فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

مقاله نویسی به زبان ایتالیایی و تقویت مهارت مقاله نویسی ایتالیایی چه اهمیتی دارد؟

شاید برای شما عجیب باشد اما باید این موضوع را گفت که زبان ایتالیایی یکی از ساده‌ترین زبان‌های دنیا است که هر فردی به‌راحتی می‌تواند آن را بیاموزد. باتوجه‌به سادگی ساختار و کلمات این زبان، مقاله‌نویسی به زبان ایتالیایی آسان‌تر از سایر زبان است. تقویت مهارت مقاله‌نویسی یکی از کارهایی است که فرد باید برای نوشتن مطلب برای وبلاگ‌ها، ژورنال‌ها و حتی آزمون زبان ایتالیایی، به تقویت آن بپردازد.

نوشتن متن ایتالیایی برای آزمون Esame CILS:

یکی از کاربردهای اصلی مقاله‌نویسی به ایتالیایی، بخش نوشتاری آزمون  Esame CILS ایتالیایی می‌باشد. در آزمون زبان ایتالیایی و بخش رایتینگ ایتالیایی از شما خواسته می‌شود یک مقاله کوتاه با یک موضوع خاص بنویسید.

منابع آموزش مقاله نویسی به ایتالیایی:

 • کتاب‌های nuovo espresso که یکی از منابع اصلی برای آزمون‌های ایتالیایی می‌باشد.
 • کتاب‌هایProgetto italiano که یکی از منابع استاندارد برای یادگیری زبان ایتالیایی می‌باشد.
 • کتاب‌های qui italia که از پیچیدگی بیشتری به نسبت سایر منابع برخوردار می‌باشد.
 • کتاب La lingua italiana per stranieri.
 • کتاب parlo italiano.
 • مجلات معتبر ایتالیایی.
 • وبلاگ‌های ژورنال ایتالیا.

چگونه مقاله خود را در یک ژورنال ایتالیایی زبان چاپ کنیم؟

بسیاری از افراد، یادگیری نحوه مقاله‌نویسی به ایتالیایی را به قصد، نوشتن مقاله برای ژورنال‌ها و مجلات معتبر ایتالیایی تقویت می‌کنند. برای تقویت مهارت مقاله‌نویسی ژورنالی بهتر است تا قواعد زیر را رعایت نمایید.

 • از یک همکار و یا استاد برای نوشتار مقاله کمک بخواهید.

پس از نوشتن مقالهٔ ایتالیایی خود، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقالهٔ خود را در اختیار اساتید خود قرار دهید. همچنین از آن‌ها بخواهید تا ایرادات گرامری، املایی و اشکالات تایپی شما را برطرف نمایند.

 • مقاله خود را بر اساس نیازهای ژورنال مورد نظر، آماده نمایید.

یکی از مهم‌ترین کارها در نوشتن مقالهٔ ژورنالی، هماهنگی قالب نوشتاری مقاله با ژورنال هدف است. بسیاری از مجلات خارجی در سایت خود قسمتی را تحت عنوان “Instruction to Authors” یا “Author’s Guide” فراهم می‌آورند. در این قسمت قالب کلی، فونت نگارش و تعداد کلمات مورد قبول برای مجلات چاپی بیان می‌شود. همچنین به کمک این قسمت شما می‌توانید آگاهی کامل نحوهٔ ارسال مقاله برای چاپ مقاله و جزئیات فرآیند ارزیابی مقاله را داشته باشید.

نکته: توجه داشته باشید که اکثر مجلات خارجی برای قالب مقالات از قالب استاندارد معرفی شده به این شکل استفاده می‌کنند. چکیده، معرفی، روش تحقیق، نتایج به‌دست‌آمده، بحث و نتیجه‌گیری و منابع.

 • مقاله ایتالیایی خود را زمانی که آماده چاپ شدن است، به ژورنال ارسال کنید.

همان‌طور که به آن اشاره نمودیم، برای ارسال مقاله باید به بخش راهنمای نویسندگان در سایت مجله مدنظر خود مراجعه کنید. سپس مقالهٔ ایتالیایی خود را با رعایت تمامی نکات ژورنالی، به مجله ارسال نمایید.  

 • نظرات ویراستار مجله را قبول کنید.

گاهی اوقات با ارسال مقاله ایتالیایی، ویراستاران از شما می‌خواهند مقاله خود را با رعایت یک سری نکات، ویرایش نمایید و مجدداً آن را به ژورنال ارسال نمایید. با مواجه شدن با این موضوع بهتر است نظرات ویراستاران را بپذیرید و موارد آن را برطرف کنید. هرگز بر روی متن مقالهٔ اولیهٔ خود تعصب نداشته باشید. بلکه بهتر است منعطف باشید و کار خود را باتوجه‌به نظرات دریافت شده اصلاح نمایید. همچنین بهتر است از مهارت‌های خود به‌عنوان یک محقق استفاده کنید و سعی کنید مقاله ماهرانه‌ای را به زبان ایتالیایی بنویسید.

دوره آموزش مهارت مقاله نویسی زبان ایتالیایی تیکا

برای ورود به دورهٔ مهارت مقاله‌نویسی به زبان ایتالیایی تیکا در ابتدا شما باید به این زبان تسلط کافی داشته باشید و پایهٔ خود را تقویت کنید. برای تقویت زبان ایتالیایی می‌توانید از کلاس‌های زبان ایتالیایی عمومی تیکا بهره ببرید. شما می‌توانید از اساتید تدریس خصوصی زبان تیکا بخواهید، برای شما ورکشاپ آموزش نوشتن مقاله زبان ایتالیایی را برگزار کند. ورکشاپ مقاله‌نویسی ایتالیایی کلاس فشرده‌ای است که مهم‌ترین نکات نوشتن را به شما آموزش می‌دهد. درصورتی‌که علاقه دارید نیز می‌توانید دوره آموزش خود را به‌صورت خصوصی بردارید. همچنین تیکا دوره‌های ویژه آموزش زبان ایتالیایی را با بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

همچنین برای آموزش های لازم در مقاله نویسی به اسپانیایی نیز می‌توانید روی اساتید تیکا حساب کنید. 

طول دوره مقاله نویسی ایتالیایی تیکا

درصورتی‌که اساتید زبان ایتالیایی تیکا، دانش زبانی شما را در جلسه آزمایشی تأیید کند. شما برای تقویت مهارت مقاله‌نویسی علوم مهندسی، به حدود 50 جلسه کلاس احتیاج دارید. همچنین شما برای نوشتن مقالات مربوط به علوم‌انسانی و هنر به حداقل 70 جلسه کلاس نیاز دارید. برای نوشتن مقالات مربوط به ادبیات ایتالیایی و رشته‌های مربوط به زبان، به بیش از 80 جلسه نیاز دارید.

هزینه دوره آموزش مهارت مقاله نویسی ایتالیایی تیکا

هزینه کلاس‌های خصوصی آموزش مقاله‌نویسی ایتالیایی تیکا از 90 هزار تومان تا 120 هزار تومان متغیر هستند. قیمت کلاس بسته به تخصص و تجربهٔ استاد تعیین می‌شود. برای رزرو این دوره به‌صورت پکیج و چند جلسه‌ای می‌توانید از تخفیف ویژه‌ای بهره‌مند شوید.

چگونه بهترین استاد مهارت مقاله نویسی ایتالیایی را در تیکا پیدا کنم؟

شما می‌توانید پس از انتخاب نوع دوره یا مهارت موردنظر به لیستی از اساتید دسترسی پیدا کنید. سپس با بررسی پروفایل هر استاد از سوابق، تخصص‌های او مطلع شوید. همچنین می‌توانید با بررسی نظرات مختلف زبان آموزانی که با اساتید دوره گذرانده‌اند بهترین استاد را انتخاب نمایید.