فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ترکی استانبولیحذف فیلتر
حذف فیلتر
دریا ناطقی نژاد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 11 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
مریم رحیمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا67 زبان آموز / 528 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
کاوه وثوق
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
نسیم رنجبر
نسیم رنجبر
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:220 هزار تومان
ترانه علیپور
ترانه علیپور
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
فاطمه سادات اکرامی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 19 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
مبینا اکبری
مبینا اکبری
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
محدثه رستمی
محدثه رستمی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
امید داریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
امیرحسین یزدان پرست ماکیانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

مزایای آموزش زبان ترکی به کودکان کدامند؟

از جمله بزرگ‌ترین مزایای آموزش زبان ترکی یافتن هم‌صحبت‌های بسیار در سراسر دنیا است، چراکه این زبان، زبان مادری 79 میلیون انسان در جهان است. اگر زبان ترکی به‌عنوان زبان دوم انسان‌ها را نیز جزو این آمار حساب کنیم، این عدد به 88 میلیون نفر در دنیا می‌رسد.

زبان‌های ترکی مختلفی در دنیا وجود دارد که از بسیاری جهات مشابه هم و تفاوت‌های بسیار اندکی دارند. همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از گویشوران زبان ترکی در کشور عزیزمان، ایران سکونت دارند. وجود گویشوران بسیار زبان ترکی، یکی از دلایلی است که باعث ضرورت یادگیری آن برای بسیاری از افراد می‌شود. برای مثال، به‌ویژه افرادی که برای سفر، مهاجرت یا تجارت به کشورهای ترک‌زبان مانند ترکیه سفر می‌کنند، دانستن زبان ترکی یک مزیت به‌حساب می‌آید. چراکه تنها 10% مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و صحبت به زبان انگلیسی در این کشور چندان رایج نیست. همچنین به دلیل فراوانی افرادی که به این زبان شیرین صحبت می‌کنند، یادگیری آن توسط کسانی که ترکی بلد نیستند، خالی‌ازلطف نیست. با توجه به یادگیری سریع کودکان، آموزش زبان ترکی برای کودکان می‌تواند باعث ایجاد فرصت‌های زیاد تحصیلی و شغلی در آینده کودک شما شود.

آموزش آنلاین زبان تیکا، بهترین اساتید متخصص در زمینه تدریس زبان به کودکان را برای یادگیری فرزند شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

انواع زبان ترکی

زبان ترکی از دسته زبان‌های ترک‌تبار در اصطلاح زبان‌شناسان است. این زبان شامل 35 دسته مختلف است که همه باهم خانواده زبان آلتایی (دسته‌بندی منسوخ شده درباره خانواده زبانی که در آسیای میانه و سیبری با آن صحبت می‌شد) نام داشتند. از این 35 زبان مختلف، تنها 5 زبان را می‌توان زبان زنده دنیا نامید. چراکه کمتر از 1 میلیون نفر در دنیا با 25 زبان دیگر صحبت می‌کنند. این تعداد کم این زبان‌ها را در معرض فراموشی و انقراض قرار داده است. 5 زبان ترکی که از آن‌ها یاد شد شامل:

  • ترکی استانبولی: زبان ترکی استانبولی، زبان مادری 40% از ترک‌زبانان دنیا است.
  • ترکی ازبکی
  • ترکی آذربایجانی
  • ترکی قزاقی
  • ترکی اویغوری

تفاوت های زبان ترکی استانبولی با زبان ترکی آذری

بسیاری از ترک‌زبانان در ایران، به زبان ترکی آذری صحبت می‌کنند. زبان‌های ترکی استانبولی و ترکی آذری دارای اساس ریشه نژادی مشترک کنفدراسیون قبیله‌ای اوغوز هستند. تفاوت‌های لهجه‌ای بین ترکی آذری و استانبولی معمولا به دلیل وجود عناصر غالباً مغولی و سایر نژادهای ترکی در آذربایجان بوده است. در قرن 20ام زبان‌های ترکی استانبولی و آذری هر کدام تحت تأثیر زبان‌های خارجی قرار گرفته و توسعه یافتند. در نتیجه این توسعه، تفاوت‌هایی در املا، لهجه، واج شناسی و برخی از کلمات در دو زبان حاصل شده است. باید توجه داشته باشید که همچنان زبان‌های مختلف ترکی، از بسیاری جهات کاملا مشابه و یکسان هستند.

از چه سنی میتوان آموزش ترکی را شروع کرد؟ 

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است؟ از چه سنی میتوان آموزش زبان ترکی استانبولی به کودکان را شروع کرد؟ پاسخ این پرسش به شرایط فرزند شما بستگی دارد. اگر فرزند شما در محیطی بزرگ میشود که افراد اطراف او به این زبان مکالمه می کنند، می توانید آموزش رسمی تر را هم از سن پنج سالگی شروع کنید. اما اگر فرزند شما به این زبان علاقه خاصی ندارد و هنوز هم قصد مهاجرت ندارید، بهتر است قبل از دوازده سالگی او را به کلاس های سنگین یا فشرده رسمی ترکی استانبولی نفرستید.

در صورتی که برای مهاجرت و ادامه تحصیل فرزندتان ناچار هستید به ترکیه بروید، بهتر است کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی در کنار درس های عادی مدرسه او برگزار شوند.

آیا کودکان میتوانند آنلاین زبان یاد بگیرند؟

با ارائه کردن یک برنامه درسی منسجم و تمرین های مختلف، میتوان توجه بچه ها را در طول کلاس حفظ کرد. لازم به ذکر است در صورتی که کودکان دچار اختلال توجه به علت استفاده بیش از حد از فضای آنلاین نباشند، معمولا توجه آن ها در کلاس آنلاین از افراد بزرگسال بیشتر خواهد بود.

بنابراین موثر بودن کلاس آنلاین تا حدی نیز به والدین بستگی دارد. شما باید یک فضای آرام و بدون حواس پرتی برای فرزندتان آماده کنید. همچنین بهتر است ساعت هایی که فرزندتان برای تفریح از تلفن همراه و لپ تاب استفاده میکند را کاهش دهید. فرزندتان را به استفاده از اسباب بازی ها، بازی های فکری و ... مناسب سن خود او و یا گذراندن وقت در هوای آزاد تشویق کنید. به این ترتیب انرژی های کودک تخلیه می شود و ذهن کودک هنگام تدریس آنلاین آماده پذیرش مطالب درسی خواهد شد.

علاوه بر این شما می‌توانید با مشاوره برای آموزش ترکی استانبولی به کودکان خودتان در روند یادگیری و آموزش زبان ترکی کودک خود وارد شوید و نقش معلم زبان کودک خود را برعهده بگیرید.

منابع آموزش زبان ترکی استانبولی برای کودکان

کتاب های آموزش زبان ترکی به کودکان از سطح کاملا مبتدی شروع میشود. برخی از این کتاب ها به زبان انگلیسی نوشته شده اند. برای مثال:

  • My First Turkish Alphabet
  • Fun learning English Turkish
  • Vatan Yahut Silistre

همچنین در ایران نیز اساتید آموزش زبان ترکی استانبولی از کتاب ها و منابع تالیف شده در ترکیه استفاده می کنند. مجموعهآموزش زبان ترکی کودکان  (Çocuklar İçin Türkçe Seti (ÇİT  توسط موسسه یونس امره تالیف شده است. این مجموعه شامل کتاب های سطح بندی شده برای آموزش این زبان میشود.

همچنین مدرس های زبان ترکی به کودکان از ویدیوها و سایت های آموزشی برای انتقال تجربیات خود استفاده می کنند.

بهترین روش تدریس ترکی به بچه ها

بهترین روش تدریس زبان ترکی به کودکان، از طریق بازی است. همچنین بهترین آموزشگاه برای فرزند شما نزدیک ترین آموزشگاه زبان است. فرزند شما نیاز دارد در محیطی آرام و منظم با زبان جدید آشنا شود. اگر زمان کافی دارید، شرکت در یک کلاس گروهی احتمالا برای فرزند شما جذاب تر خواهد بود.

در حال حاضر و با توحه به شرایط شیوع کرونا، امن ترین روش تدریس، کلاس آنلاین است. فرزند شما از طریق آموزش آنلاین میتواند در کلاس های تصویری مطالب را به صورت طبقه بندی شده بیاموزد. اگر بخواهیم درمورد روش تدریس جزئی تر شویم، باید گفت بسته به شخصیت و میزان استعداد هر کودک، روش تدریس باید تغییر کند. استاد زبان کودک باید فرصت کافی برای ارزیابی توانایی های فرزند شما و انتخاب بهترین روش را در اختیار داشته باشد. گرفتن نتیجه مطلوب هنام آموزش به کودکان زمان بر خواهد بود.

به همین دلیل بهتر است در مراحل اولیه به رزومه استاد توجه کنید و به صلاح دید معلم فرزندتان در مراحل بعدی اعتماد کنید.

تدریس خصوصی ترکی استانبولی در منزل به کودکان

شما می توانید با جست و جوی عبارت "کودک" در صفحه اساتید ترکی استانبولی و یا با کمک فیلترهای جست و جو، رزومه اساتیدی که به کودکان تدریس می کنند را مشاهده کنید. شما می توانید با توجه به نظراتی که سایر زبان آموزان برای اساتید قدیمی گذاشته اند انتخاب بهتری داشته باشید.

تیکا هچنین برای آموزش الفبای عربی برای کودکان نیز بهترین اساتید را پیشنهاد می‌کند که با مراجعه به صفحه اساتید زبان عربی تیکا می‌توانید استاد مورد نظر خود را برای کودک خود انتخاب کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره هزینه مدرس کودک برای ترکی استانبولی

هزینه کلاس آنلاین برای رده سنی زیر شانزده سال 30-67 هزارتومان برای هر جلسه کلاس خصوصی است. در صورتی که برای ثبت نام و انتخاب مدرس به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، با پشتیبان تیکا ارتباط بگیرید.