فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فرزانه اسکندریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مجتبی سقایتی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
امین وفادار
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
لعیا اسلامی منش
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
آیدین محمودی
آیدین محمودی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
مهرداد کلباسی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
علی قاسمی نژاد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا81 زبان آموز / 483 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:5 هزار تومان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان

رزومه انگلیسی چیست؟

اگر متقاضی آموزش زبان برای مهاجرت هستید، برای اپلای کردن برای فرصت‌های شغلی و تحصیلی نیاز به رزومه‌ای مناسب به زبان انگلیسی دارید. رزومه لیستی از توانایی های شماست. این تهیه رزومه از اولین اقداماتی است که در جهت یافتن شغل انجام می شود. برای کسانی که بومی زبان نیستند نوشتن رزومه به انگلیسی بسیار چالش برانگیز است و ممکن است به تحقیق و تصحیح زیادی نیاز داشته باشد.

رزومه ای که خودتان نوشته باشید ممکن است به تصحیح زیادی نیاز داشته باشد. گرچه تم پلیت یا template های آماده در اینترنت در دسترس هستند، شما باید تغییراتی در این فایل ها ایجاد کنید. همچنین شما میتوانید از رزومه ساز انگلیسی آنلاین هم کمک بگیرید. اما در نهایت بهتر است رزومه شما توسط یک فرد مسلط به انگلیسی بازبینی شود. این خدمات بخشی از کلاس های آنلاین رزومه نویسی انگلیسی تیکا هستند.

اساتید زبان انگلیسی آموزش زبان آنلاین تیکا برای آموزش زبان انگلیسی نه تنها اصول رزومه نویسی را به شما خواهند آموخت، بلکه در تمام مراحل بعدی همراه شما هستند. شما میتوانید برای نامه ها و ایمیل های اداری، متن های قراردادها و ... نیز از یک استاد زبان کمک بگیرید.

فرق رزومه با CV

رزومه شما شامل یک صفحه میشود که خلاصه ای از توانایی ها و تجربیات مربوطه شما برای یک موقعیت شغلی را در بر میگیرد. از سوی دیگر سی وی یا CV  که مخفف Curriculum Vitae است، شامل همه تجربیات و دست آوردهای شما میشود. به عبارت دیگر، CV جزئیات زندگی حرفه ای شما را در برمیگیرد. اطلاعات مربوط به شخصیت شما از جمله نتایج تست های شخصیتی یا سرگرمی های هنری و ورزشی شما نیز میتوانند در سی وی گنجانده شوند.

شما میتوانید یک CV مشخص داشته باشید و هر سال کمی آن را به روز کنید. اما بهتر است برای هر موقعیت شغلی یک رزومه جدید بنویسید! رزومه شما برگرفته از CV شما خواهد بود. به کمک یک استاد آموزش زبان انگلیسی برای تجارت، شما میتوانید ظرف یک یا چند جلسه CV خود را تهیه کنید.

رزومه یک صفحه ای حالت پیشنهادی است که در عمل شاید چندان ایده آل نباشد. احساس نکنید که باید رزومه انگلیسی خود را به یک صفحه محدود کنید. مهمترین اطلاعاتی را در صفحه اول بنویسید. اگر از صفحه دوم استفاده می کنید، یک سربرگ با نام و اطلاعات تماس خود در بالای این صفحه قرار دهید. حتماً در رزومه خود مقداری "فضای خالی" بگذارید. وجود کمی فاصله بین نکات اصلی خواندن و تمرکز روی آن ها را ساده تر میکند. در هم فرو رفتن همه مطالب ، برجسته کردن اطلاعات مهم را دشوار میکند.

مزایای رزومه نویسی انگلیسی

امروزه یکی از مهم ترین مهارت های کاری تسلط بر زبان انگلیسی یا حداقل آشنایی با این زبان است. با نوشتن یک رزومه انگلیسی، شما میتوانید نشان دهید دستی بر آتش دارید. علاوه بر این بسیاری از اصطلاحات تخصصی انگلیسی هستند. گنجاندن این مهارت ها در یک رزومه که تماما به زبان انگلیسی نوشته شده باشد روان تر و ساده تر خواهد بود.

مراحل نوشتن رزومه

ابتدا شغلی که قصد دارید برای به دست آوردن آن رزومه بفرستید را در نظر بگیرید. به مهارت هایی که در آگهی جذب ذکر شده اند دقت کنید.

شما حتی میتوانید به کمک تیکا زبان انگلیسی را برای یک کسب و کار خاص در کلاس های انلاین اختصاصی خودتان یاد بگیرید! آموزش رزرومه انگلیسی بر اساس کتاب ها و منابع انگلیسی تجاری انجام میشود. با رزرو کلاس، برای نوشتن رزومه و حتی مصاحبه کاری نیز راهنمایی بسیار مفصل تری دریافت خواهید کرد.

به طور کلی نوشتن رزومه شامل مراحل زیر میشود:

تجربیات کاری

ابتدا یادداشت هایی در مورد تجربه کاری خود یادداشت کنید - اعم از موارد همراه با حقوق یا رایگان، تمام وقت و نیمه وقت. مسئولیت ها، عنوان شغلی و اطلاعات شرکت خود را بنویسید. در مورد تحصیلات خود یادداشت برداری کنید. مدرک یا گواهینامه، رشته اصلی درسی یا تخصص شما، نام مدارس و دوره های مربوط به اهداف شغلی را در آن بگنجانید.
سایر دستاوردها را یادداشت کنید. عضویت در سازمان ها ، خدمت سربازی و سایر موفقیت های خاص دیگر را نیز ذکر کنید.
مشخص کنید که کدام مهارت به شغل مد نظر شما ارتباط دارد.

آغاز رزومه نویسی انگلیسی

رزومه را با نوشتن نام ، آدرس ، شماره تلفن ، نمابر و ایمیل خود در بالای رزومه آغاز کنید.
هدف خودتان از ارسال رزومه را مشخص کنید. هدف یک جمله کوتاه است که توصیف می کند شما به دنبال چه نوع کاری هستید.
با جدیدترین شغل خود تجربه کار را شروع کنید. مشخصات شرکت و مسئولیت های خود را ذکر کنید - بر مهارت هایی که مشخص کرده اید قابل انتقال هستند تمرکز کنید.
از جدیدترین شغل اخیرتان شروع کنید و در زمان به عقب بروید. به یاد داشته باشید که باید بر مهارت های قابل انتقال تمرکز کنید.
تحصیلات خود را خلاصه کنید. موارد مهم (نوع مدرک و سطح آن، دوره های خاص آموزشی) که در شغل مورد نظر شما مهمند را از قلم نیندازید.
سایر اطلاعات مرتبط مانند زبانهای گفتاری، دانش برنامه نویسی رایانه و غیره را تحت عنوان "مهارت های دیگر" وارد کنید. آماده باشید تا در مورد مهارت های خود در مصاحبه صحبت کنید. البته اگر شغل مد نظر شما به برنامه نویسی مربوط است این مورد را در ابتدا بیاورید!

جمع بندی

در پایان رزومه خود میتوانید قید کنید: مدارک تحصیلی و شغلی بالا در صورت نیاز قابل دسترسی هستند.
اگر تازه کارید، کل رزومه شما در حالت ایده آل نباید بیش از یک صفحه باشد. اگر چندین سال تجربه خاص شغل مورد نظر خود داشته باشید ، دو صفحه نیز قابل قبول است.
بین هر دسته از تجربیات (مثلاً تجربه کاری ، هدف ، تحصیلات و غیره) یک خط فاصله بگذارید.
برای بررسی دستور زبان ، املا و غیره حتما رزومه انگلیسی خود را با دقت بخوانید. نرم افزارهایی همچون Grammarly نیز میتوانند در این مرحله به یاری شما بیایند.
برای مصاحبه شغلی کاملاً با رزومه خود آماده شوید. بهتر است تا آنجا که ممکن است تمرین مصاحبه شغلی داشته باشید.

دوره رزومه نویسی انگلیسی تیکا

تیکا دوره‌های تحصصی با بهترین اساتید زبان انگلیسی را برای آموزش نوشتن رزومه به زبان انگلیسی، در نظر گرفته است. برای رزرو کلاس رزومه نویسی انگلیسی می‌توانید به صفحه اساتید زبان انگلیسی تیکا مراجعه کنید و استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

دوره رزومه نویسی انگلیسی تیکا چقدر طول میکشد؟

در تیکا شما در صورتی که دانش معادل دبیرستان از زبان انگلیسی داشته باشید، میتوانید حتی ظرف 10 جلسه چند رزومه مناسب بنویسید.

در صورتی که دانش زبان شما مبتدی باشد، ممکن است به حدود 15 جلسه نیاز داشته باشید. با رزرو یک جلسه آزمایشی که رایگان یا با هزینه کمتر از رزرو اصلی انجام میشود، میتوانید به طور دقیق و اختصاصی توسط استاد مد نظر تعیین سطح شوید.

شما همچنین میتوانید پکیج کامل مهارت های زبان کاری را در تیکا با هر استاد رزرو کنید. طول دوره پکیج بر اساس شغل مد نظر شما و میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی تعیین میشود. به طور کلی دوره آموزش انگلیسی برای کسب و کار 50 جلسه طول میکشد.

تیکا علاوه بر زبان انگلیسی، به فکر متقاضیان آموزش رزومه نویسی به زبان‌های دیگر مانند فرانسه را نیز بوده است. برای آموزش نوشتن روزمه فرانسوی به صفحه اساتید رزومه نویسی فرانسوی تیکا مراجعه و یا با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

هزینه کلاس های آموزش نوشتن رزومه تیکا

پیشنهاد ما این است که آموزش رزرومه انگلیسی را در کنار سایر مهارت های بیزنیس انگلیش یا زبان برای کسب و کار دریافت کنید. به این منظور میتوانید با هزینه بین 45-80 هزارتومان برای هر جلسه، استاد مناسب خودتان را پیدا کنید. برای راهنمایی بیشتر میتوانید با پشتیبانی تیکا در ارتباط باشید.