1.1 اولین سطح زبان محسوب می شود در صورتی که سطح های زبان را به 12 مورد تقسیم کنید.

آزمون Delf

آزمون فرانسوی DELF یا (Diplôme d'tudes en langue française) برای همه متقاضیان از سن 8 سال به بالا برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون ها می توانید ار ابتدا سطح مد نظرتان را انتخاب کنید.

ساختار آزمون delf

آزمون در چهار بخش و چهار سطح برگزار می شود. هر بخش 25 نمره دارد و حداقل نمره قبولی کل 50 امتیاز است.

آزمون زبان Dalf

DALF آزمون زبان فرانسه ای است که در سطح C1 و C2 برگزار می شود. گفتنی است که این دو سطح معادل دانش افراد فرانسوی زبان تحصیل کرده محسوب میشود. 900 مرکز آزمون DALF در 154 کشور وجود دارد. از جمله در شهرهای تهران و مشهد ایران.

ساختار آزمون
DALF شامل گوش دادن، خواندن، نوشتن و بخش صحبت کردن است. این آزمون هم درست مانند Delf است که برای سطح بالا و سن بزرگسال برگزار میشود. برای دریافت دیپلم، حداقل نمره 50 از 100 مورد مورد نیاز است.

آزمون TCF

TCF که مخفف آزمون Test De Connaissance du Français است و ممکن است توسط هر سخنران غیر مادری فرانسوی بیش از 16 سالگی گرفته شود. این امتحان یکی از آزمایش های بسیاری است که توسط CIEP سازمان یافته است. برای ثبت نام، باید با نزدیکترین مرکز آزمون تایید شده تماس بگیرید. بیش از 700 مرکز در سراسر جهان وجود دارد.

ساختار آزمون TCF

پنج بخش در آزمون TCF وجود دارد. در این بین سه بخش اجباری هستند (درک گوش دادن، استفاده از ساختارهای زبان، درک خواندن). دو بخش دیگر این آزمون زبان فرانسه اختیاری هستند (بیان سخنرانی، بیان نوشته شده). نمرات TCF برای دو سال معتبر هستند.

آزمون TEF

TEF یا تست d'éaluation de Français توسط اتاق بازرگانی و صنعت پاریس (CCIP) تنظیم شده است. TEF یکی از آزمون های زبان فرانسه مناسب برای افرادی است که مایلند در فرانسه کار کنند. این آزمون برای افراد بالای 16 سال مناسب است. این آزمون در فرمت کاغذی و فرمت های آنلاین  در دسترس است. نمره این آزمون بر اساس یک مقیاس 7 عددی تعیین میشود. برای امتحان TEF، شما باید با نزدیکترین مرکز تست تایید شده تماس بگیرید.

ساختار آزمون TEF

TCF به سه سری از سوالات چند گزینه ای تقسیم می شود (تفکر نوشته شده، درک دهی، واژگان و ساختار) و دو ماژول باز (بیان نوشته شده و دهان).

آزمون TFI برای مطالعه، تحصیل در کارآموزی یا کار در فرانسه

TFI (Test de Français International) مهارت های فرانسه را در محیط های کسب و کار و دانشگاهی اندازه گیری می کند و در سراسر جهان در دسترس است. این آزمون زبان فرانسه برای همه شش سطح زبان (A1 تا C1 CEFR) طراحی شده است.

TFI شامل دو بخش از 90 سوال چند گزینه ای است: گوش دادن و خواندن. متقاضیان TFI نمره کامل از 10 تا 990 دریافت خواهند کرد، که برای دو سال معتبر است.

آزمون DAP TCF: برای مطالعه در فرانسه

برای ثبت نام سال اول در بسیاری از مدارس فرانسه، بسیاری از دانش آموزان خارجی باید DAP TCF را پشت سر بگذارند. این امتحان توسط CIEP طراحی شده است. فقط افرادی که در آزمون های زبان فرانسه DELF سطح B2 و DALF شرکت کرده باشند به طور سیستماتیک از این آزمون ورودی معاف هستند. مراکز تست 630 TCF DAP در سراسر جهان وجود دارند.

ساختار آزمون

DAP TCF به سه بخش تقسیم می شود: درک مطلب، استفاده از ساختارهای زبان یا گرامر، و درک خواندن.

آزمون زبان DFP برای کار در فرانسه

آزمون زبان فرانسه DFP توسط اتاق بازرگانی و صنعت پاریس اداره می شود. این آزمون توانایی شما در ارتباط گرفتن به فرانسوی برای موارد مختلفی که هنگام زندگی و کار پیش می آید مورد ارزیابی قرار میدهد. این موارد عبارتند از کسب و کار، پزشکی، علم و فناوری، گردشگری، هتل ها و رستوران ها، مد و فشن و صنعت میشوند. برای شرکت در این آمون، با نزدیکترین مرکز آن تماس بگیرید. لیست مراکز مجاز در سایت زیر فراهم شده است: https://www.lefrancaisdesaffaires.fr/en/find-a-center/

قالب آزمون چیست؟

هر DFP از یک سری از آزمون های کتبی و شفاهی تشکیل شده است. این دیپلم ها هیچ محدودیتی ندارند.

آزمون زبان فرانسه TCF ANF برای دریافت شهروندی

این آزمون نیز توسط CIEP طراحی میشود. این آزمون به ویژه برای افرادی که متقاضی شهروندی کشور فرانسه باشند برگزار میشود. برای ثبت نام، میتوانید به آدرس سایت بالا که در بخش DFP ارائه شد مراجعه کنید. امتحان شامل یک آزمون درک شنیداری و آزمون مکالمه میشود. برای دریافت شهروندی فرانسه، سطح CEFR که معادل B2 است ضروری خواهد بود.

آزمون زبان فرانسه TCF برای ایالت کبک

هر کس، صرف نظر از ملیت و زبان مادری در صورتی که مایل به مهاجرت به کبک باشد، باید تسلط خود بر فرانسوی را ثابت کند. آزمون خاص فرانسوی TCF برای کبک ارائه میشود.

وزارت مهاجرت و تنوع قومیتی MIDI این آزمون را قبول می کند. مراکز این آزمون در سراسر دنیا بیش از سه بار در سال این آزمون را برگزار میکنند.

مانند تمام TEF و TCF، این نیز دارای اعتبار محدود دو ساله است. نمرات شما در این آزمون از 16 حساب میشود.

آزمون زبان فرانسوی Telc

گواهینامه های زبان اروپایی یا TELC یک امتحان بین المللی برای سنجش مهارت زبان فرانسوی است.

TELC GMBH - این دسته از آزمون های زبان خارجی در حال حاضر در 11 زبان با بیش از 80 نوع مدرک مختلف در دسترس هستند.

TELC همچنین به شما امکان انتخاب سطح آزمون را نیز میدهد. برای مثال این آزمون در چهار سطح A1، A2، B1، و B2 در دسترس است.

منابع آمادگی برای آزمون‌های زبان فرانسه

منابع مختلف معتبر از جمله کتاب‌ها، نرم‌افزارای آموزش زبان، پادکست‌ها، اپلیکیشن‌ها و غیره وجود دارند که می‌توانند در آمادگی برای آزمون‌های زبان فرانسوی موثر باشند. نکته قابل توجه این است که همه این راه‌ها در کنار کلاس‌های آنلاین تأثیر بهتری در آمادگی شما خواهد داشت.

با توجه به متفاوت بودن آزمون‌ها، منابع تخصصی را اساتید تیکا در جلسه آزمایشی، با توجه به سطح زبان شما و مدت زمانی که برای مطالعه اختصاص می‌دهید تعیین کرده و به شما منتقل می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

کلاس های آمادگی برای آزمون های زبان فرانسوی تیکا

در سامانه تیکا شما میتوانید برای آمادگی هر آزمون کلاس رزرو کنید. این کلاس ها بر اساس نیاز هر زبان آموز تنظیم میشوند.

دوره ها با یک جلسه آزمایشی شروع میشوند. در این جلسات شما میتوانید نیاز خودتان را با استاد در میان بگذارید. استاد زبان فرانسه شما نیز با گرفتن یک آزمون تغیین سطح، یک بازخورد کلی به شما خواهد داد. طبق بازخورد اولیه استاد و نیاز شما، برنامه کلی تدریس تعیین خواهد شد.

با توجه به تفاوت های بسیاری که بین آزمون های زبان فرانسه وجود دارد، شما باید سطح مد نظرتان را مشخص کنید.

تیکا همچنین دوره‌های تخصصی برای آمادگی آزمون‌ زبان انگلیسی نیز برگزار می‌کند. می‌توانید استاد مورد نظر خود را از صفحه اساتید زبان انگلیسی تیکا انتخاب کنید و یا با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره

برای آزمون هایی که در سطح A1.1 و A1 برگزار میشوند، طول دوره معمولا برابر با 40-50 جلسه خواهد بود.

برای آزمون هایی که در سطح A2 برگزار میشوند، طول دوره برابر با 60 خواهد بود.

برای آزمون هایی در سطح B1 برگزار میشوند، طول دوره بستگی به سطح اولیه شما دارد. برای رسیدن از سطح A2 به B1 شما به حدود 60 جلسه نیاز دارید.

برای آزمون های زبان فرانسه در سطح B2 برگزار میشوند، طول دوره بستگی به سطح اولیه شما دارد. برای رسیدن از سطح B1 به B2 شما به حدود 60 جلسه نیاز دارید.

هزینه دوره

هزینه دوره آزمون زبان فرانسه بین جلسه ای 60-150 هزارتومان خواهد بود. البته همانطور که با توجه به لیست انواع آزمون ها میتوانید متوجه شوید، آزمون هایی مانند Dilf که در سطح بسیار ابتدایی A1.1 برگزار میشوند هزینه کمتری از آزمون های تخصصی تر فرانسوی مانند Dalf خواهند داشت.