فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت آموزش زبان آلمانی به کودکان

زبان آلمانی با حدود 100 میلیون گویشور در سراسر جهان، یکی از پرگویشورترین زبان‌های دنیا است. این زبان پس از انگلیسی و فرانسوی، پرکاربردترین زبان خارجی در مدارس اروپا است. زبان آلمانی در سه کشور صنعتی آلمان، اتریش و سوئیس گویشور دارد. همچنین با یادگیری این زبان امکان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و رایگان آلمان را خواهید داشت.

تدریس خصوصی زبان تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان آلمانی از صفر را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان آلمانی تیکا، با تدریس برخی از اساتید از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

بهترین متد و روش آموزش آلمانی به کودکان

برای آموزش آلمانی برای کودکان معمولا از روش های آموزش غیرمستقیم و آموزش با بازی استفاده میشود. در صورتی که از ابتدا تدریس به کودک را با یک متد به روز شروع کنید، میتوانید انتظار پیشرفت مستمر در طول زمان را داشته باشید. توجه داشته باشید که حتی اگر خودتان زبان آلمانی را به خوبی یاد گرفته اید، نباید از فرزند خودتان انتظار داشته باشید با همان منابع و همان روش شما موفق شود.

شما ممکن است بتوانید خودتان هم در خانه با کمک ویدیوها و کتاب های آموزشی، سطح ابتدایی زبان آلمانی را به کودکتان آموزش دهید. اما قبل از شروع این کار حتما یادتان باشد هدف اصلی شما باید علاقه مند نگه داشتن فرزندتان به یادگیری زبان آلمانی باشد.

بهترین کلاس و دوره زبان آلمانی برای فرزندان

بهترین کار هنگام ثبت نام فرزندتان در یک کلاس آموزش زبان آلمانی، مشورت با یک استاد زبان کودک است. اساتید زبان روش ها و منابع را به شما معرفی میکنند و تجربه خوبی در زمینه آموزش دارند. در صورتی که فرزند خودتان را به معلم خصوصی یا یک کلاس سپردید، به تشویق فرزندتان ادامه دهید. یادتان باشد شما در طول کلاس ها، شما نمیتوانید به جای فرزندتان یاد بگیرید یا به جای معلم تدریس کنید! پیگیری بیش از حد و لحظه ای ممکن است باعث زده شدن فرزندتان و ایجاد اختلال در فرآیند آموزش شود.

چگونه در خانه با فرزندمان آلمانی تمرین کنیم؟

برای تمرین زبان آلمانی با فرزندتان، استفاده از شعرها و کتاب های کودکانه بهترین راه است. میتوانید این شعرها را وارد بخشی از برنامه روزانه یا بازی با فرزندان خودتان بکنید. شما همچنین میتوانید بسته به سن کودکتان، برای او بازی های آموزشی تهیه کنید.

برای تشویق فرزندتان میتوانید او را به نمایشگاه ها یا جشنواره های فرهنگی که به زبان و فرهنگ آلمان مربوط میشوند ببرید. شما همچنین میتوانید کتاب ها داستان های مصور آلمانی، انیمیشن ها و برنامه های مناسب سن کودکان را تهیه کنید.

منابع و کتاب های آموزش آلمانی کودک

این کتاب ها بسته به سن کودک شامل موارد زیر میشوند:

کتاب آموزش زبان آلمانی Fabuli برای خردسالان مناسب است. در این کتاب الفبا و صداهای زبان آلمانی به کودکان آموزش داده میشود. همچنین ساختن جملات ساده و ابتدایی به بچه هایی که هنوز سواد خواندن و نوشتن ندارند در این کتاب که مناسب مهدکودک است آموزش داده میشود.

کتاب آموزش زبان آلمانی سلام آنا یا Hallo anna برای کودکان پنج تا هشت ساله مناسب است. این زبان آموزان که تازه خواندن و نوشتن به زبان خودشان را یاد گرفته اند، طبق درس های این کتاب لغات پایه زبان آلمانی را یاد خواهند گرفت.

همچنین برای آموزش به کودکان زیر ده سال نیز میتوانید از کتاب Spielerisch Deutsch lernen استفاده کنید. گرامر پایه زبان آلمانی و مهارت های چهارگانه در این کتاب به فرزندان شما ارائه میشود.

کتاب آموزش زبان آلمانی Der Grüne Max برای کلاس های فعالانه تر مناسب است. طبق متد و درس های این کتاب، کودکان با آواز و حل کردن تمرین های مختلف لغات و ساختار زبان آلمانی را فرا میگیرند.

در همین رده سنی کتاب Planetino نیز از انتخاب های محبوب شماست. این کتاب برای آموزش زبان آلمانی در کلاس های گروهی به کودکان بالای 8 سال مناسب است.

دوره های تدریس برای سن زیر شانزده سال در تیکا

در صورتی که شما یا فرزندتان زیر شانزده سال دارید، جزو زبان آموزان کودک و نوجوان محسوب میشوید! در سامانه آموزش زبان تیکا، ثبت نام افراد زیر شانزده سال حتما باید با رضایت والدین آن ها صورت بگیرد. در تیکا تمام رزروها و پرداخت ها در سامانه تیکا انجام میشود، و هماهنگی های بین زبان آموز و استاد با نظارت تیکا صورت میگیرد، امنیت فضای تدریس مجازی تضمین میشود.

هنگام انتخاب استاد به مهارت های تدریس هر استاد توجه کنید. در صورتی که کتاب یا متد خاصی برای یادگیری مد نظر دارید، میتوانید نام کتاب مد نظر را در صفحه اول سایت جست و جو کنید. همچنین اطلاعات درج شده در پروفایل هر استاد و ویدیوی معرفی نیز میتوانند معیار انتخاب شما باشند. در نهایت رزرو یک جلسه آزمایشی با استاد مد نظر میتواند به شما کمک کند انتخاب نهایی بهتری داشته باشید.

طول دوره و هزینه تدریس خصوصی زبان آلمانی برای کودکان در تیکا

هزینه تدریس کلاس های آلمانی برای رده سنی زیر شانزده سال بین جلسه ای 50-160 هزارتومان است.

در جلسه آزمایشی استاد با توجه به سن و سطح هر زبان آموز، تعداد تقریبی جلسات را به اطلاع شما میرساند.

به طور کلی دوره سطح A1.1 برای کودکان حدود 70جلسه طول میکشد. این دوره شامل آموزش الفبا به خردسالان نیز میشود.

سطح A1.1 برای زبان آموزان کودک حدود 60 جلسه طول میکشد. در طول این دوره فرزند شما میتواند مکالمات ابتدایی و کوتاه داشته باشد و چند شعر کوتاه به زبان آلمانی را به راحتی بخواند.

سطح های A2.1 و A2.2 معمولا بسته به کتاب یا متد مد نظر شما، بین 60 تا 70 جلسه طول میکشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید برای پشتیبان تیکا پیام بگذارید.